Jump to content

Recommended Posts

spacer.png

 

Off Topic

127A944B5134AEE60C7CAE

 

Dreams come true (2010)

Страна: Южна Корея

Оригинално заглавие: 꿈은 이루어진다

Също така известен като: Ggumeun Yirueojinda, On the Pitch, Ggumeun Irueojinda, Kkumeun Irueojinda

Премиера: 27 май 2010 г.

Времетраене: 1 ч. 53 мин.

Жанр: драма, спорт

Режисьор: Gye Yoon Shik

Субтитри: Английски

Asian Wiki

 

Участват:

Lee Sung Jae като северокорейския командир

Kim Byung Chul като южнокорейския командир

Oh Tae Kyng  като телеграфиста Ahn Kye Soo

и др.

 

Резюме: 

Действието се развива в демилитаризираната зона между Северна и Южна Корея през 2002 г., точно по време на Световното по футбол в Южна Корея.

Командирът на севернокорейското поделение е страстен футболен запалянко и фактът, че такова спортно събитие е "под носа му", а той не може да е там, го подлудява. Една вечер отрядът му попада на южнокорейски отряд и от дума на дума става ясно, че всички са футболни фенове. В резултат двата отряда започват тайно да общуват помежду си. Южняците им ретранслират по радиото предаванията на срещите. Организират си съвместни двубои и дори заедно гледат един мач. 

Но това не остава скрито от командирите на Север и се налага да се търси спешен изход от ситуацията.

:essub:

 

Свали с български субтитри :subs:

Онлайн с български субтитри :subs:

Онлайн с български субтитри 2 :subs:

Онлайн с български субтитри 3 :subs:

Свали с английски субтитри

Руски субтитри

Сваляне с руски субтитри

Руски онлайн

 

Други сайтове и материали: туктук

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Лично мнение: Съвсем случайно попаднах на това филмче. Принципно не си падам по този тип ленти, но задявката между Севера и Юга на спортна тема, както и едно познато лице от плаката наклониха везните в негова полза. Аз бих допълнила към жанровите определения и "комедия", защото има доволно смешни моменти. Както и трогателни, междувпрочем. Като цяло ми хареса. А и не се срещат много често филми на спортна тематика, изключващи училищни отбори и гимназиално- студенстко- тинейджърски взаимоотношения.

Мисля, че с наближаващото поредно Световно , може този филм пак да предизвика интерес. 

Харесала съм си го за превод, но не знам кога ще стане.

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не знам къде да пиша , но... Южна Корея - Германия  - 2:0 !  в Мондиал 2018.

Филмът е преведен и до дни ще го пусна. Специални благодарности на @speedy86 и @Blue_Moon  за някои езикови тънкости, както и още един униформен консултант , но това е военна тайна. :D

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако не се лъжа, това е първото ми изгледено корейско нещо с български субтитри! Голям кеф! Много благодаря на целия екип, участвал в превода! Само да кажа, че линкът за гледане онлайн на клауд.мейл при мен не се отваря, дава ми грешка. 

 

Хареса ми филмът, имаше от всичко по малко. Критиката на футболната топка беше култова. Също и маскировката й след това. :lol2: 

Определено на пръв поглед изпъква нелепостта от съществуването на две Кореи, считащи се за врагове. Но дали в наше време ще видим обединение? Трудна работа, много трудна. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за субтитрите! 

 

Не бих казала, че филмът е нещо особено, но се гледа леко. Футболът е в центъра на сюжета, но това не бива да отказва не обичащите спорта да гледат филма, защото не се задълбава прекалено в темата, поне според мен, макар че аз съм фен. Има комични моменти, които ме разсмяха - как сума време се подготвяха да слушат мача, а накрая само питаха това или онова какво означава, в един момент част от тях и гол пропуснаха, щото дрънкаха за други глупости :) Мачът между двата отряда беше голяма смешка също. И абсурдният избор кого да подкрепяш - Южа Корея или САЩ, като и двете страни са ти врагове :D 

 

Главният северен кореец обичам да го гледам, в отряда му също имаше колорити. Женските образи бяха хипер безсмисмени, изобщо не знам за какво бяха сложени!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...