Jump to content

Something in the Rain (2018)


Recommended Posts

Лично не виждам спор, а дискусия!  Харесва ми! :rolleyes:

Да вметна, че последните два епизода също гледах първо на картинки, а после с нетърпение дочаках букви.

За сравнението с "What's Up, Fox"  - драмата ми допадна и силно впечатли, имам си любимци от нея, но не се канех да я гледам отново.  Сега се замислям, само да намеря време...

А Красивата нуна ще повторя, като се появят БГ буквите - с двойно удоволствие!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мале, тез двамата са големи сладури, направо 10 епизода минаха сякаш без да мигам. :wub:

Ама таз "майка" хич не ми мяза на такава. Кого лъже, не й пука дали децата й са щастливи, пука й единствено да има с какво да се хвали пред приятелките си, върха на комплексарщината. <_< Сигурно ще намерят начин да я "извинят" накрая, както напоследък правят във всички драми - извиняват с нещо долното поведение на някой отрицателен герой и бам всичко е наред. Не го приемам много това. Ще видя какво ще измъдрят в следващите 6 епизода, но имам чувството, че бая ще ме е яд. Май май ще взема да попревъртя сцените с нея <_<

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много симпатична двойка. Като цяло всички актьори бяха на ниво. Но самият сериал си е доста скучен. Спокойно можеше да мине само с първа и последна серия. Историята имаше само начало и край. Интрига също нямаше защото възрастовата им разлика не беше скандално голяма, а съвсем нормална. Дори възраженията на лошата майка не бяха свързани с възрастта им.  Да не говорим за това сексуално насилие в офиса. Много модерно стана да се говори за пострадали дами, които повдигат въпрос чак след 10-20 години. Зле ни влияе Холивуд. А тук пък всичко беше решено по корейски - и вълкът сит, и агнето цяло.  Според мен "What's Up, Fox"  е несравнимо по-добър, макар и доста стар вече. Вярно влюбените  там не бяха чак толкова сладки, но пък задържаха вниманието на зрителите от първия до последния кадър.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

On 5/24/2018 at 4:27 PM, Lawandula said:

...  В  драмата, всичко за мен си беше ок от начало до край.Без обозване, реалистично, логично от позицията на героинята, която избра да се самоуважи, а не да бяга, да се крие, да търпи и да се самоунижава, дори заради голямата любов.

Мога да гледам и още десет серии с тия двамата, без да ми омръзнат. ....

 

Много ми хареса мнението на Lawandula, затова си позволявам и да го цитирам, а и е съвсем сходно с моето виждане за разказаната история.

Перфектен сериал! Никак не ми е доскучал, зациклил или каквото и да е. Герои, актьорска игра и история представена много реалистично, което рядко се вижда в други к-драми. Само това те кара да гледаш с широко отворени очи.

Ще добавя само:

Мисля, че това което искаха да ни покажат, съвсем не беше разликата във възрастта на двойката влюбени, като предпоставка да им следим и съпреживяваме историята. Това никак не беше акцента, даже и родителите съвсем не се стряскаха от този факт.

Вечния сблъсък между поколенията, безумния контрол на родителите над порасналите им вече деца, които в останалият свят отдавна взимат напълно самостоятелни решения, стремежът към еманципация на жените в Корея и нуждата да дадат гласност на реалните за тяхното общество проблеми беше в основата на целия сериал.

През цялото време четях мнения в чуждите сайтове, където преводът вървеше скоростно. Говореше се за зрелостта и мъдростта на главния герой и странните залитания, да не кажа грешки на героинята. За мен обаче тя беше основният образ тук. Той може би бе поузрял по-рано за една здрава връзка, но тя беше всъщност истински силната личност и силата си доби във времето. Любовта и даде криле /клише е, ама не ми идва друго на ум/, тя съумя да ги разпери и да отстоява себе си. Чудесен и поучителен пример за всяка хваната в капана на традиционните условности корейка.

Сериалът беше супер преживяване. Един от най-добрите, на който и аз ще се нарадвам отново като се появят български букви.

