Jump to content

Great Seducer (2018)


Recommended Posts

Преди 5 часа, andi11 написа:

Да знаете тази история ще има дълга предистория, гледах снимки на разни дечурлига, които ще играят детските години на главните.

Дори и да бях решил да гледам това нещо, това изречение щеше да ме откаже напълно. Само като коментар: в най-добрата екранизация на романа играят Джон Малкович, Мишел Пфайфър, Глен Клоуз и Ума Търман и няма НИКАКВИ деца.

Преди 1 час, aria написа:

 Малката певица от плаката ми изглежда много странно на тези снимки, гледа като облъчена. Иска ми се да видя как играе и може ли да е актриса или не.

 

Не може.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Всяка новина за римейк на Опасните връзки ме стряска. От многото екранизации (поне 9 - 10), съм гледала 5, три от които - азиатски. Знам, че не харесвате Пе Йонг Джун, ама за мен си е върховен. Визията му само дооформя усещанията ми. В Untold Scandal обаче истински ме изненада с непривичното си амплоа. Свикнала съм да възприемам "спокойната му увереност в себе си, красивите му чувствени устни, волевата брадичка, очите му, събрали вековната мъдрост на корейския народ и усмивката, подобна на изгрева на слънцето"... като неизменни характеристики на героите му - крале и небесни владетели, изобщо, личности положителни и със здрави морални устои. (Затова трябва да се борят стереотипите!) Както споделя една негова фенка: "Светът рухна в един миг от неговите безсрамни погледи и усмивки, да не говорим, че в една сцена от облеклото му беше останала само превръзката на главата!"

Моят свят не рухна, само си казах: Я каква скрита лимонка! Просто е много добър артист. И сега, този малкият ще играе новия корейски Валмонт! Симпатичен е, пъргав е и не е дърво, но изобщо не вярвам, че ще се справи. Във филма от 2003 г. играят още И Ми Сук, Чо До Йон..., а сега - някаква айдълка...

Боже, дай ми сили!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 13 минути, dido100 написа:

Дори и да бях решил да гледам това нещо, това изречение щеше да ме откаже напълно. 

 

Mда, и на мен малко ми се сдуха ентусиама като разбрах този факт, ето ги хлапетиите, а това момче  щяло да играе младия Woo Do Hwan, по-точно героя му де.

Off Topic

20180202001489_0_20180202110700835.jpg&k

 

И направо се чудя и мая какви ли небивалици ще сътворят тези корейци.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 2 часа, aria написа:

Този момък ми харесва на визия /лице и тяло, и походка/, а също и как играе, бива си го като актьор, добре пресъздава емоциите, ОБАЧЕ, заради това, че си избира проектите /и визиите/ подобни на онзи от Хилъра, ми изглежда като евтина негова имитация и ми стана много противен. Може би ако ги бях гледала в обратен ред - първо този и после онзи актьор, това нямаше да се случи, но се случи....

Абсолютно си права за приликата. И аз имах същото натрапчиво впечатление през всичкото време.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 1 час, andi11 написа:

Mда, и на мен малко ми се сдуха ентусиама като разбрах този факт, ето ги хлапетиите, а това момче  щяло да играе младия Woo Do Hwan, по-точно героя му де.

  Покажи скритото съдържание

20180202001489_0_20180202110700835.jpg&k

 

И направо се чудя и мая какви ли небивалици ще сътворят тези корейци.

 

 Щом  Чани със сексапила си  и хубавиците покрай него,не успя в китайската версия, представяй си  с бозавата некадърна айдълка и зеленяка, дето може и добре да играе, но няма излъчване.

И аз съм на мнение , че веднъж гледал ли си Малкович, Пфайфър и сие, никой няма шанс и си е точно стряскащо.Това, като да правят римейк на  "Хубава жена", "Първичен инстинкт", "Великият Гетсби"  и други от сорта.Или като си гледал Кларк Гейбъл  в "Отнесени от вихъра", други да ти се напъват да играят Рет Бътлър.Е,  кауза пердута!

По-скоро, предполагам, ще да е нещо по мотиви от новелата.  Флинтифлюшката ще е невинно дръвце, а младежът чеболско леке.

Това, което най не разбирам е, що се бутат в историите на Европата, от които са на светлинни години.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Matrim, аз харесвам Пе Йонг Джун. Но "Опасни връзки" си има вече най-добрата екранизация и тя не е азиатска. Съгласен съм с всички мнения до тук. Няма да се получи и аз няма да си губя времето да проверявам дали сме били прави или не. Нека по-младите да гледат още една версия на този прочут роман. Аз бях до тук.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз смятам да започна със сравненията и оценките, когато (ако) изгледан това творение.

