Jump to content

Recommended Posts

crossing-keurosing.21765.jpg

CROSSING

Държава: Южна Корея
Година: 2008
Жанр: Драма
Времетраене: 107 мин.
Режисьор: Kim Tae Gyun

IMDb


В ролите:

Cha In Pyo

Shin Myung Cheol

Jeong In Gi

Резюме:

 

Филмът е основан на действителна история и разказва за живота на миньор от въглищна мина в Северна Корея, който преминава нелегално в Китай, за да вземе лекарство за съпругата си. Тя умира скоро след като той пресича границата и така остава разделен от 11-годишния си син. Историята описва трудностите за бежанците от Северна Корея в края на 90-те години на миналия век, когато гладът съсипва страната и убива близо един милион души. Севернокорейците не могат да преминат направо в Южна Корея заради противопехотните мини и силното военно присъствие по границата, затова бегълците трябва да стигнат първо до Китай и оттам да заобиколят към Южна Корея. Китайското правителство, което е съюзник на севернокорейския режим, не признава статут на бежанци на бегълците и ги връща обратно....

:essub:

 

С БЪЛГАРСКИ СУБТИТРИ

С БЪЛГАРСКИ СУБТИТРИ 2

ОНЛАЙН С БЪЛГАРСКИ СУБТИТРИ

С БЪЛГАРСКИ И АНГЛИЙСКИ СУБТИТРИ

С РУСКИ СУБТИТРИ

ОНЛАЙН С РУСКИ ПРЕВОД

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Филмът е много добър. Вълнуващ е, красив е, но и доста тежък-на главния герой много му дойде,

и особено накрая, защото изгуби цялото си семейство, което се опитваше да спаси с всички сили.

След като го гледах се замислих за пореден път колко им е гадно на приятелите от КНДР. Да се напусне страната е трудно, а когато това се случи, на бежанците им предстоят още много препятствия, независимо дали избират да се спасят в Япония, Китай или РК. След падането на режима на Ким Чен Ир една драма тепърва предстои пред севелнокорейците. До тогава ще се разиграват драмите от филма КРОСИНГ.

 

Има една корейска книга, написана от бежанец от КНДР. Казва се ИМПЕРИЯ НА УЖАСА. В нея подробно е описан животът в севернокорейските концентрационни лагери. Вярвам, че разказите и на този човек са залегнали в сюжета на филма. Спомням си-той споменаваше, че мишките били истинско лакомство за лагеристите. В КРОСИНГ също се намират мишлета...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това е единствения азиатски филм,който съм се осмелил да изгледам, дори без някакъв превод .Много силен филм.От хлапенцето ще излезе голям актьор след време.Дано се преведе скоро,да го видят повече хора,защото филма е невероятен.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Потресе ме.. какъв глад, мизерия, бой.. сякаш не бяха хора...

Съдбата на момичето обаче - Ми Сон, ме натъжи повече. :mellow:

 

Редактирано от bealonenomore
Премахнат счупен линк.
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Филмът е потресаващ! Много тежък и въздействащ филм. Просто няма как да не повярваш, макар да ти се иска да е само една лъжа. Така се надявах на един малко по-друг край... Само като се сетя и ме стяга гърлото. Благодаря ви за прекрасните субтитри.

Мъжът ми след края на филма не спря поне 10 минути да псува и комунисти, и американци, и руснаци :mad2: и само като стане дума, пак започва да нарежда.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

филма наистина е много тъжен и тежък, но си заслужава отделеното време

 

да,краят можеше и да е по-различен на фона на всички тея нещастия, които му се случиха на главния герой

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Разкошен филм !!! Истински тежък филм, горчив, та чак болезнен... Филм за тъжната истина, че дори да извършиш чудеса от храброст резултатите понякога не се постигат. От камъка огън да направиш пак е малко ако съдбата е срещу теб :(

Страшно много ме впечатли мотивът за живота след смъртта, за мястото без болка и мястото на истинското щастие заобградени изцяло от любовта на семейството.

Прекрасна игра, прекрасен финал....

Благодаря на всичи, които са допринесли този филм да стигне до нас (bow)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Невероятно добър филм!!! Страхотна актьорска игра! Толкова тежък и запомнящ се филм. Гледах го преди 2 години може би, но още помня много подробности. Само като се замисля за него, ми засяда буца в гърлото. И...

детенцето беше много мило.Толкова много беше изстрадало това семейство. Не мога да повярвам, че би могла да съществува такава липса на човещина.Как се отнасяха с хората като с измет. Нереално! Как изобщо това малко същество понесе всичката тази болка? Сърцето ме болеше за него. Колко потресен беше бащата когато разбра, че лекарствата които му трябват са безплатни срещу представена рецепта...

Малкия има данни да бъде голям актьор - той вече си е де.

 

Този филм не бива да се пропуска!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

Ей ама не можеше ли да им се откъсне от сърцето малко по-добър край. То бива бива корейска драма, но понякога прекаляват!

 

Иначе оценката е ясна ... само южнокорейците ги могат тези неща! Всичко актьори успяха да оставят нещо в мен след филма. Наистина много стойностен и смислен филм! А и като се замислиш, че е правен по-действителни събития, ти става още по-тежко. Моля се, да не се случват наистина такива неща по света, защото това е много трагично.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...