Jump to content

Recommended Posts

Леле! Леле! Съвсем не познах. Хах! Какви обрати имаше в новата серия!

Off Topic

Изобщо не се сетих, че Сайко може да използва Микото. 

Най-изненадана съм от действията на Судачи. Защо му беше да говори онези неща в асансьора пред Такауджи? Той ли е замесен във времевото изменение?! Не ми се вярваше, но тези му думи бяха много подозрителни.

sudamasaki20180227.jpeg?resize=520,390

todomenokiss-doujimafamily.jpeg?resize=5

todomenokiss20180225.jpeg?resize=520,390

Миниатюрно гостуване в еп.7 за Ацуши Арай. Очаквах от него повече екранно време. Дано пак да го дадат!

Дорамата върви на бързи обороти. Подобна динамика по отношение на сценария не съм виждала от времето на Clone baby, където Кенто също беше замесен.

Хайде, да разкриват вече, как става врътката с пътуването, че ми е най-любопитно. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Бързо излезе превод и за еп.8. Действието все така върви на високи обороти, а героите остават повече от мистериозни. Научихме, какви чувства водят Такауджи, обаче

Off Topic

Оотаро отново ми се стори странен в края на епизода. Защо дават за втори път негова многозначителна усмивка?!

Не знам, дали 10 епизода ще стигнат, за да разкрият всички енигми в дорамата, но много се надявам на повече светлина в следващия епизод по някои въпроси!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На девета, бих казала че сериалът си струва усилията.

Да, може да го съсипят за финал, но до тук беше на високо ниво, изненадващ, цветен, предизвикателен...

Най ми е сложна оценката на Такаоджи. 

Spoiler

хем е ясно какъв отвратителен гад може да бъде, хем докато Ейт спасява героите, той в крайна сметка е само на 10 процента от потенциала си на гад. Т.е. не можеш да го съдиш за престъпни намерения или способности. Редно е да го съдиш за дела...

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако не оправят нещата във времето,

Off Topic

осъждането за дела и затворът са му в кърпа вързани на Такауджи.

Въпреки че спойлерите извират буквално от всеки ъгъл (успях даже да видя някои важни сцени от финалната серия - голям шок!), още няма обяснение на моите въпроси. Много искам да ги изяснят.

Off Topic

Вече съм сигурна, че героят на Судачи е разковничето към целия замисъл, обаче той все такъв мистериозен го раздава, колкото и забавен да изглежда. Може би накрая всичко ще се окаже много по-просто, отколкото го мисля, но дано поне има обяснение!

Не знам дали е добър ход това, че върнаха Джун-Джун в играта?! Развръзката във втора серия с неговия персонаж ми беше най-слаба (гомен!).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Разбира се , че героят на Судачи има важна роля. Нали ако в "първо действие има пушка закачена на стената, то тя непременно трябва да гръмне преди края":D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хах! Това си беше райдърска целувка!

Off Topic

С тези разперени ръци, още малко, хеншин щеше да направи Судачи. Хахаха! Спойлването преди дни не ми попречи да се изненадам от развръзката.

Ох! Отдъхнах си! Последната серия излезе със субтитри и премахна всичките ми съмнения, че финалът може да съсипе добрата първоначална идея. Нещо повече - надгради я. Много съм доволна от крайния резултат и се радвам, че до последно успяха балансирано да прокраднат всякакви елементи в това заглавие.

Вярно, че не разкриха съвсем голямата мистерия, но факът, че действаха типично по японски, задоволи напълно потребностите ми.

Чак сега прозрях основната идея. Истинските послания бяха докосващи и предадени подобаващо.

Off Topic

Осъзнаване, разкаяние и прошка. Това е животът. Само така можем да сме щастливи. Само с добро можем наистина да променим миналото и бъдещето.

Много готино, че се опитаха да вкарат и малко наука във фантазията. Отделиха достатъчно време за нея и някои обяснения около голямата мистерия. Гранична ситуация, паралелен свят и допустимата поправимост на грешките.

Судачи-изследователят, всъщност не се оказа малкият брат на Оотаро, както ми се щеше да бъде, но той се яви ключова фигура в историята. Човекът с въпросите, подтикващи към осъзнаване на действията и нещата.

Разбира се, не всичко е изяснено и според това, което дадоха на финала, ще има някакво продължение. Трябва да се разровя, но определено изглеждаше така.

Отлична роля направи Кенто. Може би, за момента доказва, че телевизията му е по-силната страна. Там получава далеч по-разнообразни персонажи и има възможност да се развива. Чакам последните му филми, за да се изкажа по-категорично по отношение на киното.

Страхотно е, че със Судачи направиха съвместен клип към основната песен на дорамата! Може по-натам още нещо интересно да ни представят. Дано! Добро комбо са.

 

П.П. ОТ много време не бях следвала паралелно една дорама. Тази ме натъжи, след като свърши. Остави онова странно чувство - нежелание за раздяла с героите.

