Jump to content

Recommended Posts

AYy13f.jpg

 

 

Off Topic

 

 

DcKf1uWVQAAI-Jx.jpg

DcKfztwUQAAjAn-.jpgDcKg5EVV4AAte49.jpg

DcKgoOCVMAAVAKj.jpgDcKgpejVQAAhCES.jpg

 

The Love Knot: His Excellency's First Love

 

Страна: Китай

Също известен като: The First Love of the Man Who Was Thousand Years Old, Moonshine and Valentine

Жанр: фентъзи, романтика

Епизоди: 25 по 45 мин

Период на излъчване: 9 май 2018 -  20 юни 2018

Време на излъчване: сряда, четвъртък

Режисьор: Leste Chen, Chao Jen Hsu

по новелата на Shi Ding Rou "Jie Ai:Yi Ke Feng Huan''

Субтитри: Английски

 

Участват:

Johnny Huang Jing Yu като He Lan Jing Ting

Song  Victoria като Guan Pi Pi

Xu Kai Cheng като Tao Jia Lin

 

Резюме:

Един ден  Guan Pi Pi се сблъсква с мистериозен мъж на име He Lan, който е сляп през деня, но има отлично зрение през нощта. На пръв поглед изглежда, че двамата се срещат случайно, но всъщност са свързани от съдбата и над тях тегне древно проклятие, произнесено от бащата на He Lan: Pi Pi ще умира по ужасен начин винаги, когато реши да отвърна на любовта на He Lan. Ще успее ли He Lan да промени  съдбата им в този живот?

 

Свали с български субтитри: :click:         и :click:

Онлайн с български субтитри :click:

 

Свали тук тук тук  тук

 

онлайн с английски субтитри тук,  тук и тук

 

онлайн с руски субтитри тук

 

:essub:

Редактирано от mrnkaloto
Обновена
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

След изгледано всичко излязло до сега / е, само 6 серийки/ мога смело да твърдя, че сме от"една кръвна група " със сериалчето. Интересно навързват извънземната нишка с любимите им многоопашати лисички, както и ретроспекциите от преди столетия. 

Интригуващо тръгна, актьорите са сладури /особено цялостния мъжки каст :D/ . Изобщо - радост за окото. 

love.jpeg

 

Права съм , нали?;)

 

Е, главната за момента малко неадекватно и схванатичко се държи , но това им е в реда на нещата и не му вързвам кусур. 

Off Topic

 

 

 

 

 

 

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Засега ми се вижда сладко сериалчето, не ми върви бозаво и ако до края се задържи така, ще му спретна преводче като излязат всичките епизоди. Актьорският състав наистина радва.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз също изгледах 3 еп.,  за да добия представа дали си заслужава, ами заслужава си, история за заклети романтици. Редно е да похваля Джони, защото след като изнесе целия Хероин на гърба си, партнирайки си с онова дърво, тук отново е великолепен. Може да е модел " взет от улицата", каквито определения се бяха появили от някои, но този мъж е просто роден за актьор. Ще изчакам да излезе целия, защото ще е много дразнещо такъв обещаващ сериал да го гледам с паузи, имам малко притеснения относно финала, най-вече защото той е извънземен, оставайки все така млад през вековете, а тя е човек, което предопределя трагичността на любовта им, но ще видим, може пък някое чудо да сътворят.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 16 часа, Katshi написа:

Засега ми се вижда сладко сериалчето, не ми върви бозаво и ако до края се задържи така, ще му спретна преводче като излязат всичките епизоди. Актьорският състав наистина радва.

Кръстнице, ако решиш - свиркай.  Аз с китайски не мога да помогна :D:P,  ама вече  има достатъчно преводи на други разбираеми езици. Пък и помощ за всичко останало мога да предложа. 

-----

@andi11 , аз точно заради Джонито го почнах, ама станах разногледа и покрай съпътстващия мъжки контингент. Особено единия...:D Че и опонентът на Джонито, онзи рошавия , и той симпатяга. Изобщо , актьорският състав е страхотно подбран. И да не пропускам дамската част. Приятелката с късата коса ми допадна - много естествено играе, без стандартните превземки , чупки и къдри. И мацето от кафето е сладурана. Друг тип като характер , поведение и мироглед , но и при нея се получават естествено нещата. Че и нахалната журналистка и тя добре го дава. Предполагам, че в бъдеще ще мине на някакво "превъзпитание" , ама ще видим. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сериала определено ме грабна на първо четене. Нямам идея защо, но го оприличих на корейският сериал Man from the stars. Ще се гледа и определено влиза в списъка ми. На този етап обаче съм спряла всякакво гледане на сериали и всяка свободна минута, която имам превеждам, но съм си набелязала няколко сериала за гледане, предимно китайски и този май най-много ме грабна за сега. :) Ако се намери добра душа, която да го преведе ще съм много щастлива. :) В интерес на истината и аз си го набелязах, но реших първо да го изгледам, когато приключа с превода, за да видя дали си заслужава. :) Този и още 2-3 са ми в графата с въпросителните за превод. На този етап все още няма да говоря на 100%, но мисля да изясня този проблем с една анкета, в която ще посоча сериалите, които съм набелязала, за да видя от тях кой е най-желаният за превод. :) Относно този сериал ще го чакам с голямо нетърпение и с удоволствие ще го гледам. :):):) 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Така, мога официално да обявя, че този сериал ще има превод. Реално вече е започната работа. Ще излезе от името на "морските момичета". Надявам се да нямате нищо против това. 

