Jump to content

Recommended Posts

A при мен умря всяка надежда, че в този сериал ще се случи нещо, което да си заслужава гледането. Даже и говорещият кон не помага. Чаках 5-6 серии и го задрасках от списъка за гледане.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На 3.06.2018 г. at 23:02, excape написа:

При мен умря всяка надежда, че в този ресторант ще влезе нормална клиентела и като цяло клиентела, въпреки че продължава да ме радва сериала, все пак ми се ще да почнат на хотелския бос и Шефа на ресторанта да им натриват носа с храна.

 

Още малко търпение, бавничко, но се започва! ;)
 

Off Topic

 

Гледам предимно заради главните - с фаворит Джуно :wub:,  но са много забавни и бандитите "готвачи"!

За романтичната история  - много харесвам Рьо Уон, но тук малко преиграва, дано е така по сценарий или режисьорско виждане.

И не може без традиционното клише - майката на главната е против развода, против връзката с  Со Пунг и иска да диктува съдбата на дъщеря си!

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 1 час, lukreciana написа:

Явно съм чакала коментара ти, без него колко ли още щях да се двоумя!:dunno:

Винаги съм готов да помогна. :P Ще черпиш!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На 6.07.2018 г. at 13:02, lukreciana написа:

Още съм в началото.   

Off Topic

След средата на сериала се "завърта палачинката", точно не мога да кажа, но се случва бавно! Не е лесно, персонал - предимно аматьори, слава на гангстерски ресторант и насреща силен, безскруполен и подъл противник. 

Уважававам положителните отзиви на именити наши съфорумци (отскоро съм фен на азиатското кино, предимно корейско) , затова и имам голям архив от неизгледани филми и драми,  а за отрицателните отзиви - предпочитам лично да си съставя мнение , според поговорката "на вкус и цвет товарищей нет"  , най-вече за текущите проекти. Въпрос на предпочитания и критерии - не се изживявам на кинокритик и гледам за удоволствие ;)

Виждам, че темата се чете и от антифенове на драмата! Хубаво е да се споделят впечатления, каквито и да са! А като се посочват и причините за харесване или не - може и полезна дискусия да се заформи, без нищо лично и сарказъм!  :wub: 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На 6.07.2018 г. at 12:01, pencheva_sz написа:

 

Още малко търпение, бавничко, но се започва! ;)
 

  Покажи скритото съдържание

 

Гледам предимно заради главните - с фаворит Джуно :wub:,  но са много забавни и бандитите "готвачи"!

За романтичната история  - много харесвам Рьо Уон, но тук малко преиграва, дано е така по сценарий или режисьорско виждане.

И не може без традиционното клише - майката на главната е против развода, против връзката с  Со Пунг и иска да диктува съдбата на дъщеря си!

 

 

Аз си гледам, не съм го оставила, на мен ми харесва много сериала. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 8 часа, excape написа:

Аз си гледам, не съм го оставила, на мен ми харесва много сериала. 

 

И аз си го гледам с удоволствие сериалчето...То като не тръгнеш с нагласата за нещо изключително и загърбиш всякакви дребни недостатъци и претенции...

Ето така,просто гледаш и се забавляваш...:es:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На 9.07.2018 г. at 9:31, Aretka написа:

Нехаресването на филм от Дидо често ми е ориентир :lol:

 

Да го гледаш, нали? :D

 

То иначе трябва да спреш да гледаш корейско :D Ако сценарият му хареса, актьорите няма да са добре. Ако актьорите са добре, режисьорът ще снимал нещо, дето Дидо не е харесал /сефте/. Ако екипът и сценарият са добре, я шапките/дрехите/обувките/чадърите/т.н. няма да е наред и пак ще има плюене. 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 49 минути, Kiddo написа:

 

Да го гледаш, нали? :D

 

То иначе трябва да спреш да гледаш корейско :D Ако сценарият му хареса, актьорите няма да са добре. Ако актьорите са добре, режисьорът ще снимал нещо, дето Дидо не е харесал /сефте/. Ако екипът и сценарият са добре, я шапките/дрехите/обувките/чадърите/т.н. няма да е наред и пак ще има плюене. 

 

A ако кажа, че всичко е наред Кидо ще си тегли ножа от ...мъка. Нямам голям избор. Пък и понякога е забавно да видиш как някои се прекарват да гледат откровени тъпотии, само защото аз не съм ги харесал. Времето си е ваше.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дидо, всеки човек сам за себе си решава кое е тъпотия и кое не е. Лично ти не може да си критерий на никого. За толкова години тук съм прочела позитиви само за няколко сериала. В същото време съм харесала доста, които ти с лека ръка отхвърляш /последно бях адски учудена за Wise Prison Life, който е разкошен сериал и за мен е в топ 3 на най-добрите сериали за 2017/.

