Jump to content

Recommended Posts

На 30.07.2018 г. at 13:51, Lawandula написа:

 

Де да имаше във всеки сериал толкова страсти и високо напрежение, без химия.:896767::28558:

  Покажи скритото съдържание

Героят на Бьон Хон е единак,оцелявал с неимоверни усилия, неприеман в чуждата страна и живял  цял живот с едничката цел -мъст, плюс това и войник.Нормално е да са му чужди други емоции и чувства, камо ли веднага да започнат да струят чувства на един  улегнал мъж, към въпросната млада аристокаратка, след връщането му в Чосон.Той сам себе си не разбира за момента-какво и защо го прави.Тепърва леденият блок ще се разтопява

Осми епизод е огън. Държи напрежението всяка секунда, без никакви лиготии. Браво на сценаристката.

Котараците  и те се постараха, но  на финала писанка обра овациите с тоя "H"

А каквато е ученолюбива, видяхме, че е минала и" К" в азбуката,

 

  Покажи скритото съдържание

след Н- hug, следващата стъпка  е  K- kiss.:D

Скарлет О' Хара в корейски вариант.Драмата направо си носи ухание на "Отнесени от вихъра"

 

Въпреки, че сериалът е предварително заснет, без проблем с чувствителните корейци не минава и този път.Наложило се е да видоизменят образа на корейското самурайче, заради реакцията на зрителите.
 

  Покажи скритото съдържание

 

-CkQbClCeXI.jpg7W_psxteemU.jpg

 

 

Наистина-де да имаше толкова  страст и  високо напрежение без "химия"! :PОбаче ми стана много забавно-тя му прави Hug,той стои, като глътнал бастуна!:lol2::lol2: Много ми е непонятно,как заради искане на зрителите ,променят характеристиката на  героите-това е то-друга култура,друго отношение към зрителя.Или от комерсиална гледна точка-те там с технте рейтинги....От толкова години ги гледам и все още има неща, с които ме изненадват.Сега чакам да видя дали и кога ще последва прословутата  K-kiss.:kiss2:Ама те само в сериалите така се целуват като в детската градина-във филмите им съвсем не е така! Гледала съм  Оппа-та в "Addicted" -там направо си даваха жив секс! По-красива еротична сцена не съм виждала във филм! Задните му части са фантастични!!!:yes: Между другото от този филм харесах  Бьонг Хон и след него изгледах всичко де що има с негово участие! Та очаквам значи развитие на нещата- в романтичен план и Батко най-после да пусне една ръка на мацката!:es:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 Боже,Божееее,чета ви и не вярвям на ушите си! Какъв спор за възрастовата разлика на героите?!?! Ще ми се да напомня за възрастовите разлики между Тръмп и жена му ,както и между Еманюел Макрон и жена му! Любовта възраст не признава! И ако на някого не му харесва-това си е негов проблем! Сериалът има дълбоко скрито философско звучене.Показана е една любов на фона на феодалните традиции на Чосон  и джентълменството на новия свят! Едно изумително ,непоказно споделено чувство между двама, но толкова невъзможно и неосъществимо за онова  време ! 

  И ся кво-тя ли ще го убива?? Не може да бъде! Явно ще сме свидетели на дилемата: любовта или патриотичния идеал?? И понеже се предполага "лош край" ,мисля,че и двамата ще гушнат букета накрая! Нооооо поживем-увидим!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

1 hour ago, Lawandula said:

 

Чингу,   е мога да повярвам ,че не си гледала нищо с Бьонг Хон.Я марш да гледаш Addicted.:kissy:

Аааааа, Лав, сори, ама няма! :bee: Нищо няма да гледам преди да свърши тоя сериал, че иначе сигурно само "фантастичния му задник" дето го изрекламира Бабчето ще ми се привижда, пък съгласи се, че това някак леееко ще развали идеалистично-героичната атмосфера на сериала.

Кидо, Лав, няма начин това да стане и лапето да се отглежда от приемни родители, освен ако не прибегнат до любимия похват на корейските садисти-сценаристи - прескачане във времето за три минути с три години. Те още не са се целунали главните, а камо ли да стигнат до буквата С, пък и след туй още девет месеца да се чака - къде ти ще им отпуснат толкова живот в тези бурни времена! Максимум още някой и друг месец.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Чингулинка,ама задникът му наистина е фантастичен! И не само задникът-отпред е наредил такава испанска теракота-да ти се завие  свят! :lol::yes:

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 56 минути, Чингулинка написа:

Аааааа, Лав, сори, ама няма! :bee: Нищо няма да гледам преди да свърши тоя сериал, че иначе сигурно само "фантастичния му задник" дето го изрекламира Бабчето ще ми се привижда, пък съгласи се, че това някак леееко ще развали идеалистично-героичната атмосфера на сериала.

