Jump to content

Recommended Posts

Според мен искат да покажат, че човешката алчност и амбиции граници няма. И в живота е пълно с доказателства! Мен също ме учуди посоката, която пое действието, представях си го др. яче, но типично по корейски явно режисьорите са решили да драматизират и дооплетат фантасмагорията :).. Колкото до роботът, аз също се стряскам при идеята за изкуствен интелект, да говори и действа по-добре във всяко едно отношение от човек, но за филма си е бомба, добре са го скалъпили. Определено той - роботът мина на по-горно ниво, почва да изпитва чувства, да не се ръководи от команди външни, а чувството му за справедливост, емоциите  и спомените да контролира, което е голямо постижение. Та според мен идеята е, да покажат, че човек се води преди всичко от егоистичните си желания и може да нарани най-близките си, заслепен от чувствата си. Все пак се надявам истинският Нам Шин да се разкае за постъпките си, а роботът може да се доосъвършенства, кой знае ;) честно да си призная се разтоварвам, като го гледам от ежедневието..

• Like 1
  • Upvote 1

Гледах финала

Spoiler

Беше интересно как човекът Шин се осъзна, та щеше да спасява робота. Беше много тъжно, когато майката умря и робота я държеше. Но все пак ако сериала беше свършил без робота да се връща просто по-добре щеше да е да покажат как всеки продължава с живота си, някак не мога да приема, че е робот и ще заживее със Со Бонг. Независимо дали е прекрасен, пак си  е машина. Но финала не беше лош, всички заживяха щастливо. :)

• Like 1

Хареса ми !

Кара те да се замислиш как си представяме любимите хора и каква е всъщност истината за тях! Визирам мама какво си мислеше, а какво я очакваше !

Тъжно ми стана за нея!

Изненада ме приятно Seo Kang Joon ! Достойно се представи и в двете роли.Повярвах, че са две различни личности! 

Финалът си беше точно по мой вкус-като за един върл фен на представата за роботите на Айзък Азимов ! :rolleyes:

:thanks: за бг буквите на Мечтателите !

• Upvote 2

Това е този тип сериали, които след като изгледаш един епизод и си кажеш "ех и този епизод нещо не беше както трябва"... и си пускаш следващия :lol2: Поне при мен беше така. Колкото и нещо да му куцаше на сериала, любопитството те привлича да го доизгледаш, с леко превъртане. :lol: Язък за интересния замисъл! И все пак имаше и доста интересни и добри сцени и развитие на действието. Кой не си мечтае за един красив робот, който да чисти, готви, пере, да те спасява, прегръща, да ти прави комплименти, та дори и само да краси домът ти! :D Хареса ми идеята на сериала, но ми се искаше повече да бяха наблегнали  на драмата във взаимоотношенията между героите, можеше да се получи доста по-емоционален проект. В този ред на мисли, най-много ми въздейства отношението на асистентът на Нам Шин, към него и към роботът. Хареса ми много актьорската му игра и излъчването му. Играта на главния младеж в двете роли също беше на ниво, а тази на бодигардката не мога да определя. Самата й роля беше неадекватна като цяло :dunno:

Та ако сте на вълна да гледате за "Логика всякаква забравете и тук се спрете и пуснете", то това е вашият сериал :lol: 

Не си падам по фантастиката и сигурно на пръсти се броят нещата, които съм гледала, но този сериал си го изгледах с интерес и много ми хареса!

• Like 1
  • Upvote 1