Jump to content

Recommended Posts

И аз реших да започна да го гледам, все пак да дам шанс на този екип. Да видя какво са направили.

И още в първата серия бедното момиче, получило по пощата заплатата на някой от семейството си, цялата, дори с монетите, работещо почасово, за да се изхранва, което се запаси с храна от безплатната във фирмата... Е, същото това момиче, в типичен за последните сериали стил, смени три различни нови палта в първа серия, две от които кашмирени. Във втората серия парадът на палтата продължи в пълна сила! :lol: Мечтая си да съм в Корея! Там явно разкошните вълнени палта ги раздават безплатно и бият, ако не вземеш!  

Все пак не беше зле досега. не се отказвам все още.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Харесва ми. Позабравила съм японската версия.

 Но тук главните герои са много приятни и действието  ,върви за мен доста добре.

Сериалчето ме радва, ще продължавам да си го следя.

Главната героиня е много очарователна. Не преиграват със Сухо,

и двамата стоят много добре

на екрана...:kiss2: Очакавам...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Само на мен ли ми се струва, че силуетът на жена от спомените на детето-главен герой е като на зряла голяма жена, и има разминаване във възрастите на героите?

Off Topic

Невъзможно е тази крехка девойка /главната/ да е изглеждала така преди 10 години! Освен това тогава дават, че главният е бил дете! Бил е дете със сладоледена фунийка в парка. А жената-силует от спомените му,  е жена, голяма жена. Пълно несъответствие. Не трябваше ли и силуетът да е на дете-момиченце?

Просто не се връзва, и от тук всичко друго се разваля. Един основен любопитен момент-загадка имат за цялата фабула, а са го развалили заради това възрастово несъответствие.

Единственото обяснение за мен е силуетътда е на майка му. Но пък това не може да е истина, защото вече намекнаха, че ще е на младото момиче. Голяма недомислица.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

След осем изгледани  епизода, като един нефен на японското, със съжаление констатирам, че ако корейците са имали за цел да превърнат супер сериал в лигава мелодрама- успели са.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Чудя и се на тази мила девойка, защо си мълчи коя е и каква е? На тикава като нея, хората им казват: "Хем й се иска, хем не й стиска."

Иначе аз имам предположение за причината за смяната на името, но нямам разумно обяснение за поведението й, и за това, че се крие. :rolleyes:

И за сведение - не съм гледала японския оригинал.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 19 часа, aria написа:

Чудя и се на тази мила девойка, защо си мълчи коя е и каква е? На тикава като нея, хората им казват: "Хем й се иска, хем не й стиска."

Иначе аз имам предположение за причината за смяната на името, но нямам разумно обяснение за поведението й, и за това, че се крие. :rolleyes:

И за сведение - не съм гледала японския оригинал.

 

Как що ,за да стане още по-бозаво и драматично, но споко,

Off Topic

като една типична   корейска куха лейка, като се напи,  си изпя всичко в 8 епизод..

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сериалчето е по-емоционално, пречупено през корейския начин на мислене и пресъздаване на емоции.

Аз го следя и ще го следя. Момичето е нежно и миловидно, напълно си подхождат с ГГ.

Имаше места в последните серии, където играта й беше неубедителна, но в последната серия, последните кадри и дамата със Сухо според мен бяха чудесни: с поглед изразиха всичко,

което казваха сърцата им, и което с думи не смееха, кой от страх  и чувство на вина, кой от високомерие

и обида. Сладко-романтично. За който е база, и се разстройва от нея, да не гледа!

Аз ще гледам. Романтичните души, също могат да гледат. Закоравелите и големи привърженици на японската

версия, да се въздържат. Но,  в крайна сметка, гледайте и си преценете, дали ще му дадете шанс,

или Сухо-то ще изгори...:dunno::lol:

..

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 33 минути, lukreciana написа:

Сериалчето е по-емоционално, пречупено през корейския начин на мислене и пресъздаване на емоции.

Аз го следя и ще го следя. Момичето е нежно и миловидно, напълно си подхождат с ГГ.

Имаше места в последните серии, където играта й беше неубедителна, но в последната серия, последните кадри и дамата със Сухо според мен бяха чудесни: с поглед изразиха всичко,

което казваха сърцата им, и което с думи не смееха, кой от страх  и чувство на вина, кой от високомерие

и обида. Сладко-романтично. За който е база, и се разстройва от нея, да не гледа!

Аз ще гледам. Романтичните души, също могат да гледат. Закоравелите и големи привърженици на японската

версия, да се въздържат. Но,  в крайна сметка, гледайте и си преценете, дали ще му дадете шанс,

или Сухо-то ще изгори...:dunno::lol:

..

