Jump to content

Recommended Posts

На 6-та серия съм. Прословутата корейска съдба тоя път направо им разказа играта, така им срещна пътищата, че дълго ще я помнят. ;)

Шегата на страна, но толкова силно и увлекателно върви разказа, че нямам спиране, до тук на един дъх 6 серии.

Актьорите са пълен магнит, борят се, имат силата и куража и си я следват тая своя съдба, което много ме радва, защото ми е омръзнало от непоследователни постъпки и разколебаване от най-малкото препятствие, тук няма нищо подобно.

Актьорите са огън, нищо излишно. А от тоя "дистанцирания" романс ми се подкосяват краката, майстори са :D два разменени погледа, ама така, че после три серии ги мислиш, абе тия как успяха с толкова малко да си кажат всичко.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 17 часа, lukreciana написа:

Що така трудно навлизам в сериала?

Трудно ми тръгнаха първите 15 минута.

Да взема ли да ги попрескоча?

Или нищо да не изпускам?

Ще повторя bond - не пропускай. Там е изходната точка  на всичко  и всички в историята.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

До края си остана една посредствена, но претенциозна мелодрама с предизвестен край.  С неудоволствие споменавам и евтината бутафория, която би трябвало да минава за "исторически екшън" (кавичките са задължителни) - отначало смешна, след това дразнещо-досадна. Надявам се сценаристката и режисьорът повече да не се напъват да правят подобни сериали- вече за втори път доказват, че не могат. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 2 часа, dido100 написа:

До края си остана една посредствена, но претенциозна мелодрама с предизвестен край.  С неудоволствие споменавам и евтината бутафория, която би трябвало да минава за "исторически екшън" (кавичките са задължителни) - отначало смешна, след това дразнещо-досадна. Надявам се сценаристката и режисьорът повече да не се напъват да правят подобни сериали- вече за втори път доказват, че не могат. 

Знам, че е глупаво (и това е най.слабото определение), но понякога ми е много тъжно до безнадеждност, да чета някои мнения.  Действат ми като конски ритник в сърцето. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На 13.10.2018 г. at 18:48, dido100 написа:

До края си остана една посредствена, но претенциозна мелодрама с предизвестен край.  С неудоволствие споменавам и евтината бутафория, която би трябвало да минава за "исторически екшън" (кавичките са задължителни) - отначало смешна, след това дразнещо-досадна. Надявам се сценаристката и режисьорът повече да не се напъват да правят подобни сериали- вече за втори път доказват, че не могат. 

 

Какъв ли зор е било да   изгледаш до " предизвестения край" тази "посредствена, но претенциозна мелодрама":( и какъв късмет има тя само, в сравнение с посестримите си ;).За адмирации е едно такова мнение, след подобна саможертва ,  даже и да не съвпада с моето.:up:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Награди  на "The Seoul Awards"-2018 за Бьонг Хон за най-добър актьор в категорията "драма" за ролята му тук и на талантливото самурайче Ю Йон Сок, за най-добър актьор втори план(поддържаща роля)

Всички актьори, реално бяха за награди, но и другите сериали трябва по нещо да вземат все пак.;)Мисля, че няма и да са последни за годината.

 

201810272246160510_1.jpg2018102701001312000096481.jpg

Редактирано от Lawandula
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 1 час, Sierra написа:

Изумена съм, че мацката не е взела награда. Та тя беше значително по-запомняща се и въздействаща от м-р Дърво...

 

Наградата за женска роля я взема Kim Nam Joo   , за участието си в "Misty" и сигурно заслужено.Страхотна игра направи, с което не казвам, че мацката тук не направи. Има време до края на годината и още много награждавания.

Журито е от 100 човека, нещо такова мисля четох.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А, тоя край беше прекалено позитивен - как можаха да не изтрепят всички, ами да оставят някои живи да се мъчат и да се борят?! Много се разочаровах от мекушавостта на сценаристите и затова изгледах веднага и края на Ирис. Е това се казва сериал! Сценаристът пълна гад, а тоя дето е снимал страда от тремор, въобще, чудничко за драгия зрител!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Толкова дълго чаках БГ субтитрите след всички коментари и награждавания, че го изгледах на един дъх !

