Jump to content

Профилактика


Recommended Posts

След преместването трябва да се опреснят пътищата до новият IP адрес (т.е. DNS-ите)  и това отнема малко време. Би трябвало от само себе си да се оправи както при cucyta.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На мен нещо като не ми тръгва, почва едно бясно разкачване и рестартиране. Щото и в рутера си не се кълна от няколко години и в комбинация с вивакомския нет, ако ми се налага да работя от нас през ситрикс, положението е бау, мяу, кукуригу :896767:  

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте искам само да попитам,защото пак не съм разбрала :D Какво ще е това преместване и къде.Както виждам някои пишат че сайтът им си тръгва.При мен всичко си е наред,не виждам промени никакви,влизам си нормално тук и от компютърът и от телефонът ми.Тоест с това преместване нали няма да се промени сайтът и всичко ще си е както досега,така ми си харесва много:)  Благодаря ви предварително:)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преместването приключи. Щом си влизате в сайта, това, което виждате е - промени няма, освен тези, които са заложени в ъпдейта, до който достигнахме, сменихме само хостинг компанията.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 6 часа, helyg написа:

Преместването приключи. Щом си влизате в сайта, това, което виждате е - промени няма, освен тези, които са заложени в ъпдейта, до който достигнахме, сменихме само хостинг компанията.

 

Тоест всичко си  е еднакво,за мен и не виждам промени.Благодаря ви.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това с Виваком е странно, аз вкъщи съм с техен нет и форум си имам постоянно, освен в моментите, в които се работи по него. Има ли някой с друг доставчик и такива оплаквания? И през нета на Теленор влизам, явно само Вивата е проблемен и то избирателно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 2 минути, seal_reinforce написа:

Това с Виваком е странно, аз вкъщи съм с техен нет и форум си имам постоянно, освен в моментите, в които се работи по него. Има ли някой с друг доставчик и такива оплаквания? И през нета на Теленор влизам, явно само Вивата е проблемен и то избирателно.

За  Виваком,да странно е (добре че съм на сателитна тв при тях,иначе аз ползвам интернет на ESCOM,и нямам никакви проблеми с сайтът.Явно в Вивакома е имало проблем.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На Виваком съм и до днес почти не можех да влизам в сайта и форума, все излизаше съобщението за грешка. На таблета съм с друг нет и си влизах нормално. Чистих на компа кешове и кукита - нищо. Пробвах през четири браузъра - също нищо. Технически съм неграмотна и не мога да обясня добре какво направих накрая, но четох из разни форуми за подобни проблеми и сега като че ли и на компютъра нещата се оправиха, след като последвах ето тази насока: 

 

Off Topic

Windows XP, 2000, or Vista®

To clear your DNS cache if you use Windows XP, 2000, or Vista®, perform the following steps:

1. Click Start.
2.On the Start menu, click Run....
3. Run the following command in the Run text box: ipconfig /flushdns

If the command succeeds, the system returns the following message:
Successfully flushed the DNS Resolver Cache.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хм, аз наскоро чистих кеша по друг повод, може да е помогнало, викаш? При мен нямаше проблем, тръгна си веднага след местенето.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Всеки достига до сайтът през различен маршрут. Т.е. използваме мрежа от обслужващи сървъри докато стигнем до крайната цел и докато не се опреснят DNS таблиците с IP адресите в нейм сървърите по вашата пътека нищо не може да направите :) Поне аз така си го обяснявам, може на практика да е и по-сложно :lol2:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@DreamCatcher, да де, ама вече почти седмица се опресняват, с променлив резултат...и гледам само през Вивата така. Това ми е умната мисъл (дето нема смисъл) :896767:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не знам. Кой знае какъв по-глобален китайски доставчик използва Вивата и колко обикалят пакетите докато стигнат "цивилизования свят". Моите пакети минават през 6-7 места докато достигнат до сайта (добавих снимка). 
Преди 15 годинки щеше да е напълно достатъчно да изпишете IP адресът на сайта в адресната лента т.е. http://91.215.216.33 и щяхте да заобиколите DNS системата, но вече явно не е толкова просто. 

 

ES_ping.png

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При мен стъпките са 7, последните две съвпадат, логично. 2-5 показват ip.btc-net.bg в адресите. Доста по-бързо ги намира при мен, забелязвам. Но определено мисля, че проблемът е в БТК-то.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако се тества директен пинг към IP адресът докато сте свързани през Виваком има малка вероятност да помогне за опресняването понеже пакетите ще стигнат директно до адресът на форума и това може и да "отпуши" пътят ;) 


Т.е. ако решите да се тествате стъпките са: 
1) START+R (натискате едновременно клавишът между CTRL i ALT в дясно (с логото на Уиндоус) + R

2) написвате cmd в прозорчето което ще се появи и натискате ОК

3) изписвате ping 91.215.216.33

 

Ако не помогне може в 3та стъпка да пробвате и с ping www.easternspirit.org

но това ми се струва по-малко вероятно да помогне. Любопитно все пак до къде ще достигнат пакетите, когато пробваме директно с името на сайта

PingToES.png

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз направо праскам cmd в сърч лентата на старт бутона.

Стана и с името, даже и по-бързо ги зареди. Само дето практически резултат нямам, щото моите са си отпушени. Но никога не се знае как ще осъмнем :896767:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...