Jump to content

BG: Shinpen Keigonin Season 1 (2018)


Recommended Posts

BG.jpg

 

BG: Shinpen Keigonin Season 1(BG~身辺警護人~)

Страна: Япония

Също така известен като: BG: Personal Bodyguard

Период на излъчване: 2018 Януари 18 до 2018 – Март – ?

Време на излъчване: Четвъртък 21:00

Формат: Renzoku

Жанр: Екшън, Драма

Канал: TV Asahi

Епизоди: 9

Режисьор: Yumiko Inoue

Субтитри: БългарскиАнглийски

 

Участват:

Kimura Takuya като Akira Shimazaki

Takumi Saito като Masaya Takanashi

Nanao като Mayu Suganuma

Shotaro Mamiya като Seitaro Sawaguchi

Takaya Kamikawa като Goro Murata

Yosuke Eguchi като Yoshiaki Ochiai

Yuriko Ishida като Aiko Tachihara

 

Резюме: Akira Shimazaki (Kimura Takuya), живее със сина си, който е в началното училище. Работил е като бодигард, но заради инцидент сега е охранител на строителна площадка. В същото време частната охранителна фирма, в която работи, създава ново раздел за лична защита и докато крие миналото си, Akira се връща на работа като бодигард…

 

:essub:

 

 

Свали с български субтитри :subs: :click:  :click:

 

Онлайн с български субтитри :subs: :click:

 

Свали с английски субтитри :click:

 

Свали  :click:  :click:  :click:  :click:  :click:

 

Свали с руски субтитри :click:

 

Свали руски субтитри :click:

 

Онлайн с английски субтитри :click:

 

Онлайн с руски субтитри :click:

 

Иха ново сериалче с  Кимура...:D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Изгледан първи епизод / все още толкова намирам на руски/ и съм много доволна. Стегнато, интересно.

Като добавим и това, че вътре са любимият ми Кимура  и любимият ми Такуми Сайто от БЛ филмите... нямам думи.:-)))

На всичкото отгоре, героите им са на нож. Излишно е да казвам, че чакам с нетърпение продължението.

Има си от всичко...

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много добре, всички са характерни.:-)))   И могат да ги развият доста интересно.

Колкото до проект... не, засега. Още го има само онлайн.:-)))

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди време  изгледах първи епизод и ми хареса. В чакането на превод, покрай летящите и цветово-пищни  китайски приказки, 

бях го забравила. Радвам се че има превод и ще го гледам дори с български букви.  Едно голямо японско Аригато.:bow:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За да си оправя вкуса от ученическата дорама със Шотаро, която гледах наскоро, започнах бодигардите и съм повече от доволна, след изгледани 2 серии (с превода на Ная!!!).

Тук всичко е достатъчно сериозно и стабилно.

Харесвам всеки един от участниците и факта, че още с първи епизод започнаха гостувания. Рьо Кацуджи беше супер готин като репортер. Страшно му отиваше ролята.

В еп. 2 - Тецуши Танака, Нене Оцука и Хидео Ишигоро направиха въздействаща постановка на тема правосъдие.

Страхотно е, че ще има и водеща нишка - тази с министърката изглежда убедителна, а и след като ще продължат сътрудничеството с нея, ще стане още по-интересно.

С толкова силен актьорски състав, няма как да минем, без противопоставяне на силните участници. Още с първа серия започнаха да летят искри между героите на Егучи и Кимура, да не говорим за този на Сайто Такуми (много му тича полицейската униформа-чак не ми се искаше да я сваля).

За момента разкриват малко от живота на главния като показват взаимоотношенията с малкия му син, но ако раздвижат в отделните епизоди и с другите от екипа, всички ще ми станат още по-симпатични.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ха! Изненадата Сайто Такуми!

Off Topic

Как го накараха да се върне?! 

Интересна серия за айдълите и техния живот, с гостуването на Аяка Мийоши и Хирано Кинари.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Уоу! Еп. 4 трябва лично да се пусне на нашите министри. Да видят, как се прокарват истински закони. Тази еднократна помощ за дете те си я имат, като гледам. Целта беше да се увеличи. Ние и толкова нямаме, май.

Много силен епизод. Министърката беше готова да жертва сватбата заради тази среща.

А като си помисля онези дъртаци как я бъзикаха, че не е прокарала нито 1 закон.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От. 5 направо ме разплака. Заки!

Мицушима  беше перфектният футболист.

Толкова интересни теми засягат тук и ги разработват съвсем искрено, човешки.

Ще ми е любопитно да разбера повече и за конкуренцията на нашите бодигарди  - героят на Егучи.

Усещам страхотен размах при заснемането, което допълнитилно ме кефи.

