Jump to content

Recommended Posts

Мале имам чувството, че чакам от поне две седмици, тъкмо мислех да питам защо не излизат нови  серии, а то били пет дена. Не знам как ще издържа до края на този сериал, особено ако задържи такова високо ниво. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да и аз съм като теб yoyo_ko, посреднощ в 3,30 ч гледах 9 серия със субки, нямам търпение, а като изгледам новите серии обикновено се връщам на любими моменти от старите серии и така до другата седмица.

9 серия пак е култова, много неща се случиха, няма да разказвам.

Реализмът и градацията достигат все по-висока точка. Сивият ден в офиса, почтеният мениджър, който иска всички около него да са добре, страдащата Джи Ан, която за първи път усеща, че някой мисли за нея, братята и тяхното оцеляване, Ангелчето, тъжната барманка, всеки беше на фокус, такъв какъвто е,  с всички свои преживявания и мисли.

Уникална атмосфера има сериала.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Гледам с интерес, поглеждам и тук, но с едно око - назад съм ;) !

Главната я харесвам - гледала съм повечето й филмови проекти. И тук много добре се справя!

Като певица също е една от най-добрите!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вече чакам новите епизоди! Нетърпеливо!  ;)

Подкрепям молбата за БГ букви! Пак ще го гледам с удоволствие и благодарност!
 

Off Topic

 

Много интересни герои - на обикновени хора, но в необичайни и сложни обстоятелства. Главната - никога не мога да предположа как ще постъпи,  главният е по-предсказуем и е интересно как се бори със себе си и с чувствата си. Лошият е ясен подлец и злобар, а съпругата също е противоречив герой - съчувствам й по някакъв начин. Така е и с другите двама братя - всеки със своята история и характер - харесвам ги , но понякога са досадни, особено майката - малко дразнят тези идиализирани образи на майчина обич и поучителна жертвоготовност.

Предпочитам повече екранно време на  двамата главни и техните отношения ;) .

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ех, и аз искам бг букви, а дано! Много готин коментар pencheva_sz, направо ми взимаш думите от устата

Off Topic

Макар, че на мен майката ми действа успокояващо, тя е там, старомодна, готвеща, грижовна и някак ми действа като стожер на нравите и на тези тримата супер различни характери, които по някаква ирония на съдбата са братя.  А за малката, и нейната стана много сложна, много много. Направо я виждам как се разкъсва от противоречия, грижа я е за Аджуши, обаче трябва да държи покер фейса за навсякъде, иначе ще потъне здраво. Когато получи новата задача за малко да я разобличи шефчето, защо ти помагат и т.н и тя милата натясно, защото ме съжалява, извъртя положението, обаче се чудя докога ще може да го брани и да получава пари от двойната си игра.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Лично на мен жената ми е адски противно същество! Хем е нагла, хем се прави на жертва, опита се да покаже някакъв характер, но той си беше ялова работа, безгръбначно същество от всякъде. Аз лично не обичам такива хора, нямаше драма

Spoiler

докато имаше клон на който да се хване, но в момента в който разбра, че клона е дебел колкото съчка комплексарщината и, че тя мега умната е направена на глупачка, излезе на яве със съответната логична реакция "ще те съсипя" по адрес на любовника. Като е толкова нещастна да си събира чукалата и да търси щастието. Никой не може да ме убеди, че тя е жертва или нищо подобно при положение, че правеше или по скоро седеше безучастна, докато лошия въртеше заговори да съсипе мъжа й.

Майката е просто типичен представител на този тип жени, които дундурят децата докато не гушнат букета.

Двамата братя са ми забавни, но не бих искала да са ми в къщата в истинския живот.

ИИИИ ОМГ колко много пият в тоя сериал! Накрая ще излез

Spoiler

е, че извода от сериала е: Той пиеше соджу с приятелите си всяка вечер, затова аз му изневерявах! Нова поука и промиване на мозъка на милите корейски телевизионни зрители от мъжки и женски пол. Предходното разбира се го написах в кръга на шегата, не знам защо все си мисля, че всеки сериал трябва да промие корейските мозъци в определена насока.

