Jump to content

Recommended Posts

7 minutes ago, Matrim said:

Лошото в цялата история е, че сега ми е трудно да гледам други корейски драми. Все едно да избирам между Пинк Флойд и Шушана. Надявам се, и това ще мине.

Ама наистина ли толкова много ти харесва?!? Не мога да повярвам. Сигурно след четвърти епизод става някакъв нечуван обрат. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не. няма обрати. Просто всичко е логично и цялата динамика е под повърхността. Героите са прекрасно написани, живи, страстни и достоверни - океан от чувства, прикрит зад маската на азиатската сдържаност и благоприличие. Не искам да звучи претенциозно, но ми харесва, че сериалът е направен много интелигентно и въздейства кинаджийски, без неизменните романтични задявки. Трудно се обясняват нещата, които много харесваш. Най-верният отговор май е, да си настроен на същата честота.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 2 часа, Matrim написа:

Лошото в цялата история е, че сега ми е трудно да гледам други корейски драми. Все едно да избирам между Пинк Флойд и Шушана. Надявам се, и това ще мине.

 

Абсолютно! Даже не и Шушана, а "Радка пиратка" направо. Влача през седмицата " Risky Romance ", на който мозъкът почива и мъча "Life", все пак да не закърнее.:28558:

 

Толкова ми е магнетичен сериалът, че гледам с автоматичните  субки на  "Netflix" (направо са си читави, колкото  всичко да се разбере)  в деня на излъчване и дебна, като котка за превода, за да затвърдя.Отдавна не ми се беше случвало. Бьонг Хон е потресаващ с умението си да покаже влюбен, който знае, че не може да протегне ръка и да вземе кристалната статуетка, дори само защото ще остави отпечатъци, а може само да я обича от разстояние, защитава и пази. Не е като цуни-гуни и готово. Другите  котараци също. Великолепно трио, за сега.Девойката пък, успява да покаже хем бунтарската си същност, хем безсилието пред каноните и то с абсолютен вроден аристократизъм.Много я харесвам.Всички останали герои, също са като бурета с барут- хотелиерката, баща и, грънчарят, американското шефче и т.н.Не се знае, кога, кое ще се взриви.Надявам се в петоъгълника, да не е ревността клечката.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 7 часа, Чингулинка написа:

Не се безпокой - толкова пъти повториха sad ending в тоя сериал, че да ни подготвят, че няма начин в тоя живот и в тая страна да са заедно, че вече вместо да ми става тъжно като го чуя, ми иде да взема назаем меча на бившия месар и да им спретна сад ендинга на секундата!

За мен сериалът зацикли отдавна. В началото започна ударно, но после дотолкова забави обороти, че вече го гледам по задължение. Иначе снимането е качествено, картините са красиви, но действието е страшно мудно и електричеството, дето го имаше между тях, изветря. Изобщо не е от ранга на старите епични сериали, които те хващаха за гърлото.

На мен ми е все тая какъв ще е края, важното е да няма романтика между актъор и актриса, които имат 20 години разлика. Не ми стоят добре на екрана такива двойки и няма как да гледам подобен сериал. Може да е гениален сценарии, но на мен такива консервативни връзки не ми допадат. Знам, че навремето са ги женели 14 годишни момичета за чичковци, но да си останат за навремето тези неща, не е според моите разбирания. Че какво им е на Шушана и Радка Пиратка, аз си ги слушам.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 7 часа, CToTaKa написа:

На мен ми е все тая какъв ще е края, важното е да няма романтика между актъор и актриса, които имат 20 години разлика. Не ми стоят добре на екрана такива двойки и няма как да гледам подобен сериал. Може да е гениален сценарии, но на мен такива консервативни връзки не ми допадат. Знам, че навремето са ги женели 14 годишни момичета за чичковци, но да си останат за навремето тези неща, не е според моите разбирания. Че какво им е на Шушана и Радка Пиратка, аз си ги слушам.

 

Стотак, волтова дъга между  тия с разликата се получава дори от едно леко докосване, например в последния епизод и е по-голяма от тази на всички двойки в корейски сериали накуп, от началото на годината, сигурно.Между тях тече ток, даже като и подава вилица с консерва. Сигурно  от статичното електричество.;) И  на екрана, въобще  разликата от 20 не се вижда.По-скоро върви към 10, както е в сериала.

