Jump to content
Blue_Moon

10-ти рожден ден на Eastern Spirit - дискусионна тема

Recommended Posts

6af7fd3e8e42ba55.jpg

Скъпи съфорумници, ако не ме лъже паметта, на 16-ти април 2018-та /догодина/, милото ни форумче става на 10 години!
Както Рагнос вече спомена в друга тема, хубаво е по-навреме да започнем да обсъждаме
и дискутираме варианти, идеи и предложения относно отпразнуването на рождения ден.
Затова отварям тази тема, споделете тук вашите
идеи и предложения. Нека се съберем и заедно да отпразнуваме годишнината на любимия ни форум! :)

8b40f4fc60cbb402.jpg

• Upvote 1

Тъй като темата е нова, а вече публикуваните коментари я предшестват, те не могат да бъдат прехвърлени, единствено цитирани. Съжалявам за неудобството, но ще ви помоля отново да се включите в настоящата тема и да продължим с дискусията. :)

На 12/7/2017 at 14:22, helyg написа:

Чудесно. Аз съм "За". Ще помогна с каквото мога. Ще си пусна и отпуск или почивен ден за тогава.

На 12/7/2017 at 15:41, sonihrisi написа:

Страхотна е идеята тържествено да се отбележи 10-тата годишнина от основаването. Ще участвам с удоволствие. Убедена съм, че всички, които имат възможност ще направят като мен. 

Преди 8 часа, sonihrisi написа:

Хора, ние сме българи - нали? Що не вземем като такива да отбележим през април годишнината от създаването на любимият ни форум :D в едно българско място, пък там ще си говорим за азиатско кино и други дето само ние си ги знаем. С една дума - национална среща в Жеравна. Хем ще почетем традициите, нашенските, хем ще уважим това, което всички ни вълнува. И свобода ще дадем на всички, кой с народна носия, кой с юката, който пък му е по душа с кимоно, ханбок - всички дето го имат. Така ще съберем сичко в едно и родното българско и нашата любов азиатска. И пералня за най-добре накипрен съфорумец, ама що да е самсунг, дайте нещо по-така.;) Че с какво сме по-различни от тези дето през август ходят в Жеравна в народни носии - ний също го можем .....................нъл тъй.

Преди 7 часа, cucyta написа:

Април ми е любим месец. Направо чудесно бих си отпразнувала рождения ден по този начин.

Какво точно ще правим в Жеравна, ако е там срещата?

Моята идея е да издирим някоя сгодна дискотека в София и да си направим кпоп парти, ама ме мързи да организирам :D.

Преди 4 часа, Sierra написа:

Моята идея е да издирим някоя сгодна дискотека в София и да си направим кпоп парти, ама ме мързи да организирам :D.

:wacko:

Не се приема. :bee:

• Like 1
  • Upvote 1

Аз имам много идеи, ама трябва да се съберем да ги обсъдим.

Кажете кога - този уикенд свободни?

Супер! Аз съм "за" и съм свободна този уикенд. Само кажете място и час. :)

И аз съм "ЗА", може би в китайския до Витошка? Събота?

Пишете в темата за срещите, ако ще има такава.

Иначе съм навита да направим форумно пътуване из България, особено ако посетим интересни места, където има какво да се види - природа, история.

Живи и здрави - догодина!

• Like 1
  • Upvote 1

Не знам за такова пътуване по пътищата вечни на България... не съм сигурна, че с такова ще отбележим рождения ден на форум за Азия. Винаги можем да си направим такова и без повод. За мен този рожден ден трябва да бъде отбелязан с някакво събитие, свързано с Азия - било с Корея, било с Япония или въобще като цяло - песни, танци и прочие забавления, но да бъдат в духа на Истърн спирит. Съгласна съм, че сме българи, но имаме предостатъчно типични български национални празници, за които можем да организираме и да посетим едно-две-пет български традиционни селища, като Жеравна, Боженци или някое друго. На повечето възрожденски такива съм ходила и мога да ви служа и като гид. Но за мен рождения ден на Истърн спирит трябва да носи духа на Азия в себе си.

• Upvote 4

Да се разпиша и аз с намерение за присъствие. Живи и здрави, ако скоро се разбере и датата, направо отпуск ще заявя. 

Подкрепям helyg в горното. И аз мисля че водещ трябва да е духа на Изтока. Някаква тематична вечер си представям, с игри, храна (ХРАНА!!!) и азиатска музика. (:P). 

С радост бих помогнала с каквото мога - писане, носене, пренасяне, най-вече ядене и пиене ;). 