Нямам търпение за новите серии, дерзайте народе!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Корейците пият, за да се напият! :)

И никой не се впечатлява от пиян човек, залитащ или паднал по улиците !
 

Off Topic

 

Главният направи клип за детето си, как прави каскадно пълнене на чаши с алкохол!  А можеше да покаже, как се катери по комина с техниката за анализ, ама не... Зави ми се свят, като го гледах покатерен там! ;)

Сега за съпругата: красива жена, но вече комплексирана от възрастта си, с престижна професия, но изчерпана семейна връзка. Детето , което я свързва със съпруга, е някъде далеч. Привързаността и отговорността на съпруга й към майка му и братята му я дразни все повече, въпреки че те много я ценят и уважават.  Не я оправдавам, но я разбирам и затова й съчувствам - много съвременни жени са така. Трябвало е да се разведе, като е нещастна в брака, а и постъпи подло, като се съгласи с уволняването на съпруга си. Но имам усещането, че сценаристите ще запазят брака й - тя вече опитва " да се върне".

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На мен не ми е така, героите не са само в бяла или черна окраска, затова ми и харесват де, постоянно ме замислят.

Off Topic

Не мисля, че съпругата е гаднярка, нещастна е, но не е гаднярка по природа, още повече, че видяхме героите така както са в момента, нито веднъж не върнаха лентата назад в годините, когато се предполага, че са били гаджета и щастливи.

Има нещо с тях, със сигурност има, събитие или нещо в миналото. Защо имат дете, а то не е с тях, дори не е тинейджър, а е самостоятелен и далеч, доста необичайно ми се вижда. Дотук само общата снимка понякога влиза в кадър и едно появяване на детето за рождения ден на бабата.

Не говорят почти никога и дори тя се ядоса за това в последната серия, нищо не се обсъжда, определено има нещо, което ги е довело до тук. Та разбирам я, нормално е да потърси сродна душа, за съжаление комплексар като шефчето, които избяга при първата опасност да си гони кариерата. Не знам кой на кого държи, какво иска и би направил за другия, ще си проличи в следващите серии, имам чувството че нарочно ни представят само малка част от общата картинка, за да може всички герои да са пълнокръвни и истински до край.

Кой е само добър или само лош, няма такъв, всеки си има слабости, но има и качества, тепърва ще видим кой какъв е си мисля аз.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сериалът много ми харесваше в началото, но в последните серии някои от посланията  не ми се нравят.

Spoiler

 

Можеш да се направиш, че нещо лошо не съществува, ако останалите не знаят за него. Разбра нашичкият, че жена му му изневерява с шефа му и решението му в началото беше да си мълчи. Е, защо? Що не се развъртиш за жена си, а ходиш да защитаваш някакво непознато момиче, което само ти се мота в краката и - без да знаеш това - те подслушва непрекъснато! 

Ако мъжът ми всяка вечер - или почти всяка - ходи да се запива с братята си, такъв мъж не ми трябва. Да си стои у дома при майка си и братята си! Която пък е безкрайно недоволна, че снаха й е умна и с престижна професия! Не, трябва да е загубена като нея и да търка пода и мие чиниите някъде! Типична корейска свекърва, която се прави на велика, че е отгледала трима дангалаци. 

Безумието с болничното легло и количките от магазините пък изобщо го отписвам. Откачалки! И никой не я спря? Никой не докладва на полицията?

Някои неща в сериала започват много да ме дразнят. За съжаление.  

