Jump to content

Something in the Rain (2018)


Recommended Posts

Едно време двойките са се сформирали на по-ранни години, сега човек обикновено среща постоянния си партньор в по-зряла възраст, което предполага и по-млади мъже да не са вече момчета, а да са узрели за такива отношения и с *нуни*. Самата аз съм с 4 години по-голяма от мъжа си и тази година ще отбележим 20-тата си годишнина. Такава разлика не си личи изобщо, имали сме кажи речи едно и също детство, помним едни и същи песни, дето се вика, разликите са минимални и по-скоро обогатяват общуването. Предполагам и 6 няма да са особен проблем(за рИъла:P на актьорите от сериала)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нещо аз ли не съм разбрала, тя на 40. той на колко е в сериала, това съм го проспала?

Да, 6 не е голяма разлика, сега не личи, но с времето може би... 

Хубаво е че има примери за двойки с по-голяма разлика в годините, които са все още заедно, радвам се. И аз познавам една...:rolleyes:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

в реалния живот разликата им е 6г(тя на 36, той на 30), а в сериала тя е на 35, той на 31 ;), нищо работа

 

а такава разлика в годините(4-6) обикновено се усеща на по-ранни години, когато по-младия е съвсем млад, да не кажа малък, а по-голямата разлика във възрастта(10+) се усеща в по-късните години, когато по-големия остарее преди по-младия си партньор..

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Oт време на време (за съжаление, не много често), някоя от великите корейски актриси участва в сериали и показва що е то "актьорски талант" и какво наистина означава да си "звезда". Това го направиха Jun Ji-Hyun в My Love From the Star и Jeon Do Yeon в The Good Wife, а сега Сон Йе Джин продължава урока по майсторство. Просто светлината, която тя излъчва е несравнима с нищо в този сериал, покрай нея останалите бледнеят или светят с отразената й светлина. И не защото са слаби актьори, а защото класата на Сон Йе Джин е недостижима. И след толкова дълги пости със сериали, препълнени с бездарни, но "популярни" кифли, нейната игра е наслада за очите и радост за сърцето. И, уви, сериалът носи и  тъжното предусещане, че след неговия край пак идват кифлите. Но някъде там си остава надеждата след 2-3 години да видим пак някоя от ЗВЕЗДИТЕ да показва как трябва да се играе.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От седмица няма коментари в темата и се чудя

Off Topic

 

само мен ли ме дразни толкова много родителката на главната?

Мисля да превъртам и гледам сцените без майката!  При тези противен глас и маниери забравям, че е актриса в отрицателна роля! Не ми се гледа заради нея!


 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 2 часа, pencheva_sz написа:

От седмица няма коментари в темата и се чудя

  Скрий съдържанието

 

само мен ли ме дразни толкова много родителката на главната?

Мисля да превъртам и гледам сцените без майката!  При тези противен глас и маниери забравям, че е актриса в отрицателна роля! Не ми се гледа заради нея!

 

 

 

 

 

Спомних си за "Тайната градина" и свекървата, изиграна от великолепната Park Jun-Keum-героиня, която още съм готов да душа с голи ръце! И докато за "Тайната градина" поведението на свекървата беше разбираемо (2010 г. все пак), то за 2018 г. поведението на майката буди само недоумение, раздразнение и неистовото желание да й удрям шамари в продължение на 2 часа. Обаче няма как, иначе в сериала всичко става прекалено розово и лесно, трябва да има някакво "непреодолимо" препятствие пред любовта, което да я победи в последната серия. И точно този шаблон стои като грозна кръпка върху иначе добрия сценарий, можеше да бъде избегнат, но.....все пак сме в Корея.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Чудя се какво да коментирам. Искаше ми се да харесам историята, но все по-трудно ми се отдава. Майката е противна, но далеч не е единствения проблем. Какво искат да ми кажат с тази драма? Това, че е "престъпление" нуните да имат връзки с по-млади момчета, го знаем от десетки други сериали. Действието цикли и никаква надежда за раздвижване. Върви някаква анемична линия в стил Me too, ама от време на време, когато се сетят. Общо взето - разочарование.

