Jump to content

Into the Mirror (2003)

Tan
 Share

Recommended Posts

spacer.png

Geoul sokeuro / Into the Mirror / Зазеркалье

(първообраз на американския "Mirrors" от 2008 г.)

Година: 2003

Жанр: Мистика, Ужаси, Трилър

Продължителност: 1:52 ч. 

Страна: Южна Корея

Режисьор: Kim Seong Ho

В ролите:

Yu Ji Tae

Kim Myeong Min

Kim Hye Na

Gi Ju Bong

Kim Myoeng Su

Lee Young Jin

Oh Jung Se

Описание:

След пожар, избухнал преди година в скъп търговски център, новият собственик решава да го открие отново. Но малко преди откриването в сградата се случват две загадъчни убийства. Младият началник на охраната, уволнен от полицията, се опитва да открие истината, като предполага, че причина са призраци, живеещи "зад" огледалата. Заедно с него провежда разследване и негов бивш колега, който търси рационално обяснение за престъпленията...

Лично мнение:

Класи над американското копие. В сравнение с него - коренно различна стилистика, не толкова пищни декори и специални ефекти, което обаче съвсем не означава, че е по-малко плашещ. Историята е разказана по доста по-изтънчен и увлекателен начин, с неочакван, но логичен (за разлика от US версията) финал. Хубав филм.

И аз споделям предходното мнение - филмът е страхотен. Класи над американската версия, историята те увлича и държи в напрежение до финала. Всички фенове на жанра да теглят смело, ще останат доволни.

Снощи изгледах и трите филма и мога да кажа, че оригинала и римейка са добри, имаше си хорър тръпка.

Американската версия е леко променена и доразвита като история и в детайлите, но продължението и е страшен резил, пълна скръб, загуба на време.

Да си призная беше ми малко скучен,но като цяло ми хареса.Преди него гледах един друг азиатски ужас, който много ме стресна,и просто очаквах този да е по динамичен :unsure: