Jump to content

Recommended Posts

Off Topic

Излезе в края на 5 и сцената беше веднага след погребението на Кевин. Затова и си мисля, че е излязъл след смъртта му. Но като нищо може да се окаже, че совите не са това, което са :D

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вечерта, след като излезе след първото повикване в полицията за свидетел, в деня след смъртта на Кевин, (епизод 5) Мьонг У гледаше новините в 9, водени от друга водеща, в килията си. Излезе от затвора няколко дни след това, след аутопсията и погребението.

Има и друг вариант: Всъщност на Кевин не му се обади тя, а младата говорителка, която му беше любовница. Тя го повика, когато излезе и си остави халката. И се обади от сградата на телевизията, така я хвана детективът.

 

ПП Чак сега изгледах 12 епизод. Май започва да се прояснява.

Spoiler

Ще докарат нещата така, че да обвинят мъжа й и тя може би ще признае, че е убила Кевин, за да спаси мъжа си.  Затова го прикоткаха да влезе в адвокатската кантора, за да могат да го обвинят и така да я вкарат в затвора. Както каза някой, поне за 10 години. А дали мъжът й е наистина убиецът? Затова ли го нападна мениджърът? Едва ли...

Нещата започват да се разплитат бавно, бавно... 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Йоне, твърде вероятно, както и това

Off Topic

да няма въобще убийство, а вследствие боя, да е получил травма и после да е катастрофирал и точно  поради тази неяснотата, замъгленост и т.н., заглавието да  е  -"Misty"

 А си представете, че

Off Topic

някъде в началото бях писала и сега се сетих, че всъщност главната може да не помни и за това майка и говореше за някаква тайна(тя да е убила всъщност натрапника).Тя и сега може да не помни.:28558:

 

Дидо,  нали си наясно, казвай да не се мъчим.:na2:

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 6 часа, Lawandula написа:

Йоне, твърде вероятно, както и това

  Скрий съдържанието

да няма въобще убийство, а вследствие боя, да е получил травма и после да е катастрофирал и точно  поради тази неяснотата, замъгленост и т.н., заглавието да  е  -"Misty"

 А си представете, че

  Скрий съдържанието

някъде в началото бях писала и сега се сетих, че всъщност главната може да не помни и за това майка и говореше за някаква тайна(тя да е убила всъщност натрапника).Тя и сега може да не помни.:28558:

 

Дидо,  нали си наясно, казвай да не се мъчим.:na2:

 

Мъчете се.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Lawandula, както знаеш, на Дидо винаги всичко му е ясно, предвидимо и клиширано. Но а накарай го да сподели "мислите си", а няма да получиш нищо насреща. Най-много накрая да каже - "Точно както смятах, че ще се окаже!".

 

Бай дъ уей, аз се зачудих нещо. Ако тя е била вкъщи, както твърди, а той не знае тя къде е била... Къде е бил той? Все пак не живеят в палат. Двамата не може да са си алиби, значи поне единият не е бил у дома.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 47 минути, Kiddo написа:

Lawandula, както знаеш, на Дидо винаги всичко му е ясно, предвидимо и клиширано. Но а накарай го да сподели "мислите си", а няма да получиш нищо насреща. Най-много накрая да каже - "Точно както смятах, че ще се окаже!".

 

Бай дъ уей, аз се зачудих нещо. Ако тя е била вкъщи, както твърди, а той не знае тя къде е била... Къде е бил той? Все пак не живеят в палат. Двамата не може да са си алиби, значи поне единият не е бил у дома.

 

Нали ти думам, че има бели петна в паметта.;)Прекалила е с хапчетата.:28558:

Май трябва да започна преговор на началните епизоди. Аз вече не си спомням ситуацията, в която,  ако е имало боричкане със съпруга, дали не  беше преди Кевин да се прибере при усойницата и да хвърли халката.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами те не го даваха така. Показаха само спомени на този и онзи, а не последователно. Затова и няма как да навържеш нещата, освен ако не си ги натамъниш. Примерно - показаха, че се прибира при жена си от нейните спомени за вечерта. Но не показаха нищо друго, свързано с него. Просто дават спомени на хората, но не се уточнява кое кога и как. Ако требе съм честна, толкова съм изтрещяла напоследък, че дори не помня Кевин да се е боричкал с мъжа на нашата :D

На мен любим персонаж ми е Мьонг У, въпреки че от друга страна хич не обичам толкова жертвоготовни хора.