Но пък все пак ти си капацитетен капацитет, тъй че прескачам мнението ти с лека ръка.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В началото ми беше малко скучно на моменти, но реших да не се отказвам. Доста задобряха нещата, когато започнаха да готвят, а не да се занимават с други глупости :) . Симпатично сериалче се оказа. Главните са сладури. Особено ми хареса

Off Topic

как действа Пунг, като разбра, че са семейство и чака цяла нощ пред къщата, а на сутринта се самопокани и без заобикалки си каза каквото му беше на сърцето :28558: .

И  34 еп. много ми хареса как завърши 

Off Topic

"Спи с мен" - кратко, точно и ясно :lol2:

 А и екипът по превода на български е страхотен. Бързи и точни! Затова си го чакам с бг. букви и му се наслаждавам максимално. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Драмата започна страхотно, много динамично и супер свежо и чаровно. Но още след няколко епизода започна разтягането на лукуми...много мелодрама, много нещо. Сега съм на 19-ти епизод и на моменти едвам издържам...бива, бива ‘обича ме, не ме обича’, но чак пък толкоз...

Щеше да е много по-интересно, ако имаше повече готвене, конкуренция и т.н, отколкото романтични, сълзливи моменти и нон-стоп гангстерски побои. 

Чанг Хьок го обожавам, но направо ме втрещява тук с тази второстепенна роля и телешки поглед, с който се влачи след (меко казано дразнещата) главна героиня. 

Не знам...има още време, дано да живнат нещата. 

Както и да е, Чанг Хьок трябва да е само в главни роли, не му отива хич да е втора цигулка. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И така, мина малко време от емоцията покрай последните епизоди и да споделя и аз.

Първо, няма как да не започна с него всъщност - Джуно  :wub:  Мъж ли ще го наричате, момче ли ще го наричате, бебе ли ще да е - важното е, че е актьор и то изключително добър. Покрай този сериал го преоткрих, че да не кажа открих :D. Аз не виждам лошо в това, че е млад - представете си в колко още неща ще го гледаме занапред! Даже и пиянството му се получаваше почти, дали са му давали да изпие по една бира, за да го докара :lol:

За мацката - първоначално героинята ми се видя лековата и досадно говореща, но това бързо се преживява. Относно актрисата - смятам, че играеше добре, не ме дразнеше, което напоследък се случва с други главни :)

Чанг Хоьк - толкова положителен и добър гангстер не бях гледала скоро. Няма как да не спомена колко добре му стояха тирантите, но искам да знам дали това му е физиономията по принцип, конкретно начинът, по който си държи устните:

Image result for chang hyok wok of love

 

Сценарият:

Така се смях на моменти, романтичните сцени бяха добре заснети, като актьорите не бяха дървета в целувките ( мн напреднали тез корейци). Съкратиха 2 епизода, с удоволствие бих ги изгледала и тях, ако ги имаше :) 

Off Topic

Не смятам, че имаше кой знае какви дупки и нямаше мн нагласени неща, но пък спестиха доста важни подробности. Защо го казвам - ако бяха развили историята малко с директора на хотела, може би щяхме да разберем, че наистина е лош. А то какво - казха, че направил измама за еди колко си пари, наел един друг гангстер, за да понабие няколко човека и мн зъл вече. Накрая като го арестуваха, по новините съобщиха големите му престъпления, които се събраха в едно изречение, а в целия филм отделиха точно толкова време и на самите злодеяния. То вярно, че романтичен филм, ама все пак нямаше грам мистерия, знаехме от начало, че Се У ще избере Пунг и че доброто ще победи, но ми се искаше да има някой много отрицателен и противен герой, който да мразим. В първите епизоди бившата на Пунг се прояви като такава, ама бързо я разкараха, мн хейт явно. Сега не мразя никой - нито останах с впечатлението, че лошият мъжки образ беше истински лош, нито имаше отмъстителна мадама. Лошите момичета са приятно допълнение винаги.

 

А колко неща сготвих докато го гледах - знам рецептите за всички видове манджички в сериала.

Последно - следващия път парите по стените на мен, моля :D 

 

Не исках да е докато превеждам, за да не прозвучи като - е тя е от хората дето го превеждат, нормално да й хареса. Не е така, повярвайте, не всичко, което превеждам ми харесва :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

преди 7 минути, sonka88 написа:

А колко неща сготвиха докато го гледах - знам рецептите за всички видове манджички в сериала.

 

Значи, сега остава да ни сготвиш нещо, че и ние да се облажим!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...