Jump to content

Recommended Posts

tumblr_ncyycplI021r3hs1eo3_r1_1280.jpg

Madeleine
마들렌

Страна: Южна Корея
Премиера: 1 януари 2003 г.
Времетраене: 118 мин.

Жанр: Романс, драма, комедия

Режисьор: Park Kwang Chun

Участват:
Jo In Sung
Sin Min Ah
Park Jung Ah

Kim Soo Ro
Kang Rae Yeon
Ha Jung Woo

Резюме:
Сериозен млад мъж, завършващ корейска литература, мечтаещ да стане писател, разнася вестници нощем.
Чаровна млада дама, мечтаела да стане фризьорка, е вече главен коафьор във фризьорски салон. Срещат се случайно в салона - тя го назовава по име и след сладки приказки се сещат за ученическите си години.
Няколко случайни срещи съвсем ги сближават - той привлечен от красота ѝ, тя от невинността му, и с малко женска, сладка настойчивост, те решават да пробват "едномесечна връзка без право на раздяла", а след изтичане на периода всеки да продължи с живота си.
Но преди да е свършил месецът, възникват някои усложнения...

С английски субтитри: :click:

С руски субтитри: :click:

Личен коментар:
Гледах го с удоволствие преди година и още буди сантиментални емоции, като се сетя за него.
Някак интересно "забулен" и открит същевременно разказ, с нежна музика и много настроение.
Но никак не бих казала, че филмът е просто романтичен, тук благодарение на историята на този
прекрасен френски сладкиш “Мадлен” (ако някой е чел Марсел Пруст, знае метафората как този сладкиш
създава ярък спомен), се преплитат спомените на двама души от миналото, веселото настояще и
непознатото предстоящо, както и чисто човешките емоции - от забавните отношения до сериозните решения.
Проста и сладка история... насладете ѝ се...

• Like 1

След тридневни мъки го изтеглих и вчера го гледах. Много сладко и приятно филмче, на мен ми създаде приятно усещане. Очаквах няква тежка драма с много рев, не беше точно тва. Абе Шин Мин Ах ми е достатъчно само да я гледам дори, но и пича беше сладур. Мъчно ми стана как му окипазиха косата, като след всяка следваща прическа нещата ставаха все по-зле. Аз естествено съм пристрастен, защото първата му прическа беше точно като моята преди 4 години и си ме кефи максимално. Не знам каква е тая мания че брутално изрусените мъже са някви интересни или готини?

Симпатично филмче, най-малко заради двамата главни артисти си заслужава. Чо Ин Сунг малко не ми беше реалистичен в тази роля на читанка, но сигурно, защото прекалено скоро гледах What happened in Bali и ми е пресен като плейбой biggrin.gif

Как се бях нагласила да гледам нещо леко и забавно...И то не, че не беше в известен смисъл, но си имаше и някаква доза драматизъм. Хареса ми, но едва ли ще остави трайни следи, освен със спомена за Чо Ин Сонг с дълга, а после и с руса коса. Което абсолютно не означава, че не ми хареса как игра. Шин Мин А тук ми допадна повече от обичайното. Някак визията и ме кара да си мисля, че и в живота е с подобен характер.

Като цяло гледането на филма си беше преживяване от типа на : Лежа си полузаспало на брега на спокойното море в един топъл и слънчев ден. А отвреме-навреме някоя заблудена вълничка ми разхлажда нозете. :rolleyes: