Jump to content

10-ти рожден ден на Eastern Spirit - дискусионна тема


Recommended Posts

преди 17 минути, kandala написа:

И аз идвам. Да, 20 април звучи хубаво. Ако се избере тази дата, наистина ще е удобно за повече хора.

Ще споделя нещо от личен опит. С група приятели се събираме от време на време по наши си неща, но си е жива мъка докато се случи. То се започва едно "по принцип съм съгласен" и така се кара до два ни преди събитието. Накрая желаещите се редуцират на половина. И винаги, ВИНАГИ някой не-участвал в обсъждането е недоволен от мястото ('щото леко вляво се чувало/виждало/дишало по-добре) или от менюто (че панираните кашкавалчета били по-вкусни от сиренцата)...
Мнозина не си дават сметка, че за да се организира едно такова нещо си е мислене, време и не на последно място - средства. Ако ще се събират 10+ души, то всяко заведение иска някакво капаро за събитието. И това означава, че физически някой трябва да отиде да плати, да уточни някакво меню, защото в повечето случаи заведенията искат такова, да избере маса/маси например...  Ох, извинявайте, разпалих се малко.

Както и да е, предлагам да дадем срок за записване. Знам, знам че звучи тъпо, но едно е да се организира място за 5, друго за 15 и съвсем различно за 25 души. Съответно след това да се реши и капарира мястото. Практичната Дева в мен така си представя нещата. :D
Извинете за многословието!

 

 Така е, но ако нямаш свръх очаквания става по весело. Така, че хора, елате просто да се забавляваме и да се опознаем. Все пак не е толкова лесно да намериш много други харесващи изтока в обкръжението ни.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Идеята за РД на форума е страхотна, форумната среща също е добра идея, избраните дати също. Само искам да напомня, че не всички съфорумци живеят в София. Ние сме в цялата страна. Има хора от Варна, Силистра, Бургас, Добрич, Русе, Кюстендил, Велико Търново и да не продължавам. Среща някъде из центъра на страната ще е по-разумен вариант. Знам, че е много трудно да се направи такава организация, защото се започва - ще дойда, няма да дойда, идвам, ама......... и куп други врътки, но смятам, че така е редно. За мен не е проблем да пътувам до София - какво са някакви 4 часа,  да си резервирам хотел, да присъствам на срещата и после да се прибера, но има хора от по-далеч и може би с по-малки финансови възможности.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не съм писала от много време, не защото ми се изгуби интересът, просто в момента съм в период на свръх-заетост и нямам време за това, но искам да изявя желание за присъствие, ако ще се организира форумно празнуване на рождения ден(Колкото и да е невероятно, от 2009 съм в този форум, като този ми профил е вторият поред, и все още не съм била на форумна среща! С повечето от съфорумниците се знаем само онлайн. Ще се радвам ужасно много да успея този път да дойда). За мен лично ще е по-удобно да е през уикенда, защото работя до 9 вечерта през седмицата, но каквото решите като дата и час, надявам се да успея да дойда. :) 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз съм в същото положение, от доста време не бях влизала, макар че смея да кажа за много дълъг период от време си живеех тук – къде с мнения, къде тихичко. Ако се организира нещо в удобно време и място, там съм. 
Доста се навих и за чашка, да имам какво да показвам из офиса. 

Иначе поначало съм ''за'' идеята за културни събития, повече онлайн активност, лекции на пътешественици или изобщо интересни хора, които имат какво да разкажат. Проблемът при мен, а предполагам и при немалка част от съфорумците е, че не само форумът порасна, а и ние. Беше много по-лесно да допринасям с мнения, теми за неща, които харесвам, да посещавам повече събития, свързани с Изтока, когато единственото ми задължение беше да ходя на училище. ;) Oh boy, was it easy... И после дойдоха отговорностите, работата, битовизмите...А и едно време форумите си бяха голяма работа.

Има как да се съчетае всичко обаче, щом всички тук успяват вече десетилетие :)  


 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз мисля, че за най-активните писачи и преводачи , както и за най-старите членове и модератори трябва да има награди и поощрения.:) 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Разбирам, че датата е 21.04, а мястото и часа уточнени ли са? Имам желание да дойда. Трябва ли да се записвам предварително? В анкетата съм гласувала.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...