Jump to content

Recommended Posts

5kqnPQJrbOiyT03OawvSAKnX1u5.jpg

 

Off Topic

Misty-Poster1.jpgMisty-Poster2.jpg

 

Misty (미스티)

Страна: Южна Корея

Период на излъчване: 2 февруари 2018 – 24 март 2018

Време на излъчване: Петък – Събота 23:00

Жанр: Право, Трилър, Романс

Канал: JTBC

Епизоди: 16

Режисьор: Mo Wan Il

Субтитри: Английски

          

Участват:

Ji Jin Hee като Kang Tae Wook

Kim Nam Joo като Go Hye Ran

Jun Hye Jin като Seo Eun Joo

Jin Ki Joo като Han Ji Won

Go Joon като Kevin Lee Jae Young

Goo Ja Sung като Kwak Ki Suk

Im Tae Kyung като Ha Myung Woo

Kim Hyung Jong като Byun Woo Hyun

Kim Soo Jin като Yoon Song Yi

Ahn Nae Sang като Kang Ki Joon

Koo Ja Sung

 

Резюме: Ко Хье Ран (Kim Nam Joo) е популярна водеща на новини,
която работи усилено, оставайки брака си на заден план.
Един ден тя става главен заподозрян в случай на убийство.
Съпругът ѝ Канг Те Ук (Ji Jin Hee), бивш прокурор,
сега обществен защитник, поема случая в опит да спаси жена си и брака си…

 

 :essub:

 

Свали с български субтитри :subs: :click: :click:

Свали с български и английски субтитри :click:

Онлайн с английски субтитри :click:

С руско озвучаване :click:

Онлайн с руски субтитри :click:

OST :click:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Уау! Класно!

Тъкмо се чудех какво ще гледам след демонския сериал в тая суша, набъкана  с изкуствено добита  "гола вОда", дето няма какво да видиш, камо ли да коментираш.

Историята е житейска и не е нещо невиждано на пръв поглед ( за втори ще видим), но -какви актьори (айдъл и за цяр няма :896767:, оттам и флинтифлюшки;) със съответните им сцени и диалози), каква драма!Че и взривно поднесено от всичко с мярка.Надявам се така да продължат. Превъзходна Kim Nam Joo- направо властва на екрана и го превзема, но  и всички покрай нея са добри.Наличието на Чи Джин Хи в главна роля е поне гаранция за липса на глупотия, ако не за друго. Дойде им явно акълът на някои телевизи, че с трици( недорасляци), бял хляб не става.

Рейтинг около 6 и повече за кабеларка си е нещо за начало, пък и за петък и събота от 23 часа.Да отчетем и бонуса от предварителното заснемане и да не забравя +19.

На руски онлайн тук

 

Off Topic

Доста загадки нахвърляха. Аборт,  тайната на  майката, оня в затвора, който може да е бивш мъж, любовник, а що не и някое дете от него, свързано с тайната на майката.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Първо, няма нищо като за 19+. Явно са го сложили само, за да привличат публиката.

Второ, желанието на корейските сценаристи да напраят някъкъв дълбокомислен загадъчен криминален сюжет, пълен с "неочаквани" обрати обикновено води до безумни, но претенциозни каши, в които логиката и здравият разум отдавна са умрели. Та и тук след две серии виждаме първите плашещи признаци на прекаленото умуване и усукване от страна на сценариста/ката (основна грешка при писането на първи сериал). Явно е гледал/а "Тайната градина'" и решил/а да прави нещо подобно. Засега не особено успешно, защото още в първата серия почват логическите дупки и натъкмяванията в сюжета.  

Off Topic

Като започнем от "внезапната" поява на бишия любовник (героинята "съвсем случайно" непрекъснато си го спомня, въпреки,че е минало толкова време), чиято жена за удобство е съученичка на главната героиня, минем през загадъчната катастрофа, за която нищо не става ясно, даже кой и как е умрял и стигнем до безумния разпит с още по безумния отговор "Няма да кажа" на загадъчния въпрос "Защо украшението ви е в колата?"  Това, че по-нанатък щяло да се изясни кой, кога и какво, в случая е без значение защото сценаристът вече е показал неумението си да създаде смислена и достоверна завръзка на сюжета. Оставям настрана дребните "мистерии", за които споменава Лавандула и, разбира се, "тежката семейна драма" на двамата главни герои, която прилича на обърнат наопъки  сюжет на "Добрата съпруга".