Но няма да те убеждавам, шушанисвай си  с тия без възраст.:na2:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На мен убеждаване не ми трябва, просто исках да знам дали ще има любов между главния герой и героиня. Явно трябваше да ми се обясни метафорично чрез някакви волтове, токове, жици и подобни, кой знае защо. Но пък аз явно загрявам бавно. Ясно ми стана, няма да се гледа. Разликата от 20 години я виждам дори на постера. Надеждата беше, че любовната линия ще е с другия герой, но явно не е.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 12 часа, CToTaKa написа:

Надеждата беше, че любовната линия ще е с другия герой, но явно не е.

 

Невъзможно :) Другите двама - единият е мамино синче, живее, за да играе комар /поне от показаното дотук/, а другият мрази всичко и всички, наемник и безскрупулен убиец. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 20 часа, CToTaKa написа:

На мен ми е все тая какъв ще е края, важното е да няма романтика между актъор и актриса, които имат 20 години разлика. Не ми стоят добре на екрана такива двойки и няма как да гледам подобен сериал. Може да е гениален сценарии, но на мен такива консервативни връзки не ми допадат. Знам, че навремето са ги женели 14 годишни момичета за чичковци, но да си останат за навремето тези неща, не е според моите разбирания. 

Това е тежка форма на догматизъм, който може да се мери само с корейския. "Любви все возрасты покорны..." Не го твърдя аз, а Пушкин.

Няма нищо лошо да слушаш и харесваш "Шушана"  и "Радка пиратка". Доказва само, че това не е твоя сериал и ти съвсем правилно си решил да не го гледаш.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 13 часа, Lawandula написа:

 

Стотак, волтова дъга между  тия с разликата се получава дори от едно леко докосване, например в последния епизод и е по-голяма от тази на всички двойки в корейски сериали накуп, от началото на годината, сигурно.Между тях тече ток, даже като и подава вилица с консерва. Сигурно  от статичното електричество.;) И  на екрана, въобще  разликата от 20 не се вижда.По-скоро върви към 10, както е в сериала.

Но няма да те убеждавам, шушанисвай си  с тия без възраст.:na2:

Аз съм забелязала, че Стотака, както и Дидо понякога не харесват филми, в които играят главната роля мъже, които ние жените харесваме.., даже не става дума и за айдълчета, а за истински актьори.. Ето например на мен по принцип не ми пречи да видя химия между хора(не казвам конкретно актьори, във филм) с такава разлика във възрастта, просто го приемам, не ми е странно,... все пак той не е някакъв дядо с бастун, а девойката не е гимназистка с шина на зъбите..

 

ако обаче главната роля е дадена на хубава актриса... виж там може да е друго(Стотак, Дидо:es:)

 

не искам да обобщавам, но може би разликата все пак е в пола :na2:, тук повечето сме жени и са ни различни възприятията..

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@Aretka, то и от жена до жена май сме различни :D

Аз не обичам да гледам с по-възрастни актьори, колкото и да са добри. Все към малките забивам, да ми радват окото :lol2:

Иначе за възрастовите разлики на екрана ми е все тая, аз други неща гоня, примерно ако я чифтосат с тоз, дето Kiddo вика, че мрази всичко и всички - идеал Петров, баш по моя вкус :D

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не съм съгласен, че само жените харесват И Бьонг Хон. По моето скромно мнение корейците нямат по-добър актьор от него.

Нямам търпение да гледам този сериал, но аз сериали в период на излъчване не гледам. Ще си кажа мнението по-късно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 36 минути, bond написа:

Не съм съгласен, че само жените харесват И Бьонг Хон. По моето скромно мнение корейците нямат по-добър актьор от него.

 

Айде ся, най-добрият бил :) Недей така, има и други на неговото ниво.

А и, честно казано, в този сериал не показва кой знае какво. Да, може и ролята му да е такава, но ако не си гледал друго с него, не можеш да го сложиш и в ТОП20 спрямо играта му тук.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

On 8/21/2018 at 10:15 AM, Matrim said:

Лошото в цялата история е, че сега ми е трудно да гледам други корейски драми. Все едно да избирам между Пинк Флойд и Шушана. Надявам се, и това ще мине.