Все пак хората казват, че е базирано на "Опасни връзки", а не правят екранизация на романа.

Най-вероятно натъртват на заглавието на романа, с цел да привлекат вниманието на публиката :) 

Знае ли човек... Драмичката може да се окаже интересна.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 1 час, bond написа:

Matrim, аз харесвам Пе Йонг Джун. Но "Опасни връзки" си има вече най-добрата екранизация и тя не е азиатска. Съгласен съм с всички мнения до тук. Няма да се получи и аз няма да си губя времето да проверявам дали сме били прави или не. Нека по-младите да гледат още една версия на този прочут роман. Аз бях до тук.

Необремененият със спомени и познания мозък не прави никакви съпоставки между Untold Scandal от 2003 г. и западните вариации на "Опасни връзки".  Корейският филм е инспириран от известния сюжет и толкова. Историята е сходна, но разказана и преосмислена по азиатски. По принцип нямам нищо против класиката да се интерпретира всякак, стига да е увлекателно и кадърно направено. Все едно да зачеркна "Хамлет" с Мел Гибсън, защото съм го гледала с Лоуренс Оливие, Смоктуновски и Кенет Брана. Изкуството има нужда от толерантност що се касае до въображението и оригиналността, както и обратното - никаква толерантност към нахалното бездарие.:D 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Извинявам се, че се включвам, но прочетох нещо.. В какъв минус е актьор, който напомня на някого на някой друг актьор?:) Това, че маниерите на един човек ви напомнят на маниерите на някой друг не значи, че той в нещо се е провинил или че копира някого.

 

Аз харесвам и двамата и филмите, които съм гледала с тях. Не намирам почти никаква прилика нито в маниерите, нито в ролите, нито в сериалите им (въпреки че не познавам цялостното им творчество) .

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 11 часа, myheartisnothere написа:

Извинявам се, че се включвам, но прочетох нещо.. В какъв минус е актьор, който напомня на някого на някой друг актьор?:) Това, че маниерите на един човек ви напомнят на маниерите на някой друг не значи, че той в нещо се е провинил или че копира някого.

 

 

 

 

И аз не намирам никаква логика.

Относно айдълката и зеленяка- на мен ми харесва факта, че ще гледам нови лица,  толкова ми беше омръзнало от едни и същи актьори, които се повтарят през две-три драми, както и от повтарящите се прокурорско-детективско-полицейски сюжети, че това е една от причините отдавна да не съм гледала корейско. Може и да стават, може и да са дървета, но поне ще ми е любопитно да ги видя. Около айдълката повече ме притеснява факта, че като такава, имайки предвид как всячески им пазят изкуствения имидж, няма да включат вероятно по-така сцени, най-много някоя невинна целувка или познатите ни погледи и трепети на първата корейска закъсняла любов.

Още един сериал ми привлече вниманието, но се очаква през април Clean with passion for now, напомня ми малко на китайския The fox's summer, който не беше лош докъдето го гледах. lazeto, ще му метнеш една тема като му дойде времето, нали;) please

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Къде пък я видяхте тази прилика между сладура и Чани? Нито като визия, нито маниери, нито походка, нито като сериали имат нещо общо.

aria, ти да не намираш някаква прилика между Лечителя и Mad Dog? Щото аз, освен че са на една телевизия, друго общо не виждам между тях :)

 

Айдълката не я знам, но и не ме интересува. Има и много актриси, които не ме кефи как играят, но сериалите им са добре.

Малкият бил зелен... Ами нали трябва да придобива опит. Това да му е кусурът. В Mad Dog се справи чудесно с ролята си, може и тук да успее.

 

Абе, честно, тук да не е сайт за тайни филмови критици? И откъде накъде всичко трябва да се филмира само веднъж? Това, че нещо е класика, не значи, че не може да се направи по-добре. Или пък по-различен прочит на някоя история. Филмите с Малкович и Раян Филипе са толкова различни, че няма накъде повече. Взета е само общата идея. Хората са казали - по мотиви на еди кое си. Тези мотиви могат да претърпят всякакви вариации. Но не, ще кажеш, че в този форум са събрани най-разбиращите и отявлени критици на филмовото изкуство.

 

И най-важното - като не искате да гледате, не гледайте. Като искате да си останете със спомена за Малкович, не гледайте сериала. Или е по-яко да критикуваш на воля, без да си изгледал и 2 минути от сериала? Да, може актьорите да не се справят, може сценарият да не струва, но пък да критикувате така яко, преди да е започнал сериалът... Проблемът наистина е у вас.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 12 часа, myheartisnothere написа:

Извинявам се, че се включвам, но прочетох нещо.. В какъв минус е актьор, който напомня на някого на някой друг актьор?:) Това, че маниерите на един човек ви напомнят на маниерите на някой друг не значи, че той в нещо се е провинил или че копира някого.

Първо, написала съм, че моето усещане е, че гледам евтина имитация, която няма свой стил. Думата е усещане. На мен ми навява тази асоциация младия актьор. За теб логика може да няма, но аз за себе си съм права, щом така усещам нещата гредайки сериалите на младежа. Второ, направи паралел между Хилъра и Дог-ът и ще видиш доволно еднакви неща. Като се почне от стайлингът и визията и се стигне до конфигурацията на екипът от герои и до каузите, които те защитават. Като добавим еднаквите свръх устройства и дигитални ефекти, същия актьор, същите идеи, същите екипи /журналистът и застпахователят бяха един и същи човек/, дори облеклото на малкия, и ще видиш колко еднакво  общо звучене имат сериалите. Маниерите и позите също са им еднакви. Може би, защото и двамата актьори са красиви по един еднотипен начин. Трето , това че аз го възприемам така, не значи , че и за друг трябва да е така. Аз излагам само моето мнение без да го натрапвам.

/ПП: Киддо,

Off Topic

едно от нещата, в които от дете съм добра е да познавам силуети и походки и да ги помня. Няма да влизам в подробности, всеки си има някакъв талант, но на мястото, в което израстнах играехме всеки ден тази игра с хората, защото имаше условия за това. Винаги познавах. И до ден днешен помня походки и общи силуети. Помага ми и при рисуването това. Затова поне за походката мога да гарантирам с ръка на сърце, че тия дмамата ходят еднакво в стил "виж ме к'ъв съм мачо". Няколко пъти ги загледах в краката и двамата, еми приличат си, така е. Разбира се, това си е само мое мнение отново. Няма смисъл да влизам в подробности./

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Значи, в общи линии излиза, че всеки, който играеше тази роля в Mad Dog, щеше да имитира Чанг Ук :) Ясно... :)
 

Off Topic

Само че... Единият беше готов на всичко, за да изкара пари /освен да убие/, а другият искаше да оневини брат си. Единият летеше по покривите и спукваше всички от бой, а другият не можеше и шамар да забие. Единият ходеше спортно облечен, другият беше все елегантен и с костюм.

Общи черти - двамата са корейци, двамата са с черна коса. И толкова :)

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много войнствена реакция затова, че някой открива прилика между двама актьори. За мен приликата е очевидна, излъчването - сходно. Не бих казала, че единият имитира другия. По-скоро - поведенчески стил на поколението.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 4 часа, Kiddo написа:

Къде пък я видяхте тази прилика между сладура и Чани? Нито като визия, нито маниери, нито походка, нито като сериали имат нещо общо.

aria, ти да не намираш някаква прилика между Лечителя и Mad Dog? Щото аз, освен че са на една телевизия, друго общо не виждам между тях :)

 

Айдълката не я знам, но и не ме интересува. Има и много актриси, които не ме кефи как играят, но сериалите им са добре.

Малкият бил зелен... Ами нали трябва да придобива опит. Това да му е кусурът. В Mad Dog се справи чудесно с ролята си, може и тук да успее.

 

Абе, честно, тук да не е сайт за тайни филмови критици? И откъде накъде всичко трябва да се филмира само веднъж? Това, че нещо е класика, не значи, че не може да се направи по-добре. Или пък по-различен прочит на някоя история. Филмите с Малкович и Раян Филипе са толкова различни, че няма накъде повече. Взета е само общата идея. Хората са казали - по мотиви на еди кое си. Тези мотиви могат да претърпят всякакви вариации. Но не, ще кажеш, че в този форум са събрани най-разбиращите и отявлени критици на филмовото изкуство.

 

И най-важното - като не искате да гледате, не гледайте. Като искате да си останете със спомена за Малкович, не гледайте сериала. Или е по-яко да критикуваш на воля, без да си изгледал и 2 минути от сериала? Да, може актьорите да не се справят, може сценарият да не струва, но пък да критикувате така яко, преди да е започнал сериалът... Проблемът наистина е у вас.

