Jump to content
Sign in to follow this  
eovin19

Търся

Recommended Posts

Здравейте. Изивинявам се ако темата не е за тук,но ще съм ви много благодарна ако можете да ми помогнете.   Можете ли да ми кажете исторически романи за Япония и по-точно  такива които са съсредоточени в периода Бакуматсу: 1853-1869 и  групата Шинсенгуми?  Също така ще съм много благодарна ако можете да ми кажете и книги на български  били те художествена литература или биографични за Окита Соуджи?

Здравей. :)

Да не би да си гледала Хакуоки Шинсенгуми Китан? Аз оттам се запалих и преди няколко години усилено издирвах книги за Сайто Хаджиме, Хиджиката Тошизо и Шинсенгумитата. Към онзи момент нямаше почти нищо на бг пазара за тях, дори в книжките за самураите бяха споменати с по няколко изречения и толкова, или поне аз не успях да открия. Към днешна дата не мога да кажа, ако някой е попадал, ще се радвам да сподели.

Ако се интересуваш от самураите и бушидо, може да погледнеш тези книжки на български:

Записките на самурая: Хагакуре - Ямамото Цунетомо

Кодексът на самурая - Дайдоджи Юдзан

Пътят на воина

Кратка история на самураите

Бушидо - Духът на Япония

Ръкопис за петте стъпала от Миямото Мусаши

МУСАШИ

Мечът без меч

Не знам дали ще ти допаднат, но хвърли им един поглед.

Разгледай тази тема Тук , има посочена доста художествена литература. Провери и Тук.

Едва ли има преведени у нас подобни биографии. Сещам се, че преди време водехме блог и там писах биографии на тези хора, водена от фенщина по гореизброените анимета.

Можеш да прочетеш в него, но художествена литература - по-скоро на английски, ако е издавана.

Благодаря за помощта.  Да първо от "Хакуоки Шинсенгуми" и от манхуа "  A journey to the past " , където една от историите беше за Окита. А и като цяло Окита Соджи ми се вижда много интересна личност.