А главната много ми харесваше като характер до момента, в който реши, че ще предпазва мъжа си и го заряза. Много мразим такива самосиндикални решения.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На 3/12/2018 at 21:04, Kiddo написа:

Бай дъ уей, аз се зачудих нещо. Ако тя е била вкъщи, както твърди, а той не знае тя къде е била... Къде е бил той? Все пак не живеят в палат. Двамата не може да са си алиби, значи поне единият не е бил у дома.

 

Няма как той да знае дали тя си е била у дома. Нали се изнесе с багаж и спеше в офиса си. Тя там му донесе храна.

Но виж защо тя се прибра в такъв вид у дома, цялата се тресеше, дори си изпусна ръкавиците до дивана... Какво се е случило?

 

Вижте какво намерих. Тук е описана същността на сериала. Искаш да успееш, бориш се за това, катериш се нагоре, но лошото е, че не можеш да спреш. 

 

Off Topic

 

The body of one sphere. Three suspects. 
Who, why, why did you kill him? 
Crossed statements, revealed truths. 
Good and evil, truth and falsehood, right and wrong, justice and injustice, about all the values overthrown and disappeared today.

 

Today, the world runs wild. 
I want to hold more, climb higher, be better, live better than others . 
That's what's bad. 
The effort and enthusiasm for success is pure and natural, and all motives for success begin in good faith. But that good will never be satisfied. 
The reality of success with pure enthusiasm turns into the reality of anxiety that you may lose your seat at any time, and those who have once seen the sweetness of success will do whatever it takes to keep the spot. 
No shameless lies can use any unscrupulous hypocrisy. 
"How to live ... "  I must survive somehow."

 

I would like to ask the people who step away from their conscience, turn their backs and cover their lies with true hypocrisy, and 
"step up to a higher level than others " and what you want to do now.

 

  

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вече чакаме развръзката. Най-голямото достойнство на сериала  е в актьорския състав. Много силен, стилен и професионален; Историята е добре разказана, макар че предпочитам друг тип криминалета, в които още в началните епизоди са разхвърляни парчетата на пъзела, а после лека-полека се подреждат. Тук до последно ни подхвърлят новости. Главната героиня е прекрасно изиграна и въплъщава всичко, което ме отблъсква у един човек. Тази "увреденост" на тема кариерен растеж направо ме побърка. И тази тайнственост за ужасното й минало.

Off Topic

Какво толкова компрометиращо има във факта, че някога си имала сериозна връзка с мъж, с когото си се разделила години преди да се омъжиш? Тя до последно твърдеше, че се е запознала покрай интервюто с него и със съдействието на съученичката й. Защо отричаше някогашното си приятелство с нея? Ами мъжът й? Той уж беше самото благородство и съвършенство, а се оказа най-вероятният убиец. След като е извършил убийството, в продължение на няколко серии се "съмняваше",  че жена му е убийца. Изобщо... държеше се невинно-откровено, което не се връзва с действията му.

Ако в последните 2 серии ни предложат друг убиец, направо ще се изложат.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 11 часа, Matrim написа:

Вече чакаме развръзката.

Ако в последните 2 серии ни предложат друг убиец, направо ще се изложат.

Аз не мисля, че

Off Topic

Те Ук е убиецът. Нищо, че ни заблудиха с тази глоба за неправилен обратен завой.


 

Spoiler

 

Ако има убийство - все още не съм сигурна - убийците са двама: жената на Кевин и мениджърът му.

Самата тя каза на детектива, че Хе Ра може да е излязла. като се е изплъзнала от камерите.

Мъжът й я правеше на луда. А така всичките му пари остават за нея. Само милион долара има от рекламата на тези, които Хе Ра гони.

Тя се държеше странно с този мениджър - сякаш е член от семейството й. 

В Тайланд той много харесваше Хе Ра и Те Ук. А после сякаш полудя. Едва не ги уби и двамата.

Всъщност ние не видяхме разпознаването му от Кевиницата - в моргата влезе само тя. Дали наистина е мъртъв?

И най - важното - неговият удар с тояга в гърба. Така удари Те Ук, така е ударил и Кевин. Това беше единственото, което притесняваше патологът в началото на сериала - ударът в гърба на Кевин.

