Jump to content

Recommended Posts

spacer.png

 

Geoul sokeuro / Into the Mirror / Зазеркалье

(първообраз на американския "Mirrors" от 2008 г.)

Година: 2003

Жанр: Мистика, Ужаси, Трилър

Продължителност: 1:52 ч. 

Страна: Южна Корея

Режисьор: Kim Seong Ho

 

В ролите:

Yu Ji Tae

Kim Myeong Min

Kim Hye Na

Gi Ju Bong

Kim Myoeng Su

Lee Young Jin

Oh Jung Se

 

Описание:

След пожар, избухнал преди година в скъп търговски център, новият собственик решава да го открие отново. Но малко преди откриването в сградата се случват две загадъчни убийства. Младият началник на охраната, уволнен от полицията, се опитва да открие истината, като предполага, че причина са призраци, живеещи "зад" огледалата. Заедно с него провежда разследване и негов бивш колега, който търси рационално обяснение за престъпленията...
 

Лично мнение:

Класи над американското копие. В сравнение с него - коренно различна стилистика, не толкова пищни декори и специални ефекти, което обаче съвсем не означава, че е по-малко плашещ. Историята е разказана по доста по-изтънчен и увлекателен начин, с неочакван, но логичен (за разлика от US версията) финал. Хубав филм.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз споделям предходното мнение - филмът е страхотен. Класи над американската версия, историята те увлича и държи в напрежение до финала. Всички фенове на жанра да теглят смело, ще останат доволни.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Снощи изгледах и трите филма и мога да кажа, че оригинала и римейка са добри, имаше си хорър тръпка.

Американската версия е леко променена и доразвита като история и в детайлите, но продължението и е страшен резил, пълна скръб, загуба на време.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да си призная беше ми малко скучен,но като цяло ми хареса.Преди него гледах един друг азиатски ужас, който много ме стресна,и просто очаквах този да е по динамичен :unsure:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...