Jump to content

Lawless Lawyer (2018)


Recommended Posts

Според мен на Джун Ки му е рано да се разделя с младежката визия(разбира се, това е пристрастното мнение на фен). Макар че, може би по корейските стандарти възрастта му вече е напреднала. Така или иначе, когато възрастта му наистина стане по-солидна, ако продължи да се снима в сериали, ще го бутнат в различни второстепенни роли, включително и на герои с по-съмнителна мотивация и при повече късмет и някоя главна(както се получава при страхотния актьор Че Мин Су – от дъжд на вятър някоя главна роля, която не става за айдъли и успява да се вреди и той).

Иначе, наред с другите проекти на мен би ми било интересно да видя Джун Ки и в някой съвсем некомерсиален филм, като например първият му "Хотел Венера".

А относно конкретно тази му роля в поредния героичен сериал...

Off Topic

Според мен, за да се получи индивидуализиране на героя, трябва да има поне малко материал за действие. А в този сериал супергероят на Джун Ки е написан с някакъв ретро наивитет(аз си падам по ретро наивитета, иначе щях ли да заглеждам корейските сериали, но тук ми идва в повече).

В началото беше по-интересен и забавен, имаше арогантност, някакъв намек за неяснота в намеренията, някакви нюанси на сивото, но после всичко това се разсея и се оказа, че е едно ангелче, само дето не му изписаха крилца. Разбира се, супергероите са положителни като цяло, но на по-съвременните им е позволено, даже се препоръчва да имат малко или повече по-противоречив характер. Дори някои от тях почти минават в зоната на здрача.

При Че Мин Су беше обратното. В началото героят му нямаше развитие, но когато отнеха васалната му титла и е в нова ситуация, си разви много добре образа. Разбира се, той е голям актьор, но до средата на сериала ми беше по-интересно да гледам двойката адвокати (при тях имаше повече движение), а сега са ми по-интересни злодеите. Тяхната вселена започна да се разклаща. Те имат някакви избори пред себе си, решения, които трябва да вземат, докато добрите, както Лавандула беше писала, си маршируват на място. Но, не е само това, ами и играят във все по-глупави сцени.

Героят на Джун Ки се жертва за щяло и нещяло, спасява който свари, ходи да се обяснява със своя архивраг в почти всеки епизод и да се отчита, какво е разгадал от плана и (е, има и едно нещо, което не каза). Не виждам с този сценарий, как може да се получи нещо по- характерно от този герой. В краен случай, трябваше да изпитваме поне известна несигурност в чистотата на някои от мотивите му поне до последния епизод. А сега героят е отдавна ясен, нищо не се случва с него, освен някаква измислена драма по спасяване на възкръснали майки, спасявания на любима (три броя засега) или някоя друга самопожертвователност от типа да се остави да го порази приятелски огън... За да придобие някаква структура му трябва и някоя отрицателна частица, в света на материята е така...

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мария, явно не съм била ясна, пишейки за младежката визия на Джун Ки. Искам да го виждам на екрана млад и прекрасен, излъчващ безподобното си очарование. Не го харесвам с пухкави бузки. Но в изгледа му тук, в този сериал, има нещо неестествено, някаква фалшива лустросаност, която ме навежда на мисълта за драстична намеса - външна или вътрешна. Колкото до перспективите пред корейски актьори и актриси, навлизащи в средната възраст, коментирали сме го неведнъж - тъжна работа.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Матрим, на мен предният ти пост ми звучеше по-скоро като мнение по повод ролята му в LL и актьорски перспективи, затова съм коментирала главно това. Ако все пак трябва да се коментира визията, според мен е по-добре е да не е толкова лъщящ, иначе като структура на лицето не виждам промяна, освен драстичното отслабване. По-принцип чертите му са остри, някой килограм в повече ги омекотява, а сега като няма нищо излишно никъде по себе си, са супер остри. Лъщящото нещо с което е намазан, изобщо не се връзва с тази острота. Особено под някои ъгли изглежда като намазан със светлоотразителна боя. Сигурно си се харесва така. Корейците са много странни в това отношение.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Maria

За ролята си абсолютно права. Сещам се за едно отдавнашно негово интервю, в което разказваше за едногодишната си подготовка за "Кралят и шутът", за дневната си програма, какво яде, когато отслабва... Забило ми се е паметта изречението: "Трябва да полагам ежедневни грижи за своята красота." Истински ме развесели с тази наивна откровеност, затова го помня. А ме е яд, че е толкова талантлив, а се превръща в поредната жертва на конюнктурата. Не мога да не го сравнявам с друг актьор от неговото поколение - Ким Нам Гил, който си позволява да рискува, да пробва във филми с различен успех, да търси и да се развива. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Off Topic

Чак жертва, не знам... Далечна ми идва тази мисъл. Но мисля, че те разбирам, какво искаш да кажеш.