 

 

Още в средата на сериала някъде четох, че сценаристката??? държела в тайна какво ще се снима през следващите дни. Не знаели нито артистите, нито екипът. Явно в последните два епизода ще се изясни всичко.  

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Бих искала да си права, но

Off Topic

със сигурност Те Ук, ако не е убиецът,  е бил някъде наблизо. Страшно се разтревожи като получи съобщението за глобата. Може да са се стълкновили, а после мениджърът да го е довършил? Имаше една реплика - Мин У или както там се казва, упрекна Те Ук, че ако е бил по-търпелив, нищо нямало да се случи. 

Показаха за секунди Те Ук на автобусната спирка. А и разказът на таксиметровия шофьор за странният клиент, който изглеждал суперелегантен?

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има някакъв съспенс в този сериал.

Off Topic

 

Те Ук по някакъв начин е замесен в историята със смъртта на Кевин И, според мен. 

Когато тя разказа на мъжа си за приятелят й от училищните години, той се замисли над думите й:”Ако тогава той ми беше повярвал, нямаше да се превърне в убиец и аз щях да имам своя мир” (по памет), а съпругът й свърза тези нейни думи към разговора им същия ден, когато Кевин И умря/беше убит - тогава тя също го уверяваше, че не е имала връзка с предишния си любовник. Спомняйки си това, Те Ук очевидно съжаляваше, че не й е повярвал..

Възможно е в емоцията си някак да се е оказал замесен в инцидента, но според мен не е убиецът. По-скоро бих повярвала, че е бил обикновен инцидент. Мъжът й твърде уверено защитаваше тезата си в съда, че целият случай е манипулиран и всъщност никой не се интересува от това какво наистина се е случило и дали е било въобще убийство. Ако действително той има нещо общо с инцидента, значи има идея какво приблизително е станало и не би се опитвал да скрие убийство според мен - и двамата са твърде големи идеалисти, за да бъдат убийци.

 

 

Детективът доста глуповато се хваща за някакви думи и жестове, които в реалността невинаги биха значели нещо. Твърде субективно разследва случаите си и си ги тълкува както му се иска да бъде. Не ми харесва този персонаж, въпреки че се опитват да го направят да изглежда праволинеен и справедлив.

 

И последно за актрисата в главната роля - много е добра, но ми е една идея нереално героинята й да печели всеки път пред всеки просто защото е харизматична. Дори и всички да са така привлечени от нея, не смятам, че е възможно всичко да се подрежда така за някого.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

14 hours ago, Matrim said:

Бих искала да си права, но

  Hide contents

със сигурност Те Ук, ако не е убиецът,  е бил някъде наблизо. Страшно се разтревожи като получи съобщението за глобата. Може да са се стълкновили, а после мениджърът да го е довършил? Имаше една реплика - Мин У или както там се казва, упрекна Те Ук, че ако е бил по-търпелив, нищо нямало да се случи. 

Показаха за секунди Те Ук на автобусната спирка. А и разказът на таксиметровия шофьор за странният клиент, който изглеждал суперелегантен?

 

 

Spoiler

 

И аз мисля, че е тръгнал след Кевин, но той имаше среща с младата говорителка, няма как да се намеси в тяхната среща и да се скарат с Кевин. По - скоро Кевиница е изпратила мениджъра, защото е мислела, че срещата му е с Хе Ра. 

Думите на Мьонг У, че е трябвало да бъде по-търпелив, няма как да се отнасят за онази вечер, защото тогава той все още беше в затвора и няма как да знае точно какво се е случило. Няма начин и Хе Ра да поеме някаква въображаема вина на мъжа си и да я осъдят, защото Мьонг У каза, че ще я защитава докрай. Няма да разреши тя да влезе в затвора. И ще разкаже неща, които другите все още не знаят, защото той ги подслушваше. 
Всъщност директорът и ХР изиграха нещата толкова добре, че прокуратурата се зае с адвокатската фирма. Явно там хората са станали корумпирани. Младият й помощник записа и засне доста неща, свързани с този свидетел, и може да ги покаже. Затова бащата на Те Ук, който е основател на фирмата, за първи път отиде в дома им и закусваше с тях. Явно отговорът й, че ще продължи докрай, го зарадва. Видяхте ли как леко й се усмихна. 
Как виждам нещата? Директорът става вицепрезидент, ХР - на неговото място, младата говорителка поема новините в 9 часа. 