Обичам романтиката, но трябва и да има разумен сценарий. Тук вече вървим към извънземните причини и взаимоотношения. То и аз го следя този сериал, но това не ми пречи да му виждам белите дупки и тъпите моменти. Както и огромните недомислици в отношенията и поведението. Ако мацката беше продумала още в първи епизод, хайде нека да е във втори, примерно, досега да са се разбрали без недоразумения. Ако си е сменила името, бих я разбрала, но да отрича собственото си Аз и миналото си съществуване - това вече е нелогично. Намирисва на психическо заболяване. Ако аз срещна стар приятел от детството ми, дори да съм си сменила името ще го поздравя от името на самата себе си и ще му се представя правилно. Тя сякаш отрича собствеото си съществуване. И върху това е построен целият сериал, тоест построен е върху липсата на логичност, върху въздушни кули. Да, сладки са главните двама, аз това не го коментирам и не го отричам, а отричам разумността на сценария. Романтиката е чудесно нещо и  емоциите също, но нека бъдем и логични поне малко. На главния герой са му създали логична причина чрез болестта му и неговите чалнати действия са логически оправдани и обяснени, но на главната героиня й вменяват нормалност, а се държи неадекватно и налудничаво.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Като голяма почитателка на Японската версия с радост щях да почна и тази версия но когато прочетох някакви налудничеви неща за някакво сменено име и криене и т.н напълно ме отказа:nunchako:. Какво са тези неща в оригиналната версия нямаше такива глупости а просто два силни и чалнати характера се срещат и влюбват...:dunno:...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Лазе, абсолютно фактически!Не губиш нищо. Любовта и налудничавото  бяха достатъчни,  защото   имаше кой да ги изиграе неповторимо, запомнящо се, оригинално и имаше магия в сериала.

Тук къпят в сълзи, сополи, раци и драма, шот' голямото го няма.:D

 

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 13 часа, aria написа:

lazeto, пробвай, може да ти хареса. Аз оригинала не съм го гледала и започнах на чисто, просто останах леко озадачена.

След оригинала това нещо е негледаемо.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ле-ле, сбъркала съм и съм ви подвела! Мацката не си е сменяла името, онова е била приятелката и! Това е същия сюжет и сценарий като сериала Radio Romance! Същото е! Само, че не са момчета, а са момичета. Някой да каже - в японския оригинал също ли е така?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

On 6/5/2018 at 8:01 PM, aria said:

Ле-ле, сбъркала съм и съм ви подвела! Мацката не си е сменяла името, онова е била приятелката и! Това е същия сюжет и сценарий като сериала Radio Romance! Същото е! Само, че не са момчета, а са момичета. Някой да каже - в японския оригинал също ли е така?

Няма такова нещо в японската версия.

Spoiler

Там става дума за майка му, която тя познава, защото има ресторантче в родния й град. 

Допълнително и невероятно глупавата роля на сестрата на съдружника му! А пък и двамата деца на голяма компания! А стига глупости. Там двамата се обичаха, тук и те не знаят какво става. Там сестрата, готвачката, не стигна до никъде с него, а тук му стана едва ли не годеница. Тази фръцла! 

Изобщо всичко е в полза на японския. Ще изгледам още две серии и, ако е все така, ще ги отсвиря!:es:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това наистина е негледаемо след японския сериал. Поредния неуспешен клонинг на японски филм... И с БОФ беше така. Ама там поне имаше що годе читъв каст... А тук...

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На мен ми харесва и го гледам!

Симпатично и емоционално сериалче.

Сигурно щот съм забравила японската... Че да правя сравнения...:rolleyes:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Поради липса на време, не успях да си припомня японския сериал. По спомен, в оригинала главният търси майка си, а не любимата, сестрата на съдружника управлява кафе, а не галерия, обстановката във фирмата е различна и филмовата атмосфера е по-друга. Техногичните идеи, актуални в японския оригинал, днес отдавна са реализирани. За съжаление, липсват нови и интересни идеи в корейския вариант.  Но също гледам и ми харесва.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много от вас казват,че японският оригинал им е харесал повече.Не съм го гледала,щом казвате може и така да е:) Винаги оригиналът си е оригинал,според мен. Та гледам тази дорамичка единствено заради малката поява на И Дже Джин,но в последствие ми хареса много.На моменти Мин Те Ра сестрата адски ме дразнеше,а също и Бо Ра главната с нейните си идиотщини.За Сухо за главният мога да кажа,че му си отива ролята.През повечето време се държи детински,тогава ми е най-сладък:D Като едно оораснало дете е:D Когато трябва да е сериозен за работата му,си е отговорен.За мен е в двете крайности.До 14 еп съм и вече много добре се развиват нещата.

Заради Шунката (извинете Шун):) Нищп че ми е симпатичен,но засега не мисля да го гледам:)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Приключен! Свеж и приятен римейк, позната история, малко видоизменена и разказана по корейски, с красив актьорски състав. Мнение, без сравнение кое е по-по-най! ;)

Мисля и хубаво беше , че екипът на драмата не се стремеше да се състезава с оригинала, просто разказа историята, както я усеща. Сигурно можеше и по-добре, винаги може в такива случаи, но и така беше интересно! Има много фенове на азиатското кино, които не са гледали или са забравили вече японската версия и ще се забавляват с тази.

И да не забравя - благодаря за БГ буквите! :)

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...