Jump to content

Ajin: Demi-Human (2017)


lazeto

Recommended Posts

qkDedf.jpg

 

Ajin: Demi-Human (亜人)

Страна: Япония

Също така известен като: Ajin

По мангата на: Gamon Sakurai - "Ajin"

Премиера: 30 Септември 2017

Времетраене: 109 мин.

Жанр: Екшън, Трилър

Режисьор: Katsuyuki Motohiro

Субтитри: Български, Английски

 

:imdb:

           

Участват:

Takeru Satoh като Kei Nagai

Gou Ayano като Satō

Tetsuji Tamayama като Yū Tosaki,

Rina Kawaei като Izumi Shimomura

Minami Hamabe като Eriko Nagai (Kei's younger sister)

Yuu Shirota като Kōji Tanaka (member of an ajin terrorist group)

Yudai Chiba като Okuyama  (member of an ajin terrorist group)

Yūki Yamada като Takahashi (member of an ajin terrorist group)

 

Резюме: Вечен живот!? Страхотно, това буквално те прави почти равен  на боговете, нали?

Полухора - безсмъртни създания, които за пръв път се срещат в Африка преди 17 години. Никой не знае откъде идват и защо са тук. Такъв е и нашият герой Кей Нагай (Такеру Сато). Един ден, на път за вкъщи, той бива блъснат от камион и вследствие на това загива. Обаче за негова изненада, не е чак толкова умрял. Веднага след това се съживява и разбира, че той самият е един от тези полухора. Така започва бягството му от властите и правителството. За Кей и поне още 46 души обаче, това е  най-лошото възможно нещо, което някога им се е случвало. Защото  в очите на  околните, обществото и правителството те вече са само редки и изключително "ценни" екземпляри, които трябва да бъдат заловени и изследвани за "доброто на човечеството". В техния случай това означава да са лабораторни мишки и да умират и пак, и пак, и пак…

 

 

 

 

Свали с български субтитри :click:

 

Свали :click: :click:  :click:

 

Онлайн с английски субтитри :click:

                         

Онлайн с руски субтитри :click:

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много интересно беше, но... това май е само началото. Като запознаване със ситуацията. Ефектите са страхотни, но историята за сега, надявам се, да е само започната. Че иначе много-много не е ясно кое какво е и защо е така.

А, да: гледах го тук, все още само с озвучка и с не особено добро качество, но нямах търпение :D.

Редактирано от cucyta
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако искате да гледате изумителен екшън, това е филмът! Впечатляващ и динамичен, с отлично заснети бойни сцени и чудесни герои. Е, няма някакво кой знае какво развитие на персонажите. Сюжетът и той се върти около вече познати теми, но ако сте в настроение да гледате точно този жанр, без американски физиономии, лентата е най-удачното предложение. До момента най-много ме изкефи от всички миналогодишни адаптации. Въпреки, че като се замисля, темата остави много въпроси без отговор, но екшънът компеснира доволно.

Единственото, което не ми се понрави, е агресията, която лъха от самоубийствените сцени. 

Off Topic

Прекалено страшни са и втълпяват негативизъм в подсъзнанието. Според мен, това е много опасно, особено за подрастващи. Тук ми се щеше да са по-деликатни. Да ги убие някой друг и те да се съживят, но хладнокръвно да натискат спусъка в главите си, това вече е зловещо.

Щеше да ми е интересно да науча и повече за този процес на еволюиране. Как така изведнъж Аджините са се пръкнали в Африка и никой няма обяснение, по какъв начин е станало това?! 

Рьо-чан си е Рьо-чан. Дори не се сетих да търся прилика с анимирания образ, понеже героят му си беше много на място за възрастта, която му бяха дали.

Много ми хареса Тецуджи Тамаяма. Не бях го гледала на екран от векове, а тук лепна на персонажа сто процентово. Супер стабилно изглеждаше.

Го Аяно е другото попадение в образа на абсолютния злодей. Широта е повече от удачен избор за негов другар. Той винаги е бил перфектен в подобни изяви. Зад гърба му от време на време се мяркаха кохаят му Юки Ямада и кохаят на Рьо-чан - Хирано Кинари.

Ендингът е на други амюзчета:

П.П. Моите вградени субтитри отново се оказаха не много надеждни, но добре че диалогът не е толкова сложен.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А, руският превод си е много добър. Само дето е на многогласен дублаж. Що решиха напоследък рускините да ги дублират масово, така и не мога да си го обясня. Мързи ли ги да четат, що ли?  Че като им гледам коментарте - и при тях угода няма. Пуснат превод със субтитри, почват да питат за "озвучка" ; пуснат дублаж - питат за буквички... Но комент!