 

Страхотна драма! В края на тази седмица ще свърши, за съжаление. Великолепен каст!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Явно до края ще се мъчим и ще ни пързалят.И на мен не ми се ще аморето да е убиецът.

Колкото до главната, аз не бих я упреквала.Толкова много драми сме изгледали за пепеляшките в Корея, толкова съм изчела за отношението въобще към жените там, че наистина вярвам ,че е ужасно трудно на жена без съответния произход, да докаже себе си и да успее в кариерата си и още по-трудно да получи признание от професионалния кръг и обществото.Тя беше решена да се измъкне от нищетата и да се реализира, защото видя, какво я чака, ако е никой( този момент преди убийството бе решаващ за нея и по-късно за взетите от нея решения и цели за бъдещето и). И да- една стара връзка, за жена, би била компромат, предвид корейската малоумщина.Непрестанно ставаме свидетели, как от мухата правят слон, та докарват хората до самоубийства даже, а героинята е знаменитост-обществена личност, в нашия случай.

Героинята беше поначало брутално честна към съпруга.На него му бе ясно, че ще го използва.Само, че любовта е сляпа.Но като я има е сила.

И моя милост на клона на съжаляващите, че свършва.

Off Topic

Като нищо може лепката на Кевин да е замесена в убийството, от злоба към Хе Ра.Докато тя е оправела хотелските легла и миела тоалетните, Хе Ра се е издигала, че и  го забърсала, което разбира впоследствие. И очакванията- прелюбодеецът в гроба, изкусителката в пандиза, а тя да ближе раните на адвокатчето. За това го и надъхваше, но не и се получи.

Този вариант за убиец, най ми допада.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Прекрасен сериал, мъка е, че свършва, на неговия фон всичко, което почна , ми се струва боза.

Толкова обрати, изненади, едно го мислиш, друго става- това ако е скука и предвидимост.

Убедена съм , че Те Ук е невинен, не знам защо си мисля, че Мен У имаше протекция в затвора и е възможно да е излязъл за малко. 

Всъщност, идея си нямам, дано наистина е само катастрофа.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Lawandula, аз мисля, че са доста преувеличени някои неща в драмите (за да има драма все пак). Нейният проблем с бившия й е, че тя го изостави, за да започне да излиза с Те Ук и да използва по някакъв начин положението му. Еми не е готино. На този етап ми е приятна идеята за това, че човек може да не се ожени/омъжи по любов, но да обикне човека до себе си, но тя самата и самият начин, по който използва хората около себе си, са ми отблъскващи на мен.

И още нещо, което ми изглежда нелогично, но може би аз нещо съм пропуснала. С каква полза адвокатската фирма нае Те Ук (знаейки, че той по всеки начин ще я защити и измъкне, а те се опитваха да я закопаят)? Някой може ли да хвърли малко светлина?:)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Съпругата на Кевин е абсолютна лисица и манипулаторка. Понякога й се получава, понякога - не. Пред другите се прави на потънала в скръб, наранена жена, а в същото време се наслаждава на образа си по телевизията, прецизно избира тоалетите, с които да се появи и когато е сама изобщо не прилича на опечалена вдовица. Дали е възможно да е била влюбена навремето в Мин У? Струва ми се доста подозрително това, че се държи странно и някак си неспокойно, когато той е наоколо. И това непреодолимо желание да изкара главната виновна ми намирисва на чиста проба женска злоба, завист и опит за реванш - "Ти си успяла, известна и ми отмъкваш мъжете, аз пък ще те съсипя".

И детективът ми е много дразнещ. Как може един професионалист, за какъвто се опитват да ни го представят, съвсем предубедено и целенасочено да си натъкмява подозренията (щото той реални доказателства де факто няма), за да му се напаснат на теорията. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 40 минути, myheartisnothere написа:

Lawandula, аз мисля, че са доста преувеличени някои неща в драмите (за да има драма все пак). Нейният проблем с бившия й е, че тя го изостави, за да започне да излиза с Те Ук и да използва по някакъв начин положението му. Еми не е готино. На този етап ми е приятна идеята за това, че човек може да не се ожени/омъжи по любов, но да обикне човека до себе си, но тя самата и самият начин, по който използва хората около себе си, са ми отблъскващи на мен.

