Jump to content

Recommended Posts

Това имам предвид - не можеш да си абсолютно непогрешим, защото си човек. Рано или късно се дъниш. За мен неин недостатък беше, че е единак - играеше сама срещу всички. Не се доверяваше на никого и си създаваше много врагове. Дълбоко пазените тайни никога не остават скрити завинаги, но настървяват любопитството на околните, които на воля се впускат в митове и легенди, запълват това, което не знаят с измислици. Никой не се занимаваше с малката хапла, която от раз стана любовница на женен мъж. Всичките й колеги знаеха, появиха се компрометиращи снимки, жена му знаеше, детективът знаеше, че е последният човек, който се е обаждал на жертвата и пак беше извън подозрение. Защо?  Защото беше прозрачна и уязвима в своята младост. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Детективът може да си има подозрения колкото си иска. Но не можеш да излезеш пред съда с тях и да се опитваш да обвиниш някой в убийство. Трябва да имаш реални неоспорими доказателства, а той ги нямаше. За това не ми допада. Навил си е на пръста, че главната е виновна, както за случаят от миналото така и за сега, и извърта нещата все в тази посока.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Лавандула, не бива според мен така да се обобщава, всеки случай е сам за себе си, тези неща се случват навсякъде и рядко причината е отхвърлянето от обществото, според мен. Човешките взаимоотношения са сложна работа каквито и да са законите - западните общества като така отворени за всичко най-безумно стигат до други безумия.. 

Иначе относно сериала - да, на този етап тя очевидно няма особен избор вече, но предишните й решения и манипулации са си били нейни и аз лично не ги намирам добре мотивирани и оправдани. За мен успехът на един човек е успех, ако не изгубва човешките неща у себе си; тя манипулира и жертва твърде много странични хора, за да успее; не ми е окей на мен.

 

Благодаря ти много (относно въпроса ми)! :) Сега разбрах:).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Може да съм старомодна, но се потрисам от хора като Ко Хье Ран:

Off Topic

заради нея приятелят й убива човек, а тя се скрива, макар че ако беше се явила да свидетелства, може би той щеше да получи по-лека присъда. Отнесе се към Кевин като непотребна дрипа. Омъжи се за човек, който ще й е от полза - смята че е в правото си да получава, но не и да дава. Сега, когато е притисната от обстоятелствата, започва да го опознава и харесва, но защо толкова късно? Прави аборт заради кариерата си. И най-чудовищното - не отиде при умиращата си майка, за да не изпусне ексклузивното  интервю. Винаги печелела, никога не губела... направо е изгубила човешката си същност в стремежа си към сила, независимост, власт и химерната идея за справедливо общество. В последните две серии вероятно ще се очовечава. Ще бъде трудно и мъчително...

Yonkaval преди време написа: "Искаш да успееш, бориш се за това, катериш се нагоре, но лошото е, че не можеш да спреш."

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не  възхвалявам главната, а само писах, че не мога да я упреквам.Всъщност, нямам и това право да упреквам, камо ли да съдя.

В живота, безплатен обяд -няма.Всяко нещо си има цена и не се дава даром. И ако си го искал, а не си го получил, значи не си бил готов да платиш и не си платил.Не иде реч за финикийски знаци, разбира се, въпреки, че и те са в играта.

Главната героиня знае какво иска и  към какво се стреми и си плаща, точно с това, което ви потриса.Кариерата и доказването, признанието, са над всичко друго за нея.Защо?  Тук пак стигаме до положението и мястото на  жените в Корея, което няма как да не е от значение в дадения случай и до възможностите, акъла и амбициите.

И да- "Искаш да успееш, бориш се за това, катериш се нагоре, но лошото е, че не можеш да спреш." Това е положението, плюс, че плащаш цената ежесекундно. Е, не е за всеки. Къде по-лесно е отстрани да завиждаш и заклеймяваш, без да си даваш сметка, колко и как плаща успелият.

Например.Не отиде при умиращата си майка. А ако нямаше пари да плаща за лечението и, дали отдавна нямаше да е заминала, ако двете бяха в мизерията.Сложи на кантара и плати, тя си знае цената.Направи аборт. Колко успели жени си гледат децата?Подмятат ги разни гувернантки и частни учители, но заместват ли им майките и колко майчина любов получават?Това глобално, не само за Корея.Няма как кариера и прекрасна майка да са  единно цяло.Героинята избра и пак плати.Излъга ли мъжете- не.Каза и на двамата в прав текст.Плати ли цена -да, отказа се от любовта и тн. и т.н. плаща- получава, а щастлива ли си, само тя си знае.