--------------------

Но филмът определено е спиращ дъха екшън. Заслужават си наградите за ефекти - впечатляващи са. И по- важното за мен - стоят естествено и реалистично. Можеш да им повярваш.  Не знам дали успях да обясня... Все пак наясно сме, че жанра е фантастика, но когато всичко е в премерени граници и вложено внимателно , като допълнение и поддръжка на сюжета и персонажите, се получават такива прекрасни ленти. 

Актьорите изградиха пълнокръвни и убедителни образи. Успяха да отстоят позицията си. Естествено, най - осезателно беше развитието на главния персонаж, базирано на фона на константните образи на  "Злото" в двата му варианта - човешкия и нечовешкия. Нагай даде свежия полъх на надеждата, че въпреки всичко , все още може да се зароди и избои "Доброто", дори и при такава отчайваща база на безизходност, отчаяние и жестокост, от която тръгна. 

И няма начин да се избегнат нито агресията, нито самоубийствените сцени тук. За мен точно те носят смисъла, квинтесенцията на цялата идея, която всъщност е доста многопластова и разнопосочна. 

От много години, любима реплика ми е една фраза от елементарна треторазрядна американска фантастика, която е универсално приложима за страшно много ситуации : ..." Хуманноста не е присъща на човека."

Тук пасва идеално за началото на историята.

Off Topic

Цялата обстановка в лабораторията ,бездушието на наблюдаващите , отношението на провеждащите пряко" експериментите", на отчитащите данните ... Брр! И започваш да се замисляш сериозно , кой точно ,всъщност,  е не-човека в случая. Защото аджините може да са безсмъртни, но не са безчувствени. Нервната система си им работи  и нищо чудно, че Сато беше станал такъв "терминтор" . Някъде в действието коментираха, че е бил " опитна мишка" 8 години. Можете ли да си го представите, за Бога? Да агонизираш по всички възможни начини по стотици пъти на ден цели 8 години. Да умираш и да възкръсваш...И пак, и пак!  Майчице!  Сигурно и аз щях да искам да изтрепя цялата човешка раса... Както се казва, те - експериментаторите, сами са си го създали. 

Друг е въпросът, че след като осъзнаеш факта ,че всъщност не можеш да умреш , а и те "закалят " на болка, в един момент тя започва да не ти прави впечатление. Ти си над тленното и най- арогантно можеш да "демонстрираш" това превъзходство пред  "смъртните". 

 И тук вече пак стигаме то това , доколко човекът е човек и какво ще избереш да бъдеш. 

Може би защото Нагай беше още в началото на експериментите и не беше "претръпнал" :P  или защото просто беше истински човек по душа , той си остана Човек до края. Израстна като такъв дори, независимо от събитията. 

Всъщност, в края на филма, мисля , че беше и официално и гласно вербализирана идеята на всичко ..." За да ценим живота, трябва да се страхуваме от смъртта"...  

С две думи - много ми хареса филма , препоръчвам!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ааа за Сато (Го Аяно)

Spoiler

в английските субки казваха че е бил в експерименти от раждането си. Другарчето му - две години, а Нагаай-къън още първия ден го освободиха... И Танака (Широта) казва - за двете години намразих, хората, но на Сато ще му е малко да взриви планетата.

И според мен тук актьорите оправиха дупките в сценария, а Такеру Сато даде дълбочина на цялата история. 

Spoiler

Понеже, ако трябва да сме честни, това с експериментите беше пълен "булшит". Сериозно ли цяла една агенция ще се занимава с това да реже крайниците на Аджина от сутрин довечер - 1 година? 2 години? Сериозно? И какъв резултат има от това... Бебето за месец -два научава за гравитацията, тез от агенциите ги даваха не чааааак толкоз тъпи...

-- Да де, разбирам поуката от историята, и че принципно аджините ги затваряха и тормозеха... но тази демо-жестокост беше напълно нелогична.

А черните мумии са една отделна дупка в сюжета...

Та като цяло, филмът ми допадна, но не бих го препоръчала на никой, който не е в настроение именно за алогичен азиатски епос.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 19 минути, maira написа:

Ааа за Сато (Го Аяно)

  Скрий съдържанието

в английските субки казваха че е бил в експерименти от раждането си. Другарчето му - две години, а Нагаай-къън още първия ден го освободиха... И Танака (Широта) казва - за двете години намразих, хората, но на Сато ще му е малко да взриви планетата.

И според мен тук актьорите оправиха дупките в сценария, а Такеру Сато даде дълбочина на цялата история. 

  Скрий съдържанието

Понеже, ако трябва да сме честни, това с експериментите беше пълен "булшит". Сериозно ли цяла една агенция ще се занимава с това да реже крайниците на Аджина от сутрин довечер - 1 година? 2 години? Сериозно? И какъв резултат има от това... Бебето за месец -два научава за гравитацията, тез от агенциите ги даваха не чааааак толкоз тъпи...

