Jump to content

Lawless Lawyer (2018)


Recommended Posts

На 30.05.2018 г. at 21:11, lovetose написа:

Много моля бъдете по-умерени в изказванията си :@

Не мисля , че Джун е анорексично слаб. Изглежда прекрасно дори. Той се харесва по начина, по който изглежда и се чувства добре в " кожата " си.

Тази тема е за проекта Lawless Lawyer и мисля, че трябва да обсъждаме драмата и актьорската игра като цяло, а не визията на самите актьори. Придържайте се към темата МОЛЯ!!!

Умерени сме, ако не бях умерена, още по-остра щях да бъда. Изказвам мнение точно за този сериал, тъй като в предишните Джун Ки имаше много по-здрав и хубав вид! Един актьор не е само актьорска му игра, той е също визия и излъчване, сценично поведение, послание и много още неща. Като публична личност каквато е, той трябва да може да носи на критика както и на похвала. Когато е за похвала - съм го хвалила, но в случая не мога да не го критикувам, че е на път да се съсипе. И аз много моля, да не правите забележки с остър тон, и ако сте нов потребител във форума, следва да знаете, че тук всеки може да изказва свободно мнение или поне така е било през последните 5 години...За справка: върнете се 4-5 години назад и вижте коментарите, всеки е свободен да коментира.

Актьорската игра и драмата ги обсъдих в друг мой коментар.

ПС. Здравословно слаб и чудесно изглеждащ, беше във вампирския му сериал. Тогава изглеждаше страхотно и във форма. Но минаха години и виждам промяната. Не живея в розов балон и съм обективна. Като актьор Джун Ки е много талантлив. А дали е красив, всеки сам за себе си преценява, и това е отделна и субективно-индивидуална тема.

Но не бих допуснала някой публично да ми размахва пръст във форума, защото съм обективна и защитавам мнението си в коментар.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте отново.

Държа да отбележа, че в никакъв случей не искам да се заяждам или да се карам с който и да било от форума.

И за секунда дори не съм си мислила да " правя забележка с остър тон " и на никого не съм " размахвала пръст "

Както Вие казахте - " всеки може да изказва свободно мнение "

Следя кариерата на Джун от години. Наложило му се е да свали килограми за драмата Moon Lovers.

Както той казва в много от интервютата си - с тези килограми, с които е в момента той се чувства добре.

Отделя много време за тренировки и всяка една свободна минута прекарва в залата тренирайки джуджицу.

Който иска да проследи, нека посети личния му профил в instagram и сам да се убеди в това.

Успешна седмица на всички и нека бъдем малко по-позитивни.

Не се заяждам :)

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Off Topic

аз също следя инстаграма му, но тук на снимките в драмата ми изглеждаше по-слаб, отколкото в инстаграм..

като добавим и това, че годинките също могат да променят чертите на лицето, всичко си остава в реда на нормалното.., и аз смятам, че не изглежда болен в никакъв случай(особено на тепиха в Инстаграм), но ми се ще да качи някое килце, ей тъй за бузките му, сега точно му гледам Hero и ми е толкова по-сладък.., но аз го харесвам като актьор и винаги е успявал да направи образа си перфектен..

**като се има предвид, че първо го гледах в My girl и там не бях много впечатлена.., но да кажем филма беше стар, ролята му беше някак странична и недотам интересна.., с Илджиме ме спечели завинаги и сега гледам всичко, което е снимал като филм/сериал

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Без да му гледам инстаграма, само от ръцете му, докато прегръщаше на сутринта девойката, разбрах, че тренира, тъй че аз печеля :P

 

Шегата на страна, относно сериала и на мен не ми допадат, както посочиха по-горе, малоумните гангерски изцепки, ми на тоя от 100 км си му личи, а и сто процента знаят, че е мафиот, в България е едно, ама некакси не я представям една съдийка, в Корея, която я имат за покровителката на града да подкрепя така видно някой мафиот. Другото, което ме дразни, колкото и да харесвам екшън филми с хубави бойни сцени,  малко в повече ми идва как хилавото адвокатче ги бие  като Киану в Матрицата бие по 100 човека. Иначе всички друго ми е тип топ, приятно сериалче, с що годе хубав сюжет, ще го забравя утре, но пък и не смятам времето си за изгубено докато го гледам.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

След последните излезли/ изгледани серии: 

Продължава да ме  "боде в очите"  превзетото тежкарско поведение на кмета- мафиот. Поне според мен, можеше да не го преиграва чак толкова. Явно е режисьорска хрумка , да го отличи някак си от останалите, ама съвсем честно казано ме дразни. 

Вкараха нови лица в схемата, вдигнаха мизата.

Пуснаха гювеч - малко екшън и малко романтика.

И накрая спретнаха сюрприз в развоя  на действието. Честно казано си мислех, че ще се стигне до нещо такова, ама не по този начин. А и много рано се случи. Жалко, че извадиха от каста точно него...