 

Сериалът, основно е за това- за избора в живота, цената, която се плаща и щастието, показани чрез всеки един герой.Няма даже пълнеж, а само това.

 

И не мисля, че обобщенията ми за Корея са безпочвени, но няма да споря и не му е тук мястото.Само ще спомена за пример самоубийствата на актьора миналата седмица със сексуалните забежки и това на брата на Ха Джи Уон преди два месеца, когото корейското обществото унищожи за две години, тормозейки го непрестанно, защото се беше бил подпийнал с двама полицаи.Примери хиляди, особено с известните.Неизвестните, никой не ги и брои.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Лавандула, защо приемаш толкова лично отношението ми към героинята? Да, така е, права си в това, което си написала, но на мен не ми харесва, бие се със собствените ми представи за добър избор. И предишния си пост започнах с думите "Сигурно съм старомодна..." Несъмнено съм такава. Философията на героинята ми е чужда и неприемлива. Казвам го в житейски аспект, а като героиня на филм тя е интересна, ярка, запомняща се. Хората са различни и имат различни ценности. Кариерният растеж никога не е бил сред приоритетите ми, още повече, че в моята професионална сфера той не е свързан с повече пари :rolleyes:  

Познавам корейския манталитет, традициите и порядките им от филмите, но съм сигурна, че ако трябваше да живея там, щях да съм сред контингента самоубийци.

 

P.S. Това ли са само двете възможности - изборът на главната героиня и позицията на завиждащ и заклеймяващ? Нейният избор е ясен и тя плаща с обездушаването си, с обезчовечаването си, получава омраза и безмерна самота, с постоянен страх, че някой може да я измести, да бъде по-добър в професията от нея. Беше ли поне веднъж щастлива от победите си? Удовлетворена, че отново е победила - да, но щастлива... Едва ли. Тези, които завиждат и злословят са от същата порода, биха направили избора на Хе Ран, но нямат характер и качества за това. Сигурно в Корея има и други жени, нормални,  които искат да се справят добре с работата си, да обичат мъжете си, да се  радват на децата си, но тях не ги виждаме в сериалите, защото не са невзрачни пепеляшки, замаяли главите на бляскави принцове, не са и победоносни амазонки, като Хе Ран.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Лавандула, какво е това велико благо, което заслужава човешкото ти унищожение и помилането на съдби и животи на други съвсем странични и невиновни хора? Честно, не мога да си представя, че нещо, което има смисъл и стойност (кариера, слава, любов, пари, власт, справедливост), би изисквало човешкото ти падение. И ако обществото ме отритва, не те разбира и те подиграва, защо въобще трябва да имам реакция към него (и то такава, самоубийствена или всякаква крайна)? Всеки от нас си изживява някакъв тип дискриминация, неразбиране и всякакъв тип отхвърляне във всекидневния живот. Ако се ожесточаваме всеки път, то до къде ще я докараме?

Надявам се да не го приемаш като личен коментар към теб, въобще не е, просто исках да го напиша.

 

Много се извинявам и за оффтопика, наистина не е мястото тук и е последното ми мнение по казуса.

 

Приятен сериал на всички ви:)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 минута, myheartisnothere написа:

Лавандула, какво е това велико благо, което заслужава човешкото ти унищожение и помилането на съдби и животи на други съвсем странични и невиновни хора?

Чия невиновна съдба е помела героинята в случая? Кого е измамила, на кого е забила нож в гърба?

А лично за нея самата - всеки сам избира как да живее. Тя е избрала кариерата за сметка на любовта и привързаността. В края на краищата, избрала си е този път, следва си го и толкова. Кой има право да я съди? Разбирам да е мачкала невинни хора и да се е къпала в кръв от новородени човечета, но не е така. Не играе зад гърба на никой.

Аз наистина не разбирам защо трябва всички да са любящи майки, отдадени на семействата си и пренебрегвайки себе си. Ако беше мъж, щеше да се приеме съвсем нормално - "Той човекът кариера гони, какво толкова?". Но нали е жена, требе сложи престилката и да живее като съпругата на някой си. На мен пък точно от такива ми се повдига. Имаше един сериал - Fantastic. Там едната мадама беше точно такава - съпругата на еди кого си, прислужницата в патриархалното семейство, домакинята. Айде моля, този техен заухав манталитет ми лази по нервите.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 16 часа, Matrim написа:

Лавандула, защо приемаш толкова лично отношението ми към героинята? Да, така е, права си в това, което си написала, но на мен не ми харесва, бие се със собствените ми представи за добър избор. И предишния си пост започнах с думите "Сигурно съм старомодна..." Несъмнено съм такава. Философията на героинята ми е чужда и неприемлива. Казвам го в житейски аспект, а като героиня на филм тя е интересна, ярка, запомняща се. Хората са различни и имат различни ценности. Кариерният растеж никога не е бил сред приоритетите ми, още повече, че в моята професионална сфера той не е свързан с повече пари :rolleyes:  

Познавам корейския манталитет, традициите и порядките им от филмите, но съм сигурна, че ако трябваше да живея там, щях да съм сред контингента самоубийци.

