Jump to content

Recommended Posts

Преди 1 час, Чингулинка написа:

Какво му е трудното на ролята на главния? Праволинеен е от начало до край. Все е добричък и онеправдан. Виж, Льольото и псевдояпонецът са двойнствени герои - в началото не ги траех, после ги заобичах. Особено месарчето, понеже е единственият от сериала, който съм гледала в друг сериал, и имах изградено мнение за него, като го видях и си казах, оле, тая флегма ли можаха да изберат за роля на главорез! Обаче успя да ме убеди и да ми промени мнението. 

А Льольото не съм го гледала никъде другаде, освен това не ми е особено приятен като физиономия, така че е постижение, че успя да изгради такъв образ, който да заобичам. Много фино си изразява чувствата, просто по лицето му се чете без излишни движения, какви вътрешни противоречия и трагедии има.

А главният, както казах, към него нямам предразсъдъци, защото не съм го гледала преди, и четиринайсет серии с изключение на малко моменти с проблясъци, беше егати каменната физиономия! Нито яд видях, нито омраза, нито огорчение, а за любов пък хич и да не говорим. Както казах, с малки изключения. Това е моето непредубедено мнение. Но сега в последните два епизода се взе в ръце и почна да играе, така че го признах. Разбирам ви, че като ви е любимец отпреди, е трудно да бъдете обективни и да не се влияете от предишните му роли. Няма нищо лошо в това, важното е, че ви радва и с тази си роля. 

Льольото гледай тук, няма да съжаляваш.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 44 минути, dido100 написа:

Льольото гледай тук, няма да съжаляваш.

Категорично! Направи ми страхотно впечатление тук.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря ви за препоръките, но петдесет епизода и кървав край няма да издържа, дори и заради Льольото и ЮАИн заедно :wub:

В нещо друго не играе ли?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

преди 10 минути, Чингулинка написа:

Благодаря ви за препоръките, но петдесет епизода и кървав край няма да издържа, дори и заради Льольото и ЮАИн заедно :wub:

В нещо друго не играе ли?

Не съм си и помисляла, че ще си го причиниш. Само споделям. Този сериал бележи връх в моята лудост. Чаках го с часовник в ръка. Първо го гледах без субтитри, после на английски, после на руски. Оставила съм следи във форума със словесни излияния. Там играе една от най-неприятните за мен актриси, но дори тя не ме отказа. Беше си истинска болест.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз пък льольото го харесах за сефте    тук

Чингу и  това няма да съжаляваш, ако изгледаш.:DКадърно е момчето- спор няма.

И третият от броманса не е за изхвърляне, особено "наари"-то му в сериала, е култово;) . Гледала съм го тук-там.Доста е вървящ- цък. С напредването на сериала, явно се е поотпуснал и задобрява все повече.Тройката с раздумката И,   в кръчмата и пред сливата, е просто прелест.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Айде пак го дъвчат тоя сад ендинг! Писна миииии! :mad2:Прекалиха вече! Някой може ли да прати месаря при сценаристката да се погрижи за нея, че вече не издържам?! :nunchako: Това не са вече само намеци, а издевателство направо!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тоя месар се оказа кораво копеле :yes: Аз таман взех да го окайвам, че залудо си отиде завалийката, ама рано било да се тюхкам! Чосонски терминатор направо! Куршум не го лОви!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Някой може ли да ми обЯсни за кво й резна плитката главореза? Това нещо като обяснение в любов ли беше или просто са му трябвали струни за цигулката?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

18 minutes ago, Чингулинка said:

Някой може ли да ми обЯсни за кво й резна плитката главореза? Това нещо като обяснение в любов ли беше или просто са му трябвали струни за цигулката?

По плитките ще ги броиме! :es:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

по принцип рязането на плитката е свързано с връзката й със семейството мисля, не твърдя със сигурсност, но в Мъжа на принцесата - героинята сама си отряза плитката като символ, че къса връзката си с баща си

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Самурайчето го направи, за да я защити, но как е свързано с отрязването на плитката , ще разберем. Да е признак на притежание- едва ли.Да е признак на компрометирана жена- възможно. Не вярвам  да я гласи за монахиня!:28558:

При мъжете сме гледали, че е равносилно на самоубийство да си отрежат косата, все едно губят честта си.Там в оня сериал с Мики- принцът на покрива с анцуг, го показаха ясно, като трябваше да махне косата. Китайците го смятат за проклятие. Знам ли, тук какво значи?!

Апропо, бромансът отново покъртителен!:D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Лав, бромансът направо изби рибата, чак ми се насълзиха очите от умиление като ги гледах какви реплики си разменяха! Уникални! 

