Jump to content

Great Seducer (2018)


Recommended Posts

Ако идеше реч за някаква там новела на  Незнавестка Незнайнова  от Долно нанагорнище, по която ще правят сериал,  едва ли щяхме да коментираме и новелата и каста, че и сериала предварително.Най-много да благословим айдълията , ако е гъсто населена в сериала и до там и чинно да си чакаме.

Нъл тъй?:kissx:

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На мен пък малкия ми хареса повече в Спаси ме, отколкото в Mad dog, a Хийлъра, също с риск да ме намрази Kiddo <3, го изгледах наскоро  заради добрите отзиви, но да си кажа честно, не ме впечатли толкова тоя сериал, а само отделни сцени, което от 20 серии си е едно нищо.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

С риск да се повторя, но аз нямам предубеждения за самия сериал, дори много искам да го гледам. Смятам, че този сериал няма да повтори сюжета на "Опасни връзки", а само ще се взаимстват елементи от там, основни моменти и общо звучене с намек на скандалност. И като знам какво е скандално за корейците, силно се съмнявам, че на нас ще ни изглежда изобщо скандално, най-много някоя целувка да видим и прочутото им държане за ръце, нарязване на пържолата на любимата и заспиване полегнал на рамото на другия. Подозирам, че скандалът ще се върти около облогът за свалка и около лъжите на главния, тоест ще засегнат моралния аспект в отношенията. Резюмето звучи интересно. Само за главните актьори ми бяха коментарите /досега/ и то на база досегашни мои впечатления от предишните им представяния. Дано момичето да може да играе, макар да е певица, за да не се провали сериалът.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

54 minutes ago, aria said:

....., нарязване на пържолата на любимата и .....

 

Това с пържолите ме закла! Не се бях сетила, че мога да го приемам така!:lol:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 2 часа, yonkaval написа:

 

Това с пържолите ме закла! Не се бях сетила, че мога да го приемам така!:lol:

То няма как по друг начин да го приемем. Поне пет сериала съм гледала, в които главния момък нарязва тихо и драматично пържолата пред себе си, докато си говори с любимата, и после разменя чинията си с нейната, предоставяйки на нея нарязаната храна. Тя ръце си има, нож и вилица също има, не вярвам и да е некадърна, затова не виждам друга причина за това действие, освен романтичната му страна. Въпреки, че ако на мен някой тръгне да ми пипа храната и да ми реже месото, вероятно ще му нахлупя чинията на главата, защото аз мразя някой да ми пипа храната или да решава вместо мен как ще я ям. Така, че романтиката е доста спорна. Романтика по корейско'му е. По подобен начин стои и въпросът с увитите хапки месо в голямо спаначено листо, които главните редовно си натъпкват взаимно един на друг в устите. Нищо романтично няма за мен, но те така го възприемат явно. Мен за последно някой друг ме е хранил когато бях на 6 години и беше, защото не исках да си изям закуската.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 5 часа, aria написа:

То няма как по друг начин да го приемем. Поне пет сериала съм гледала, в които главния момък нарязва тихо и драматично пържолата пред себе си, докато си говори с любимата, и после разменя чинията си с нейната, предоставяйки на нея нарязаната храна. Тя ръце си има, нож и вилица също има, не вярвам и да е некадърна, затова не виждам друга причина за това действие, освен романтичната му страна. Въпреки, че ако на мен някой тръгне да ми пипа храната и да ми реже месото, вероятно ще му нахлупя чинията на главата, защото аз мразя някой да ми пипа храната или да решава вместо мен как ще я ям. Така, че романтиката е доста спорна. Романтика по корейско'му е. По подобен начин стои и въпросът с увитите хапки месо в голямо спаначено листо, които главните редовно си натъпкват взаимно един на друг в устите. Нищо романтично няма за мен, но те така го възприемат явно. Мен за последно някой друг ме е хранил когато бях на 6 години и беше, защото не исках да си изям закуската.

Те с тия клечки не ползват ножа, сигурно. :D Пък и нали смятат жените за по-долно качество хора, та е логично да не го могат това. Да не говорим, че според етикета на хранене режеш - хапваш, режеш - хапваш. Ама разни хора - разни етикети...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

aria, прощавай, ако е прозвучал остро поста ми. Без да искам да те обидя, както сама казваш, това е твоето усещане, което отговаря на твоя опит и виждания, но не значи, че някой прави някакво копие на някого. Просто има хора, които имат сходно излъчване. Това е естествено (аз лично познавам двама такива човека - нямат нищо общо помежду си, но общувайки с единия, неизменно се сещам за другия). 

Когато гледам някой сериал, обикновено ми е интересно да прочета повече инфо за хората, участвали в проекта, и честно казано двамата имат различна харизма. Ji Chang Wook се държи леко загадъчно винаги съвсем съзнателно, докато другият младеж е доста по-експресивен, от малкото неща, които съм чела като интервюта с него. 

