Jump to content

Anone (2018)


Recommended Posts

DR4-tZbVoAIP-M8.jpg

 

Off Topic

DR4-tX2VoAEXagg.jpg

DR4ZP9RVQAE8mM6.jpg

 

Anone (あのね)

Страна: Япония

Също така известен като: anone

Период на излъчване: 2018 Януари 10 старт

Време на излъчване: Сряда 22:00

Формат: Renzoku

Жанр: Човешка драма

Канал: NTV

Епизоди: 10

Режисьор: Mizuta Nobuo

Сценарист: Sakamoto Yuji ("Mother", “Woman: My Life for My Children.”)

Субтитри: Английски

 

Участват:

Suzu Hirose като Harika Tsujisawa

Yuko Tanaka като Anone Hayashida

Eita като Riichi Nakaseko

Satomi Kobayashi като Ruiko Aoba

Abe Sadao като Kaji Mochimoto

Hino Shohei като Manpei Hanafusa

Shimizu Hiroya като Kanon-san

Taisei Kido като Miyabe (епизод 1)

 

Резюме: Harika Tsujisawa (Suzu Hirose) бяга от дома си, ставайки изгнаник за обществото. Докато един ден не среща възрастна жена Anone Hayashida (Yuko Tanaka), загубила вяра в хората…

 

 

Свали :click:  :click:  :click:  :click:

 

Свали с руски субтитри :click:

 

Онлайн с английски субтитри :click:

 

Онлайн с руски субтитри :click:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Едно от заглавията които гледам текущо. Изключително съм благодарна на преводача на английски за бързия и най-вече качествен превод, който позволява изцяло да се насладя на  неповторимата кино-атмосфера . Кино-атмосфера отвсякъде има в това заглавие и за това хваля изключително много творческия му екип.

Започна малко хаотично , първите 2-3 серии често се :huh:, но то как се "навързаха" в общата картинка всички действащи лица е отделна тема/кино  направо :lol:. Нещата от пародия минаха през комедия, трегикомедия  и стигнаха до сериозност. Макар че дефакто нещата от самото начало са сериозни и реалистични. Вече съм на 9-и епизод.

Интересна human drama като стил на поднасяне. Въобще съм очарована и си чакам всеки следващ епизод с интерес и трепет.

Да допълня за сценариста Yuji Sakamoto. Гледала съм от него

Mother    Soredemo, Ikite Yuku , Saikou no RikonWoman: My Life for My Children, Fathers  - все  много силни заглавия. 

С режисьора Nobuo Mizuta не работят за първи път така на висота.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря ти @Шоши-сан, затова че ми насочи вниманието (индиректно де;)) към тази дорама. Въпреки, че и без това се бях заинтересувала, но това което написа ми даде стимул да гледам. Аз съм с рускините, затова съм все още с една изгледана серия, ноо  тя ми произведе огромно впечатление. Наистина много добре направена е и предполага, поне за мен, много интересно преживяване. Не съм много добра в разнищването на нечие творчество, просто гледам повече с чувство отколкото с аналитичност.  Но смятам, че тази дорама си заслужава отделеното време! Тя е за всички, които се интересуват от живота, смъртта и всичко между тях-чувства, фантазия, реалност и мотивите, които движат ежедневните ни постъпки и нечии простъпки.

Поне такова  първото ми впечатление.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

cucyta, привет. Щом залагаш на чувствата мисля че това е подходящо заглавие за теб. Дано превода е добър, разбира се и да не е бавен пожелавам, но най -вече да е добър. Казвам го защото за мен чара на това заглавие е в начина по който си приказват пом/у си героите. Добрия превод ми позволява да не си губя вниманието на него а да се насладя на атмосферата на разговорите в това заглавие. Ще ми е приятно да обсъдим сюжета като гледаш, нищо че аз съм напред. 

Първите 1-3 епизода помня че след първоначаланта ми почуда какви са тез различни хора/ образи :huh:, започнах прогресивно да се :) как ги " навърза" в една нишка творческия екип. Обикновено текущото ми гледане започва след 2-3 налични като превод епизода гледани анблок , та така ги имах на лице тези серии и след първата порция вече бях меко казано зарибена :lol:.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

О, превода е добър, но за съжаление бавен. Едва две серии са преведени, но се надявам да мога да го изгледам докрай.

 " В живота винаги е така, не можеш да забравиш този който не те обича. Хората не ценят това, което имат. Тях ги привлича това, което още нямат."...

 

"Тя може да обича, защото помни как са я обичали."

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Изгледан. Творческия екип остана верен на себе си до самия край. Голямо браво на тандема Sakamoto Yuji  - Mizuta Nobuo. За мен този сериял си остана "кино на малкия екран" - чудесен продукт.

Последните минути на финала ме върнаха като усещания към двата начални епизода. Както вече писах заглавието някак се омаловажава ако го препазкажа/анализирам много. Повече е заложено на усещането. Много обичам така разказан сюжет- недоизказаното е такова че е понятно и нюансирано.

Въобще  с 6+ го оценявам.

Да не забравя да благодаря на преводача на английски. Рядко качествен и до края ритмичен и редовен превод.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...