Jump to content

Great Seducer (2018)


Recommended Posts

На 21.03.2018 г. at 21:01, andi11 написа:

След като прочетох поста на desini, реших да изгледам Секс игри, страшно много ми хареса, и изключение на 

  Покажи скритото съдържание

финала

 

 

И сега кофтито е, че след като изгледах филма, този сериал ми бледнее и ми е скучен, стигнах до 8 еп. де, но някак без никакво желание го гледам. Ще видим  дали корейците ще променят финала, поне  с нещо положително да се отличава от оригинала, че по друго не виждам с какво могат да блеснат.

 

Търпението ми се увенча с успех.Дочаках някой друг да го каже.Знаех си, че няма как, да не се забележи копи-пейста.

Предварителните ми очаквания за нищо и половина се оправдаха.Наистина бледо копие и скука, дето ще се точат 32 епизода .Девствената флинтифлюшка ми  е толкова невзрачна,  смотана и дразнеща, че лимитът ми да я гледам приключи след 4 епизода без и  4  с превъртане. Другите се траят, макар, че приятелчето малко женчо идва, по за към другия бряг, а кучката буди супер симпатия.На всичкото отгоре, главният рано-рано си падна по панделката, което значи, че ще пълнят екрана от 8 до 32 епизод, най-вече с тях.Ужас!

За протокола- като за държавен канал- MBC , слаб рейтинг.Почна с 5 и го докара до 3 след 8 епизода.

 

andi 11, kраят, беше черешката на филма.Колко му е корейците да го обозят.

Приятно гледане!

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

След епизодите тази седмица тотално изгубих интерес. Случват се някакви неща, кои свързани, кои не ей така си минава времето и резултат никакъв освен някоя друга типично корейска клиширана сцена. Язък за главният, който толкова много ми се хареса на окото. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Направо съжалявам. че главният герой трябва да го обвържат с тая лигавата, някакси не ми понася образа изграден от тази, прекалено сладникав дори за моя вкус, а аз обичам много сладко. Харесвам положителните образи, дори замаскирани зад маската на гадна кучка, но образът на главната е как да кажа, абе прекаленият светец и на Богу не е драг,  сценката в старческия дом ми дойде прекалено.  Въпреки останалите сладури съм още на шести епизод, явно, поне за мен, сериалът не е това, което очаквах.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Рейтингът на този сериал за първа серия е между 4 и 5%, за последната засега серия-между 3,5 и 2, 5%. За ефирна телевизия това си е стържене на дъното и излъчване на инат.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 8 часа, dido100 написа:

Рейтингът на този сериал за първа серия е между 4 и 5%, за последната засега серия-между 3,5 и 2, 5%. За ефирна телевизия това си е стържене на дъното и излъчване на инат.

Напълно  очаквано, не знам от къде им дойде на ум да включат посещението на двамата в дома за стари жени в последните няколко еп., но беше адски отегчително и скучно. Аз дори бях пуснала серииите с озвучка, защото мен пък ме дразни гласа на Джой и не исках въобще да я чувам.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 1 час, andi11 написа:

Напълно  очаквано, не знам от къде им дойде на ум да включат посещението на двамата в дома за стари жени в последните няколко еп., но беше адски отегчително и скучно. Аз дори бях пуснала серииите с озвучка, защото мен пък ме дразни гласа на Джой и не исках въобще да я чувам.

Off Topic

лелееее, това нещо озвучката така да ме стресира.., все едно се връщам в младостта си, когато вземахме долнокачствени касети от видеотеката, всички с един равен глас, мъже, жени, всичко, явно тая Джой е сериозно изпитание :lol::lol::lol:

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По-добре озвучка, отколкото да ми фъфли въпросната Джой. Като говорим за ужасни гласове, чуй само първата част на ОСТ-а и друго не ти трябва по въпроса :lol:

 