И, dido, като махнеш "препятствието", какво остава от сценария, който определяш като добър?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Като махнем свърх пресиленото и дразнещо "препятствие",
 

Off Topic

 

усмихнато се радвам на главните! Рядко се случва така да се привличат двойките и така естествено да играят - по два пъти гледам техни сцени, за да не изпусна жест или мимика на всеки поотделно. Естествено, когато има сцена с Сон Йе Джин, тя превзема екрана! Невероятна е!

Колкото до сценария - на мен ми харесва, защото историята, колкото и банална да е, също е много романтична и реална!

Интересни са и другите герои - сестрата и брата на главните, шефката и колежките от офиса на нуната, работната атмосфера в офиса на младежа, а сега и последствията от появата на бащата от Канада!

Колкото до възрастовата разлика на влюбените - хич не е фрапираща и не е главния проблем на майката, а социалният статус на младежа - той не отговаря на нейните критерии! Може дъщеря й да не обича бъдещия зет, но той трябва да е от престижно семейство и с престижна професия - на майката да харесва!

Добре, че се намеси братчето на главната и родителите й за малко мирнаха, най-вече онази проклетия!  :mad2:

И малко за нуната - образ в развитие и израстване! Досега е покорна дъщеря, удобна и търпелива колежка, красива жена , но с ниско самочувствие и компекси, която непрекъснато взима грешни решения, но приема последствията, изстрадва ги и продължава напред. Непрекъснато поднася изненади и понякога ти се ще да я разтърсиш! ;)

Надявам се, че в определен момент ще стане равностоен партньор на любимия си, който сега е по-разумен, по-силен и определено е нейната опора!

 

Стана по- емоционално и разхвърляно, но драмата си заслужава на 100% отделеното време и нетърпеливото очакване на новите епизоди и превод!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Няма за какво да го махат препятствието. Това е реалността в Корея, за това я и показват и сигурно съвсем целенасочено.По тая причина- реално представяне на събитията, сериалът доби такава популярност и се харесва, освен заради силното актьорско присъствие. Сон-Сон като се разбра ,че са двойка, камара статии излязоха, как родителите на момъка не им е по сърце бракът.Какво да ги правиш- обичаи и нрави, които за нас са непонятни, но там са действителност, колкото и да ги окачествяваме, като клишета.За нас може и да са дразнещи, но там  работят.

Сега например,  при раздаване на 54 награди Baeksang Arts Awards, младежът спечели в една от категориите -"Най-популярен актьор" и както бе възнасян, за минути бе сринат и тотално оплют, защото на снимката с наградените, бил в центъра, а  там трябвало да седи онзи с десанът.Иди после обяснявай, че так ги били наредили в бързината...Корея!

 

 

jung-hae-in-1-700x350.jpg

 

И не съм съгласна, че нищо не казват с тази драма и действието цикли.

Казват и то много, почти без маска и без грим, пак за техния си начин на живот, където уговорените бракове са по-големият процент, където жените са безгласни и  у дома  и в работата, където пък, освен, че ги имат за втора ръка в професионален план и мъжете се гаврят с тях безнаказано. Подплатено и с една такава нерибешка любов, каквато рядко се показва, с нуната и другите актьори, съм определено  доволна.

Тая година поне, имаме   късмета да гледаме  актьори от големците в сериали, че кафа от тъпи сериали, написани за неможещи. Чакам и сериала на И Бьонг Хонг с нетърпение.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И за мен зацикли нещо. Никакво развитие.

От 6-та скочих на 13-14 и пак същото.

Ще погледна последните 10 мин от 16-та и готово.

Едни и същи въпроси се нищят, с едни и същи предразсъдъци се борят и до същия резултат се стига.

Може в сериала да е розово-накрая, но наяве изглежда-не..

Какво да се прави, хората които се стремят да запазят стари традиции и култура,

трябва да спазват и правилата за съхранеието им,

включващи  - отричането и неодобрението на този род отношения.:dunno:

Иначе са сладки, спор няма!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Явно се разминаваме в оценките си! ;)

 

Off Topic

 

Смятам, че действието хич не е зациклило по средата на сериала - в офиса на главната се случваха определящи събития, в семейството й също. От послушна дъщеря и колежка тя започна да се съпротивлява, да отстоява себе си и  позициите си. Затова не прие изхода, предложен от любимия - да заминат за Америка. Той не я разбра и така главните си размениха ролите - тя "порасна", а той не я подкрепи и обидено напусна. Без пудра и грим, възможни реално-случващи се отношения си бяха - без случайности и нагласи. И  хич не бяха розови в последните епизоди.  След 15-ти не ми се гледаше последния, защото очаквах финал по корейски .  

