Jump to content

Sketch (2018)


Recommended Posts

b38i82YJFplb85QXmiQf9lsN2OL.jpg

 

Sketch (스케치)

Страна: Южна Корея

Период на излъчване: 25 май 2018 – 14 юли 2018

Време на излъчване: Петък - Събота 23:00

Жанр: Екшън, Детективски

Канал: JTBC

Епизоди: 16

Режисьор: Im Tae Woo (Tomorrow With You, The Duo)

Сценарист: Kang Hyun Sung (Hidden Identity)

Субтитри: Английски

          

Участват:

Rain като детектив Kang Dong Soo

Lee Sun Bin като детектив Yoo Shi Hyun

Lee Dong Gun като Kim Do Jin

Jung Jin Young като Jang Tae Joon

Kang Shin Il като Moon Jae Hyun

Lim Hwa Young като Oh Young Sim

 

Резюме: Приятелката на детектив Канг Донг Су (Rain) е мистериозно убита, затова той търси помощ от детектив Ю Ши Хьон (Lee Sun Bin), която може да вижда три дни в бъдещето благодарение на скици, които рисува. Двамата се стремят да хванат убиеца Ким До Джин (Lee Dong Gun), бивш член на специалните сили, тръгнал на отмъщение след  убийството на бременната си съпруга...

 

Свали с английски субтитри :click:

                         С руски субтитри :click:                          

Онлайн с руски субтитри :click:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не че е нещо, но това резюме практически ми разказва сериала. Имаме всичко важно, включително и отговор на въпросите: Защо? и Кой?. Като изключим някои подробности, за които бих погледнала, на мен ми стана безинтересно вече. Това официалното резюме ли е?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

12 hours ago, aria said:

... Това официалното резюме ли е?

Отдавна подозирам, че lazeto има връзка със сценаристите... :lol:

Съвсем официалното е, все пак сериалът започва след повече от месец. И сигурно покрай основното разследване, ще преборят още 5 - 6 други заплетени случаи. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Атмосферата на комикс, доста мрачен се очертава, от изгледаните четири епизода въобще не виждам как ще има добър краш, а може би добрият край само ще развали сериала.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нищо особено като сценарий и режисура  Всъщност сценарият е по-зле от режисурата, а и предишната работа на сценариста беше голяма тъпотия. Жалко, че режисьорът на шедьовъра Yoo-Na's Street се е хванал с толкова слаб сценарий.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Гледам с интерес, защото е криминален сериал и харесвам Рейн. ;)

Off Topic

Заиграването с времето е много експлоатирана тема и рядко е логично обоснована.

Тук е добре - реализирана с рисунките, тълкувана нееднозначно и с изненадващи развръзки.

След 6-ти епизод още не е ясно, каква е целта на полицая с очилата, но че е лъжец и манипулатор се подразбира, а и актьорът го играе гадняр.  И екшън сцените са добре - една от силните страни на Рейн са!

За Lee Sun Bin - полицайката-художник, това е първа главна рола и много добре се справя.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колкото и да обичам Рейн, сериалът ми идва доста муден и все още подбудите на героите ми убягват. Все още не съм го зарязала...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Изобщо не е муден. Не знам какво се очаква от такъв сериал, но не може 100% от времето да търчат и да се стрелят/бият.

А 10 наистина ме изненада :)

 

п.с. За сефте да харесам образ на Рейн.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм до пета серия и така го чувствам. Не очаквам да се гърмят постоянно, но ми прави впечатление, че бойните сцени са еднотипни. Рейн и насреща му пет-шест и повече бияча, те го наръгват, той пък ги наритва качествено Всички. И някъде си трима-четирима спеца се занимават по цял ден единствено и само с рисунките. И да кажа, че съм заклет фен на Рейн, между другото, и ми е по-интересен в комедийни ситуации, а тук фейсът му е малко безизразен.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На 30.06.2018 г. at 15:53, mackova написа:

И да кажа, че съм заклет фен на Рейн, между другото, и ми е по-интересен в комедийни ситуации, а тук фейсът му е малко безизразен.

 

А аз съм заклет антифен :D Но тук ми допада образът му. А и по принцип корейското ченге крещи, псува, бие заподозрени и свидетели... Изобщо ужасно нещо е корейското ченге. Но Рейн ми харесва тук - спокоен, умен, интелигентен, разумен. 

Off Topic

Сега следва 4 серии игра на котка и мишка между брат и сестра. 

Само ми е интересно как братът е успял да прикрие дарбата си през годините. И особено предвид, че неговата дарба е много по-развита и силна.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От много време съм фен на Рейн, от  Ninja Assassin   и  кариерата му на певец! :)

След връзката и женитбата с Kim Tae Hee,  не му се получават добре романтичните роли и химии с партньорките ;), но тук е много добре!

Off Topic

Също не разбирам как способностите на брата са останали незабелязани за толкова години - цяла стена убити хора се паказа!  И само да убиваш, за да променяш бъдещето е много опростено и крайно решение. Айзък Азимов има великолепен роман на тази тема - Краят на вечността, затова тук сценарият на драмата издиша, лично мнение.  Схематично се оправдават действията със следване на причинно-следствената връзка и базирани на нея решения, субективни и пристрастени при това. А какво ще последва след това, времето ще покаже.

Ако оставим настрана въпросите с прозренията в бъдещето,  драмата ми харесва и я следя с интерес.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...