Що трябва да избираш? И двете са класика в жанра си, слушай ги и двете.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

2 hours ago, Kiddo said:

 

Невъзможно :) Другите двама - единият е мамино синче, живее, за да играе комар /поне от показаното дотук/, а другият мрази всичко и всички, наемник и безскрупулен убиец. 

Абе не ги отписвай толкова бързо! Не забравяй, че дедко повери закрилата на бунтовната си внучка на лигльото, явно има още хляб у него! Да не забравяме как я отърва от подозрения като накара контетата от целия град да се облекат в същия костюм като нея. Мен и двамата втори цигулки ме кефят на макс! И тримата поклонници са трагични герои - всеки по свой си начин. Главният просто е извадил късмет, че корабът е пътувал към Щатите, а не към Япония, иначе като нищо да се беше върнал като завоевател. Лигльото има съвест, колкото и да се опитва да я заглуши с пиене, комар и жени. А самурайчик е като ученик с таз потайна нещастна любов. Ама той нема шанс просто - със сигурност ще го утрепят, вероятно ще се жертва, за да спаси главната.

Според мен има три варианта за край: 1. Главната с главния умират заедно. 2. Главният умира, а главната оживява, за да гледа синчето им заедно с Лигльото. 3. Хепиенд - главната и главния отплуват за Америка, страната на неограничените възможности, където могат да са заедно, защото няма класовите разлики от Чосон. Аз лично съм за първия край, хепиенд на тоя сериал ще седи като кръпка на бална рокля.

48 minutes ago, Kiddo said:

 

Айде ся, най-добрият бил :) Недей така, има и други на неговото ниво.

А и, честно казано, в този сериал не показва кой знае какво. Да, може и ролята му да е такава, но ако не си гледал друго с него, не можеш да го сложиш и в ТОП20 спрямо играта му тук.

Права си, Кидо! Аз не съм го гледала в други роли и определено не ме впечатлява с игра тук, имаше няколко добри момента, но като цяло често се чудя тоя какво седи и зяпа в една точка безчувствено. Главната успява да се преструва на влюбена, но той изобщо не може да ме убеди. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм го гледал в почти всичко, в което е участвал. Написал съм, че това е мое мнение.

Няма нищо лошо в това вие да не го споделяте.  Няма да споря по този въпрос.

Всеки си има лична класация и предпочитания. Важното е да гледаме повече стойностни неща.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Бонд, и двамата сме прави. Ти си гледал всичко БЕЗ този сериал, аз не съм гледала НИЩО друго, само този сериал. Може би е добър в старите си сериали, но в тоя мен не ме впечатли с игра. На моменти има проблясъци и личи, че може да играе, ама защо не го прави през цялото време не знам. Няма да е първият добър актьор, който лежи на стара слава и го мързи да си мръдне лявото ухо.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 9 часа, Matrim написа:

Това е тежка форма на догматизъм, който може да се мери само с корейския. "Любви все возрасты покорны..." Не го твърдя аз, а Пушкин.

Няма нищо лошо да слушаш и харесваш "Шушана"  и "Радка пиратка". Доказва само, че това не е твоя сериал и ти съвсем правилно си решил да не го гледаш.

:slap:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 9 часа, bond написа:

Не съм съгласен, че само жените харесват И Бьонг Хон. По моето скромно мнение корейците нямат по-добър актьор от него.

Нямам търпение да гледам този сериал, но аз сериали в период на излъчване не гледам. Ще си кажа мнението по-късно.

 

И аз мисля, като теб, че е най-добрият, но дори да  не е, със сигурност е най-известният  и титулуван корейски актьор.

Off Topic

Даже и мъжа ми го знае :28558:, без да съм му го навирала в очите.

По мое мнение, играта му, разкрива перфектно героя му - с настоящето му и отпечатъците отминалото и промяната настъпваща постепенно, след пристигането в Чосон.То това е голямото, а не да зяпа, мига и преглъща, като Минчо в последния му сериал.

Целият каст е на ниво, това не подлежи и на коментар даже.

 

Чингу,   е мога да повярвам ,че не си гледала нищо с Бьонг Хон.Я марш да гледаш Addicted.:kissy:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 52 минути, Kiddo написа:

Чингу, или пък пишман-самурайчето и двамата главни да умрат, а льольо да отгледа детето на главните :D:D

 

Кидич, аз залагам на хотелиерката.Може и с льольото, за да изкупват вина.:D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...