Jump to content

Recommended Posts

Аз го изоставих на четвърта серия........Не съм Фенка на батко ви и въобще целия сериал ми върви мудно, заради всичките кадри от битки снимани сякаш на слоу моушън през ретро филтър на телефон.

Не мога да се отърся от чувството, че нещо му куца много стабилно на тоя сериал. Има нещо сбъркато в цялата идея или пък аз не съм достатъчно отворена, за да възприема този свят - плод на фикцията на снаристите, базирана на реални събития, или пък съм обременена с елементарни познания по история. Знам ли?

Мацката по скоро ме дразни, отколкото ме кефи и то единствено заради престорения глас, с който се опитват да и докарат някоя и друга година житейски опит.

Иначе много ме радват двамата младежи - менте япончето и разглезения дришльо аристократ, но към момента не са ми достатъчни, за да продължа с гледането. 

  

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 3 часа, Lawandula написа:

Много умрЕло тук.

Вярно, не е каквото манекени -певачи,  да разхождат дрехи и да показват торсове под душа,  но пък стана нажежено по всички линии.Отдава не съм се кефила така на корейски  сериал.

Този сериал се крепи единствено на миналата слава на сценаристката, режисьора и присъствието на няколкото по-главни герои. Строго погледнато е пълна каша и смехотворна бутафория. Пак ще повторя: сценаристката не може да пише свестни "екшън" сериали. И тук така- нито екшъна-екшън, нито драмата-драма, нито романтиката-романтика.  Обаче в събота и неделя няма нищо друго за гледане извън семейните сериали, затова още не съм го оставил. Дано не го разтягат много, няма смисъл.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 Разправяйте ми , че няма драма, като всички герои ги изгарят силни чувства, които се мъчат да крият и актьорите го показват страхотно.Сълзлива романтика няма и не е и нужна и уместна в дадената ситуация, а екшън за цвят ми е достатъчен в  тоя случай, както и политика.

Героите не разиграват прости сценки- "здравй здрасти, да пием по едно", нито има екшън герой, дето изтрепва  по десет наведнъж, просто защото иде реч за човешки драми и преживявания.Любов, омраза,  патриотизъм, предателство, гняв, мъст, безнадежност, самота и т.н. са на фокус.Обърнато е внимание на детайлите, които разкриват точно тях, защото на тях се базира връзката между героите и историята.

Бутафория  или не, но рейтингът удари 18 по кабеларката, което е факт.Нещо невиждано е за почивните дни,  когато властват тъпите семейни драми, също и при положение, че корейците са особено чувствителни по дадената тема, а и репутацията на Бьонг Хонг не е старата след скандала.

Но-  вкусове разни. Това си е моето мнение.Сериали има за всеки.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 2 часа, CToTaKa написа:

Не ми казвайте, че има 20 години разлика между главния актъор и актриса?

Точно 20 годинки и няколко месеца / 12 юли 1970  / - /  24 април 1990/ , ама нито ми / им пречи , нито им личи, така че не му вързвам кусур. 

Благоуханна , съгласна съм с мнението ти. Удоволствие да гледаш играта на актьорите. Детайлът кефи , както каза...Другото е само мизансцен.  Следя си го редовно. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хм... как бих го оприличила... Романтика, ама на комсомолска дистанция и с огромен натрупан потенциален електрически / емоционален/ заряд помежду им. А се погледнат , а прескачат искри. Ама явно още и двата електрода не са наясно съвсем с последствията на това натрупано напрежение, щото дертовете са им в друга посока. 

То и като герои пак има разлика във възрастта. Не уточяват колко е , но и няма кой знае какво значение.  

