Jump to content

Recommended Posts

Dd7VzbIU8AAWHSL.jpg

Off Topic

meteor-garden-lixng-huyun.116446.jpg

DOKxk1YVQAAA2K0.jpg:large

YoZ5df.jpg

 

Meteor Garden

 

Държава: Тайван

Жанр: романтика, младежки

Епизоди: 48

Период на излъчване: 21 май 2018 -

Субтититри: Английски

 

Участват:

Shen Yue като Shan Cai

Wang He Di като Dao Ming Si

Guan Hong като Hua Ze Lei

Liang Jing Kang като Mei Zuo

Wu Xi Ze като  Xi Men

Sun Yi Han като Teng Tang Ying

 

 

Резюме:

 

Римейк на Meteor Garden (2001), в който се разказва за обикновено момиче, попаднало в престижен колеж.

 

Един забавен коментар от руски форум:lol:

Просто Цветочки это азиатский вариант Гордости и предубеждения Остин. 
Чтобы подрастающее поколение было в теме, надо постоянно обновлять классику ремейком.

 

Малко е раничко, но разбрах за този проект отдавна и нямам търпение да покажа този "невероятен" и неизвестен за мен мъжки каст, хубавото е, че поне имат вид на колежани.

 

Off Topic

lEFp-fyrkuxs5225600.jpg

S35R-fyrkuxs5225614.jpg

-odD-fyrkuxs5225635.jpg

pQyc-fyrkuxs5225637.jpg

hSpX-fyrkuxs5225371.jpg

 

Свали с английски субтитри :click: :click:

 

Свали с български субтитри :subs: :click:

 

Онлайн с бг субтитри :click:

 

Онлайн с английски субтитри :click:

 

Онлайн с руски субтитри :click:

Редактирано от mrnkaloto
Обновена
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За момента ми е много интересен! По-добре е заснет от корейския вариант и от японския също /китайците снимат красиво и ефектно/, но в някои сцени са едно към едно с първоизточника, а други са ги направили различни, запазвайки общия характер на сериала. До 43 серия го добутах, епизодите са кратки, и нямам търпение да го преведат целия. Първо го гледах при рускините, но понеже превода е по-бавен, пък аз бях нетърпелива, се прехвърлих на английски субтитри, а последните две излезнали серии ги изгледах на китайски, което показва колко ми е харесал. За разлика от корейския вариант, в китайския са задълбали много по-подробно на характера на героите и са направили много по-пълни психологически профли. Също така имат много яки стилисти и обличат младежите много добре, ексцентрилно, пъстро, причудливо, но въпреки всичко - стилно. Не знам колко тоалета смениха тия хлапета, но каквото и да облекат, все им стои добре. Имат манекенско-моделски типаж, така че ярките парцалки им отиват. Малко ми е странно, че момичетата в сериала са много ниски спрямо високите момчета, стигат им до подмишниците /мъжете са подбрани високи/ и когато трябва да изиграят прегръдка или целувка ми става смешно как мъжката половина се свива и превива на две, за да се изравни с момичето до него - доста е неудобно. Симен например направо коленичи, за да достигне приятелката на главната, чак се засмях на сцената, но така е като са избрали актьор над 180 см. Мин Си е в същото положение с неговото момиче, дори когато тя е с високи обувки. Само богатата наследница /мацката на Ли/ беше висока и ми хареса как си пасва с Ли, докато присъстваше в началото. Да добавя, че всички са красиви и обаятелни, а също и много младолики, приличат на колежани наистина. Епизодите са 48, но реално са кратки, и ако ги сметнем по два, за да докараме стандартно времетраене, то реално сериала е като 24 сериен корейски, или като 12 сериен тайландски /по три наведнъж/.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 7 часа, kitket написа:

Руският превод върви :click:

 

Да, но английският превод е по-напред, пък бях нетърпелива. Остават ми само 5 епизода до края, нетърпелива съм. Както и да е - гледам го и ми харесва много!

А ето Тук са качени до 42-ри епизод включително!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@aria Много красиво и хубаво си описала дравичката,хареса ми много:) Само да кажа,че предстоят :subs: кога ще се захванат не знам. ьАко те интересува виж в сайтът на The Stupid Dreams там го обявиха за превод:)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 4 часа, ftisland написа:

@aria Много красиво и хубаво си описала дравичката,хареса ми много:) Само да кажа,че предстоят :subs: кога ще се захванат не знам. ьАко те интересува виж в сайтът на The Stupid Dreams там го обявиха за превод:)

 

Това е чудесна новина! Като излезнат буквите ще го гледам отново с тях! Сериалът ми стана любим макар още да не е приключил... Порових се и в биографиите на актьорите - всичките са нови лица, млади са и сега са ги открили за киноиндустрията. Повечето са модели, което обяснява физическата красота и височината, както и характерното излъчване, също така това им е първия проект на хлапетата /на повечето от тях/, не са се снимали в други драми. Дано да продължат!