А за края … отново ще цитирам Lawandula, толкова добре го е казала:

 

Spoiler

Узря младежът за любовта на нуната и разбра, че любовта не е само емоция, а уважение, разбирателство, съпричастност, подкрепа и бягството не е решение.

Ново осъзнато начало, на свободни личности, без розови балони и сапунени мехури.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Двете драми -тази и "What's Up, Fox" , наглед може и да са сходни, но акцентират върху различен проблем и оттам и посланието им  е  различно .

Off Topic

Тук имахме главна героиня и филмът беше за нея. Любовта беше катализатор за получаване на продукта.  Възрастовата разлика, беше само  лека подправка, почти без значение за основната идея, че жената в Корея  има право да е личност,а не придатък, но първо трябва да се научи сама да уважава себе си, за да получи уважение от другите, че  може да взема решения, уважавайки се и има право  да управлява живота си, най-общо казано. Ония там послания от "What's Up, Fox" за "следвай сърцето си, пък каквото ще да става" са супер, но наивни на фона на реалността там, пък и не само там, че  и до болка изтъркани. За това и приликата е само привидна и ако се гледа само, като красива любовна история може да доскучее на някой, защото героинята тук си включи сивото вещество, дето рядко ни го показват.

 

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

"Следвай сърцето си, пък каквото ще да става" е максима, която не е наивна, а възвишена. Тя е  движеща сила за всички романтици на всички времена, затова не смятам, че може да остарее. Това е девиз, който дава свобода и разкрепостява, нещо от което корейците имат особена необходимост. Остарял и катастрофален е циментирания някъде в миналото манталитет, основан на отблъскващ прагматизъм и злокачествена класова дебилност.

Цялата линия за сексуалното насилие в драмата ми стоеше като: "Видяла жабата, че подковават..." Освен това, темата за неравностойното положение на жените, напоследък присъства в почти всичките им сериалите - по една или друга форма. Защото е модерно, а не защото са тръгнали нещо да променят.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 3 часа, Matrim написа:

"Следвай сърцето си, пък каквото ще да става" е максима, която не е наивна, а възвишена. Тя е  движеща сила за всички романтици на всички времена, затова не смятам, че може да остарее. Това е девиз, който дава свобода и разкрепостява, нещо от което корейците имат особена необходимост. Остарял и катастрофален е циментирания някъде в миналото манталитет, основан на отблъскващ прагматизъм и злокачествена класова дебилност.

Цялата линия за сексуалното насилие в драмата ми стоеше като: "Видяла жабата, че подковават..." Освен това, темата за неравностойното положение на жените, напоследък присъства в почти всичките им сериалите - по една или друга форма. Защото е модерно, а не защото са тръгнали нещо да променят.

 

Ами и аз съм написала,че е супер максимата,  с уточнение, еднакво с твоето за Корея.:P-   " Ония там послания от "What's Up, Fox" за "следвай сърцето си, пък каквото ще да става" са супер, но наивни на фона на реалността там, пък и не само там, че  и до болка изтъркани." 

За изтърканото, ами изтъркано е - във всяка втора драма все го следват и го афишират, а реалността е друга.Ако бях на 15, можеше и да им се връзвам на фантасмагориите.

 

Колкото до другото, няма как да се съглася. Модерно или не, благодарение на сериала, ако на една жена дори и светне лампата, пак е по-добре от кухи лейки, без характер, в добавка с блянове за" следвай сърцето си", дето реално нямат думата  и ги чифтосват с който им изберат, само за слугуване и разплод, а и на работата са робини и обекти за забавление.Реакцията на харесване в Корея, пък и рейтингът говорят, че явно има такива, дето им светва, или поне осъзнато желание за промяна. За това се и самоуби скоро един от известните актьори насилник на студентките си, защото, явно почнаха  да преборват страха и срама и да вадят наяве мъжките кирливи ризи. По-добре бавно и малко, отколкото нищо.В този сериал, беше съчетано полезното с приятното.

Пък в крайна сметка-сериали бол, от които  достатъчно супер измислени романтични бози, като  за възвишени романтици.