Кидо, Лав, няма начин това да стане и лапето да се отглежда от приемни родители, освен ако не прибегнат до любимия похват на корейските садисти-сценаристи - прескачане във времето за три минути с три години. Те още не са се целунали главните, а камо ли да стигнат до буквата С, пък и след туй още девет месеца да се чака - къде ти ще им отпуснат толкова живот в тези бурни времена! Максимум още някой и друг месец.

 

Тогава гледай "Маскарад"

Абе, каквото и да гледаш от тая страница, няма да сбъркаш

 

Колкото до края, съгласна с теб по принцип.Съвместното бъдеще, беше зачеркнато предварително в договора,  но да не стигат до   С не са са се договаряли.:28558:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 37 минути, babcheto44 написа:

Боже,Божееее,чета ви и не вярвям на ушите си! Какъв спор за възрастовата разлика на героите?!?! Ще ми се да напомня за възрастовите разлики между Тръмп и жена му ,както и между Еманюел Макрон и жена му! Любовта възраст не признава! И ако на някого не му харесва-това си е негов проблем! Сериалът има дълбоко скрито философско звучене.Показана е една любов на фона на феодалните традиции на Чосон  и джентълменството на новия свят! Едно изумително ,непоказно споделено чувство между двама, но толкова невъзможно и неосъществимо за онова  време ! 

  И ся кво-тя ли ще го убива?? Не може да бъде! Явно ще сме свидетели на дилемата: любовта или патриотичния идеал?? И понеже се предполага "лош край" ,мисля,че и двамата ще гушнат букета накрая! Нооооо поживем-увидим!

 

 

Правиш ли разлика между реален свят и сериал? И за мен няма проблем разлика във възрастта в реалния живот, не ми харесва да гледам асиметрия на екрана. Няма значение дали е голяма разлика във възраст, височина или килограми между главните герои. Стоят ми неравномерно на екрана. Ако на някой не му харесва, не е негов проблем, просто няма никакъв проблем. Тук доста хора явно нямат навик да уважават мнение, различаващо се от тяхното. Даже някои започнали да забелязват въображаеми неща и стигат до изводите, че не харесвам Lee Byung Hun, което не знам откъде им е дошло на ум.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 37 минути, Lawandula написа:

 

Тогава гледай "Маскарад"

Абе, каквото и да гледаш от тая страница, няма да сбъркаш

 

Колкото до края, съгласна с теб по принцип.Съвместното бъдеще, беше зачеркнато предварително, като договорка, но да не стигат до  С не са са се договаряли.:28558:

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 8 минути, CToTaKa написа:

Правиш ли разлика между реален свят и сериал? И за мен няма проблем разлика във възрастта в реалния живот, не ми харесва да гледам асиметрия на екрана. Няма значение дали е голяма разлика във възраст, височина или килограми между главните герои. Стоят ми неравномерно на екрана. Ако на някой не му харесва, не е негов проблем, просто няма никакъв проблем. Тук доста хора явно нямат навик да уважават мнение, различаващо се от тяхното. Даже някои започнали да забелязват въображаеми неща и стигат до изводите, че не харесвам Lee Byung Hun, което не знам откъде им е дошло на ум.

Нищо против Вашето мнение-наистина няма проблем.Всеки има право да харесва или да не харесва.Лично мен не ме впечатлява асиметрията -нито на екрана,нито в живота.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

31 minutes ago, babcheto44 said:
  Reveal hidden contents

 

 Ами тя нали вече стигна до С-нали го нарече Мистър Слънце,обаче никакъв признак за нещо по-така:lol2::lol2:

Хахаха! :rofl: Бабче, вижда се, че гледаш с четири очи и по няколко пъти за затвърждаване! Браво на теб! Явно тая дума и там се пише с К :slap: Като стигнат до тая буква ще минат направо от К-ис-Ъ към К-екс-Ъ :28558: а не само консерви да ми кльопат! Десерта къде го забравиха??? :dunno:

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 14 минути, Чингулинка написа:

Хахаха! :rofl: Бабче, вижда се, че гледаш с четири очи и по няколко пъти за затвърждаване! Браво на теб! Явно тая дума и там се пише с К :slap: Като стигнат до тая буква ще минат направо от К-ис-Ъ към К-екс-Ъ :28558: а не само консерви да ми кльопат! Десерта къде го забравиха??? :dunno:

 

Чингулинка, ха ха ха ха ха .....че гледам с четири очи е факт-с цайси съм! Хареса ми твоята интерпретация:lol: От К-исЪ към К-ексЪ!! А  дано,ама надали-те тез всичките от Корьо и Чосон ходят със стиснати кълки! Повече от 10 години ги гледам и са ми ясни.:lol2: Десерт ако искаш да гледаш-гледай " A Frozen Flower" там предлагат  няколко вида:yes::yes: И то качествени!:es:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ааа, не, не държа да гледам десерт, ами ми е дерт да не би фамилията на дедкото да остане без наследник... :dunno: То е ясно, че няма да покажат как бъркат кекса, но стига да загатнат и после да има мъжко чедо. 