По повод фризьора реших да питам едно чингу, с което си пиша и което също следи сериала и ето отговора:

Spoiler

 

Long time ago in Korea just before they opened up for the modern culture (late Jocheon when Japan tried to conquer Korea) , all Korean never let their hair cut.

We considered hair part of our body which was given by our parents. 

Maybe you saw in the many Korean series, even guys had long hair tied up and let it on the top of the hair.

 

In that era, it is not acceptable for Koreans to let hair cut. 

 

In my opinion, the guy wanted to protect the girl, he did not want her to go out because it is too dangerous. He had to cut her hair not to allow her to go out. In Chojeon period, people without naturally long hair is like animal.... or handicapped person..  He wants her to just stay home as doing nothing.

 

Значи, за да я защити и да я принуди да си седи вкъщи и да не излиза.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Уф, ся ще ме запалите, вместо да гушна възглавницата, да си причиня поредната доброволна нощна смяна...:896767:  

Тримцата са уникални - всеки по своему, ама като са колектив  са истинска симфония от емоции... 
Айде , да го кажем по- лесно - направо къртят мивки.

Чингу, кажи на твоето чингу  едно голямо Гомабсабнида!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Чингу, добро обяснение за окосмените части- от родителите.Интересно другото от кой им е дадено.:28558:

Фризьорът, обаче,  така я улесни за нощните мисии.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Лав :kissx:, ти от толкоз корейски сериали не се ли научи да разбираш корейския английски? :na2: Мойто чингу е типичен представител на конглиша. Да ти го преведа: "косата е част от тялото, което им е дадено от родителите" - тоест, тялото, и косата също, като част от него.

Що да я е улеснил фризьора? Той си мисли, че тя ще седне вкъщи да рони сълзи и да чака да й порасне косата, ама не е познал!

Добре, че е бромансът, щото романсът никакъв го няма!

Spoiler

Тамън като си я прибра у легацията главния и викам, а сега ще отворят работа на щъркела, но не би! Виж, това вече щеше да я принуди да се кротне вкъщи. Дедкото пък само гледа на кого да я хариза да я пази! Той пък! По-скоро да гледа как да опази хората от нея, че с тоя точен мерник ако й избият чивиите ще вземе да изтрепе всички японци и половин Чосон, дето са на тъмната страна.

Льольото все повече ме кефи! Самураят става все по-буен и романтичен. А главният става все по-скучен. Какво намира в него момата не ми е ясно - дали е щото има американски паспорт, това ще да е :28558: Те още от Чосон са знаели момите кое е вървежно,

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

8 hours ago, Чингулинка said:

А главният става все по-скучен. Какво намира в него момата не ми е ясно - дали е щото има американски паспорт, това ще да е :28558: Те още от Чосон са знаели момите кое е вървежно,

Ами не и провървяло в лотарията за зелена карта и сега пробва по други начини!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 14 часа, Чингулинка написа:

Лав :kissx:, ти от толкоз корейски сериали не се ли научи да разбираш корейския английски? :na2: Мойто чингу е типичен представител на конглиша. Да ти го преведа: "косата е част от тялото, което им е дадено от родителите" - тоест, тялото, и косата също, като част от него.

Що да я е улеснил фризьора? Той си мисли, че тя ще седне вкъщи да рони сълзи и да чака да й порасне косата, ама не е познал!

Добре, че е бромансът, щото романсът никакъв го няма!

  Покажи скритото съдържание

Тамън като си я прибра у легацията главния и викам, а сега ще отворят работа на щъркела, но не би! Виж, това вече щеше да я принуди да се кротне вкъщи. Дедкото пък само гледа на кого да я хариза да я пази! Той пък! По-скоро да гледа как да опази хората от нея, че с тоя точен мерник ако й избият чивиите ще вземе да изтрепе всички японци и половин Чосон, дето са на тъмната страна.

Льольото все повече ме кефи! Самураят става все по-буен и романтичен. А главният става все по-скучен. Какво намира в него момата не ми е ясно - дали е щото има американски паспорт, това ще да е :28558: Те още от Чосон са знаели момите кое е вървежно,

 

Чингу, съгласих се.

Вероятно, след като фризьорът разбра за разследването на очилаткото, да демонстрира притежание, обезчестяване и от сорта-"каква дворянка е тая, като има връзка с якудза" ,с  което я вади от подозрение  в революционни действия и я принуждава да си седи вкъщи, защото си  я метна  направо в калта с това подстригване.

Колкото до главния- нормално да е най-скучен. Обясни го ясно на льольото- кон с капаци, само в правия път, за да има шанса да я защитава.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...