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Трогателна история, много истински изглеждаща, особено за корейската действителност и много истински пресъздадена. Щеше ми се да видя как се случиха нещата в службата, получиха ли си заслуженото възмездие идиотите, но сигурно това е прекалено много за корейците... Двамата главни много добре изглеждаха заедно, макар Йе Джин да има вид на доста повече от шест години по-голяма, каквато им е действителната разлика. Ама много сладки са двамата! И успяха да направят моментите между тях наистина мили и нежни, истински романтични. Хареса ми.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не се сещам за друг сериал в който главните да са толкова естествени, близки, влюбени и истински. Толкова целувки, закачки, прегръдки, докосвания, близост - не съм виждала. Нито една целувка с опулен поглед :) Наистина!  Много ми хареса сериала. Вярно е, че след 8-9 ти епизод малко зацикли, но последните два епизода се реваншираха. Майката ме вбесяваше, много отвратителна, ама много! За мен главният беше по-зрелия и по-уверен в двойката. Тя ми беше объркана, несигурна и малко мекушава.  Всъщност това е въпрос на индивидуално усещане. Като цяло за мен този сериал беше страхотно попадение. И OST беше уникален. Абе с една дума - страхотен!!!  Добре, че не четох коментарите преди да гледам сериала - сравнението с “What’s up, Fox”,  щеше да ме откаже завинаги да го погледна.  За мен този е в пъти по-добър и по въздействащ от “What’s up, Fox”!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На 11.09.2018 г. at 0:40, myt написа:

Не се сещам за друг сериал в който главните да са толкова естествени, близки, влюбени и истински. Толкова целувки, закачки, прегръдки, докосвания, близост - не съм виждала. Нито една целувка с опулен поглед Наистина!  Много ми хареса сериала. Вярно е, че след 8-9 ти епизод малко зацикли, но последните два епизода се реваншираха. Майката ме вбесяваше, много отвратителна, ама много! За мен главният беше по-зрелия и по-уверен в двойката. Тя ми беше объркана, несигурна и малко мекушава.  Всъщност това е въпрос на индивидуално усещане. Като цяло за мен този сериал беше страхотно попадение. И OST беше уникален. Абе с една дума - страхотен!!!  Добре, че не четох коментарите преди да гледам сериала - сравнението с “What’s up, Fox”,  щеше да ме откаже завинаги да го погледна.  За мен този е в пъти по-добър и по въздействащ от “What’s up, Fox”!

myt, чудесен коментар! В него откривам абсолютното ни единомислие по въпроса. Определено имаше спад в темпото и нещата и при мен малко позациклиха, но някъде към 10-ти  епизод. В крайна сметка обаче финалните десет минути на филма ти оставят едно усещане за спокойствие, любов, хармония, свобода... А колкото до възрастовата разлика между главните - такава почти не открих. Son Ye Jin е станала по-красива, а годините ѝ изобщо не ѝ личат. Абе, бяха сладури!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 13 часа, nig написа:

Може ли някой да ми изпрати бг субтитрите на това сериалче? От дадените линкове в Замунда ми дава грешка. 

Благодаря предварително!

 

БГ субтитри

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 2 часа, tikitoliq написа:

Може ли някой да ми изпрати бг субтитрите на това сериалче? От дадените линкове в Замунда ми дава грешка. 

Благодаря предварително!

 