Off Topic

А, и нали е излишно да споменавам, че на азиатец, ако не му знаеш ЕГН-то, няма да му отгатнеш точната възраст по външен вид... Поне аз стигнах до извода , че може да приближа верния отговор , само ако към видимата възраст прибавя още поне 15 годинки. И то при тези , които не са лягали видимо под ножа. Другите вече остават извън класацията/ времето/, но при този случай това важи и за всички останали тунинговани.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Значи ще изчакам края на сериала, ако съберат главната актриса с второстепенния герой, може и да го гледам. Не съм фен на екранни двойки с голяма възрастова разлика и няма шанс да го гледам, ако знам, че ще ги събират.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 14 минути, CToTaKa написа:

Значи ще изчакам края на сериала, ако съберат главната актриса с второстепенния герой, може и да го гледам. Не съм фен на екранни двойки с голяма възрастова разлика и няма шанс да го гледам, ако знам, че ще ги събират.

 

Очаква се един от двамата, да не умре от естествена смърт, така, че гледай.;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не не, ще изчакам на сигурно. Пък и сега ме е повалил грип и нищо не ми се гледа и без това. Най-много някой китайски да гледам, който не изисква особено внимание.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сериалът е от висш порядък. Спокойно го нареждам до Шестте летящи дракони и Чикагската пишеща машина. Имам усещането, че това, което хваща зрителя е отвъд визията и съдържанието. Магичен филм.

Всъщност, това е единственото, което чакам и гледам в момента.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 12 минути, Lawandula написа:

 

Очаква се един от двамата, да не умре от естествена смърт, така, че гледай.;)

 

От ЕСТЕСТВЕНА смърт ли? Това сигурно е шега. Аз не гледам сериала, но заради този коментар бих го започнала.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

6 hours ago, CToTaKa said:

Значи ще изчакам края на сериала, ако съберат главната актриса с второстепенния герой, може и да го гледам. Не съм фен на екранни двойки с голяма възрастова разлика и няма шанс да го гледам, ако знам, че ще ги събират.

Не се безпокой - толкова пъти повториха sad ending в тоя сериал, че да ни подготвят, че няма начин в тоя живот и в тая страна да са заедно, че вече вместо да ми става тъжно като го чуя, ми иде да взема назаем меча на бившия месар и да им спретна сад ендинга на секундата!

За мен сериалът зацикли отдавна. В началото започна ударно, но после дотолкова забави обороти, че вече го гледам по задължение. Иначе снимането е качествено, картините са красиви, но действието е страшно мудно и електричеството, дето го имаше между тях, изветря. Изобщо не е от ранга на старите епични сериали, които те хващаха за гърлото.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

8 hours ago, Lawandula said:

 

Очаква се един от двамата, да не умре от естествена смърт, така, че гледай.;)

Щото другия вариант е той да умре от старост, а аз от тъпня. 

2 hours ago, Чингулинка said:

....... Иначе снимането е качествено, картините са красиви, но действието е страшно мудно и електричеството, дето го имаше между тях, изветря. Изобщо не е от ранга на старите епични сериали, които те хващаха за гърлото.

Само дето това електречество, аз и в началото не го видях

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

17 minutes ago, Yoyo_ko said:

Щото другия вариант е той да умре от старост, а аз от тъпня. 

Само дето това електречество, аз и в началото не го видях

Ама как така не го видя електричеството, бе? Целият град се беше събрал да го гледа кога пуснАха електричеството и светнАха уличините ламБи :na2:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нито жанра харесвам, нито главния харесвам, но има нещо запленяващо в този сериал.

И най-странното е, че нямам никаква представа защо го гледам, но не мога да отлепя поглед, щом започна...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 1 час, Kiddo написа:

Нито жанра харесвам, нито главния харесвам, но има нещо запленяващо в този сериал.

И най-странното е, че нямам никаква представа защо го гледам, но не мога да отлепя поглед, щом започна...

 

Щот'  и теб те е заслепило електричеството, на уличните ламБи, що!:DПък и къде другаде ще видиш първия трамвай в Чосон, че и с котараци вътре!;)

 

Чингу, изветряло, изветряло, но трамваят върви!:na2:

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Лошото в цялата история е, че сега ми е трудно да гледам други корейски драми. Все едно да избирам между Пинк Флойд и Шушана. Надявам се, и това ще мине.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...