Ще се радвам да ни пожелаете успех на двете с @Katshi.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Еха, това е едно от най-бързите решения за превод на китайски сериал, на което съм бил свидетел:) благодарности и поздравления

 

ПП ако смятате, че Moonshine and Valentine  е по-подходящо заглавие, може някой модератор да го промени, така малко дълго ми се струва.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз държа да се запази оригиналното заглавие и тъй като е доста дълго, просто на български ще оставим само първата част преди двоеточието, пък и тя е съществена. Затова сериалът на бг ще се казва "Възелът на любовта". Доста символика си носи, напълно китайска, защото отгоре на всичко те наистина имат такъв възел, символ на любовта и цялостта на ин-ян между влюбените.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 2 часа, andi11 написа:

... ако смятате, че Moonshine and Valentine  е по-подходящо заглавие, може някой модератор да го промени, така малко дълго ми се струва.

 

Във връзка с това заглавие "Moonshine and Valentine" ... Ако трябва да съм максимално искрена, установих ,че си пуснала вече тема за сериала по трудния начин. Изгледах го с това име в тубето и реших да му спретна страничка, щото не го видях в списъка, а пък много ми хареса . И я направих онзи ден по нощите... Правих я и я пусках  поне 3 пъти и все ми даваше грешка, докато се усетих и видях, че вече я има , само че със заглавието, което аз давах за алтернативно...  Та така - луда работа.

Това - за да става веселбата.

 

Кръстнице, перфектно е!:yes:

--------

За протокола. Изгледани 7 и 8.

В 8 серия младежа-вегетарианец ми обра точките и ми се издигна в очите като характер и поведение. Интересни завръзки се получават. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Еее, щом има лисици, и аз ще се домъкна. Извънземен викате, мен на една книга ми заприлича по описанието, ама там бяха ангели.

Виктория не съм я гледала досега, я да видим стаа ли :896767:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз мислех да позачакам повече превод, ама се предадох и ометох поизлезлите епизоди :D  Не знам извънземен ли е, лисица ли е, ама му давам своя дробец :D И вегетарианеца и месоядния са симпатяги, ама ми се струва, че ще забъркат някой триъгълник. И на двамата това е първа изява и няма много инфо за тях - вегетарианеца и месоядния :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Лисиците дошли с летящата чиния от космоса, ще умра :D

Никой от каста не познавам, освен Виктория, свежарки са. Разчитам на интересна история; няма да фенствам, вярна съм на лилавия пеньоар :896767:

 

Между другото, много съм доволна от втория линк за англ.субс в описанието. Няма реклами и не ми отваря хиляда други досадни прозореца.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Добро е, първа серия като по Люк Бесон, само че без Даниел и пежото :D

 

Ония двамата са големи терци,

 

Off Topic

месоядния да не земе да се загаджи с момата от бейкърито, като ги гледам, как се джафкат...

А вегетарианецът май ще превъзпитава журналистката :896767:

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Момичета, докъде сте? 

Много са ми сладки в 10ти еп.,

 

Off Topic

дето се водиха на вечеря. Хубава двойка ще излезе от тях.

 

Преводът ли куца, що ли, ама 

 

Off Topic

там, дето се събуди, след като той я спаси и беше отчаяна, какво точно го питаше с това 'eat me up'? И той й вика 'като се влюбиш в мене'. Богато ми е въображението, ама не чак толкоз :896767:

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е, малко са дървени още, тя довчера подсмърча за пишман бойфренда.

Тамън взе да става интересно и ще свършат субсите, дамусеневиди. Четвъртото S породи много размисли и страсти :896767:

Сега гледам 12-ти във Вики-то; коментарите, дето текат горе вляво къртят :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За гледалите 13 еп. -

Off Topic

така съм се хилила на разговора им в болницата след като главната се свести:

"Видях очите ти и повръщах с дни. Целунах те и едва не умрях. Има ли още нещо дето не трябва да правя с теб?

- Ъъъъ... Има още нещо...Но има решение за него"' :D

 

Ще чакаме да видим :D :D

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Гледахме, гледахме :896767:

Неловко и много секси, горкия, като ангел небесен се сконфузи.

 

Off Topic

Бе, мен нещо взе да ми пада косата тия дни :896767:

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...