П.П. Тази дорама май би рекорда за целувки изобщо. Покрива си името отвсякъде.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Така, така. Наистина има още един, специален епизод. Истинският ендинг се казва "Todome no parallel". Действието се развива година по-късно. 

Май са започнали излъчване по Hulu. То е spin-off. Няма превод.

Sayonara elegy превод и романджи:

Off Topic
Sayonara Elegy lyrics +English translation

[Japanese/Romaji]

Boku wa ima mukuchi na sora ni
Hakidashita kodoku to yuu na no kumo
Sono kumo ga ame wo furasete niji ga deru
Douse tsukamenai no ni

Hajimete no kisu wo
Kurikae shite hoshi kute

Ai ga boku ni kamitsuite hanasanai to yuu keredo
Samishisa no katachi wa kawaranai mitai da
Maiagatte yuke itsuka yoru no mukou gawa
Unzari suru hodo hikare kimi no uta

Yasashisa ga nigotta hibi no
Yuuutsu wa man’in densha mitai da
Sameta nukumori wo
Muyami ni houri nageta

Boku ga ai wo shinjite mo kitto inaku narun daro
Sore nara iranai kanashi sugiru kara
Sayonara sae mo umaku iena sou dakara
Te wo furu kawari ni dakishimete mita yo

Nagare boshi wo mita x2
Negau boku no uta!

Soba ni iru dake de honto shiawase datta na
Soba ni iru dake de tada sore dake de sa

Ai ga boku ni kamitsuite hanasanai to yuu keredo
Samishisa no katachi wa kawaranai mitai da
Mai agatte yuke itsuka yoru no mukou gawa
Unzari suru hodo hikare kimi no uta

Mou kizutsukanai x2
Hikare kimi no uta! 

 

[English translation]

I am no under the silent sky
Breathing out the so called loneliness of the cloud’s name
I will let that cloud rain
The rainbow shows up, but I can’t reach it anyway 


I want to repeat our first kiss

The love got me and it won’t let me go
It seems like the look of loneliness never changes
Tomorrow or any day, it depends on where you are
I am tired of being sick of your songs


The tender spots in the clouds
It seems to be melancholy
I let go of the feelings
I was tossed so recklessly

I wonder if I believe in love?
Because if it disappeared, it would be too sad
But it seems that there is even a good in goodbye
I tried to hug you instead of drifting away

I saw a shooting star x2
So I sing my dreams in this song

I was happy just by being near you
To be near you was all I needed

The love got me and it won’t let me go
It seems like the look of loneliness never changes
Tomorrow or any day, it depends on where you are
I am tired of being sick of your songs

It doesn’t hurt anymore
It doesn’t hurt anymore
Song of your dreams!

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дааам, наистина ми се иска да продължа да гледам още от тази история. Така де, като всяко произведение, което те е завладяло и от което не можеш да се откъснеш. Хубаво е, че има възможност за довършване на историята. Въпреки, че за мен ще е по скоро като алтернативен край. И ще се радвам отново да попадна в света на Отаро и Сайко. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Жестока драма!!! Изгледах ги всички серии на един дъх. Всъщност има логика в цялата история. Колкото и да се връща времето, колкото и да се опитват да поправят и променят нещата и случващото се, в крайна сметка най-важна е вътрешната промяна. Приятно гледане на всички!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много ми хареса! Последните месеци избирателно гледам тук-там по някоя драма и случайно попаднах на клип в ютюб за Тодоме(обаче доста подвеждащ клип, защото беше за Сайко и Такаужи в светлина, в която така и не ги показаха в сериала). Радвам се, че реших да го загледам. Наистина на един дъх се гледа тази дорама, действието е динамично, интригуващ и добре заплетен е сюжетът, а образите са много добре изградени(което се дължи и на прекрасната игра на всички)! Дори не мога да посоча фаворит сред персонажите, всички грабват с нещо свойствено. Актрисата, която играе Сайко ми направи голямо впечатление, има нещо в излъчването и присъствието й, надявам се да намеря други хубави дорами с нея. А на Кенто, от всичко изгледано с него, тук ролята му прилепна идеално. Идеята на сериала е доста позната, макар че японците пак са придали онзи свой привкус. Чак ми се иска да беше по-дълъг. Спин-офът нещо не ми хареса и не го и догледах. Почти съм сигурна, че ще го повтарям и потретвам този сериал. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 50 минути, seal_reinforce написа:

Тоз, '"баткото" на момата, борсук и темерут ли се очертава да бъде? 

Нещо такова:D. Тамън като за теб.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 Masaki Suda - Sayonara Elegy Ost Todome no Kiss 

 Оста си ми хареса най-много на мен в тази драма. А бездомника - просто култов образ. Уникален! Изобщо струваше си всяка минута. Сега ще имам повод да го погледна отново - страхотно е, че има български субтитри. Благодаря на преводача!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...