-- Да де, разбирам поуката от историята, и че принципно аджините ги затваряха и тормозеха... но тази демо-жестокост беше напълно нелогична.

А черните мумии са една отделна дупка в сюжета...

Та като цяло, филмът ми допадна, но не бих го препоръчала на никой, който не е в настроение именно за алогичен азиатски епос.

 А, де и аз  се чудя защо беше всичко това. Ефектите са си ефекти, ама за какво иде реч все пак? Някаква история трябва да има, а тук има само наброски и за това си мисля, че трябва да има развитие и някаква логика още. То дори в Титаните, които не се харесват особено, имаше някаква история. Иначе ефектите и екшъна са страхотни. И Сато е уау, ама... И все пак се надявам да има продължение :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ся, пред вид факта, че това е филм по манга , чието съдържание на знам, предполага се , че в нея може да са засегнали малко по- подробно идеята за така наречените "мумии", т.е черните призраци.

2-та часа , явно не са стигнали за всичкото - сюжет, обяснения , ефекти и екшън.

 Щеше да е интересно / любопитно/ да се подхвърли поне някаква идея кой, какво, кога ,от къде  и как. Защо "тука има - тука нЕма" :P... и т.н. 

Може би създателите на филма разчитат, че зрителския им контингент е достатъчно запознат с мангата, че да не се налага да почват от "А-то и Б-то" на историята, а  залагат на някои неща на аксиомния принцип.

Но , пък , така свърши , че винаги могат да прикрепят и някое продължение, както се надява @cucyta

Дано не му изглежда като кръпка , обаче.

 

Колкото до идеята с лабораторията и експериментите... Всъщност, изобщо не го считам за "булшит",   @maira :kissy: 

Има хиляди такива по света , които са занимават с всякакви гадости ден след ден, само дето обектите на експерименти не са хора.  Поне официално. Пък... знае ли човек, до къде е изпаднало Човечеството и това, че ние не знаем , не значи, че не съществува?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Съгласна съм - има агенции и лаборатории, които се занимават с гадости.

Но само в "1984" гадостите се правеха заради тях самите. Е, ок, не само там,  има си  архи-злодеи които им е кеф да са садисти.... Обаче

Spoiler

Това тук беше държавна агенция с претенцията да е рационална. Т.е. мъченето на аджина трябваше да води до нещо. Да кажем, че в началото мъчат Аджина, за да определят параметрите на неговите възможности, има ли разлика с другите. Обаче 2 години мъчене? Какъв резултат би имало това? Това е все едно да пускаш една и съща топка от високо, за да видиш няма ли да остане във въздуха. (Не, няма :) ). Тогава какъв е смисълът? Защо плащаш пари и оборудване за това? Вместо да платиш за някакви реално смъртоносни разработки и т.н... Или Лордът-сит просто заповядва :).

И заради това, цялата история с агенцията увисваше - просто няма толкова безрезултатна агенция. Ако я бяха обявили с цел не да изследва, а да подтиска - тогава добре. Ама тогава героя на полицая беше съвсем безсмислен, както и срещите му с политиците.

Гледай сега мила Asha, аз все пак съм се вързала достатъчно на филма, че да коментирам сериозно, повечето напоследък просто ме успиват :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Гледам :D, скъпа Майра,:kissx: гледам ! И двете, май, бая сме му се вързали. :P

Off Topic

 

Така, както в общи линии го разбрирам аз, ситуацията  е следната.  Въпросната държавна агенция, както казваш, за мен си е чисто и просто някакъв апроксимиран събирателен образ на военномедицинските + фармацевтичните изследователски центрове. 

И доколкото си спомням / че да не ходя да си го припомням наистина/, още в началото се коментираше , че идеята на всичките експерименти е да открият " тайната" на въпросното безсмъртие, че да го приложат за военни цели/ то , може ли да не е там:P/, като си спретнат една такава безсмъртна и послушна , т.е. контролируема армия.  И понеже, въпреки всички "опити",  до въпросния настоящ момент  нямат резултат, с това което търсят, то тъпо и упорито, т.е. по военному,  си продължават да опитват. И ето , според мен , обяснението , че не спират с касаплъка години наред. Виждат само резултата, но не и как и защо се стига до него.

А пък относно финансирането - пак ... до военните фондове стигаме. Кой друг би "наливал пари" в идеята за създаване на "безсмъртна армия". А са я създали - а са си избили милиардите. 

----

В края на краищата, историята си е все пак тип комикс , където е съвсем в реда на нещата героите да са разделени на "добри " и "лоши" . И където с някакви подобни обобщено - събирателни образи/ като въпросната агенция , например/ се правят паралели и асоциации с реални неща, които е за предпочитане да не се наричат с точните им имена. 

