Jump to content

Recommended Posts

spacer.png

 

Mistress
 
Държава: Южна Корея
Епизоди: 12
Жанр: романтика, драма
Начало: 28 април 2018 
Време на излъчване: събота-неделя 22:20ч
Канал: OCN
Режисьор: Нan Ji Seung
Сценарист: Go Jung Woon, Kim Jin Wook
Субтитри: Английски
 
Участват:
Han Ga In като Jan Se Yeon 
Shin Hyun Bin като Kim Eun Soo
Choi Hee Seo като Han Jung Won
Goo Jae Yee като Do Hwa Young
Lee Hee Joon като Han Sang Hoon
Park Byung Eun като Hwang Dong Seok
Oh Jung Se като Kim Young Dae
Ji Il Joo като Kwon Min Gyu
 
Резюме:
В драмата се разказва за живота на четири 30-годишни приятелки. Римейк (уж) на британския сериал Mistresses.
 
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това се оказва поредната корейска преправка на западен сериал. Този път обаче е минало през две цедки, защото английският оригинал е от 2008 г, а американското копие е от 2012 г. ( в него играе  Kim Yun-Jin (остана да не знаете коя е тя!)). Единият сценарист е добър (Diary of June Time Renegades), за другия това е първи сериал. Режисьорът е снимал Alone in LoveИ сега остава да видим какво се е получило в корейския вариант.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

Базирано на първоизточника от 2008 го дават корейците.Неофициалното заглавие на OCN - "Четири жени и един труп".Също според  тях- 19+

Първи епизод с една дума-  интригуващ.

Май са решили да е както трябва римейкът, а не като оная смешка на "Секс игри" , дето няма такива и удари почти нулата.

Отдавна не бях гледала в корейско, толкова хубави жени,ама наистина жени- '82 '86, '86,  '87 набор, че и актриси   (обяснимо), събрани на едно място. Само ПШХ-то липсва. Пак обяснимо.:28558:

 

Mistress-XPN.jpg

Mistress4.jpg&key=e1efb85a2b018244d858a0
 

Off Topic

 

Mistress-2.jpg&key=f38997cff63a1bcba98ea

 

 С руски субтитри тук  и директно в превеждащата група. С  английски онлайн тук

Интересно ми беше , какъв ще е  рейтингът за нещо такова, почти невидяно до сега  в корейското драмопроизводство - 1,6.Чакам втори епизод, да видя ще има ли анатемосване от драгия зрител, или напротив.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами то такива жени /като в първоизточника/ в Корея няма !

Според мен това, колкото и да е покореичено, е нещо абсолютно неразбираемо за драгия корейски зрител !

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 1 час, tikitoliq написа:

Ами то такива жени /като в първоизточника/ в Корея няма !

Според мен това, колкото и да е покореичено, е нещо абсолютно неразбираемо за драгия корейски зрител !

 

Ако вярваме на сериалите на държавните телевизии  в Корея и на една съфорумка и представите и за Корея, която при такива ситуации ни призовава да не се поддаваме на изкушенията на дявола и да не гледаме-  няма . Но според tvN ,   OCN  и JTBC, се понамирват  явно тук-там.:28558:

За това ми е интересна зрителската реакция.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 16 часа, Lawandula написа:

 

Ако вярваме на сериалите на държавните телевизии  в Корея и на една съфорумка и представите и за Корея, която при такива ситуации ни призовава да не се поддаваме на изкушенията на дявола и да не гледаме-  няма . Но според tvN ,   OCN  и JTBC, се понамирват  явно тук-там.:28558:

За това ми е интересна зрителската реакция.

Рейтинг на 1 и 2 серии ок. 1,6% (ок. 5% за ефирна релевизия), но това явно не е сериал за всеки кореец.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не   е по вкуса на "благочестивите" корейци това, като не правят кимчи и не стоят прави до масата да слугуват женурята .Я 20-30  зелки и големия леген, да видим ще им дойде ли на акъла за любов! Рейтингът на новите два епизода около 1 %, че и превод няма.Греда!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Амиииии - това си е един съвсем приличен американски психологически трилър. Единственото корейско, което видях в него, беше,

Spoiler

че някой като се почувства леко отпаднал, след това му потича кръв от носа и го шитват с някаква рядка скоротечна болест - нещо между птичи грип и рак, което очаквам да мине от самосебе си накрая.

А единствената любовна авантюра, която показаха, не беше нещо кой знае какво,

Spoiler

беше само един път в изблик на гняв към благоверния, а после жената се разкая хиляда пъти за това и й го изкараха през носа, да не си и помисля вече да изневерява!

Така че не мисля че от шок не гледа драгия корейски зрител.

И понеже трябва да има поука, нали е корейски сериал все пак

Spoiler

Поуката засега е да не си играеш със застрахователните компании и да се правиш на умрял, щото служителите им са готови на всичко и ще те пипнат!

Кой е трупът според вас?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сигурни сме. Дори в началото на 9 епизод става ясно точно кой е. Не можах да го изгледам докрая този епизод - много гадости, много кървища :(

Edit: Доизгледах епизода. Ужас! :cry:Връщам си думите назад за корейското в сериала! Оказа се китайско и изключително гадно! 

Само че сега, като се разбра вече кой какво, какво ще правят още три серии? Нали е 12 епизода?

Малко се ядосвам, че всичко разкриха така набързо! 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Заглавието  въвежда в заблуждение не само“благочестивия„ корейски зрител,по скоро си е психотрилър.

Сценаристите добре са се справили,държи вниманието до края,та какви са тия рейтинги никаквите?Надали ще има 2ри сезон,но така завърши като подсказка точно за следващ сезон.

Off Topic

Така и не се разбра кой е убиеца  на  Хе Джи–съпруга или готвача,у мен остана докрая съмнението в готвача -психар,така и не се разбра  кой е бащата на бебето ,мисля въпреки реакцията на готвача,че си е колегата-учител,а и той си я харесваше .А  и това позвъняване  пак от непознат номер, само че  на психоложката/така и не развиха романа със студента/:no:

Добре че оживя застрахователя.докрая не вярвах ,че се е спасил:es:

Добра режисура.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Определено различена и задържаща  интереса  корейска драма , много далеч от обичайните им невинности с които искат да се представят на зрителя

 Оригинала не съм го гледала така че не мога да права съпоставка , но този ми хареса

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много хаотичен и някакси разхвърлян сериал! Тъкмо се хванеш за някоя сюжетна линия и хоп...прехвърлят те в друга...! Вярно, много са персонажите,но в един момент ми се струва,че нещо в логическата последователност куца. Лично мнение.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...