Jump to content

Recommended Posts

В началото беше странно да го гледам. Японският звучи сякаш някой ми се кара.Слушаш и изпитваш страхопочитание.:)

Отне ми известно време да разбера, защо Отаро след поредното връщане не провери числата от лотарията и с печалбата не отпраши към Тенерифе.
Сюжетът,който е свързан с пътуване в бъдещето или миналото е експлоатиран.Някой се връща в миналото,за да поправи грешките си. Пълно клише.Обаче,подхода беше различен.Не задълбаха защо и как,а въведоха драматична  история. 
Наистина беше интересно как в мрачната отмосфера успяха да вкарат и комедия.В един момент беше сериозно, а в следващия се появяваще някой, който разведряваше обстановката. 
Харесаха ми героите.Всеки имаше недостатък и никой не беше изцяло добър или лош.Показаха ми мотивите им,както и гледните им точки.В крайна сметка първоначалното впечатление се оказа доста грешно.
Отаро е опортюнист. Той е алчен,нарцис,егоцентрик и безцеремоненТой обхваща е концепцията ми за лошото момче. Сигурно е странно,но го заобичах. Имаше моменти когато беше и мил,нежен и доста забавен.
 
Първоначално сметнах,че сезон 2 е напълно излишен.Имаше си край,който е удовлетворяващ.На мен ми беше достатъчен. В крайна сметка,той показа нещо изключително важно. Животът не свършва с нечия смърт,за живите продължава.Също и как изборът може да оформи различното бъдеще.
Финалът беше различен,но този от сезон 1 ми хареса повече. Аз не успях да усетя химията между двамата герои. :blush:Не разбрах как се появиха тези чувства.Да,вероятно това е любовта - да жертваш и да защитиш.
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сезоните не са два, гледаш една серия от главния и една серия от Паралела. Допълват се, да видиш кво става, като умре.

 

Мен още ме човъркат числата от тотото. Пу, аман от превъзпитани идеалисти :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз ги гледах един след друг.

Преди да се развие сюжета и да преосмисли мотивите си се чудих защо не направи така,а се опитваше да спечели момичето.Обаче нямаше да си пишем тук.

Аз бих отпрашила на топличко.Плюс инфо за фондовата борса и щях да съм на Бора Бора.

Трябваше да видим развитието на героя, как се променя и така.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Говори ми, това са ми любимите фантазии, с които се приспивам :D

В тоя ред на мисли,

 

Off Topic

финалът на Паралела по-подходящ иде. Барем нещо да му остане в ръцете :D

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Spoiler

В Паралела има преспектива да са щастливи.Поне ги събраха.

В другият ми хареса повече. Любовта саможертва.Да намериш щастието си в щастието на другия. Отаро направи много грешки и трябваше да изкупи вината си.Освен това твърде късно разбра,какво чувства.И беше мрачен сериал и му трябваше подходящ край.

Всяка вечер заспивам с надеждата да се събудя на екзотичен остров :icon_sunny:

 


 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Еха! Паралел на Паралела може да се получи с тези екзотични проекции!

Чудесни коментари! Определено провокиращо заглавие. Не е това, което зрителят очаква на пръв поглед.

Мен пък още ме тормози началото с кораба и брята на Отаро, който така и не възкръсна. Тази линия не успяха да развият напълно. Иначе отношенията между двамата просто еволюираха с времето и истините, които разкриха. Тя му помагаше в началото от благодарност за добрината, че я е спасил. На изток е Много силно развито чувството, че дори с цената на живота си, трябва да върнеш подобна голяма "услуга/жертва/помощ".

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Щеше да е интересно ако

Off Topic

 

имаше паралел с живия брат,който не оцелява на кораба.

Aко Отаро беше спасил брат си,а не Сейко.Нямаше да доведе до разпадащото се семейство,работата  като хост,изплащане на дългове и нямаше да има връщане в миналото.Съвсем различна история.

Концепцията му е страхотна.Всичко е предопределено.

Отаро спасява Сейко, а брат му умира, това се повтаря, защото това води до съществуването на целувката, с която може да се промени настоящето.

 

Макар,че сериалът е по-скоро за отношенията между героите.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дорамата отново предизвиква интерес сред зрителите. Някои хора сега я откриват.

Който не я е гледал, да се поправи! Истинско предизвикателство е във всяко едно отношение.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На 26.08.2019 г. at 22:24, Кева написа:

П.П. Тюленче, айде без футболни драми тоя сезон - титла пък другото здраве. А  драми извън футбола само на кино, ако може :)

 

Видиш ли кво си си пожелала 2019? Ама прилепът нещо не се съгласи да си стои у филма :D

 

@ukio, имаш ли го целия? Ако искаш сийд, свиркай.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Днес ми изскочи оферта за билет до Ливърпул 13 евра , та прилепа ако ми падне :nunchako:.

Аз също имам паралелите на лаптопа, та мога да ударя едно рамо :D.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Свършва хем така, хем иначе, по желание на клиента. Сигурно посланието е, че хубавите неща се случват, когато си Омрел :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Както някой друг беше писал тук из форума, азиатците имат два типа сюжети - “мъка” и “по-голяма мъка”. Остават ми само два епизода. Това вече е голЕма мъка!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...