Jump to content

Recommended Posts

spacer.png

 

You Are My Sunshine / Neoneun Nae Unmyeong
Година: 2005
Оператор: Park Jin Pyo
Жанр: Драма / Мелодрама / Романс
Времетраене: 123 минути

IMDB


УЧАСТВАТ:

Hwang Jeong Min

Jeon Do Yeon

Na Moon Hee

НАГРАДИ:
26th Blue Dragon Awards
Winner - Best Director (Park Jin Pyo)
Winner - Best Actor (Hwang Jun Min)
Winner - Best Couple (Jeon Do Yeon and Hwang Jun Min)

РЕЗЮМЕ:
Базиран на истинска история.
Обикновеният и леко застаряващ ерген от провинцията Suk Jung се влюбва от раз в красивата Eun Ha,
въпреки че разбира как понякога си изкарва прехраната със “специални услуги”. Първоначално тя
не показва сериозен интерес към него, но постепенноq поласкана от неговото внимание, искреност и
любов, тя се влюбва истински в него. Но точно когато започват да живеят щастливо като мъж и жена,
нейното минало започва да я преследва. На фона на изчезването на любимата му, Suk Jung разбира,
че тя е и ХИВ-позитивна...

ЛИЧНО МНЕНИЕ:
Добра история - докосваща, хем поднесена интересно, хем романтично, хем разбираемо - най-големият плюс.
А щом се касае за любов, корейците са ненадминати… Но всъщност какво е любовта и какво ли тя ни дава?
Сериозни въпроси с прости отговори……
Много добра актьорска игра, приятен диалог, отлична камера и действие.
Хареса ми, цели четири звезди от мен...

П.П. Как двама не толкова красиви актьори изиграват толкова "красиви" персонажи...?
И как тази мелодрама не е намерила място при нас? biggrin.gif

ТРЕЙЛЪР
:essub:

Сваляне с :subs:: :click:

Онлайн с :subs::click:  :click:

С български и английски субтитри: :click:

С руски субтитри и озвучаване: :click:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мда изгледах го и много ми хареса. Точно такива филми са ми по вкуса. Доста е тежък и малко тегав дори, но Hwang Jeong-min както винаги беше неутразим. Доста особена е градацията на настроението и не е като другите филми да започва положително ведро и в последствие да те натъжат, тук е обратното.

Много неща ми направиха впечатление, като се има предвид факта, че говорим за Корея където мнението на обществото и заобикалящите те хора е от максимално високо значение, то да преодолееш тази си нагласа и да се откажеш от всичко си е много впечатляващо, особено по този начин. Интересно са показани и определените стереотипи властващи в обществото и най-вече в затворените(относително) провинциални общности. В случая беше засегнат стереотипа за HIV позитивните и начина по-който ги третираха и безумното невежество по отношение на болестта и начините, по които се разпространява. Много добър много.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Поредният ... Чак незнам вече какво да му коментирам. Много стойностен филм! И да не е правен по действителен случай, пак щеше да ми хареса по същия начин. Майстори са в този жанр (а и не само!).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...