Jump to content

Attack the Gas Station (1999)


Recommended Posts

spacer.png

 

Attack the Gas Station!

주유소 습격 사건

 

Страна: Южна Корея
Премиера: 2 октомври 1999 г.
Времетраене: 113 мин.
Режисьор: Kim Sang Jin
Жанр: криминална комедия
 
В главните роли:

Lee Sung Jae като No Mark

Yu Oh Seong като Mu Dae Po (Bulldozer)

Kang Sung Jin като Ddan Dda Ra

Yoo Ji Tae като Paint

Park Young Gyu като Gas station owner

Jung Joon като Geon Bbang

Lee Yo Won като Ggal Chi

Kim Soo Ro като delivery man

Lee Jong Hyuk като member of Yonggari's gang 

 

Резюме: Четирима непокорни младежи ограбват бензиностанция в Сеул. По-късно, докато се намират в китайски ресторант за спагети, решават да повторят начинанието, като ограбят същата бензиностанция. След като я превземат напълно, смахнатото им поведение излиза наяве: принуждават мениджъра да пее, похищават клиенти, оплакващи се от обслужването, и организират юмручни боеве между улични банди и членове на персонала. Всичко това ще окаже особено влияние върху вижданията и протестите им срещу обществените порядки.

 

 

Свали с :subs: :click:

С български и английски субтитри :click:  

С руски дублаж :click:

Онлайн с руски субтитри и озвучаване :click:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хулиганска класика. :hehe:

Обичам ги тези интелигентни комедии,който не ти казват къде да се смееш.Голяма доза скрит подтекст, лъха от филма,пък и ексцентричния сценарий и диалог,просто не може да се подмине.

 

На сцената с запалката,просто съм им се чудил на сценаристите за ъкъла. :hehe: Очаквах,като в повечето корейски продукции,нашите да си намерят майстора накрая, и всичко да мине на трагедия,но и тук явно има някакъв подсмисъл.

Абе бой наред, айде в стаичката и към следващите. :salut:

 

 

Живот и здраве,догодина очакваме 2 част.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 Какъвто и релийз избереш, колкото и добре да знаеш английски, задължително си намери българските субтитри. Просто са уникални, не се шегувам. Дефиниция за фенски превод.  Аз лично нямам никакво намерение да гледам филма без тях, просто няма да е същото. Ако познавах преводача, щях да му стисна ръката от уважение.  А за филма какво да кажа... Ами старата корейска школа в пълния й блясък. Уникални простотии + сериозна тема за размисъл на финала. Вече не правят такива филми  :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 Какъвто и релийз избереш, колкото и добре да знаеш английски, задължително си намери българските субтитри. Просто са уникални, не се шегувам. Дефиниция за фенски превод.  Аз лично нямам никакво намерение да гледам филма без тях, просто няма да е същото. Ако познавах преводача, щях да му стисна ръката от уважение.  А за филма какво да кажа... Ами старата корейска школа в пълния й блясък. Уникални простотии + сериозна тема за размисъл на финала. Вече не правят такива филми  :)

Подкрепям Демона на 100% :yes: .Ако трябва да си дам мнението на езика на преводача, то Филма 'кърти мивки" , "цепи мрака" и т.н. :D Не съм гледала толкова луда история до сега, за превода /който съвпада с пиратския релийз напълно/ мога само да кажа - колоритен и цветен до безобразие :rofl: Въпреки че, преводача, като такъв, беше допуснал всички възможни грешки и на места ми трябваше превод за превода /май остарявам и не съм наясно с жаргонните изрази на децата/ , не бих гледала филма с други субтитри.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ей, навремето запалих един приятел по корейското с този филм....продължава да му е един от най- любимите.

Аз си го пуснах за трети път и пак продължава да ме кефи на макс! Съчетанието между комедия, на моменти остроумна, на други дебилна( и двете по корейски), и социална критика, ама много им се получава на корейците. 

На този филм може да се гледа и философски, и въобще никак да не се гледа, а просто да седиш и да се хилиш на дивотиите в него. На мен лично ми напомни на Алекс и неговите друзя, макар че съм далеч от това да правя сравнение, но да, има някои общи черти.

А предпоследната сцена с всички легнали на земята и Но Марк със запалката в ръка е голяма!

Липсва ми цялостната атмосфера на по- старите корейски филми... все се опитвам да открия нещо от нея в новите продукции, които не казвам, че не са добри(даже има много добри), ама сякаш онова, което ме направи завинаги почитател на корейското кино постепенно взе да липсва във филмите им.

А българските субтитри са трепач просто! Кефът е направо троен с тях! На мен като преводач аха за малко да ми извадят очите, ама то такива бисери бяха, че забравяш да гледаш граматика, синтаксис и прочее(макар че може да се доизкусури в това отношение, лексиката да не се пипа!)...Впрочем, разните цветущи изразчета при корейците много добре може да се предадат на български, даже по- добре, отколкото на английски... някои от изразите на този преводач си бяха много на място.

Абе, на луд филм му трябва луд превод! 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...