Jump to content

Lawless Lawyer (2018)


Recommended Posts

Така е @aria , напълно си права.:yes: Съжалявам, че  го пропуснах - не че не го знам. Снимането  е екипна работа, просто имах пред вид конкретно актьорските взаимоотношения.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Asha, не го казах заради твоя коментар, а заради последното клипче. Просто на него са доста повече хора от екипа и се вижда настроениото и атмосферата на работа за целия екип. Само пребройте колко хора държат отражателите и лампите в бойните сцени, без да са участници пряко. Впечатляващо е! Иначе да - главните двама са сладки и се забавляват.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Явно това не е твоят филм, но настрана от това, можеш ли да ми дадеш линк, къде си го гледала, ако е на някакъв разбираем език (английски, руски). Аз го гледам в дораматв (и във vbox7). В дораматв са го качили, но още не става за гледане (на корейски).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ето епизода онлайн с английски субтитри. Клиповете тук са най-долу, след коментарите.

Ако нямаш регистрация в AvistaZ, в момента, до 10.06 (днес), има отворена регистрация. Там субтитрите излязоха преди час. 

 

btw, dido100, въпреки снимката, е момченце :rolleyes:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Само 3 серии съм изгледал, но това което ми прави впечатление е, че тия двамата са родени да играят заедно. Мога да ги гледам и в 50 серии. И без романтични сцени химията им е много по-голяма отколкото на Joon Gi с IU в Лунните ... По начални впечатления филма е забавен по-скоро отколкото сериозен. Е драма ще има, но дано да не е някоя голяма ... Иначе не обръщам внимание на суперменските сили на Joon Gi защото са част от забавата, а и когато са поднесени що годе както трябва си е добре. Ye Ji е просто чудесна в тази роля и много се радвам, че са избрали точно нея. Надявам се да продължава да ми държи интереса и по-нататък :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако мога да взаимствам фразата  от  @Allanon:), "продължава да ми държи интереса" и след 10 серия. Успяват да вкарат все още момент на изненада. Прегрупирват "лагерите" в движение и променят играчите.

Дали само ми се стори, че малко прекалиха с идиличните лирични отклонения :P ... или да си трая и да си ..."ближа сладоледа" като ми го пускат " гювеч" ...:896767: 

Екшънът в болницата беше ...оле мале...:nunchako:

--------

Като се замисля :ilovethis:, "гювечът - сладолед" :896767:, може да е следствие от забелязаната и от други "химия" и съответното й експлоатиране на макс.

Доказателство: / нали сме на адвокатска вълна;)/

Off Topic

 

Снимка на двамата от фотосесия за " Marie Clarie"

 

lee-jun-ki_seo-ye-ji_1524596801_l3.jpg

 

 

 

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На 13.06.2018 г. at 0:07, asha написа:

Дали само ми се стори, че малко прекалиха с идиличните лирични отклонения

И на мен ми се стори...

Можеше по-стегнато да е всичко. Както беше в началото. Двамата главни, достатъчно добре представят чувствата на героите си на екрана, за да е нужно да им слагат в устата излишно обяснителни реплики и да вкарват сантиментални ретроспекции.

Затова пък най-сетне героят на Че Мин Су започна да става по-интересен.(Когато сценарият даде и най-малката възможност, Че Мин Су не изпуска шанса си). Сцената в болницата(и асансьора) с него и Джун Ки беше забавна. Харесаха ми тези двамата заедно. Малко странно пуста е болницата (как успяха да я опразнят от всички така бързо), но няма да придирям за такива неща. Остави ми леко сюрреалистично впечатление.

Off Topic

Линията с майката, която никой не може да познае най-малко ми харесва. Жалко, че сценаристът не е измислил нещо друго. Все пак добре, че никой няма амнезия.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз се опитвам да го гледам този сериал.

Може би само при мен е така - харесвам двамата главни, но химията им е около нулата. Иначе играят прекрасно. 

Леко комиксов е сериалът за мен, но аз го гледам вече като такъв и за това ми допадат и са ми по-интересни отрицателните персонажи. Харесва ми, че историята се развива извън Сеул, има една комунистическа, партийно-мафиотска атмосфера. Не знам и една дума корейски, но, ако този регион на Корея е реален, много различен и експресивен акцент имат. Секретарката на съдийката е доста убедителна - много е неприятна.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Напълно схващам вече израза "Гледам го само заради главните." Толкова ги харесвам! И добрите, и лошите. Историята обаче се хлъзга покрай мен и не може да ме хване. Зорлем измислената история с майката и на мен ми е като присадена, но тя като че ли взе да става основна. Хората на  Санг Пил са като излезли от някакъв водевил. 

Изобщо участието и на Джун Ки, и на Че Мин Су е компромис и определено, е отстъпление от обичайното им ниво.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Съгласна.

Гледам също, заради актьорите и защото все пак е гледаемо, но мога и да не гледам.

А бяха някакви изявления, че след "Кучето и вълка",с ролята в този сериал още 10 години ще се помни Джун Ки, такъв герой му бил спретнал въпросният. И той имал принцип да не работи два пъти с един и същ актьор, но в тая роля не си представил друг.Бля, бля...