Затова, лично аз очаквам претенциозен, но посредствен сериал

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Още не съм го гледала, но само като видях, че дидо веднага е започнал да оплюва на база 2 серии, ми идва на секундата да си го пусна :) 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дидо, малко поизбързваш май !

 

Off Topic

Първо, не е казано ,че си го спомня предварително, може да е следварително, понеже сновем от сегашно в минало време и обратно;)Дори да е предварително, при тоя и график и сухара в къщи, що да няма фантазии жената и спомени от як секс! Да не би да е забранено!Гладна кокошка -просо сънува.:896767:

Второ, брошката може по десетки начини да се озове в колата и е нормално заподозряната без адвокат да откаже да отговаря. За съученичката- лошо няма, пък и пичът може умишлено да е действал.

Напоследък ми се случват в реала такива съвпадения, че са си направо, като в сериал .Светът, действително е малък .Колкото до обърнатия сюжет на добрата съпруга- раничко е да кажем.А за +19, също не се знае, какво и колко ще покажат в 23 вечерта.

И за край, дори да излезе тъпо, актьорите ще са компенсация за загубеното време, пък  и едва ли ще достигне  до  нивото на 50-те  серии блудкаш  на любимия ти "Златен живот", дето нищо не е нагласено и всичко е логично :282: и краят въобще не е ясен от 2 епизод:28558:.Просто един " връх "на  сценарен мозък, новаторство и мисъл .:P. Та, като мериш с аршина, дай поне да е еднакъв за всички.:)

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Интересно дотук! 

Off Topic

Могат да се правят и предположения кой е убиеца !;) Знае се кой е убития, какви са отношенията м/у главните герои и кой накъде отива. Съгласна с Лавандула - може сценарият да е клише, но играта на актьорите компенсира.    

Офф : Чудя се, дали да страдам, когато така се коментира любимата сапунка "Златен Живот":ilovethis:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Изгледах първите 4 епизода наведнъж. Добра драма се очертава. 


Както и в My husband got a family, Ким Нан Джу е перфектна. Оттогава не се е снимала и тук отново играе чудесно. Чи Джин Хи също. Просто са идеални като двойка. Ето тук е разликата с други драми: Тези двамата играят толкова добре, че разбираш, че въпреки наглед загиващия им брак, двамата герои вървят един към друг, в желанието им да са заедно. Всъщност хората се променят.

Spoiler

 

Кой ли е мъжът в затвора? Нейн брат? Майка й загатна за някаква тайна, явно за него става дума. 
Кой подслушваше зад открехнатата врата разговора между майката и дъщерята? Очевидно имаше някой.

Тъй като все още нямаме пълна информация за аутопсията на Кевин и защо решиха, че колата е повредена, няма как да гадаем кой е убиецът. 

 

 

Ще се гледа. :rolleyes:

  

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Излезе накрая на седми епизод тайната със затворника до някаква степен.

Off Topic

Както можеше да се предположи , е  бил в кафеза заради нея, но видяхме,  загатнаха по-точно какво се е случило , без да сме сигурни дали е той убиецът или е взел вината, заради нея.Каквато е мъжкарана и целеустремена, като нищо да е гушнал букета  насилника и  тя да не помни, че го е направила.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На 6.02.2018 г. at 12:02, Kiddo написа:
Off Topic

 

 

Още не съм го гледала, но само като видях, че дидо веднага е започнал да оплюва на база 2 серии, ми идва на секундата да си го пусна :) 

И аз не съм гледала още, но Благоуханна така го похвали, та ще го загледам .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

То хубаво-има актьорска игра, но сюжетът си както преди кух, натъкмен и претенциозен. А, и никакви химии и физики, а още по-малко биологии няма, затова му и свалиха рейтинга на 15+.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отдавна не съм влизала във форума, но заради този сериал не се стърпях!

