Jump to content

Recommended Posts

spacer.png

 

Forgotten (기억의 밤)
Страна: Южна Корея
Премиера: 29 ноември 2017 г.
Времетраене: 109 мин.
Жанр: Мистерия, Трилър
Режисьор: Jang Hang Jun
Субтитри: Английски

:imdb:

 

Участват:
Kang Ha Neul като Jin Suk
Kim Moo Yul като Yoo Suk
Lee Dong Jin като Hombre
Lee Sung Woo като Hombre, Detective

 

Резюме: Двадесет и една годишният Джин Сок (Kang Ha Neul) се премества в нов дом с по-големия си брат Ю Сок (Kim Moo Yul), отличен студент, наставник и модел за подражание за Джин Сок, който страда от свръхчувствителност, но с помощта на медикаменти и под топлата грижа на семейството си живее нормален живот. Докато една дъждовна вечер не вижда как по-големият му брат е хвърлен във ван от група мъже. След 19 дни мълчание Ю Сок се завръща у дома, но не си спомня нищо от изчезването. Постепенно Джин Сок забелязва промени в личността и поведението на по-големия си брат, като започва да подозира, че човекът, който се е върнал, не е той…

:essub:

 

Свали с български субтитри :click::click:

Свали с български и английски субтитри :click:

Онлайн с български субтитри: :click:  :click:  :click: 

Онлайн с английски субтитри :click:

Свали с руски дублаж :click:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодарности за превода:bow:! Филмът много ми хареса. Имах чувството, че са свързали два филма с различен жанр в една история: в първата половина - психологически трилър, във втората - драма. Какво нещо е животът, в един момент светът ти е слънчев и прекрасен, а в следващия......

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Радвам се, че филмът Ви е харесал! На мен също ми стана любим. Да не говорим, че двамата главни актьори също са ми любимци и тук се справиха чудесно! Историята е завладяваща, а финалът си беше типично корейски! До голяма степен, точно той изясни напълно образите и на двамата герои.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На 19.03.2018 г. at 1:42, Yoyo_ko написа:

Хареса ми, но не трябваше да го гледам късно през нощта сама. Взе ми съня за тази нощ. 

  Почнах да го гледам, за да се приспя, вече бяха почнали плашещите сцени, но все пак се унесох, в този момент някой/нещо ми разлюля спалнята, моментално се събудих, светнах все що има лампа, не можах да заспя още половин час, по едно време взех да се унасям пак, при всяко унасяне подскачах и си разтръсквах главата от страх пак да не ми се разтресе спалнята и всичкото това не спане, да стана сутрина, недоспала за работа и да разбера

 

Off Topic

че е имало земетресение в друг град, но все пак усетен и при нас тази нощ. :mad2::lol:

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Въздействащ филм, не е за късно гледане, направо мравки ме полазиха. Ама че край! Съвсем си пасва с целия филм, но направо да те погне безсънието.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Интригуващ от началото до края. Какво изглеждаше - какво се оказа... Хареса ми, определено.

 

Чудесна роля за Ким Му Йол:

Off Topic

В началото с тези очилца и тази широка усмивка, а и с описанието, че е идеален, ми се струваше, че има нещо нередно около него - не че познах накъде ще се обърнат нещата. И чак във втората половина на филма включих, че е актьорът от My Beautiful Bride. Много добре си изигра образа.

 

А като видях какво се случи с главните герои накрая,

Off Topic

 

си помислих, че от това може да излезе и отличен сериал - от онези, които ги правеха преди 10-15 години :D

 

 

Благодаря за възможността да го гледам с български субтитри!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Силен и добър филм. Хубава идея, добър сценарий, отлична актьорска игра и сравнително логични връзки и завършек.
На моменти, особено в първата част, директно подскачах. Така майсторски трупаха напрежението :)
Само:
 

Off Topic

Къде се е подвизавал главния герой след убийството и преди да го заловят, хич не разбрах. Че са и 20 години, не е седмица или месец, нещо.

 

Впрочем Epik High имат чудесна песен:


с кадри от този филм, пък никъде не я чух тая песен в него.
 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...