Добре поне, че онова изтормозено трагично звучащо пияно от първите еп. не съм чувала скоро, но може и да не съм забелязала.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На мен пък, въпреки слабият рейтинг ми харесва. НИТО Джой, нито който и да е от гереоите ме дразни, напротив дори страшно много ми харесва как се справят с ролите си. Всеки един е интересен и има още много да покаже от характера си, така че следя с огромен интерес. Сега ще подхвана и действието.. не знам вие какво мислите за това какво развитие ще претърпи драмата, но аз лично имам усещането,че ще пролея доста сълзи. Вярата в истинската любов и изматата на събланителя ще я съсипе. Може триото приятели да се разпадне, а родителите им не ми се мислят. Там е още по-забатачено...Както казах, виждам една много грабваща история превърната в сериал на ниво. :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

преди 7 минути, aurora-chan написа:

На мен пък, въпреки слабият рейтинг ми харесва.

Ако от скоро гледаш корейско, нормално е да ти харесва. В началото и на мен всичко ми хресваше.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами не знам какво точно е определението за скоро, но поне едно 5-6 години станаха вече, а  може и повече. Може би е по-правилно да кажа,че хората си имат различни вкусове и на мен този сериал ми харесва. ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 6 часа, aurora-chan написа:

Ами не знам какво точно е определението за скоро, но поне едно 5-6 години станаха вече, а  може и повече. Може би е по-правилно да кажа,че хората си имат различни вкусове и на мен този сериал ми харесва. ;)

то е важно и за тези години колко си изгледал/а :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мога да кажа че са над 150 сериала,а може и повече да са станали. Но не разбирам защо подхванахме въпроса от колко време и колко сериала съм изгледала...това според мен не е от толкова голямо значение. Аз само не се съгласявам с мнението на повечето хора,които коментират. Зачитам мнението им и не ги питам от кога гледат азиатско кино и тем подобни. Да,този сериал си има и своите кусури,но аз никъде не съм написала,че е перфектен. Така че,моля приемайте мнението ми такова каквото е,без да се засягате,че имам по-различно мнение по въпроса. :rolleyes:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Off Topic

не се пали, и аз съм изгледала много сериали, и доста често харесвам такива, които са зарязани от най-често пишещите :D, това никога не ме е спирало

 

досега само два сериала са ме изтормозили и не ги довърших(Ирландия и Сиренцето), а един ми беше скучен накрая(Heart to Heart).., явно все още културния шок от страната ме впечатлява повече, отколкото да ми досади, или съм имала късмет да гледам неща по вкуса си

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Off Topic

Без изобщо да споменавам този сериал...

Защо е важно от колко време гледаш корейско и колко неща си изгледал? Нима това е критерият дали нещо ще ти хареса?

За мен някои от възможно най-скучните сериали тук са много харесвани. И какво? Малко съм изгледала или какво?

 

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 3 часа, aurora-chan написа:

 Но не разбирам защо подхванахме въпроса от колко време и колко сериала съм изгледала...това според мен не е от толкова голямо значение.

Подхванахме го, защото колкото повече корейски сериали е гледал човек, толкова по-бързо би забелязал клишираните образи, сцени и диалози. Това е значението, и разбира се не е критерий дали една драма би се харесала на някого или не, в крайна сметка е въпрос на вкус. Но дори да се абстрахираме от този въпрос, пак бих била на мнение, че сериала за момента не покрива очакванията ми, може би ако не бях гледал Секс игри и нямах на представа какво трябва да очаквам,  нямаше да съм на това мнение. Първо, аз велик съблазнител не видях до момента, вярно, че в началните епизоди беше загатнато, но образът на главният като такъв до момента, в който среща поредната си цел и започва да се променя не беше достатъчно  добре представен, въобще не усетих, че гледам мъж, който бори отегчеността си съблазнявайки  различни жени. И точно  в тези начални моменти трябваше да има поне някакъв намек за еротика ( без да броим една почти непоказана целувка), което между впрочем можеше да бъде постигнато и с подходящи диалози,  иначе изграждането на такъв образ не би било убедително. Второ, главната героиня не трябваше да е някоя безлична и отегчителна девойка, а трябваше да е такава, която да го накара  да се радва на живота, в Секс игри Себастиан каза за Анет, че го е заинтригувала с това, че го кара да се усмихва. На мен лично образа,  който Джой трябва да изгради не ми е интересен и не ме впечатлява с нищо, може би в последните два-три еп. има някакъв напредък по въпроса, но не е достатъчен. И трето, всички тези странични линии с родителите на четиримата и дома за старци са напълно излишни и само размиват и без това мудното действие. За момента това е мнението ми, може по-нататък да ме опровергаят, затова и все още го гледам, с надеждата  да бъда положително изненадана.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това с клишетата не е толкова просто. Много зависи как са представени. Ще дам и пример със скорошен сериал...