Най- накрая нещо, което се гледа на един дъх , не е предвидим краят и актьорската игра е великолепна!

Актрисата в главната роля я гледам за първи път, актьорът ми е отколешен любимец.

Едва изчаквам руснаците да качат нов епизод и зарязвам всичко, за да гледам- без разсейване, превъртане и заспиваме насред серията, което напоследък ми се случваше при 90% от новите и уж прехвалени сериали.

Който се чуди да го почва ли- да и то веднага :)!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 14 часа, Dragonfly12 написа:

Отдавна не съм влизала във форума, но заради този сериал не се стърпях!

Най- накрая нещо, което се гледа на един дъх , не е предвидим краят и актьорската игра е великолепна!

Актрисата в главната роля я гледам за първи път, актьорът ми е отколешен любимец.

Едва изчаквам руснаците да качат нов епизод и зарязвам всичко, за да гледам- без разсейване, превъртане и заспиваме насред серията, което напоследък ми се случваше при 90% от новите и уж прехвалени сериали.

Който се чуди да го почва ли- да и то веднага :)!

Гледам го с  разсейване, превъртане и заспиване насред серията, като последна резерва, ако няма нищо друго за гледане. Сериалът е всичко друго, но не и непредвидим. Единственото оправдание за сценариста е, че това му е първи сериал, но очевидно е взел много дини под една мишница и се е получил полусериал-полукриминален (огромни смешки), полумелодрама (един мухльо 10 години се цупи на жена си, която му е показала, че за нея семейството им е само помагало за правене на кариера, но не се развеждат. Мухльото изведнъж решава, че я обича, добавени са за цвят бивш любовник, бивши съученици, и пр.), полуновинарски (великата боркиня за правда щеше отдавна да е разкарана в истинска корейска телевизия). И във всички части героите са шаблони, които действат по шаблон и се "развиват" по шаблон. Затова и няма изненади, а още по-малко пък напрежение в действието. Всичко в сюжета си е удобно нагласено и именно това го прави скучен.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тази драма  все още гледам с удоволствие! :)

Има интересна романтична и криминална история, има завладяващо актьорско присъствие и атмосфера . 

Сега, може да се пожелае по-динамично действие, че остана малко до края.

Off Topic

 

Главната се съгласи да стане директор, ако спрат делото срещу нея  и направи компромис с идеите си, за да предпази съпруга си, нали?

Оказа се, че не е извършила онова убийство в миналото. Жалко за съсипания живот на Myung Woo ! :(

Интересно, кой е свидетеля видял убийството? И каква е личната причина на детектива да преследва главната?

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Как не- наистина е удоволствие! Актьорите играят извъземно- отдавна не бях гледала такива размисли и страсти, показани по тоя начин.Повтарям се с хвалбите, но наистина всички са великолепни и интригата си е на ниво.

 

Off Topic

Имам чувството , че детективът от безпомощност и омраза към успялата жена, го докара вярно до обсебеност и свидетелят не вярвам да е харен, а по-скоро купен,или друг "доброжелател" по някаква причина.А зацепки за убиеца?Жена му, затворникът или мениджърът му?Последният ми е много съмнителен.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Spoiler

 

Детективът май не я обича много-много заради някакво старо дело. Вижте еп. 9 към края, 1:04, там разтваря свой бележник за старо дело, дават някакво убийство???? (не е ясно какво, но има кръв) и намира бележник, според който някой е получавал големи пари за нещо. Има и плик с много пари. И той си е записал, че е тя. Но явно има нещо фалшиво и той го е отнесъл. Затова в началото на сериала тя му каза да отива да си гледа работата като детектив, а не да се мота из телевизията. Явно се познават отпреди.

 

Кой е убиецът? Според мен изобщо не е убийство, а нещастен случай. Но разни хора искаха да я изтипосат, защото разследваше онази корпорация и им се пречкаше. А и детективът много искаше да е убийство, за да я обвини.

