Jump to content

Recommended Posts

Вярно, механично съм се отнесла  с годината на документа.

Странно

Off Topic

В 14 епизод, изродът получи няколко куршума от снайпера, но го замазаха с пистолета, при толкова умници събрани на едно място. Че никой не го интересува да разследва е ясно, но...

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз си помислих същото, но явно на японците, заслепени от  своята надменност, им беше все тая за смъртта на някакъв чосонец, а за корейците беше облекчение, че са се отървали от предателя.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Какво нещо е  бонусът, да имаш  истински актьори в сериала, а не пишман навряни рейтингоносци! Такава игра направиха в последните два(21 и 22)  епизода,  че и дето се казва, можеха  да не говорят. И любов и омраза и болка и гняв, приятелство, предателство, патриотизъм  и какво ли не видяхме великолепно изиграно.

И една кратка , но силна сцена, особено впечатляваща- събирането и оплакването на мъртъвците, в която нямаше класови различия-  болката и скръбта бяха еднакви за всички.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Защо няма нови епизоди тая седмица? :unsure:

Последните наистина бяха много силни, що народ изтрепаха, но от главните още никой не е дал фира. Изненадаха ме с това прехвърчане във времето - три години затвор отлетяха като миг! Определено не очаквах такова развитие на събитията. И най-тъжната сватба на света! :cry:

Ама Самурайчето жИлезен излезе - Терминатор ряпа да яде! :yes: Колят го, стрелят го, давят го, ама не се дава! :28558:

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Другия уйкенд му слагаме точката. Тоя, корейците три дни празнуват Чусок(ден на благодарността).  Пътуват, кланят се на предците , хапват, пийват и събират пари;),  хич не им е  до Съншайна.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 10 минути, seal_reinforce написа:

Ей затова мразя уЙкендите, да чакаш чак до другия една точка да ти сложат :D

За уикендите- ясно, но точките що мразиш?:P

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

:mad2:

Off Topic

 

Пак го утрепаха, гадост. Изтрепаха ги всички, гадост...Тъп финал, гадост...

Поне едно Юджинче, да си бяха пръкнали...Тая сценаристка е голяма мазохистка...

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На 23.07.2018 г. at 18:21, dido100 написа:

Спокойно,

Off Topic

според корейските традиции И Бьон Хон накрая ще го гръмнат

 

Нали ви казах!

P.S. Повече няма да се самоцитирам, въпреки че има за какво.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 17 часа, tainax написа:

:mad2:

Off Topic

 

Пак го утрепаха, гадост. Изтрепаха ги всички, гадост...Тъп финал, гадост...

Поне едно Юджинче, да си бяха пръкнали...Тая сценаристка е голяма мазохистка...

 

 

Спести ми гледането, както и на много други! Спойлер.....нещо туй - онуй.

Хъхъххъ аз и по принцип не бих го догледала, де!?!?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

tainax, че ти друго ли очакваше?

Off Topic

От самото начало се говори за сад ендинг, сценаристката каза, че ще е с кофти край, ти какво очакваш? Да се преместят в Щатите и да си родят 5 деца? Беше ясно, че ще го бастисат, а по възможност и нея.

Нищо странно и неочаквано :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Великолепна игра на всички актьори. Това е драма, която се гледа веднъж, но никога не се забравя. За мен беше удоволствие.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Още не съм го почвала, рускините му намират кусури, тука едни го плюят, други превъзнасят.

Но ще взема да го погледна.:wacko:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Филм, най-общо казано за трима мъже и една  жена, една любов,  един народ .

Рядко сме гледали сериал от този род.Съгласна съм с  Bond,че е драма,  дето едва ли ще я забрави някой, който я е гледал.

Смея да твърдя, че всяко наглед клише, беше извън клишето. Всяка минута  бе наситена с любов, но не дежурната.Свидетели бяхме на многоъгълник, но такъв, какъвто до сега не беше показван.Имаше съперничество, но подчинено на други правила.Имаше "добри", но не идеални. Всички бяха хора със слабости.Имаше "лоши", но от отправна гледна точка и т.н и т.н. , няма нужда да изброявам детайлно.Носенето на гръб беше даже на ново ниво- не, защото така се носят по принцип, или като се напият, а заради търсен акцент върху друго.

Всеки герой, даже най-незначителният бе ярък, претърпя развитие и не бе забравен, а имаше своя миг , в който да го видим-  нещо супер рядко срещано.

И краят беше логичен, а не фантасмагоричен, за угодия на аудиторията.Даже и след... години,  беше наложително, а не отегчително.

Над всичко,  бе патриотизмът и болката на един народ, които не подбираха класи и статус и естествено -любовта.

Гледайте, за да видите детайлите, които правят историята различна и незабравима.Няма как да се опише накратко и не е лесно, защото е наситено главно  с чувства.Актьорите , подбрани безкомпромисно, се справят фантастично и ги показват с играта си невероятно.

 

За тия , дето са гледали,  един такъв детайл- "Не мога да умра на петнайсто число.";), каза самурайчето в последния епизод.:D

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Още не съм го почвала, но с български бавно напредва.

Та, много добра реклама му направи,

преди 22 минути, Lawandula написа:

Филм най-общо казано за трима мъже и една  жена, една любов,  един народ .

Рядко сме гледали сериал от този род.Съгласна съм с  Bond,че е драма,  дето едва ли ще я забрави някой, който я е гледал.

Смея да твърдя, че всяко наглед клише, беше извън клишето. Всяка минута  бе наситена с любов, но не дежурната.Свидетели бяхме на многоъгълник, но такъв, какъвто до сега не беше показван.Имаше съперничество, но подчинено на други правила.Имаше "добри", но не идеални. Всички бяха хора със слабости.Имаше "лоши", но от отправна гледна точка и т.н и т.н. , няма нужда да изброявам детайлно.Носенето на гръб беше даже на ново ниво- не, защото така се носят по-принцип, или като се напият, а заради търсен акцент върху друго.

Всеки герой, даже най-незначителният бе ярък, претърпя развитие и не бе забравен, а имаше своя миг , в който да го видим-  нещо супер рядко срещано.

И краят беше логичен, а не фантасмагоричен, за угодия на аудиторията.Даже и след... години,  беше наложително, а не отегчително.

Над всичко,  бе патриотизмът и болката на един народ, които не подбираха класи и статус и естествено -любовта.

Гледайте, за да видите детайлите, които правят историята различна и незабравима.Няма как да се опише накратко и не е лесно, защото е наситено главно  с чувства.Актьорите , подбрани безкомпромисно се справят фантастично и ги показват с играта си невероятно.

 

За тия , дето са гледали един такъв детайл- "Не мога да умра на петнайсто число.", каза самурайчето в последния епизод.:D

 

Ми време е да му дам старт тогава.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Лавандула, обра ми точките! Великолепна си го написала. Съгласна съм от първата до последната дума!

На мен много ми хареса и собственичката на хотела. Откъде извади тази френска класа, не знам, но беше страхотна. Както и всички останали. Това си беше един дълъг игрален филм, абсолютно несъобразен със сериалните правила. Естествено, тези които го харесват ще са по.малко от разочарованите.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 2 часа, Matrim написа:

Лавандула, обра ми точките! Великолепна си го написала. Съгласна съм от първата до последната дума!

На мен много ми хареса и собственичката на хотела. Откъде извади тази френска класа, не знам, но беше страхотна. Както и всички останали. Това си беше един дълъг игрален филм, абсолютно несъобразен със сериалните правила. Естествено, тези които го харесват ще са по.малко от разочарованите.

 

Собственичката на хотела е много по-силен образ от главната героиня. Великолепна е актрисата, изключителна героиня пресъздаде.Пълнеше екрана и властваше.Чудех се за първото изречение, като го пишех, дали да не напиша- за една + една жена. После реших , да не изпадам в подробности и да не отнемам удоволствието на бъдещия зрител да я открие , че ако започна  за нея, няма да мога да спра. Толкова ги харесвам и актрисата и героинята ѝ.Оставям на тепърва гледащите да и се насладят, както и на целия сериал.

Благодарско, че я извади наяве!:up:

П.П. И както един път вече съм писала за един друг сериал,за втори път ще си позволя да  препоръчвам, да не се гледа  наведнъж, а на порции.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Що така трудно навлизам в сериала?

Трудно ми тръгнаха първите 15 минута.

Да взема ли да ги попрескоча?

Или нищо да не изпускам?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...