Мисля, че настъпва "златното време" нашето момиче да се доказва и като адвокат/ и като актриса/.

Джун Ги си е симпатяга с невероятна харизма и актьорски талант.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аша, Аз съм истински огорчена, направо разстроена от участието на Че Мин Су. За мен винаги е бил великолепен артист, който когато реши, се движи по "ръба на острието" и сменя виртуозно състоянията - от драматизъм до тотална клоунада през разтърсващ психологизъм. Тук е в щампата изцяло - плосък, претенциозен  и отблъскващ. Не ще да е виновен режисьорът. Че Мин Су е известен с това, че щом е в несъгласие с режисьора, го набива.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 21 минути, Matrim написа:

Аша, Аз съм истински огорчена, направо разстроена от участието на Че Мин Су. За мен винаги е бил великолепен артист, който когато реши, се движи по "ръба на острието" и сменя виртуозно състоянията - от драматизъм до тотална клоунада през разтърсващ психологизъм. Тук е в щампата изцяло - плосък, претенциозен  и отблъскващ. Не ще да е виновен режисьорът. Че Мин Су е известен с това, че щом е в несъгласие с режисьора, го набива.

Сценаристът пише по-добри филми, отколкото сериали. Предишният беше голяма простотия.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На 5.06.2018 г. at 15:00, Matrim написа:

Аша, Аз съм истински огорчена, направо разстроена от участието на Че Мин Су. За мен винаги е бил великолепен артист, който когато реши, се движи по "ръба на острието" и сменя виртуозно състоянията - от драматизъм до тотална клоунада през разтърсващ психологизъм. Тук е в щампата изцяло - плосък, претенциозен  и отблъскващ. Не ще да е виновен режисьорът. Че Мин Су е известен с това, че щом е в несъгласие с режисьора, го набива.

 

Аз също съм му фен и си помислих същото.След това реших , че е умишлено- толкова отблъскващо  плосък,  досущ като мутраците.

Инак и на мен ми идват в повече бойните сцени на адвокатчето, но   в другия сериал с Рейн още по-зле работата, редят се на опашка и се изчакват да ги бие по ред на номерата.:896767:

Гледам, по липса на по-добро, понеже си е доволно  гледаемо .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Като каза сценарист, @dido100 :),  чак ме е яд как си прецака толкова баламски  главния герой.

Уж, до сега го представяше като умен, съобразителен, с по няколко резервни плана за действие , предвиждащ някои евентуални ходове на противника , биля ... Пък , ся , к'во стана? При явен капан, че и дори го предупреди чичо му за това , се втурна презглава сам -самичък нашия  адвокат, хем знае кой стои насреща му, т.е. зад капана. И че вероятно си е " оплел кошницата " както трябва. Дорде фъркаше с колата можеше поне да се обади на някои от пишман -сътрудниците си за подкрепление или поне за свидетели, да му се не види. 

Колкото и да се опитвам да го оправдая с първосигнална емоция , пак не ми се получава.

------

А относно кмета - мафиот... В началото , докато се " разливаше " в краката на съдийката от раболепие, все ми се въртеше в главата репликата на един анимационен герой: " Смилете се над клетия Мазньо..." :896767:;)

Сега обаче , като докопа официално властта , ми се струва , че малко по малко ще надигне чело и ще започне да ма'а  перки, та накрая може и те , двамцата със съдийката , взаимно да си прегризят гърлата.  

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аsha, точно тока и ще стане, то работолепието му е изцяло изкуствено, в един момент наистина сигурно си е мислел, че цял живот ще служи на съдийското семейство, но сега вижда ли, че се изкачва по стълбицата, ще разтвори криле.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мда, честно казано, така им виждам шанса на нашите адвокати да спечелят. Иначе , особено след последните събития , малко не са им в категорията да се борят с тях.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Цоп в темата заради новото сериалче на Джун Ки! Харесва ми много този актьор като игра, излъчване, енергия. Възприемам го и в пухкав и в слаб вариант (все пак, трябва в някакъв момент да спре, защото ще изчезне в страната на пъргавите и изящни елфи с остри ушички), а пък аз искам да гледам още негови филми.

За пръв път гледам онгоинг. От няколко месеца не бях гледала нищо ново. Все не остава време. Само прегледах последните глави на „Берсерк“ – те не че са много (в стила на Миура). И от мангата скокнах на „Адвокат отвъд закона“. Усещането беше, че съм минала от дарк фентъзи мангата към някакъв супергеройски комикс.