За Ким Нам Гил нищо не мога да кажа – имам мъгляв спомен за „Пирати“ и...мустак. „Кралица Сондок не съм го гледала, помня беше много серии, стои в графата ми план в дораматв. Казват, че е много хубав. Видях в профила ти, че си го сложила в „Любими“.

Много е смешно това изказване на Джун Ки за красотата. Аз пък съм запомнила от някакво негово участие, как обяснява, че като се прибере вкъщи, сяда на компютъра и чете коментарите за себе си и други известни личности. На въпроса на водещите успокоява ли се, като чете кофти коментарите за другите, той отговори, че действително го успокоява това. Много се смях. Харесва ми стила му. Определено ми действа като персонаж, избягал от някое аниме или манга - не само външно. Но това си е много индивидуално.

Снощи не ми се спеше и рисувах. Има за оправяне по лицата, единият ръкав на Джун Ки очертава малко по-мощно рамо от необходимото :lol:  перспективни бъгчета, но не ми се рисува повече по това, но исках да го споделя. Обичам райетата им - на тъмното сако - светло райе, на светлата пижама - тъмно райе.

0LL.thumb.jpg.c0f0276aeab60bb2a9e32c5e939badca.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Слава Богу, свърши! Заинатих се и го изгледах докрая, :rolleyes:

Spoiler

въпреки че не заслужаваше. Неособено интересен сценарий,  в началото действието беше бързичко, караше ме някъде да се подхилвам, някъде да се понамръщя. Накрая само се мръщех. Язък за добрия каст, напразно са го събрали. 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Йоне, напълно си права.

Един сериал го запомних с гащите на Шисъс, тука и гащи нямаше, та се чудя с какво да го запомня.Вяло протече всичко- разследването, възмездието, любовта, че и банкетът накрая.Ако трябва да го определя в цвят- безлично сиво.Единственото бляскаво,открояващо се на скучната картина, бяха очилата на Че Мин Су и той. За пореден път доказа, че може да блести в тъп сценарий и роля и ,че другите покрай него нямат шанс, пък били те Джун Ки или който и да е. Жалко за Джун Ки. Героят му беше толкова  "стерилен", че чак безинтересен. Показа , че може   да ходи зализан в костюм( костюмите бяха хубави- спор няма) и чат-пат да се бие.Поне малко секси чар с пламъче в очите към мадамата  и ...доживях да го кажа,  но един душ да му бяха вкарали, ей тъй за разнообразие.:28558:

Викам, да ходим да изядем и ние по един subway,  да не сме съвсем капо.;)

 

П.П.Да завърша позитивно.Пред драмите, със сълзи на литър и лиготии на кило, вървящи в момента, все пак тази има предимство.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

След подобни коментари на Ламавдула се чудя как изобщо се е случвало да изпадаме в страстни спорове :) Този сериал се оказа един абсолютен парадокс: хем е гледаем, хем е разочарование, има елитен солов състав, а елитно се представя само старата кримка.

Останали са ми два епизода за доглеждане. Събирам сили. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 22 часа, Lawandula написа:

П.П.Да завърша позитивно.Пред драмите, със сълзи на литър и лиготии на кило, вървящи в момента, все пак тази има предимство.

Off Topic

това го прочетох - кървящи в момента :lol:

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На мен много ми хареса. Джун Ки малко слаботелесен ми идваше, но като цяло не ме разочарова. Допадна ми сюжетът, играта беше на ниво. Съдийката ми идеше да я сграбча през монитора и да я удуша, такава гад, но много автентична, идеално изиграна. :yes:

 

 

 

spacer.png

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Рядко зарязвам драма, дори и да не ми харесва, но тази е една от тях, дори Джун Ги не може да я спаси.

Редактирано от Стихия
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...