Съгласи се да стане директор, за да успеят да си свършат работата по новините. Да не им се пречкат.  Иначе, както каза в една от сериите на директора, това място никога няма да е нейно, защото е жена. Прокурорът и детективът не успяха за тези 48 часа да намерят нищо и да получат някакъв отговор от нея, за който да я подгонят. Затова и главният прокурор започна да мята гирички по разследващия, явно корумпиран, прокурор. Защото пропуснаха всякаква възможност да й запушат устата. 

На мен ми е много интересно откъде жената на Кевин знаеше за онова убийство преди 19 години. Дали не е замесена самата тя по някакъв начин в изнасилването? Дали заради това не се е оженила за Кевин след връзката им? За да й отмъщава за нещо?

Не ви ли направи впечатление, че тя изобщо не каза на Кевин, че е бременна. Дори когато той остави халката си на масичката и излезе. 

 

 

Много добър сериал! Радвам се, че е сниман предварително и е направен добре! 
Интересното е, че не излиза никаква клюка относно края! :lol:   

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Yon...

Off Topic

Случаят, за който детективът се сети, е убийството на лихваря. Просто Хье Ран е била там по време на ареста на Мьонг У.

И не мисля, че е злоба към нея. Той започна да се съмнява много яко, че не е тя. Затова и се усъмни в свидетеля.

Оттам е знаела и жената на Кевин. Учили са тримата в едно училище и са били близки. Когато Мьонг У уби лихваря, сигурно цялото градче е разбрало. И мисля, че по-скоро Кевин е намерил стара приятелка на Хье Ран, за да й отмъсти. Ън Джу беше истински изненадана, когато разбра, че са имали връзка. Но Кевин си беше говедо, така че като нищо е намерил бивша приятелка на нашата и я е омагьосал.

 

 

И аз мисля, че е нещастен случай, защото иначе не ми идва на акъл кой ще да е убиецът.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ха, из нета се върти и версия, че Кевин е жив.:DАко е умрял, все пак

Off Topic

по-склонна съм ,че е убийство.И патоанатомът поясни, макар и не напълно сигурен, че не е бил в час преди удара. Та за това мениджърът ми е съмнителен, че изнудваше и двамата едновременно с неговите дългове, пък и знаеше твърде много,а  затворникът и в огъня влиза за нея, както видяхме, камо ли ще го притесни още един път в затвора.Съпругата  знае миналото на главната от ученическите години, явно не от студентските, когато е била любовта с Кевин. Разбрахме, че го е отглеждала, докато започне да се замогва и е от типа лепки, дето не дават на мъжете си да дишат- това го и видяхме. Знаеше за забежките му, но толкова беше  отнесена по него, че само по по грешка би го убила.Съпругът не го слагам в сметките, предвид моментното му недоверие в началото- ако е той, нямаше да се съмнява дори за миг.

 

Чакам си чинно превода на вчерашния епизод, макар ,че се изкушавам да надзърна. Може в него нещо да просветлее.

 

P.S.Да си допълня след гледането с букви.

Не  ми просветля особено.:28558: Съмненията от спойлера остават.Да не говорим пък след превюто за 13 епизод .:28558:

Редактирано от Lawandula
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Lawandula,

Off Topic

Мьонг У не излезе ли от затвора след убийството? Поне така го дадоха, в края на 5.

Нали веднага се хвана при адвоката и първата му задача беше да намери мениджъра. Значи е бил мъртъв вече Кевин.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Може и да си права, но нали тръгнахме отзад напред, та не съм съвсем сигурна. Тогава на паркинга бяха мениджъра и мъжа и. Мениджърът я загуби в преследването, а съпругът я последва и видя срещата в колата.

Off Topic

Освен да са се били със съпруга и след боя да се е почувствал зле в колата и да е катастрофирал и действително да няма убиец и това е вариант. Не помня и дали дадоха датата на излизането от затвора  и дали е преди убийството, пък не ми се рови в разбърканите назад- напред първи серии.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...