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Най-сетне дискусия, доволна съм

Off Topic

yonkaval, мисля си че упрека на свекървата към снахата, ако изобщо има такъв евентуално би бил за  внучето, имаше една сцена дето невръстното пеленаче и е в краката и тя си го гледаше, а майката на детето отсъстваше. Не знам за вас, но аз свекървата не я възприемам като типичната корейска мърморка, не знам защо, по-скоро им мисли доброто на всички, храни ги, събира ги заедно, но за някакви упреци не виждам пряко да е подхванала , не са близки очевидно, снахата е работохоличка и далечна на цялото семейство, ама далечна и на мъжа си и като цяло всичко при тях е на парчета, но старата свекърва няма вина за тая работа. Синовете събират парчетата от техния си живот, а снахата трябва да направи същото за себе си. А това, че главния герой пожела от шефчето да мълчи за аферата им го възприемам като начин да предпази жена си, нея и нейното достойнство. А това, че не се е развъртял не е съвсем вярно, още щом разбра отиде на къмпинга и даде да се разбере, че знае за всичко, имаше после сблъсъци, удари разменени на покрива и т.н с цел да прекрати връзката.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Чакайте да се конкретизирам за жената, аз не я харесвам не заради

Spoiler

изневярата, това с уволнението ме издразни, но не до толкова, че да ми стане така противна, а най-вече заради поведението и след като беше зарязана, седна да реве и да се прави на многострадална пред главния и да си го изкарва на него. А реакцията и като разбра, че той е знаел всичко през цялото време още повече ме ядоса.

Не искам да казвам, че главния е невинна жертва с държание на светец, точно защото все още нищо не са ни показали като предистория в тяхната връзка и може да изкарат някоя кирлива риза и при него, че така като го гледам твърде добър ми се виждя.

 

Детето типичо по корейски са го изпратили в Англия да учи език и да вземе диплома от чужбина, че е по-престижно.

 

Иначе не ми се вярва да ги оставят заедно накрая, ама не ми се вярва и да го съберат с малката. Най - много да ги оставят самотни и страдащи по отделно.

 

Десета серия завърши интересно и чакам с нетърпение продължението тази седмица.

 

 

 

П.С.

@pencheva_sz корейските пияници в истинския живот няма да ги коментирам, никого няма да мога да забравя как на плажа в Пусан двама пияни аджушита се състезаваха на дълаг скок овъртяни до ушите в пясък, докато десет метра в страни мъж и жена разиграваха пиянски семеен скандал с леки елементи на кеч, всичко това под звуците на случайни музиканти седнали да си свирят по плажа къде за пари, къде за без пари.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе, говорим си ние, ама всички до един си играят ролите та дрънкат, а музиката на сериала еее....тръпки те побиват. Поздрав за всички

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз си мисля, че изневярата на жената не е само, щото видиш ли, нещо я е засърбяло и тя е искала да се почеше, а и мъжът има вина. Дори преди да разбере за изневярата, те почти не си говореха, въобще не можеше да се каже, че са пълноценно семейство, а и както каза Йончето, пиянски вечери с братята също не са в полза на Аджусито, но ако говорим за развод, не винаги човек има смелостта да направи тази крачка, чака удобния момент или пък друг човек, в случая, на тази като и се появи шефчето, чакаше удобния момент да се разведе. Все пак има има още какво да видим от сериала и ще разберем най-вероятно защо са станали такива отношенията между тях.

 

Но актьорите играят перфектно и музиката наистина е  много добра. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Случвало ми се е да я храня IU за актьорските и способности, но не мога да си кривя душата много ми харесва как и се получава ролята в този сериал.

На главния проблема му е в начина на мислене в живота "няма проблеми, стига никой да не знае....прави се, че нищо не знаеш и всичко ще е наред" според мен това е отчуждило жена му. Пък и той май повече се интересува от братята си и майка си, отколкото от нея и детето, мацката седи малко като чуждо тяло в тяхното семейство. 

Дано да са готови субтитрите на 11та до довечера, хвърлих едно око на първите пет минути без букви, ама се стърпях и изключих!!!

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 3 часа, Yoyo_ko написа:

Случвало ми се е да я храня IU за актьорските и способности, но не мога да си кривя душата много ми харесва как и се получава ролята в този сериал.

На главния проблема му е в начина на мислене в живота "няма проблеми, стига никой да не знае....прави се, че нищо не знаеш и всичко ще е наред" според мен това е отчуждило жена му. Пък и той май повече се интересува от братята си и майка си, отколкото от нея и детето, мацката седи малко като чуждо тяло в тяхното семейство. 