Сравних Healer-a с Mad Dog още като ги спомена - на мен лично ми носят различно усещане, макар темите да са сходни. Единият ми е леко фантастичен, докато другият ми е доста по-драматично-криминален. Те дори и като постройка са различни - единият следваше една сюжетна линия, докато другият разследваше различни случаи. Любовната нишка също беше по различен начин завързана. Единственото общо нещо за мен е актьорът, който играе и в двата сериала.

 

Още веднъж, извинявам се, ако е прозвучал грубо поста ми и е събудил някакви страсти; исках единствено да кажа, че приликата между двама човека не значи копиране. 

Сори и за офтопика.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Чакам този сериал с нетърпение и понеже прочетох дебата по-горе, реших докато чакам да се запозная с Woo Do Hwan и да изгледам "Mad dog". Отлагам го от доста време - грешка, много готин сериал. И най-привлекателното в него - Woo Do Hwan. Момчето не само е много красиво, но и страхотно играе. Спокойна съм за главната мъжка роля в този сериал - несъмнено ще се справи с ролята на прелъстител, освен това така добре умее да сменя израженията си, че спокойно може да играе както положителни, така и отрицателни роли. В чертите му няма прилика с Чанк Ук, но след прочетеното бях предубедена и я търсех специално, така, че може би в някои моменти, да, имат сходно излъчване, но никак не се оплаквам, колкото повече такива мъже, толкова по-добре. Сега, в интерес на истината главната в "Mad dog" ми прилича много повече визуално на Park Shin Hye, отколкото приликата на двамата младежи. Относно самите им герои и сериалите, явно и Хилъра и Бясното куче са копирали образите им от Супермен и съответно очилатия и със смотана прическа Кларк Кент. А самия сериал "Mad dog" по сюжет ми напомня повече на "Lookout", отколкото на "Healer".

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Божичко, не вярвах, че ще го кажа аз, но.... НИЩО НЕ РАЗБРАХ от първа серия! Беше една голяма каша. А главната /едната още не се е появила официално/  хич не е някое невинно девойче, направо ме стресна. Главните са две между впрочем, но едната ни показаха. По-шантав първи епизод отдавна не бях виждала. Пълна безмислица! Много е хаотично всичко!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не е съвсем хаотично, освен, че не разбрах 

Off Topic

защо тримцата скроиха този номер на завършването на класната си.

Първоначално, тъй като не знаех коя е точно Джой, си помислих, че е приятелката на двамата младежи и  се зарадвах, защото момичето е стилно, симпатично, а и самата актриса играе добре.

Off Topic

Но после към средата на еп. се появи въпросната Джой и виждайки я се разочаровах, защото е типичната повлекана, не в най-лошия случай, де, но все пак-добре познатата ни невразчна и неотличаваща се с нищо главна героиня от корейските романтични драми.

С други думи- надявах се да разчупят калъпа в тази история, но явно няма да се случи. Майката на другото момиче се оказа директор на болница, а не тази на Джой, както ми се струва беше в  описанието първоначално.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пак съм аз. Изгледах и следващите 3 еп. и това, което разбрах между редовете е следното

Off Topic

Макар че никой от двамата не си признава пред другия, Ши Хьон е влюбен в Су Джи, както тя в него,  но не приема предложението му още  в гимназията да се срещат, защото не смята, че това би продължило дълго и избира  приятелството им. Сега обаче, бъдещата сватбата на родителите им се оказва  добър повод да са заедно, и то женени;) и така, Су Джи поставя условие, което Ши Хьон трябва да изпълни преди тя да приеме, а именно- да съблазни Те Хи, която тя мрази, защото я смята за първата любов на мъжа, с който се срещаше и който я заряза безцеремонно. 

И тук вече мога да погледан напред във времето и да видя как след като Ши Хьон успее със задачата си и в резултат от толкова усилия накрая самият той  се влюби в Те Хи, се очертават ред страдания за Су Джи и опити да си върне Ши Хьон, а покрай нея ще се суети и ще я успокоява третото им приятелче, което предполагам също е тайно влюбен в Су Джи, иначе би бил просто излишен в цялата заплетена ситуация.

И тъкмо когато нещата се наредят за двамата главни и се появи светлина в тунела за общото им романтично бъдеще, ще излезе наяве истината, че бащата на Ши Хьон, който не е всъщност негов баща,  е бащата на Те Хи и драмата ще стане  още по-драматична отколкото е била в самото и начало

Иначе голям трагизъм се лее от всеки еп., всички са някак вяли, нещастни, с болезнено минало и безнадеждно бъдеще, всеки е по-нещастен от другия и всеки мрази един от родителите си повече от другия.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 1 час, andi11 написа:

 

  Скрий съдържанието

 

Иначе голям трагизъм се лее от всеки еп., всички са някак вяли, нещастни, с болезнено минало и безнадеждно бъдеще, всеки е по-нещастен от другия и всеки мрази един от родителите си повече от другия.

А току що завършват гимназията. По големи да ги бяха направили малко цялата история с това 18 годишен пикльо да съблазнява лелички е тъпо. Главният има много готин глас първите 30тина секунди ме впечатли още с гласа си. Ще им дам още 2-3 епизода шанс заради него. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Няма как да са по-големи героите,
 

Off Topic

 

защото се предполага съблазняването да е до влюбване, целувки и разбито сърце! ;) Джой е певица , ще й пазят имиджа и няма да има нещо +18. 