 

 

Моите уважения, но ние си коментираме първоизточника, адаптациите по него,  сериала и актьорите, не  коментираме потребители,  не им  даваме съвети  и не налагаме мнение. Забранено ли е?

И , за да ме разбереш, налага се да отговоря в твой стил, колкото и да ми е неприятно.-  И най-важното- като не ти харесва, не чети. Проблемът наистина   си е твой.

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Лавандула, не, не коментираш сериала. Не можеш да коментираш филм или сериал, който не си гледала.

Всичко останало си е чиста проба демонстрация на "аз много знам".

 

Матрим, точно ти не ми говори за войнствена реакция :) И моята не е такава, а чисто недоумение.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Очевидно съм създала спор, с различното ми мнение. Извинявам се, не е било нарочно. Самограничавам се да не коментирам повече младежът. Ще се постая да не ви дразня с коментарите си. Да си стиснем ръцете.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 27 минути, aria написа:

Очевидно съм създала спор, с различното ми мнение. Извинявам се, не е било нарочно. Самограничавам се да не коментирам повече младежът. Ще се постая да не ви дразня с коментарите си. Да си стиснем ръцете.

 

А, не, спорът между нас с Лавандула си е принципен, ти нямаш нищо общо :) С нея може да сме на едно мнение и пак да спорим :)

А за теб казах само, че не виждам никаква прилика, дори и най-бегла, между двамата. Но ще се съглася за едно - атмосферата, която лъхаше от Mad Dog, по нещо напомняше на Лечителя. Но много леко и не беше свързано със самите актьори.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

44 minutes ago, aria said:

Очевидно съм създала спор, с различното ми мнение. Извинявам се, не е било нарочно. Самограничавам се да не коментирам повече младежът. Ще се постая да не ви дразня с коментарите си. Да си стиснем ръцете.

 

Излишно! Аз също смятам, че има голяма прилика в сюжетните линии на Healer и Mad Dog. И с риск Киддо да ме намрази (жокер: погледнете подписа й :rolleyes: ), с присторено прискърбие ще кажа, че мразя Чи Чанг Ук (намразих го в The K2), a горното хлапе ми е безразлично и действаше по аналогичен начин в Бясното куче, както и Хийлърът. Целта оправдавала средствата. Е, за тази цел не е необходимо да трепеш мухи. Физически двамата според мен не си приличат толкова, но по походката - оооо, да. Светът е мой, щото...

Сега за предстоящия сериал: щом има хлапета, не очаквайте "Опасни връзки". Иначе ще го ударят на извратеност. "Опасни връзки" (Боже, колко мразя този роман,. а и двата филма, които съм гледала) затова са такива, защото млад мъж и много по-възрастна жена, високоплатена компаньонка... Да продължавам ли? А тук - дечица.
Ще видим тази работа.

А това момче  прилича на жабка в очите - сори! :lol:   

 

ПП А, Киддо писала, докато редя буквичките. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ще си позволя да се включа в дискусията за Чанг Ук и До Хуан с мнение , че двамата актьори си приличат по това, че са красиви, чаровни и талантливи ! ;)

Също и двете драми си приличат по жанр, изразни средства и донякъде в персонажите - има хакери и съвременни комуникационни системи.

А походки, жестове, мимики  и реакции в определени ситуации -  това е т.н. актьорско майсторство и се учи в съответните училища и школи. По-опитните актьори успяват да съчетаят индивидуалното и професионалото. При по-младите трябва опит и време за открояване. Колкото до усещането,  Matrim добре го е казала -  поведенчески стил на поколението.

Сериалът още не е започнал, а ние разнищихме актьорите, обявихме ги за некадърни и "реплики" на по-известни.  Спорим кой , какво и защо знае,  усеща или  познава ... всъщност, какво познава?  Може би, че проектът ще е провал и  ще сме разочаровани? Не обобщавам за всички, но се надявам, драмата да се "получи" и  да е различна, съвременна и корейска (в хубавия смисъл) адаптация на Опасни връзки. Надявам се да гледам с удоволствие и да очаквам с нетърпение новите епизоди.

Мир, спокойствие и търпение!  :wub:

 

П.С. yonkaval , писали сме едновременно ;)

Също не харесах K2,  но не заради Чанг Ук,  а заради главната - още нямам отговор, защо така ме дразнеше с играта си. И хич не им се получи химията на двамата, но това е за другата тема. Извинявам се за отклонението.   

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...