Ти си Баба-Ветеран значи, с десет години стаж. :yes: Браво! Аз има още рамьон да ям, докато те настигна...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 1 час, Чингулинка написа:

Ааа, не, не държа да гледам десерт, ами ми е дерт да не би фамилията на дедкото да остане без наследник... :dunno: То е ясно, че няма да покажат как бъркат кекса, но стига да загатнат и после да има мъжко чедо. 

Ти си Баба-Ветеран значи, с десет години стаж. :yes: Браво! Аз има още рамьон да ям, докато те настигна...

Тц,Чингулинка, нема да го бъде наследника на дедкото-при тоя боен развой на събитията  тези ще се обичат отдалеч,само с погледи и чат-пат някое докосване с ръка.:28558:А мен пък ме е яд на дедкото- а бе той не скива ли,че тоя  франт-годеник не става за бойната му внучка?:dunno: Оф,бееее,дъртака  моли тъпанара  да  защитава внучка му,ама кой кого ще защитаваааа..:nunchako:.Пъзльо бяга и се крие зад Батко като гръмна пищова...:lol2::lol2:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ей, най-сетне да видя емоция на туй каменно лице! Бях се притеснила да не са го замразили от много ботокс! И той бил човек!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За романса, нормално да има спорещи, но бромансът е толкова добър, че не вярвам да породи спор:28558:.Просто е връх!:D

Новите епизоди- без забележки.;)

Да отбележа и  още нещо- музиката на сериала е толкова добре подбрана , че засилва изключително усещането.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 13 часа, Чингулинка написа:

Ей, най-сетне да видя емоция на туй каменно лице! Бях се притеснила да не са го замразили от много ботокс! И той бил човек!

Това някаква похвала ли е?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, както каза и Лавандула - последните два епизода нямам никакви забележки към никой, само похвали. И главният ми показа, че можел да играе.

Но най-напред в класацията ми излиза Льольото. И като актьор, и като герой. Невероятен е!

А бромансът е един път!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За мен целият състав е отличен. "Льольото" има безспорни качества, но той има късмет да играе благодарна роля, т. е. - не особено сложна. Същото се отнася за японския кореец - той играе определен типаж (маска) и то отначало до край. Вярно, прави го великолепно, но не е кой знае колко сложно. Трудните актьорски задачи са на Mr. Sunshinе, на девойката и на хотелиерката. Свалям им шапка. Старото куче отдавна е изживяло младежките си актьорски години, когато е пръскал енергия и е драл ризи. Тук е заложил на вътрешните движения и внушения, които невероятно му се получават. Демонстрира висш пилотаж. Мое мнение.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 6 часа, Matrim написа:

За мен целият състав е отличен. "Льольото" има безспорни качества, но той има късмет да играе благодарна роля, т. е. - не особено сложна. Същото се отнася за японския кореец - той играе определен типаж (маска) и то отначало до край. Вярно, прави го великолепно, но не е кой знае колко сложно. Трудните актьорски задачи са на Mr. Sunshinе, на девойката и на хотелиерката. Свалям им шапка. Старото куче отдавна е изживяло младежките си актьорски години, когато е пръскал енергия и е драл ризи. Тук е заложил на вътрешните движения и внушения, които невероятно му се получават. Демонстрира висш пилотаж. Мое мнение.

 

И мое.Толкова е добър, че и ботоксът не  му пречи.Само едни очи даже стигат, освен внушения и движения.

Съгласна и с останалото.

Голяма хитряга сценаристката.Знае ,че Бьонг Хон има нужда народът пак да го заобича и го прикотка, защото колкото и да е добър в киното, не е каквото половината народ да гледа сериал.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Какво му е трудното на ролята на главния? Праволинеен е от начало до край. Все е добричък и онеправдан. Виж, Льольото и псевдояпонецът са двойнствени герои - в началото не ги траех, после ги заобичах. Особено месарчето, понеже е единственият от сериала, който съм гледала в друг сериал, и имах изградено мнение за него, като го видях и си казах, оле, тая флегма ли можаха да изберат за роля на главорез! Обаче успя да ме убеди и да ми промени мнението. 

А Льольото не съм го гледала никъде другаде, освен това не ми е особено приятен като физиономия, така че е постижение, че успя да изгради такъв образ, който да заобичам. Много фино си изразява чувствата, просто по лицето му се чете без излишни движения, какви вътрешни противоречия и трагедии има.

А главният, както казах, към него нямам предразсъдъци, защото не съм го гледала преди, и четиринайсет серии с изключение на малко моменти с проблясъци, беше егати каменната физиономия! Нито яд видях, нито омраза, нито огорчение, а за любов пък хич и да не говорим. Както казах, с малки изключения. Това е моето непредубедено мнение. Но сега в последните два епизода се взе в ръце и почна да играе, така че го признах. Разбирам ви, че като ви е любимец отпреди, е трудно да бъдете обективни и да не се влияете от предишните му роли. Няма нищо лошо в това, важното е, че ви радва и с тази си роля. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...