Може да съм пропуснала, колко време е минало от раздялата, но пък стана ясно, че и двамата са нещастни и не са забравили. И при майката имаше някакъв проблясък на разкаяние и опит да разбере дъщеря си -  все пак  малка надежда, че патриархалните, авторитарни и закостенели нрави в Корея може да отстъпят някога.    

А за финал - последните минути бяха много сладки, чак захаросани, но ми харесаха!

Сигурно преекспонирам от емоции,  но беше прекрасно разказана история , с нормални, но очарователни герои, изиграни от любими актьори. 

 

Надявам се на още мнения и допускам, че може да са различни от моето, но с две ръце препоръчвам за гледане Something in the Rain

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пенчева, изгледала си сериала и си го съпреживяла-чудесно! Не казвам, че е лош, дори може да е страхотен..

Но на мен просто не ми стигнаха сили и желание да  предъвквам с героите едно и също нещо...

да се боря за изгубена кауза-според мен. Уморена съм от тази борба...;)

Затова прескачам или на китайско, или  на японско/по-рядко...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Изобщо нямах намерения да споделям впечатленията си от драмата, за да не буня духовете, но след постовете на Лукрециана реших, че грешката не е само в моя телевизор. Сигурно щеше да ми хареса, ако през всичкото време не ми се натрапваше сравнението с What's Up, Fox? Когато се прави римейк на някакво произведение, се предполага, че в темата още има живот и ще ни я интерпретират осъвременено. Очевидно от 2006 година до днес в Корея нищо не се е променило - жените са втора категория хора,както и всичко останало, което шокира и възмущава съвременния европеец.

Досадно ми беше да гледам, а упорствах в гледането, защото харесвам Сон Йе Джин. Намирам я за родена актриса, която играе така, както диша и не можеш да не й вярваш. Не мисля, че ще запомня тази й роля, така както помня Го Хьон Джон във What's Up, Fox?, с чувството й за хумор, самоиронията и изобретателността й. Същото бих казала и при сравнението на останалите герои: майката в единия сериал и майката в другия, сестрата на любимия и т.н. - всички сравнения са в полза на стария филм, затова се чувствам разочарована.

За да не бъда разбрана грешно - не сравнявам актьорите и техните качества, а героите.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Предпочитания- разни. Моя милост пък не догледа "What's Up, Fox" , поради неописуема досада след средата, допълнена  от тотално нелепата екранна за мен   двойка. Го Хьон Джон, колкото и великолепна актриса да е, в този сериал изглеждаше като  абсолютна аджума до героя и ми беше отврат.Както са поддържани по принцип и за  баба му  можеше да мине.Така, че" What's Up, Fox", не мога да го приема за критерий и то на някакво супер ниво.

Колкото до положението на жените в Корея, за съжаление малко се е променило.Драмата, това и основно показа.За това и метаморфозата на героинята е на преден план и всичко се въртеше около нея, а не споменатите по-горе "този род отношения".Не бяха те главното. Дори така, малко по малко, давайки кураж на женската половина може пък и да мръднат. An Pan-Seok в последните си драми това и прави.Може да ни е чудно, тъпо и т.н., но явно Корея трудно се променя в това отношение, точно заради страха и дебилността на женската половина, която безропотно се съгласява и се оставя да я тъпчат, стига да е нахранена, задомена прилично  и с покрив над главата.Така и златотърсачките се раждат и множат, пък  и мъжката половина си прави ,каквото и скимне от позицията на властелин.

В  драмата, всичко за мен си беше ок от начало до край.Без обозване, реалистично, логично от позицията на героинята, която избра да се самоуважи, а не да бяга, да се крие, да търпи и да се самоунижава, дори заради голямата любов.