Определено си струваше ! Въпреки всичко на което не съм голям любител помпозен героизъм, кървав патриотизъм и леко прикрит/с обявяването на главния герой за чужденец/ национализъм , сериала е страхотен !

Актьорския състав е брилянтен- радост за всички сетива. Добре че е така та омекотява поне малко тежката и мъчителна тематика на сценария. Голямо подсмърчане падна и доста кърпички употребих....

Задоволено е в мен всяко мазохистично желание за добър корейски сериал ! 

 

П.С. Препоръчвам да не го гледате по празници !

 

П.С. 2. Влюбих се в обувките за умиране на Янг Хуа !!!

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Охх, не знам за главните герои, обаче аз съм очарована от играта на младия господар, много свеж ми идваше и съм супер ядосана

Off Topic

защо му измислиха такъв край, в пъти по-жесток от на другите...

Добър сериал, някак малко ми липсваше поне една целувчица ама те са си скромни откъм тази страна :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

не стига, че във всички сериали покривките на масите са накриво и чепиците им са с един-два номера по-големи (сигурно за бързо събуване и обуване), но така  и до 21 серия не оправиха яката на нащо момиче, когато е с европейски костюм

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  Странно е, да прочета, че доста хора пишат, че драмата е посредствена! Явно са по-интелигентни от мен и с по-изискан вкус! Лично за мен този сериал беше голямо удоволствие! Имаше доста ярки образи, като за мен най-интересни бяха не главните двама, а Yoo Yeon Seok  като Goo Dong-Mae , Kim Min - Jung  като Hee-Na , много ми хареса и образът на  Byun Yo-Han като Kim Hee-Sung . Драмата има атмосфера, красиви сцени и хора, отношения, за които мога само да завиждам.

 

Някой зне ли, къде мога да намеря ""Hedwig and the angry Inch" с Yoo Yeon Seok ?

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Hedwig and the angry Inch Това беше мюзилък нали, за съжаление да се намери е почти невъзможно. Корейските мюзикъли са неоткриваеми, още ме е яд за невероятния мюзикъл с Park Hyo Shin на който бях в Корея и след това нито песента нито него успях да намеря...:)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Само някои песни се намират от участия в предавания или случайни фен-клипове. 

:click:

Лазе, ти на кой си била да знам какво да ти търся? 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По романа на Виктор Юго, L'homme qui rit („Човекът, който се смее“), доста търсих но имаше само клипчета на лидера на EXO, който играеше в същата постановка но друг ден...:)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Невероятен сериал! Един от най-силните, които съм гледала. Каква съдба, какво нещо...Залепих се за екрана от началото до края. Знаех много малко за това как Корея става колония на Япония, само бях чувала, че е било супер брутално и имало много зверства...Разбира се, описаното в драмата не е 100% истина, има и творчески елемент, но е достатъчно близо, според мен. Много, много силна и добре описана история, а играта на всички беше невероятна. Браво на целия екип. Хотелиерката ми беше много любима, а тримата главни мъже бяха...нямам думи. Истински огън. 
Напълни ми душата как бедните хора се събуждаха и се включваха в борбата, напомни ми много и за българската история. 
Всъщност пра-дядото на мъжа ми е един от героите в тази ‘Righteous Army’, и до ден днешен семейството му получават пенсия от корейското правителство. Даже свекъра и свекървата ми са били поканени на среща с президента на Корея, на която им е подарен почетен часовник. Преди доста години, разбира се, но още го пазят. Неслучайно драмата беше такъв хит в семейството. ;)

С една дума, не я пропускайте, заслужава си гледането. Музиката също беше вълшебна. 
Само съжалявам, че по-рано не изгледах сериала, беше истинско преживяване. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...