Предполагам нейната героиня Те Хи е прототип на президентша Дьо Турвел от романа "Опасни връзки", а Ши Хьон  и Су Джи  са  виконта и маркизата.

 

Драмата е римейк на корейския филм по романа, а не само по мотиви. Би следвало сценарият да се придържа към основната интрига и героите.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колкото пъти прочета името на главния - До Хуан, толкова пъти се сещам за Дон Хуан (демек Дон Жуан), отива му да играе Великия прелъстител на този младеж и това е.  Абсолютно прекрасен. Другите младежи в главните роли също ми харесват, нямам забележки засега. 

Сериала наистина започна малко хаотично, първите 20-тина минути,  с това скачане минало-настояще, но после нещата тръгнаха плавно в руслото на американския филм "Секс игри".  Най-близко е сравнението с него, защото и там действието е пренесено в настоящето и героите са гимназисти. 

andi11 добре е резюмирала показаното до тук , ясно е и как ще се развиват нещата между Ши Хьон,  Те Хи и Су Джи. Наистина ми е интресна обаче каква ще е ролята на третото приятелче, което е нов образ. За сега изглежда и той влюбен в Су Джи, но си мисля, че той ще е всъщност възлюбения на приятелката на Те Хи, дъщерята на моделката. В "Опасни връзки" това беше  Киану Рийвс, а в "Секс игри" някакъв негър в ролята на учител по цигулка. Та така де, ако на този сладур е отредена въпросната роля любовните игри на троицата ще са още по-жестоки и трагични.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Наистина се стремят да го докарат като американските Секс игри и Клюкарката взети заедно. Дори неоновите светлини и ярките цветове ми напомнят на нещо поамериканчено. Маниерите на главните - също. Отношенията на тримата лошковци също са ясни - мацката си пада по единия младок, но пък другият младок си пада по нея.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За момента главната героиня ми е безлична като персонаж и не ме привлича. Не е заради това, че е типичното обикновено момиче; просто не ми е интересна. 

 

Woo Do Hwan е чаровен, но, за съжаление смятам, че самият сценарий има леко младежки привкус и не му позволява да се разгърне особено и да не бъде просто един богат, меланхоличен младеж. Усмихва се красиво и играе искрено ролята си на влюбен човек.

 

И както по-нагоре се спомена, сериалът напомня американски филм - мисля, че самият начин на разказване (и кинематографията, и музиката, и диалозите) е такъв; очевидно е съзнателно. Въпреки че ми се струва, че се опитват да го адаптират към корейската култура някак. Засега ми върви твърде меланхоличен сериала, но мисля, че  след първите въвеждащи епизоди ще има промяна.

 

П.П. Редактирам си мнението след като изгледах всички излезли епизоди - и двете момичета са ми красиви по своему, но не ми допадат персонажите им. Су Джи ми е някак доста егоцентрична и се държи детински, явно е трудно да се развие такъв женски персонаж по-многопластово - обикновено все ги правят зли, за да са коренна противоположност на главната, или защото са разбили сърцето на главния. Ще ми се някой път богатата наследница да я направят силна, неразчитаща единствено на парите и външния си вид, различна, нешумна и неразглезена.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вече знам, че второстепенните герои ми харесват повече. Лошата мацка /т.н. интригантка/ и вторият младеж /приятеля плейбой/ са ми фаворити. Главният герой не ми е симпатичен, а главната е страшно безлична, скучна и дори леко грозновата. Много ми харесват визиите на двамата второстепенни и бас държа, че накрая ще вземат да ги съберат. И са по-секси според мен /за второстепенните говоря/.

 

Дописвам:

Следват американския "Секс игри 1" толкова дословно, че няма с какво да ни изненадат. В "Секс игри 1" имаме червената лъскава кола, и наивното глупаво момиче, желаещо учител /приятелката/, и умна главна героиня, и се чудя сега, и тук ли накрая главната ще получи червената кола, а главният герой ще умре? Доколкото си спомням в "Секс игри 1" нямаше хепи енд, а смъртен случай. Така дословно копи пейст хич не е интересно, очаквах да го покорейчат, но не са.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

След като прочетох поста на desini, реших да изгледам Секс игри, страшно много ми хареса, и изключение на 

Off Topic

финала

особено сцената, в която Себастиан хукна да я търси, след като  разбра, че  си е тръгнала и я чакаше на ескалатора, ето тази

 

И сега кофтито е, че след като изгледах филма, този сериал ми бледнее и ми е скучен, стигнах до 8 еп. де, но някак без никакво желание го гледам. Ще видим  дали корейците ще променят финала, поне  с нещо положително да се отличава от оригинала, че по друго не виждам с какво могат да блеснат.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ако сериалът се хареса на корейците финала 99% ще  е хепи енд. Редовният им номер изобщо не се замислям вече как ще е. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...