Jump to content

Blanket Cats (2017)


Recommended Posts

DAawMCgXUAATBl2?format=jpg&name=medium

 

Blanket Cats (ブランケット・キャッツ)

Страна: Япония

Също така известен като: Buranketto Kyattsu

По новелата на: Kiyoshi Shigematsu - "Buranketto Kyattsu"

Период на излъчване: 2017 – Юни – 23 до 2017 – Август – 04

Време на излъчване: Петък 22:00

Формат: Renzoku

Жанр: Драма

Канал: NHK

Епизоди: 7

Режисьор: Taro Otani, Shigekatsu Honda

Субтитри: Английски

 

Участват:

Nishijima Hidetoshi като Shiina Shusuke

Kichise Michiko като Fujimura Misaki

Shimazaki Haruka като Mizushima Kaede

Karata Erika като Saeki Sakura

Sakai Miki като Shiina Yoko

Miho Jun като Saeki Naoko

Renbutsu Misako като Tachibana Hiromi (ep1)

Tomosaka Rie като Ishida Yukie (ep3)

 

Резюме: Драмата разказва за работещия в магазин за поправки на мебели Шина Шуске, който търси нови собственици на седем котки, оставени от покойната му съпруга. Заедно със своята приятелка от детинство, ветеринарния лекар Фуджимура Мисаки, решават да изпращат пухкавите животинки в новия им дом, заедно с тяхно лично котешко одеяло. Дали всяка котка ще намери свои стопани, или ще стане причина за сериозни семейни проблеми? А може би ще помогнат точно за разрешаването на такива? Защото всеки дом е пуст без котка, а котка в дома е равносилно на психотерапия.

 

:essub:

 

 

:subs: Свали с български субтитри :click: :click:

 

:subs: Онлайн с български субтитри :click:

 

Свали с английски субтитри :click:  :click:  :click:    

 

Онлайн с английски субтитри  :click:

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Втора серия и очарователна бяло-сивотигрова котка припомниха важен урок. Чудесно преколедно сериалче с хубава музика и много мъркане! :wub:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Този сериал бе дълго чакан от мен да се появи онлайн качен, на английски имам предвид. Но като недочаках го изгледах след епизод 3/4 с български вече. Благодарение на темата тук разбрах че има такъв.

Добри и не от най-стандартните разкази с включване на котките в тях в стил human drama. На собственика на котките съчуствах почти през цялото време. В тоз неговия прайд не се знаеше кой лъва кой лъвиците ;), п

ълна анархия. По едно време взех да водя в писмен вид отчет на броя котки ;). Но както и предполагах

Spoiler

котките финално като брой не намаляха.

Браво на сценариста Мичиру Егашира адаптирала мангата   от мен. Пак да кажа , че историите не бяха от най-стандартните и достатъчно разнообразни и елегантно-поучителни.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, елегантно-поучителни бяха всички истории в този сериал, който започнах да гледам преди месец, но видейки че всеки епизод ни предлага различна история, реших да му се насладя бавно и във вечер, в която искам да гледам точно този японски стил и дух, който лъха от всеки епизод. Естествено, последната история ме докосна най-силно, но това не означава, че останалите бяха по-малко емоционални. Котките бяха очарователни. :wub: Старта на всеки епизод кара зрителя да се усмихва с реплики от рода на

Off Topic

"Дааа, защо оставих тази чаша тук? Тя котката не е виновна, че я е бутнала и счупила. Аз съм виновен, че я забравих оставена тук." :D 

Иии дааа, забавното на финала беше, че

Off Topic

броя на котките в крайна сметка пак стана 7, въпреки осиновените пухкавелчовци. :D 

Хубав сериал. Има над какво да мисли зрителя, след всеки епизод. 

Благодарности за превода. :bow:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нишиджима Хидетоши, съвсем същият като в "Карай колата ми", заради приликата в сюжета, отново завладяващо присъствие. Плюс много котета.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...