Охарактеризирането на персонажите във филма е комиксово. Има супергерой - адвокат, боец и отмъстител с ефирна физика, манга лице и бутикови костюми. Той си има чаровна любима с гореща кръв и силно чувство за справедливост и банда забавни гангстери.  Лошите са много силни, коварни, подмолни и зли. Действието се развива в потъналия в корупция измислен град Кисонг на фона на красиви градски пейзажи, море, плаж и много атмосферно осветление. На мен филмът ми стои стилистично издържан до този момент и като цяло ми харесва. Действието върви бързо, сцените са красиви и вълнуващи, а актьорите са страхотни. Нямам претенции към никой от тях, включително и на няколко пъти споменавания за преиграване Че Мин Су. Той е доказан актьор, всичките му работи са страхотни, но тук няма някоя сложна психологически роля, ами е суперзлодей. Бандитите не ме дразнят също. Поставени за комично облекчение, сцените им се вливат хармонично в общото цяло. В не един или два корейски сериала съм се дразнила на бандитските типажи с черните дрехи или с шарените ризи, но тук всичко си стои като едно цяло, точно заради комиксовия почти фантастичен характер на произходящото. Малко трудно ми беше да преглътна дългите покъртителни диалози в пикови предсмъртни моменти, но и това е характерно за жанра.  И също трябваше да има малко повече надиграване при случая с чичото. По-сложно и трудно трябваше да се стигне до този развой. А не така, както и по-рано са писали „баламската“. В тези моменти ми става смешно и излизам от приказката.

Не очаквам философски дълбочини. По скоро бягство в един мрачно-красив свят, който все пак има шанс да стане по-добър от нашия, защото се предполага, че най-късно в 16-та серия корупцията ще бъде победена.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здрасти, @Maria:kissy:

Сравнението ти с елф е абсолютен трепач! :yes: Особено,  както в последните серии се появи в един върховен тъмнозелен  костюм. :896767:

Всъщност, както отбеляза , не си сменила особено жанровете... Комиксът си ни е почти класика в жанра и си изпълнява предназначенията да плакне очи и проветрява умове. 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И малко кадри от "кухнята". 

Off Topic


Заснемането на сцената на покрива - края на 8-ма серия.

Май им е много весело на нашите герои, та чак явно фенската маса е тръгнала да ги подозира...


 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей, Аша :kissy:

Добър елфически костюм е върховният зелен.;)И другите костюмчета си ги бива. Харесва ми и стила на героинята на Со Йе Джи, много е хубава във всичките си тоалети, както и главната злодейка съдийката. Героят на Че Мин Су нали е някакво ниско образовано борче не успява да докара някакъв особен стил и току в кадър са му стъпалата обути с чорапи, качени на някоя маса. А секретарката на съдийката са решили да я направят модна катастрофа.

Off Topic

Сладки са клипчетата. Явно се забавляват много. Гледах едно клипче от заснемането на сцената в дискотеката и бях впечатлена как Джун Ки скокна върху един. Като гледах филма, не знаех, че е заснета така натурално.

Со Йе Джи ми е една от най-симпатичните корейски актриси. (заедно с И Джи А ).

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@Maria, Со Йе Джи и в моята листа е на челни позиции напоследък. Поне до сега в нито един от проектите й, които съм гледала, не съм видяла фасони, лигавлъци , чупки и гримаси. Тоест преиграване. Естествено й се получават сценки с всякакви емоционални състояния, а тембърът й е много приятен. За визията не коментирам.  Фиданчица!

Обмислям даже да й спретна темичка , че си няма момичето.

Ще го потърся това клипче, че ми стана любопитно.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, много е естествена Йе Джи . Ето го клипчето със сцената в дискотеката и други сцени:

Off Topic

 

На 3-тата минута. То цялото е интересно. Как са организирали хаоса на бойната сцена като танц.

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

О, много благодаря за клипчето! Такива моменти зад кадър много са показателни за атмосферата и степента на разбирателство между актьорите.  Има ли го, значи ще им се получи съвместната работа. Карат ли я на принципа" всяка коза за  своя крак "  ... не ми ги хвали. Това , което наричаш " танц"  е всъщност хореографията на бойната сцена.

Off Topic

 

Отработват се многократно всички движения, удари, захвати, ключове точно като танц - всеки си знае точното място в разстановката и в кой момент да си изпълни своята част от "боя", за да може после при снимките да излезе като естествена схватка и да се избегнат наранявания ударите само се фиксират.

 Голям плюс е, че Джун Ги активно тренира бойни изкуства. Може да си позволи без дубльор да направи и по-засукани /т.е. зрелищни/ изпълнения. В неговия случай е за предпочитане и само вдига ценза му. 

 

 

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Като се замислим, всъщност тези бекстейдж клипове на мейкинга показват колко важен е и целият екип по създаването на сериала. Монтаж, режисура, осветление, хореография, звук, дизайн, актьори, дубльори и статисти - всеки е важен и всеки има своя "роля" и точно при тези сцени се разбира дали екипът като цяло е добър, кадърен и опитен, или не. Сам по себе си никой актьор не "прави" филма или сериала, но когато екипът е готин - работата спори'. Често не си даваме сметка, колко хора реално стоят зад даден проект.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...