Ако го завършат подобаващо черно, мога и 6 от 10 да му дам.При розов край-4.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На 19.06.2018 г. at 22:05, Matrim написа:

Напълно схващам вече израза "Гледам го само заради главните." Толкова ги харесвам! И добрите, и лошите.

И при мен се получи така. Режисурата като цяло също ми харесва. Сценарият обаче от случаят с чичото нататък все по-уверено навлиза в най-застоялите води на корейското драма клише.

Off Topic

Сюжетната линия с майката вече ми е много дразнеща - изгубена, появила се специално да раздели двамата влюбени, намерена, пак изгубена... Покрай нея се появи досадното чувство, познато ми от опитите да гледам някои от корейските романтични филми, с техните майки, лели или дядовци и прочие рода, създаващи обрати в сюжетната линия по възможно най-нелеп начин. Мога да гледам клишета за борба на индивидуала срещу корумпираната система, но клишетата от семейните филми и романтичните им комедии, не ми се гледат. Но пък действието върви бързо и докато се усетя, взело, че и това минало и някакъв нов обрат се появил. :896767:

 

На 20.06.2018 г. at 21:26, Lawandula написа:

Ако го завършат подобаващо черно, мога и 6 от 10 да му дам.При розов край-4.

Лавандула, до към 8 серия си мислех, че главният герой ще го гътнат по някакъв трагичен начин (преборвайки лошите все пак), но като гледам как вървят серийките, си мисля, че по-скоро краят ще е нещо веселичко.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Характерност - това се учи от актьорите още във втори курс в училищата за театър. Тя не трябва да е самоцелна. Трябва да намеква за биографията на героя, произхода, средата му. Тя трябва да се развива заедно с образа на героя и т.н. Че Мин Су е голям майстор на характерността - загледайте се в детайлите на играта му. В началото беше една ходеща щампа на гангстер, а сега героят му е вече различен: походката му е същата, начинът, по който издува бузата си с език - също, но човекът, когото представя вече е променен, плътен, истински. Високата класа може да разчупи дори схематичността на комикса. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Dc-LC-3UwAMdL_0.jpg:large

 

Айде, като няма риба, и ракът е риба... Да подхраним малко "фенския инат".:896767:

-----------

@Matrim, съгласих се с теб. Права си за Ча Мин Су. Добър е , вижда се развитието в образа.:up:

-----------

Стотак, к'во да ти кажа... Ако си му навит , пробвай го, ама не влагай големи очаквания. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На 26.06.2018 г. at 0:32, CToTaKa написа:

След многото подред разочароващи сериали на Lee Joon Ki, този става ли за нещо?

 

Гледам с удоволствие и не само заради каста!  Има интрига, романтика , отлични актьори - всеки си преценява ;) !

 

На 24.06.2018 г. at 11:00, Matrim написа:

Характерност - това се учи от актьорите още във втори курс в училищата за театър. Тя не трябва да е самоцелна. Трябва да намеква за биографията на героя, произхода, средата му. Тя трябва да се развива заедно с образа на героя и т.н. Че Мин Су е голям майстор на характерността - загледайте се в детайлите на играта му. В началото беше една ходеща щампа на гангстер, а сега героят му е вече различен: походката му е същата, начинът, по който издува бузата си с език - също, но човекът, когото представя вече е променен, плътен, истински. Високата класа може да разчупи дори схематичността на комикса. 

 

:yes:

 

Че Мин Су е велик!  Толкова омразен и противен герой , няма накъде повече да го ненавиждам!  Той и съдийката са ми по-интересни от двойката адвокати.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

О, принципно и на мен си ми е ОК и също гледам с удоволствие ,  но мисля че всеки сам трябва да си прецени. А щом се тръгва с предубеденост и негативни нагласи към дадено заглавие, наистина е най- добре или да не се започва или на снижиш на минимум очакванията си .Пък може и да бъдеш приятно изненадан. Нали?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 49 минути, pencheva_sz написа:

 

Гледам с удоволствие и не само заради каста!  Има интрига, романтика , отлични актьори - всеки си преценява ;) !

 

 

:yes:

 

Че Мин Су е велик!  Толкова омразен и противен герой , няма накъде повече да го ненавиждам!  Той и съдийката са ми по-интересни от двойката адвокати.

 

Направо си е велик и още от самото начало ви думах, че няма как да е току-така в сериала и с играта си показва мутренската просташка същност на героя.Наистина са по-интересни със съдийката от главната двойка, защото при тях има развитие, поставени в различни от привичните им ситуации, а сладурите си маршируват на място, ту поединично, ту заедно.

Стотаче, пробвай,  може и да ти допадне.Както писах- гледаемо.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако хвърлите поглед на всичко, което съм изписала във форума за Джун Ки, ще видите колко много го харесвам и какви надежди съм възлагала на актьорските му качества. Лавандула е права - сериалът е гледаем, но Джун Ки играе представата за героя и със своите великолепни качества с нищо не допринася за неговото индивидуализиране.  Смятам, че той преживява някаква криза на възрастта - не иска да се раздели нито с младежката си визия, нито с типажа на положителния млад супергерой. И защо да го прави като масовият зрител точно това очаква от него? За съжаление, младостта е до време - и естествената, и изкуствената. Какво ще прави по-нататък?   

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...