Мога да гледам и още десет серии с тия двамата, без да ми омръзнат.Даже и краят беше добре пипнат. А с  цветовете на чадърите, добро попадение.

JiJ460s12TQ.jpg

Off Topic

Узря младежът за любовта на нуната и разбра, че любовта не е само емоция, а уважение, разбирателство, съпричастност, подкрепа и бягството не е решение.

Ново осъзнато начало, на свободни личности, без розови балони и сапунени мехури.

По принцип, на пръстите на едната ми ръка се броят драмите, дето съм гледала повторно, но с тая ще мина сигурно на другата :D. За всичко друго- актьори, музика и т.н., вече коментирано, няма да се повтарям.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Няма да споря с феновете на сериала - всички знаем до какво водят споровете тук или по-точно - че до нищо не водят. Аз съм старомодна и продължавам да възприемам киното като изкуство, очаквам изкуство дори от телевизионните драми. "Живия живот" предпочитам да го гледам в документалните филми. Истината е, че тази драма я избутах до последните две серии, като изгледах финала на финалния епизод на корейски. Това е причината всъщност да пропусна метаморфозите на главната героиня. Щом е успяла да го направи - чудесно! - има надежда за корейските жени.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 14 часа, Matrim написа:

Няма да споря с феновете на сериала - всички знаем до какво водят споровете тук или по-точно - че до нищо не водят. Аз съм старомодна и продължавам да възприемам киното като изкуство, очаквам изкуство дори от телевизионните драми. "Живия живот" предпочитам да го гледам в документалните филми. Истината е, че тази драма я избутах до последните две серии, като изгледах финала на финалния епизод на корейски. Това е причината всъщност да пропусна метаморфозите на главната героиня. Щом е успяла да го направи - чудесно! - има надежда за корейските жени.

 

Матрим, защо трябва да има спор? Изказваме мнения, които не е задължително да са с еднакъв знак.Който иска да гледа и преценява за себе си.

"Живия живот" вярно ни заобикаля, но на мен пък ми е тъпо да гледам някакви измислени изсмукани от пръстите драми, дето цялата корейска женска част е непорочна, с ореол, ляга си с палтата, мъж е видяла само по телевизора, папка, слушка, труди се и е издигната на пиедестал, поради което има право на принц, дори да е Пепеляшка което въобще не се връзва с реала.

Изкуството, нали се създава за хората и е призвано да носи емоционален заряд.Не виждам защо "Живия живот" да не може да влезе в тая категория.Тази драма, поне на мен, ми донесе много приятни емоции, получени от прекрасни актьори, красива музика и добре разказана реалистична история.Не съм спец по заснемане и ефекти, но и това ми хареса.Сон Йе Джин успя да покаже такава героиня от плът и кръв, че нямаше как да не и повярвам.И всички останали също.Това и  най ми хареса, че имаше живот и тръпка  в героите от начало до край.Не гледахме идеални идеали, каквито корейците обичат да показват и да ни набиват, казвайки- "Ето ,такива сме- вервайте ни!"

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Лавандула, и аз не обичам нещата, които си изредила. Обичам майсторски разказани истории - с въображение, с провокации... а бе, да ми гъделичкат любопитството, да има смях през сълзи, хуморът да е интелигентен, героите да са ми симпатични и развити логично... Корейските сюжети се броят на пръсти, актьорите са вкарани или сами са си избрали (или толкова могат) удобно амплоа, зрителите налагат вкусовете и симпатиите си, цялата киноиндустрия е вкарана в едно голямо клише и за да го разчупиш, трябва истински талант и смелост, да преминеш от занаятчийството в изкуството. Защото изкуство не е противоположното на действителност, брави с художествени измислици, но измишльотините го принизяват 


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз съм от тези, на които в един момент им се видя въртене в кръг - от 8-ми на 11-ти и се чудя дали да продължа изобщо . Най- много да изгледам 15 и 16-та в някой скучен откъм недостиг на преведени филми период.

В началото чаках с огромно нетърпение преводите, но после за мен развитието спря и съответно героите поизгубиха от чара си.

Не съм гледала “What’s up, Fox”, така че нямам база за сравнение, но реших да споделя мнението си, виждайки и други , подобни на него.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...