П.п . Кимура при всяка мисия все нещо си контузва. Ха ха!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отлично! Да се учат нашите бодигарди, как се пазят хора с голи ръце. С оръжие е лесно. Всеки може така.

Да се учат и нашите политици, как се работи в името на хората!

Любопитни сравнения могат да се направят с българската действителност. Бодигардите и държавната охрана. При нас по-скоро частното е сраснало с държавното.

Тази дорама беше пример за подражание от първия до последния момент! Ех, да можеше да я пуснат по телевизиите! Не е натоварваща, или психически затормозяваща, но държи в напрежение и е пълна с поуки.

И във визуално отношение беше заснета идейно. Страхотни кадри - близки, показващи най-точните изражения на героите. Имаше интересни сцени, в които камерата фокусираше хората през стъклени чаши, например.

Прави впечатление всяка подробност, която се откроява на екрана, както и отношенията между героите, показани тук. Отборната работа, честта, достойнството и истината - на преден план!

Изявена песен липсваше, но музиката също беше умело подбрана.

Само не мога да си обясня това, което се случи със шефа Мурата.

Off Topic

Той беше прострелян в бедрото. Не може от такава рана да умре. Така поне мисля. Вероятно сърцето му не е издържало на напрежението.

DYTRKacVQAASVco.jpg

И още имена на участници и гости в сериите: Абе Шиноске, Томоко Ямагучи, Хорике Казуки (синът на Мурата), Масато Хагивара, Деаи Масаюки и заекът, дъшъл в отдела накрая - Кентаро. Малчо - синът на Шимазаки, беше голям сладур. Много умно дете, въпреки че баща му не винаги загряваше, какво му е на душата. 

Otsukare! Gosa nashi!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Gosa nashi!  Направо настръхнах, докато те четях. Тази реплика, часовниците им...

Беше пълно удоволствие да му отделя цялото време на света.

Имах чувството, че са отделни филми,  с гостуващите актьори.

Завършени изцяло. Всеки епизод със различния си сценарий и послание.

Г-жа министърът / обичам тази жена/ и Такуми Сайто/ обичам този мъж/

бяха линията, която в течение на целия сериал, чакахме с нетърпение да се развърже.

И хлапето, разбира се. Когато превеждах, дъщеря ми беше на същата възраст

и съм умряла от смях какъв таралеж е малкия. Аз пък си имах същия вкъщи.

Колкото до раната...
 

Off Topic

 

... на Мурата. Рана в бедрото, която засегне феморалната артерия,

убива за 2-3 минути, толкова  е силна кръвозагубата. Кръвта не стига до сърцето и мозъка и... край.

Пак много време говореха, ако питаш мен. Пак добре, че бяха в линейка, и се връзва донякъде.

При толкова докторски сериали... налага се да знам. И добре, че има кой да питам.:-)))))))


 

Gosa nashi!  За нещо ново?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много приятен, човешки сериал. Всички случаи, по които работеха, бяха някак обикновени, но в добрия смисъл на думата - без свръх изпълнения, без кой знае каква засукана интрига, макар че често се оказваше не точно това, което изглежда на пръв поглед. Акцентът за мен беше именно върху хората и отношенията между тях, а не върху работата на гардовете. 

 

Разбира се, започнах да го гледам заради Кимура, но любимият ми образ всъщност беше синът му - екранното време между баща и син сигурно не надвишаваше повече от 3-4 минути на епизод, но всъщност казваше толкова много. И малкият актьор беше прелестен. Интересна ми беше и министърката - симпатизирах ѝ, макар и не напълно, но следях с интерес развитието на образа ѝ. Накараха ме да повярвам, че може

Off Topic

и романтична нишка да прокарат на финала, но може би така стана по-добре.

 

Не съм запозната с японските актьори, тук имаше максимум 3-4 лица, които различих, но зрелите актьори определено са класа и ми бяха много по-убедителни от младото поколение, като да речем най-малкия и момичето в екипа на частните гардове.  Това просто като усещане, не като упрек към играта им.

 

Благодаря за превода!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Точно. По-добре че не прокараха романс. Така се фокусираха повече върху важните неща.

Много им харесвам именно тези обикновени и пълни със смисъл дорами.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ще има и втори сезон - пише, че началото е на 16 април. Доколкото виждам, ще разчитат на същите актьори, което е огромен плюс!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да! Прекрасно! Не виждам името на Кентаро. Той дойде кано новак в последната серия. Добавили са нови лица - Тору Накамура и Микако Ичикава.

Очаквам с нетърпение.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тази пролет Кимура се завръща като боксьор на малкия екран с дорамата "Mirai e no 10 count" . Кайто Такахаши ще итрае негов ученик. Да видим, какво са ни подготвили, но щом Кимура участва, очаквам нещо силно.

Off Topic

276150498_3153127724962309_5745126749917

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...