Двама изстрадали души. След един и същ инцидент той губи баща си и бъдещата си спортна кариера, тя - сестра ми и семейството си като цяло /родителите й се разделят, майка й се пропива и т.н./ Естествено, срещат се и постепенно се влюбват. Има ги напиванията, носенето на гръб, сълзите и сополите, драмата, мъката, болестите и т.н. Много клишета, много неща. И все пак сериалът беше чудесна драма.

Изводът? Клишетата може да не дразнят, ако са представени както трябва.

Сега, за този сериал... Невинната девойка и младежът, който съблазнява жени по някаква си причина. Предвид, че е корейски и донякъде ученически, няма как да се очаква някакъв разврат. Та те току-що завършиха училище. Аудиторията е младежка. Не знам какви очаквания сте имали, но аз лично нямах никакви. По тази причина и не обичам ученическите драми - идват ми прекалено сухи и стерилни.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Проблемът му на сериала, за мен  е, че са направили копи-пейст на "Секс игри", но без секс игри.Ами бил корейски, ученици били. За какво тогава се захващат да правят нещо, дето няма как да направят.Те и в американския бяха ученици. Ето, за това  бе и дискусията в начало, че не е лъжица за корейската уста първоизточникът,  с техния  " възвишен морал", дето само в сериалите им  го има:896767:. Като го и разточат 16 епизода,което е безумие, просто трябва да пълнят времето с глупости, като например мадамата да гледа тъпо, демек за тях -невинно, или  да ти нарежат мръвката в чинията, уаууу- явно  секси съблазняване.:28558:

Аз съм го зарязала и няма нещо, дето да ме накара да гледам,   този  абсолютно негледаем  за мен   сериал.Вкусове различни, обаче и за това да бъдем толерантни към харесващите и гледащите и коментарите.Няма нужда да се обясняваме и  убеждаваме.Всеки свободно може да си каже мнението- харесвам, защото..., или не харесвам, защото....Това за форум е най-нормално.

Сериали-бол.:D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 1 час, Lawandula написа:

Проблемът му на сериала, за мен  е, че са направили копи-пейст на "Секс игри", но без секс игри.

Най-точното обобщение събрано само в едно изречение;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За протокола.

Случайно попадах на статия.Не гледам изобщо и не мога да коментирам сериала, а само излагам  факти.

С рейтинг 1,6 % ,  18 епизод, чупи рекордите .

Според NIELSON KOREA, това е най-ниският рейтинг за цялата драма-история  на МВС и втори най-нисък резултат за всички драми по трите големи държавни канала(КВS , MBC , SBS) от 2000 г насам-  началото на отчитане на  рейтинги. ''Люк" държи първенството с 1,4%.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе не знам за друго ама по тоя начин, по който представяха в началото момъкът нямаше проблем да съблазнява учителки или да спи с по - възрастни жени, а ся кво колебае се да прасне някоя, с която са връстници... ем тъпо е направено. Не си пасват нещата. Тоя другият приятел и той "големият плейбой". Това че размята 2 пъти някакви презервативи и го показват някоя дискотека и някакви мацки пият около него не го прави такъв. За Джой пък не искам да си отварям устата, че така съм й насъбрала, че мога да изпиша ехее, а няма нужда всички виждате за кво иде реч. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...