Не бях погледнала в Авистаз и по-късно видях,че там ги има.Но все пак ,благодаря за отзивчивостта,tikitoliq! :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Даа...красив нуна- романс,който май че се е пренесъл и в реалния живот. Но....много ,много бавно и лежерно върви действието,дълги епизоди и след изгледани девет,почти нищо не се случва.Една такава спокойна и отпускаща атмосфера носи сериалчето,за което допринася и красивата музика.Не знам ,дали е така до края,но като че ли аз вече се поотегчих...Иначе много харесвам Со Йе Джин,а и главният се справя добре,макар че все пак доста си личи възрастовата разлика.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много приятен сериал. Актьорската игра на +100 точки ниво. Со Йе Джин  по принцип си е висока летва и вдига нивото, но и малкия се справи разкошно. Както винаги има там в средата 3-4 серии локум и тахан халва разтеглени, но с това съм свикнала. Края на трета серия и началото на 4та  серия ги изгледах 3-4-5- пъти и всеки път ми беше кеф :-) Искаше ми се да радзвият по иначе темата за сексуалната дискриминация и т.н но явно темата беше избрана за фон, а имаше хляб там. Майката от своя страна ме дразнеше безумно (тоест добре се е справила) на моменти исках да и прасна една тухла в главата, че да млъкне.   Дрешките на моменти безумни (като видя бели обувки с черен чорапогащник съм сигурна, че горе на небето един ангел умира), но само на каката, както винаги младежите ги обличат готино- това по въпросите за дискриминацията в корейските филми :-) Музиката разкошна. Освен началната идея няма много общо с "What's Up, Fox"  и слава Богу, защото оная вреслива тиква хич не ми хареса.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Присъединявам се към лагера на харесалите сериала. Страхотна главна двойка, с отлична химия помежду им, непринудени, естествени, с истинска демонстрация на чувства, което в корейските сериали наистина е рядкост. Джун Хи - много зрял, голям мъжкар, беше невероятна опора на Джин А, което пък ѝ помогна да се промени, да започне да се цени повече, да отстоява своето. Не се поддаваха на натиска отвън и бяха твърди в желанието си да останат заедно, въпреки всичко и всички. Ето защо някои техни решения в последните епизоди ми се видяха леко нелогични:

Off Topic

Например неговото желание да заминат в Щатите, което си беше чисто бягство; нейният твърд отказ да замине с него, въпреки че епизод-два по-рано обясняваше за ходенето му в Китай, че трябвало да отиде и тя щяла да замине с него; да не говорим за това, че след раздялата им беше започнала да излиза с мъж, какъвто майка ѝ одобрява - което беше в разрез със заявките ѝ да не ѝ върви по свирката.

 

От алтернативното заглавие на сериала и аз бях останала с впечатление, че основният проблем ще е възрастовата граница, но нямаше нищо подобно и дори в редките случаи, когато това се споменаваше, то беше само мимоходом, без да се задълбава. Явно целта е била фокусът да е поставен върху друго - върху очакванията на родителите. Което ме довежда и до главния дразнител - мама. Под път и над път майки, които не одобряват връзките на децата си, но тази тук беше отвратителна:

Off Topic

Все повтаряше как братът и сестрата са ѝ като родни деца, а веднага след това допълваше, че трябвало да си знаят мястото и откъде-накъде си мислели, че са достатъчно добри за тяхното семейство. И това го говореше още преди да разбере за връзката на Джин А и Джун Хи - как караше сина си да спре да общува с Джун Хи, щото нямал полза от такива приятели... И като толкова държеше дъщеря ѝ да се омъжи за някой от добро семейство, що никой не ѝ каза какъв боклук се оказа бившият, когото тя непрекъснато навираше на дъщеря си?! Тръшка се, удря ги, изгони дъщеря си, а после най-нагло и то неведнъж каза да не я обвинявали, все пак те сами си били решили да се разделят... Абсолютен кон с капаци беше тази жена - включително и когато се изуми защо дъщеря ѝ напускала "хубавата си работа", без да ѝ пука очевидно, че десет години разни тъпанари са я тормозили там.

 

На проблема с тормоза на работното място отделиха доста внимание и аз очаквах ясно и категорично да ни покажат положителна развръзка там,

Off Topic

но може би щеше да е нелогично да сложат всичко в розови краски - тя печели, смотаняците уволнени, всички жени в офиса щастливи. Просто реалността не е такава. Да, казаха, че тя е победила, но какво от това? Мижитурките продължиха да си работят там, тя напусна, а единият от мъжете сам си го каза: Тук е все същото, само дето сега не мога да накарам някой друг да ми измие чашата...

 

По избора на музика (отличен) и по плавност и дори протяжност на някои сцени ми напомни на Secret love affair като усещане, а после прочетох в коментарите тук, че режисьорът е един и същ, така че всичко си дойде по местата.

 

С удоволствие някой ден отново ще го изгледам - ако не целия, то поне епизодите с главните, станаха ми една от любимите екранни двойки!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много ми хареса сериала. Определено си заслужава да се гледа. Много реалистични теми и отношения ( с някои изключения, все пак е сериал ;)).

Аз съм начинаеща в корейските сериали, но досега не бях попадала на толкова богат и развиващ се образ на главната героиня.

Удоволствието от актьорската игра на Son Ye Jin и Jung Hae In  и химията между тях е допълнителен бонус.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сериал за двама идиота. В нито един момент не видях някаква зрялост в решенията им, имам чувството че гледах едни тийнейджъри които обичат за първи път. Някакви смешни напъни на сценариста за любовна драма с нелепи препятствия. Корейската жена е като атомна бомба и по добре никога, ама никога да не се доближаваш до подобна. Щото това изчадие става майка която единствения и рефлекс е да размахва ръце.  Имам чувството, че главната героиня постоянно саботираше връзката им , а той гледаше да не изостава. Уж все щяха да се съветват един с друг, а накрая всеки си правеше каквото иска.  Накрая просто исках да свърши и да ме отърве от мъките. Нито щастлив край, нито нещастен ме интересуваха и двамата ми станаха толкова антипатични с простотиите си. И влак да ги беше сгазил щях да го приема спокойно. Щото те през цялото време на там се движеха. Корейците със сигурност не разбират понятието на думата любов. Нещастието е дълбоко вкоренено в тях. Ама от такива алкохолици какво да очакваш?  Корейците не се ли усещат, че се излагат с това постоянно фиркане пред цял свят? То при тях живота е или пиене или изтрезняване. 

Off Topic

 

Тя само след 3-4 месеца беше с ново гадже. И все още имаше нахалството да се прави на жертва??? И на влюбена? А срока може и да е бил по къс от 3-4 месеца, връзката им не беше много нова. Да плача или да се смея не знам. Facepalm.

Той пък явно беше опериран от гордост и се самопокани на сватбата, щото със сигурност не му бяха пратили покана.  

В един момент  всеки път като се срещнеха и очаквах да скъсат.  Прегръщат се там, а той на другия ден пита за Америка????  На няколко пъти се чудех, скъсаха или не??  Уж скъсаха , а тя след 10 минути при него ни лук яла ни лук мирисала?? И аз тъкмо се зарадвах.  Каква беше оная болест с паметта, тя май беше болна от нея? Пак счупиха тъпомера. 

Сестра му горката беше най-наранена от тия двама идиота. Луда я направиха. Баща му се въртеше като фурнаджийска лопата. Уж двамата бяха много силни и нищо не можеше да ги спре, а сами се предадоха без бой. И като си знаеха че са такива мижитурки , с техните близки отношения между двете семейства, как изобщо имаха наглостта да започнат връзка?  Явно хабер си нямаха с какво се захващат.  Другите с право не ги вземаха на сериозно.  Абе цирк. 

Без да си кривя душата , тя беше лека жена и преди него, и с него и след него. Побарваха ли я нейните шефове? Побарваха я. Тя не беше еталон на благоприличието. Тикаше ли им се в ръцете, тикаше се. Колежките и имаха ли лошо мнение за нея? Имаха.  За снимките в компютрите на нейните гаджета , няма изобщо нужда да говорим.  От такава как да очакваш, че ще помисли изобщо, че той е малкия брат на най-добрата и приятелка??  И ще се спре?  Тя по скоро от ревност започна връзката, от колкото от любов. Само и само колежката и да не го вземе.  

 

Явно тук сме гледали различен сериал. Направо ме депресираха. Трябва ми нещо весело и комично сега. И финала какъв беше? В кафенето ли ще работят за жълти стотинки. Е тук вече майка и щеше да скъса някой менискус от напрягане. Още не мога да спра да се смея. 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

След дълго отлагане най-после го изгледах и изобщо не съжалявам. Много ми хареса.Подкрепям всички мнения  на харесалите сериала. Докъм 10-тата серия ми носеше такова настроение. Радвах им се на влюбените гълъбчета и вярно, и аз не помня друг сериал, в който отношенията да са толкова естествени и истински. После като вкараха драмата(нямаше как да минем без нея все пак), ми дойде малко в повече, но се радвам, че го гледах.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...