Стилистът на сериала заслужава награда - наистина ги облича изненадващо, красиво, стилно и странно, като винаги ме кара да ги оглеждам по два пъти /на стоп кадър/.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тъкмо като го изгледаш сега, ще си позабравила драмичката докато чакаш :subs: тоест там бавно превеждат и захващат теми за превод от раздел "Бъдещи проекти",както е и този обявен:D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Едно клипче с четиримата красавци, двама от които имат страхотни гласове и пеят много добре /всъщност всички пеят, но двама се отличават с явен музикален талант/. Конър и Цезар ми допаднаха като гласове. Цезар го бива за вокалист. Дилън не е роден за певец според мен, но се старае, все пак е и айдълче. Аз го приемам повече като актьор. Това е ост-ът - много весел ми е.

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе, нещо ми се губи този сериал. Мъча го, мъча го, но май ще го изоставя.

Момчетата са симпатяги, но някакси двамата от тях не ги забелязвам изобщо.

Главният е върха. Но за сметка на това главната ми е супер несимпатична, въпреки че се справя добре с ролята момичето.

ОСТ-а е слаб и в сравнение с корейската версия, където всяко парче беше хит направо, тук е боза.

За сега корейският вариант е най-добър поне за мен.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Очилаткото ще се изяви след средата на сериала, нали ще го пожелае приятелката на главната. А другия си пада по музикантката. Стигна ли до тях Миш Маш?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 1 час, Миш Миш написа:

Абе, нещо ми се губи този сериал. Мъча го, мъча го, но май ще го изоставя.

Момчетата са симпатяги, но някакси двамата от тях не ги забелязвам изобщо.

Главният е върха. Но за сметка на това главната ми е супер несимпатична, въпреки че се справя добре с ролята момичето.

....

За сега корейският вариант е най-добър поне за мен.

И четирите момчена получават доста екранно време, но двама от тях се изявяват само във втората половина на сериала (след 18-20 епизод). Симен също си има неговата любовна история. Мейзо е показан за кратко. Ти до кой епизод си?

На мен главната в корейското ми беше противна. Държеше се като дебил и много гримасничеше. В старанието си да покаже, че е просто обикновено момиче чак изпростяваше. Тук мацката се държи на ниво.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 37 минути, Миш Миш написа:

aria, аз съм още на 7 еп., съвсем съм в началото, но хайде ще му дам още един шанс и то само заради главния.

Симен се залюбва с приятелката на главната чак около 37-38 епизод /ако не ме лъже паметта/. Първо в бара и после ходят в хотела.... , а преди тези двете е ваканцията в снежната вила. Аз съм на 45 епизод и вече си чакам финала!

Признавам, че бавно стават нещата!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много хубаво ги обличат младежите. Приятно, неангажиращо, младежко сериалче. Момчетата са симпатяги но нещо нямат никаква химия с момата, а се старят и Минсъ и Лей. Харесва ми да погледам живота на съвременните китайски студенти. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Японската версия беше моят фаворит, докато не гледах тази. Определено ми стана любим сериала. Актьорите са млади и симпатични, играта им е на ниво. И аз чакам последните серии с нетърпение, а и с българският превод пак ще се гледа :wub:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нямах намерение да го гледам, но така се случи. Щом съм почнал ще го довърша. Признавам, че в този вариант е най-успешната главна двойка. Но Джи Хо сънбе още никой не може да го надмине. От всички актьори Ким Хьон Джунг се справи най-добре с неговия герой.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз го загледах ей така, от любопитство, да видя главните, но те такива сладури, а и всички останали, че ще  си го догледам.То почти не остана, докарах го до 48. И да, много хубаво ги обличат, което си е плюс.

Тази версия ми се нрави най-много от всички. Наивно по детски,  розовко, но много симпатично, пък и понякога е доста разтоварващо да се върнеш назад.:D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Въпреки че  все още съм си предубедена към китайските продукции, тази е една от малкото приятни изненади. Интересна до края, нищо че са толкова много серии, всъщност последните две бяха странни и едвам ги прекарах, но пълен идеал няма. Забавно и неангажиращо, добре изглеждащи герои и актьори и много добре облечени. Имаше си химията между главните,  учудващо добро представяне на главния в някои моменти /щото си изглеждаха едни неопитни момчетата, но за сметка на това - чаровни и нахъсени/. Приятно беше да се върна в първите ми години на пристрастяване към азиатското, приятно беше и да изгледам поредната версия на историята.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте! Свалих си серияла, но ми дава проблем със субтитрите тях не мога да сваля. Също така пробвах да сваля други събтитри на друг сериял от същият сайт и пак ми даде грешка. Защо се получава така от мен ли е проблема?  Но при разглежданеот на коментари разбрах, че и друг хара имат същия проблем.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не е при вас проблемът, преводаческата група си смениха хостинга и платформата на форума и сайта, оттам се промениха линковете и е нормално да не се отварят старите. Влизате в новия сайт на Стюпид дриймс и използвате търсачката им до намиране на желания резултат. При проблеми с тегленето на техни субтитри, пишете на тях.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...