И още нещо, което ми изглежда нелогично, но може би аз нещо съм пропуснала. С каква полза адвокатската фирма нае Те Ук (знаейки, че той по всеки начин ще я защити и измъкне, а те се опитваха да я закопаят)? Някой може ли да хвърли малко светлина?:)

 

Май пропускаш един важен момент.Защо главната реши да успее на всяка цена. Ами,  защото видя, какво я чака, ако е никой. Този момент преди убийството бе от огромно значение за нея и по-късно за взетите от нея решения и цели за бъдещето. Да стане силна,уверена и независима и никой да не може да се гаври с нея- вид самозащита с външна изява кариеризъм, последователност, самодисциплина и непукизъм, за постигане на целта. Тя и не се преструваше на влюбена и флинтифлюшка.

И колкото и да са преувеличени нещата в драмите, постоянно с известните се случват неща ,като в драмите.Развод и отнемане на децата, анатемосване на неприемливи връзки, сексуално насилие и т.н.са ежедневие там.И  почти винаги мъжете са прави.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Детективът не е толкова виновен, че подозираше КХРан. Мин У беше момче с перфектна репутация и изведнъж стана убиец на човек, чиято последна среща е с момиче от "лошо" семейство. Корейците са смахнати на тема "семейна репутация". След години се натъква на сходна ситуация, като героинята е една и съща. Това го подведе по грешна следа, но все пак, се стараеше да открие истината. 

Лавандула, права си, че жената тук е съвсем различна от обичайните тъпи и наивни повлекани, но ми е трудно да съвместя, от една страна, нейната нездрава амбициозност и цинизъм с високите идеали за справедливо общество. Освен това, нейният цинизъм и убеденост, че всички средства за постигане на целта й са разрешени, при всички случаи са в противоречие с високите идеали. Пак подчертавам, че актрисата е великолепна, не харесвам подобни жени като героинята й.

преди 6 минути, Lawandula написа:

 

Май пропускаш един важен момент.Защо главната реши да успее на всяка цена. Ами,  защото видя, какво я чака, ако е никой. Този момент преди убийството бе от огромно значение за нея и по-късно за взетите от нея решения и цели за бъдещето. Да стане силна,уверена и независима и никой да не може да се гаври с нея- вид самозащита с външна изява кариеризъм, последователност, самодисциплина и непукизъм, за постигане на целта. Тя и не се преструваше на влюбена и флинтифлюшка.

Да, затова го правеше, но би трябвало, със своята интелигентност и осведоменост, да разбере, че каузата и е изгубена.  Корейското общество е концептуално сбъркано, за да му промениш нагласите с лична независимост и непукизъм.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 22 минути, Matrim написа:

Детективът не е толкова виновен, че подозираше КХРан. Мин У беше момче с перфектна репутация и изведнъж стана убиец на човек, чиято последна среща е с момиче от "лошо" семейство. Корейците са смахнати на тема "семейна репутация". След години се натъква на сходна ситуация, като героинята е една и съща. Това го подведе по грешна следа, но все пак, се стараеше да открие истината. 

Лавандула, права си, че жената тук е съвсем различна от обичайните тъпи и наивни повлекани, но ми е трудно да съвместя, от една страна, нейната нездрава амбициозност и цинизъм с високите идеали за справедливо общество. Освен това, нейният цинизъм и убеденост, че всички средства за постигане на целта й са разрешени, при всички случаи са в противоречие с високите идеали. Пак подчертавам, че актрисата е великолепна, не харесвам подобни жени като героинята й.

Да, затова го правеше, но би трябвало, със своята интелигентност и осведоменост, да разбере, че каузата и е изгубена. 

 

Ами не мисля, че  е така.

Ако си никой, няма друг начин.Властимащите излизат все сухи от водата.Няма как с перце, висок морал, идеали и без цинизъм, непозволени методи и средства , да се бориш с тях. Трябва да си супер иформиран, циничен, безскрупулен даже на моменти, за да имаш шанс.Иначе ще те пометат.Тя и за това успяваше- защото беше такава и нямаше слабо място.В момента,в който то се появи, започнаха и проблемите.

 

Забравих да отговоря на myheartisnothere , защо наеха на Те УК.Смятаха , че с лъжесвидетеля, ще спечелят делото и така " с един куршум, ще убият два заека".

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...