От тук насетне кой , как ще го възприеме и изтълкува е една друга тема за разговор. Дали ще търси " под вола теле";) , или ще го приеме без да му се задълбочава.  

 

 

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Фен съм на анимето, така че имах доста ниски очаквания за филма. За моя изненада се оказа далеч не толкова противен, колкото си мислех:) Даже си го изгледах с известна доза кеф;)

 

Най-големият проблем на филма беше краткостта - в някакви-си час и половина време просто физически не бяха способни да натъпчат цялото действие, психологическото развитие на героите, развитието на отношенията им - и затова сюжетът стоеше претупан. И то още от самото начало - връхлетяха с няколко надписчета веднага в разгара на събитията <_< Тосаки и Шимомура играха просто отвратително, заслужават по три златни малинки всеки:) Бяха абсолютно жалки подобия на героите си. Аяно в ролята на Сато отначало ме издразни (изобщо не го виждах Сато толкова млад), ама след време чак почна да ме кефи по някакъв извратен начин :28558: Такеру Сато в ролята на Кей се справи прилично, май му допадна този образ. Но като цяло от всички най-натурално ми изглеждаше Танака, изигран от инак антипатичния ми Ю Широта.

 

Сигурно е излишно да уточнявам, че анимето е около 300 пъти по-яко от този филм :28558: През цялото гледане ми липсваше характерният арт, специфичната атмосфера на анимето. Липсваха ми и някои герои - Кайто, Коу - които неизвестно защо бяха непълноценно заместени от оная апатична сестра.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ксе, благодаря, че се включи:). Коментарите преди това са страхотни, но ми беше интересно да прочета мнението на някой, който като мен е фен на анимето, ( щот още се опъваш за мангата:D), сега ще го пробвам, щом нямаш съществени критики към екранизацията.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе аз критики имам много, но самият филм от самото начало не можах да го възприема като "екранизация на мангата/анимето", по-скоро ми влезе като някакъв фен-фик с динамични бойни сцени. Зяпах го чисто визуално, пропуските в сценария спомагаха да не си напрягам сивото вещество излишно :28558: Може би именно поради тази причина цялостното впечатление беше положително - изгледах си красивите картинки, починах си добре и не останах с някакво гадно чувство от филма.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 Абсолютно си права. Това изглежда са целели. Не ми се гледа анимето, с тези самоубийствени сцени и много епизоди (за мен). Обаче това си го проследих, без проблем.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Оооо, гледай анимето, наистина:) Във филма тия самоубийствени елементи ги бяха вкарали от воле с лопатата и мистрията - а в анимето бяха абсолютно логично обосновани и даже на места хумористични;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Доста ме израдва сюжета и му се точих известно време, но когато най-сетне излезе за гледане, нещо ми секна желанието преди да стигна средата. Като цяло замисълът е готин, но не ми хареса че започнаха с прекомерно дълги екшън сцени и преследване, това ми дойде твърде по американски му и се предадох, докато чакам някакво сюжетно развитие. Не че имам против ефектите, свръхестественото и бойните сцени, добре се бяха справили с призрачетата, обаче нещо...още в началото като ме забиха с тия преследвания над 5 минути и ме изгубиха.

Тъжно ми е и вероятно ще изчакам малко, за да му дам втори шанс, защото може би има повече потенциал, отколкото съм успяла да уловя.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аша :

Off Topic

Уинона Райдър към Сигорни Уийвър : "Не очаквай човешко поведение от човека", нали ?

Агата Кристи : "не очаквай християнско поведение от християнин  !"

Японците трябва да по тренират върху направата на вдъхновяващ и свеж екшън :) .Филма е приличен, но далеч от най-доброто в жанра.

Малко съм между мненията на Аша и Майра.

Прекалено много неща липсват в сценария, че да е убедителен и вдъхновяващ, но от друга страна  склонен ли си към размисъл, можеш да стигнеш до множество зловещи заключения за човешкият род . Според мен актьорите го правят този филм, те някак запълват липсата на дълбочина в сюжета, някак сами я доизграждат :)

Off Topic

Щом дори Чиба харесах (хакерчето в инвалидната количка). Докато го гледах се сетих за един пост на Юкио в успешните и неуспешните роли, че дори и тези, който не са добри се стараят и рано или късно ще направят добра роля - не е цитат, а квинтесенцията ……..Може би има право да не ги отписва, знае ли човек B)

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@Кева,

Off Topic

всъщност при Уинона и Сийгърни е по-късна вариация на репликата.:D Цитираната от мен по- горе излезе от устата на Оливър Грюнер  в ей този "древен" филм.  Мадам Агата Кристи е друго нещо.

ПС - Артистите са  с препратка към страниците им тук, но в тях не е допълнен този филм. / Само напомням:kissx:/

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...