 

P.S. Това ли са само двете възможности - изборът на главната героиня и позицията на завиждащ и заклеймяващ? Нейният избор е ясен и тя плаща с обездушаването си, с обезчовечаването си, получава омраза и безмерна самота, с постоянен страх, че някой може да я измести, да бъде по-добър в професията от нея. Беше ли поне веднъж щастлива от победите си? Удовлетворена, че отново е победила - да, но щастлива... Едва ли. Тези, които завиждат и злословят са от същата порода, биха направили избора на Хе Ран, но нямат характер и качества за това. Сигурно в Корея има и други жени, нормални,  които искат да се справят добре с работата си, да обичат мъжете си, да се  радват на децата си, но тях не ги виждаме в сериалите, защото не са невзрачни пепеляшки, замаяли главите на бляскави принцове, не са и победоносни амазонки, като Хе Ран.

 

Матрим, не го приемам лично.За мен е важно това, което я накара да направи избора и това , че има сила да го отстоява.А щастлива ли е- тя си знае, но това си е нейният избор.На човек насила можеш да вземеш, но не и да дадеш.Не знам какво неразбрано пиша, та трябва да се повтарям.

Девойка-бедна, беззащитна, нуждаеща се от пари. Сексуално е притисната и не може да се защити.Заради нея, човекът, който я обича,  убива и влиза в затвора .Заради него и себе си, тя решава никога повече да не позволи да и се случи да бъде беззащитна, мачкана и наранена.Взема решение да стане силна.Това на всяка цена, каквото и да и струва.Естествено , че струва много, но тя плаща цената.Това е. Кариерата в случая на героинята  е следствие , а не изходяща точка и болна изначална амбиция.

.

myheartisnothere, Кидо ти е отговорила в някаква степен.Дори,  жената се бори за някаква справедливост, изобличаване на властващите и неманипулиране на зрителя.На никой не е опряла нож в гърлото да я обича и не я интересува кой я мрази.Не се бърка в личния живот на околните .Върши си работата и си пази позицията, която е завоювала.Като я настъпят, се защитава, като я ухапят и тя хапе.Тя журналистиката, по принцип е мръсна работа.

И да-  в Корея е така, като ти лепне обществото клеймо, си обречен, но това не им стига, а го опресняват непрестанно и който не може да издържи е пътник.Особена любов към човека.:896767:

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Лавандула, 99% от корейските главни героини са самоотвержени, жертвоготовни до безумие, щедри, раздаващи се девойки. Без значение колко бедно или мизерно са живели, те гледат единствено душата на хората и в името на любовта, семейството и децата са готови да го изстрадат още милиони пъти.

И изведнъж се появява една такава героиня. Просто е по-трудна за приемане, но на мен точно това ми харесва в нея. В никакъв случай не позволява някой да я мачка, не си оставя магарето в калта и ни най-малко не се дава без бой. Корава мадама, която е направила съвсем съзнателни избори. Преценила си е плюсовете и минусите. И е лоялна, което в нейната професия е доста трудно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Фаталната жена - прекрасна и смъртоносна за всички които са я обикнали., "Корава мадама, която е направила съвсем съзнателни избори", но която накрая 

Off Topic

осъзнава колко неправилни са били тези избори. Била ли е някога  щастлива? Оказва се, че не.  

Според мен, тя беше емоционално неразвита егоистка. Феминистката й борба за доказване в едно мъжко (корейско) общество определено се преекспонира тук, във форума. Нейното поведение по-скоро е на човек, издигнал се от низините и който, с достигнатия висок професионален статус, се опитва да изтрие миналото си. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Всички сме егоисти. Заложено е в човешката природа. Но пък играта на актрисата беше на много високо ниво. За мен беше истинско удоволствие да я гледам в този сериал. Според моето скромно мнение всички актриси в драмата се справиха чудесно с образите си, докато актьорите не дадоха най-доброто от себе си.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Няма защо да обобщаваме и да смесваме инстинкта за самосъхранение   и способността да обичаш себе си със егоизма. Хората са всякакви - добри, лоши, сърдечни и безчувствени, щедри и алчни скъперници... Затова и човешките общества всякога и навсякъде са създавали правила, морални критерии и духовни ценности. Нещо като защита срещу опасните отклонения.

Колкото до актьорския състав, намирам го великолепен. Целият.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И това свърши.Хареса ми, включително и краят.

Пълно щастие няма.Героинята, нямаше как да е щастлива, защото заради жертвата на затворника, трябваше да преуспее , което не се съвместяваше със щастието.Всеки получи, според избора си и затворникът го каза в прав текст..Никой нямаше вина за избора на другия.Е, съпругът показа за завършек, че май няма достаъчно яки  "топки", щеше ми се да покаже, че има, но и това може да се приеме.Не знам дали сте се замислили, гледалите, но в Корея, съпруга на убиец, дете на убиец, е почти толкова лошо, колкото да си убиец.Така , че

Off Topic

в момента, в който той взе решението да се предаде и двамата бяха наясно с последствията.Затворникът показа какво е любов, непоклатим в избора си.И тук съпругът не се показа мъж, не можа да изтърпи наказанието, наложено му от него- да живее с греха и да защитава жена си. Не издържа психически, което от човешка гледна точка е разбираемо и направи избор в полза на себе си, лошо няма.

За егоизъм  и фатална жена,  въобще не мога да се съглася- лично мнение, с което не искам да убеждавам никой.Защо?Ясно видяхме- всеки сам избра, а за второто, като да обвиняваме футболистите, че са виновни за действията на ултрасите по стадионите, или корейските айдъли за безумията на определена част  малоумна  фенска маса.

Ония другите пък, двете дребни душици,правещи се на щастливи, но  с комплекс за малоценност, даже в успеха-съпругата на голфиста( от ученичка още видяхме) и  голфистът, злобни и решени да отмъщават и те съвсем разбираеми-  такива бол, няма какво да ги коментирам въобще.За тях важи правилото- решил ли си да копаеш гроб някому, копай два.

Няма да коментирам "дупката" с фиша за обратния завой и корейската полиция и детективи, но си я има, нищо, че  сме свикнали да ни ги показват редовно тъпи.;)

.Колкото до преекспонирането за корейската жена, ще сложа в спойлер поста на Роси Янкова, от темата "Коя книга четох последно".Мисля, че е много в час с темата.

Off Topic
  •  
  •  
  • Rossi Yankova
  • Потребители
  • team_user.gif
  • 137
  • 513 мнения
  • Местожителство: Пловдив

Май изобщо не е тук подходящата тема, но понеже става въпрос за книга, поствам го! :P

Тези дни корейските нетизени обсъждаха как фенове от мъжки пол (над средна възраст) били бесни на една айдолка ,че чела феминистка книга. Същата книга - "Kim Ji Young, born 1982" се оказа масово четена и отразява положението на жената в корейското общество. Тъжна работа.....

Можете да видите рецензия на английски тук :click:

 

 

 ++++++..., много плюсове за актьорската игра на всички.Съвсем различно беше , от това да гледаш сериал с парашутисти.:D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Невероятен сериал - страхотен сценарий, завладяващ от първата до последната минута с много силни, пълнокръвни и интересни герои, изиграни от перфектни актьори. Може много да се разсъждава върху характерите на героите и постъпките им, но ще се спра само на финала, защото мнението ми се различава от горните.

Spoiler

Макар, че от самото начало (момента в който Те Ук видя голфъра да се качва в колата на жена му във вечерта на инцидента) за мен  той беше заподозрян номер 1, образа му беше толкова съвършен, че до края се надявах убиеца да е друг и да има хепи енд за главните. Но разбира се, тогава сериала нямаше да е толкова силен и въздействащ. Смятам, че в крайна сметка Те Ук се самоуби от любов. От една страна не можа да понесе, че вече никога няма да бъде идеален в очите на жена си и двамата няма как да живеят щастливо заедно. От друга страна той знаеше, че докато съществува е заплаха за нея, защото разбере ли се, че е убиец това ще е край на кариерата и живота й. И той направи точно това, което му написа Му Йон да направи- да я защитава до самия край. Разбра, че детектива няма да спре да разследва. Смятам дори, че в новото си предаване "Интервюто на Хе Ран" главната щеше да разкрие истината. Защо тогава да кани мъжа си за гост в предаването, да му задава въпроси за какво- кариерата, брака. Не, за мен тя която винаги преследваше и разкриваше истината, за която свободата на словото и журналистическата й кариера, истината и фактите, рейтингите,  винаги са били на първо място смяташе да направи точно това - в това интервю с мъжа й да разкрие истината. И смятам, че той го знаеше и затова взе това решение, като единствения начин да я защити.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...