• Like 1
  • Upvote 2

За вдъхновение:

• Upvote 1

На 13.12.2017 г. at 10:07, Sierra написа:

Какво точно ще правим в Жеравна, ако е там срещата?

Дискотека+кпоп е нещо, на което и срещу заплащане не бих присъствала :D Хайде нещо не толкова затворено в жанра, че всички сме с различни вкусове. Жеравна не ми звучи зле, впрочем;)

• Upvote 2

Ами то с годините за честване е леко сложно. Принципно, верно е - датите на раждане и смърт се честват на датите - съответно. Обаче политическите/ социалните и идеологическите поводи са дълги и напоителни. И даже с годишнините е така. Да речем - к'во да го наричаме, то си е - 2018 е годината на Христо Ботев. (А 2016 г. беше на Априлското възстание.. не само през Април.) Едноименно училище, което знам, е предивидило 25 събития по темата "Христо Ботев - някои яко тъпи, (но други не чак толкова), и въобще за всекиго по нещо.

Спирита като общност не бих нарекла училище (да, даа! не ми излизайте, че учи на източния дух :) ), но и само вътрешна агитка за разпивка не е. Има си слоеве (като лука, подмигва Зеления.)

Следователно може да има няколко събития за различни групи посетители и фенове. 

Лично за мен Спирта е онлайн, главно. (Кефи ме изборността на времето и компанията, която си отделям.) Следователно обаче бих се радвала на онлайн отбелязване:

- галерии и постери със снимки

- листове подбрани филми и вечери на нам си кое кино, 

- преведени интервюта от изток.

- автентични интервюта на основатели/ интересни личности в областта

- ю-тюб плейлисти и препоръки

- фаце-бук  активности (замунда, вбокс също)

- насочени по темата новини

- връзки и съвместни изяви с други общности и пр.

- флаерче/календар/бележник - и да, би могъл да се продава

- сборник с бисери

- кухненски експеримент/ сборник с рецепти

- гости

---- и не знам :) може още и пр 

• Like 4

Така е, с две ръце за поста на Майра. Като влезеш тук/Eastern spirit/ влизаш в един необятен океан - то преводи, то шедьоври дето никой от познатите ти няма шанс никога да гледа/защото не подозира/, а ти си гледал, че и следиш още десет нови неща на този същия никому неизвестен японски или корейски режисьор и още и още и тоя океан те тегли здраво, а за "всички", ти си просто един заблуден индивид със странни интереси. И на мен ми се иска форума да е по-популярен в добрия смисъл на тази дума, не масов, но да се гледат по-често и  повече хубави азиатски филми и да не са в графа  "екзотични", а в графа добрите хубави филми със сърце, което ние познаваме.

Спиритът трябва да излезе наяве и това е добър повод ние да станем по-популярни и отворени. Емблемата Eastern spirit си е готина кауза.

10 години Eastern spirit, повече и по-надалеч...

Аз не съм по слоганите, но може на някой да му хрумне нещо готино. :)

Към и още: фотогалерия/клип на шарените муцунки тук, дето всеки ги знае, но никога не ги е виждал на живо, да не изреждам вие се знаете :P

• Like 2
  • Upvote 1

Майра, черпя за десетата годишнина с една японска плейлиста;)

* Ама 8tracks вече не ги стриймва директно качените тракове извън САЩ, а ги търси в Ютъп, което ще ми изгуби над половината плейлиста...

• Like 2

kcekce, Сърдечни благодарности :). Кефеща е много. 

• Upvote 1

Хубави идеи, Майра! Много ми допаднаха.

Колкото до излизането наяве на лицата, мисията е малко сложна, предвид факта, че повечето се крият умишлено. Не случайно на форумни срещи се случва да  има-няма 5-6 човека. Хората действат под прикритие и онлайн.;)

Какво означава "гости"? На какво ще гостуват? 

• Upvote 1

Е то ясно, че който не иска да се показва, няма да го прави. Но пък има хора, които искат или са искали във времето. И пак може да е лично или в публични секции на форума или да се вижда при влизане  или пък само при условия и пр.

Гостуването може да е на всеки, който има какво да разкаже - пътешественик, работещ в областта, или кой го знае. Може да е във фейса или в чат канала на форума или в специална тема/ раздел или на сто други места.Важното е да е лично :).

• Like 1

Истърн спирит  посетете,

за проблемите си забравете!

И макар и аноним,

всеки тука е значим.;)

• Like 3
  • Upvote 2

Voila:

244548c44249fda1.jpg

• Like 2
  • Upvote 2