Дано да са готови субтитрите на 11та до довечера, хвърлих едно око на първите пет минути без букви, ама се стърпях и изключих!!!

 

Tук с превод на английски език.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ето малко информация за 13-ти и 14-ти епизод.

Off Topic

 

Ep. 13 and 14 of currently airing tvN drama series “My Mister” has been pushed back from May 2nd and 3rd to May 9th and 11th. The one week delay is to give staff and performers more time to film their scenes. The popular drama series fell behind schedule from the start due to supporting actor Oh Dal-Su being removed from the series and his replacement Park Ho-San having to re-film his scenes. A lot of the scenes has also taken place late at night. During the one week delay, tvN will air a special program of “My Mister” on May 2nd and broadcast movie “The King’s Case Note” on May 3rd. Lee Sun-Kyun stars in movie “The King’s Case Note” as well as drama series “My Mister.”

http://blog.asianwiki.com/korean-dramas/ep-13-and-14-of-tvn-drama-series-my-mister-to-air-one-week-later

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На 25.04.2018 г. at 22:53, excape написа:

И аз си мисля, че изневярата на жената не е само, щото видиш ли, нещо я е засърбяло и тя е искала да се почеше, а и мъжът има вина.

Off Topic

Без да коментирам сериала...

Ама много обичам, когато изневярата се оправдава с партньора/съпруга :) Нито за мъже го разбирам, нито за жени. Обикновено мъжете минават с номера "Тя не ме разбира. Тя не ме подкрепя. Тя гради кариера и не мисли за моите нужди". Винаги ме е дразнело как се оправдават по този начин. Сега и тук... Той таковата, той онаковата. Е да, ама като не ти харесва връзката/брака ти, приключваш ги или се опитваш да ги подобриш. Но нейните действия бяха скапани. Едно е да кръшкаш, друго е да кръшкаш с шефа на мъжа си и още по-различно е да подкрепяш уволнението му. И тук нито едно от изброените оправдания не важи - нито студения брак, нито времето, което прекарва със семейството си.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 30 минути, Kiddo написа:
  Скрий съдържанието

Без да коментирам сериала...

Ама много обичам, когато изневярата се оправдава с партньора/съпруга :) Нито за мъже го разбирам, нито за жени. Обикновено мъжете минават с номера "Тя не ме разбира. Тя не ме подкрепя. Тя гради кариера и не мисли за моите нужди". Винаги ме е дразнело как се оправдават по този начин. Сега и тук... Той таковата, той онаковата. Е да, ама като не ти харесва връзката/брака ти, приключваш ги или се опитваш да ги подобриш. Но нейните действия бяха скапани. Едно е да кръшкаш, друго е да кръшкаш с шефа на мъжа си и още по-различно е да подкрепяш уволнението му. И тук нито едно от изброените оправдания не важи - нито студения брак, нито времето, което прекарва със семейството си.

 

+1 ! Много точно!

Off Topic

Преди съчувствах на съпругата , сега вече не!  Трябваше да си вземе багажа и да напусне, а не да се самосъжалява, оправдава, да търси вина другаде и проси опрощение и съчувствие!

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз така, исках да разбера и  гледната точка на съпругата, защото сериала почна много ударно, афера, изневяра, обаче сцената, в която

Off Topic

тя се разкайваше и си даде воля на чувствата беше много показателна, всичко, което тя ненавижда у съпруга си беше това, което е всъщност ценното в него, държи на близките си, на другарите от детството, тя каза, че дори квартала им е омразен за нея, че какво тогава търси от него,  щом неговия мироглед и начин на живот я отвращава . Необратимо е да не бъдат заедно, щом толкова много неща ги делят един от друг. Уж беше смела и волева, но всъщност гледната точка, която зае в последствие ми стана още по-противна. Реши да "защити" мъжа си и то заплашвайки някак безсмислено любовника си.  Каквото и да стане с нея от тук нататък тя ми е безкрайно безлична, жена без лице и воля.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...