Jump to content

Офтопик форевър 2 (фордвевър)


diant

Recommended Posts

Абе аз почнах да гледам, ама прочетох за Милен Цветков, лека му пръст, и се разстроих. Такава трагедия и абсурд :(

Може да съм чалната, обаче искам един ден смъртта ми да има смисъл, освен да бъде драматична.

 

Иначе до одеве си мислех, че Джейн Остин не я свързвам баш с тебе. Не ми идат много мизантропски моминските й блянове. Моето детско сърце пък навремето беше разбито от едно сай-фай, преди да стигне до класиците и сестрите Бронте.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 Джейн Остин е най-голямото противоречие в нрава, характера и вкусовете ми. Истината е, че късно се включи във форума. Когато бяха активни темите на позора, често , твърде често е споменавана от мен.Не ми се иска да задълбаваме в сериозни теми.

Off Topic

 

Милен Цветков, заслужава да бъде споменат с добро, но аз се питам какво ли ще е на семейството му тези дни ? Буквално цялата държава ще го споменава, ще навират своето съжаление за пет минути, а след това ще продължават да живеят живота си. Което е нормално, ала на мен винаги това ми се е струвало цинично - живота си продължава. Един човек си отива, времено спира за близките му, познатите може и да отделят няколко дни в мисли за него, но реално нищо не се променя. Като никога ще ми е лесно да се аргументирам, но не искам. Точно в тази тема не ми се дълбае.

Не си чалната, повечето хора искат да има смисъл в края им. Аз (и то не заради последната една година) винаги съм искала да ме забравят. Искам да знам, че като ме няма, тези които остават, няма да пропилеят и ден в печал. Искам да не липсвам.

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Джейн Остин е талантлива. Свидетелство за това е, че все още нейните книги се четат с удоволствие. Друг е въпросът кой я харесва и кой не. Аз като сравнително образован човек съм запознат с нейното творчество. Рядко гледам филмите по нейните произведения, Ема не ми е сред любимите, но съм чел романа. Всъщност Елизабет Бенет и Дарси са моите любими герои, но признавам само сериалът на ББС. Всичко останало не ми е по вкуса.

 

Spoiler

Нека Милен Цветков почива в мир! Много съжалявам и се чувства зле, когато невинен човек си отиде по вина на някой друг. Единствено се надявам, че виновният ще бъде наказан подобаващо. Не познава семейството му, но ще използвам този форум да поднеса съболезнования.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз сега да ви хвърля в амок, ама не мога да понасям Колин Фърт. :DВерсията с него, напук на всички върли фенки, не ми допадна чак толкова. Тия дни се хванах да изгледам сериала от 1980 г., не беше крайно зле. Старата холивудска версия ме забавляваше много, не в хубавия смисъл. С риск Кева да се откаже от мен, предпочитам Матю Макфейдън и дори Кийра и леко просташката Лизи, които ѝ бяха отредили. 

Меко казано тъп начин да си отидеш. Дори напълно непознат човек да беше, пак е вбесяващо. Версии всякакви, но на семейството не искам да си представям какво им е...

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз май не се водя толкова по актьорския състав, просто на BBC ми идат най-изпипани.

 

Persuasion (2007) също не е лош. Главната много ми напомня на тая от A Room with a View (2007), който ми е любим.

 

Off Topic

Такова нещо едно на ръка, че е тежко, ама когато те връхлита изневиделица не се преживява, направо. Всяка сутрин се будиш и неистово ти се иска да е било кошмар. И е много мъчително да гледаш как живота си продължава. Не че завиждаш, но си даваш сметка, че ти не можеш да излезеш от тая ситуация. Тя винаги ще те дели на "преди" и "след".

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Спиди, няма да се отказвам от теб :D. Каквото и да кажеш, няма да ми промени отношението към книгата или адаптациите й. Не мога да те накарам да харесваш Колин Фърт, но за мен той си остава единственият възможен екранен Дарси. Като оставим актьорите на страна, действието в сериала следва много плътно книгата. Малко от текста са орязали, а и мисис Бенет ти идва да я хванеш за гушата в първите пет минути :896767:. Мистър Колинс ми е другият фаворит от актьорите там. Благодарна съм на сериала, защото той беше причината да прочета книгата, а в последствие да се запозная с Джейн Остин. Книгата ми е толкова любима, твърде често я препрочитам и знам, че това ще е от нещата, който винаги ще правя. Сега си дадох сметка, че са минали 20 години от първото ми отваряне на тая пущина, а все същата лудост си ме тресе.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 2 минути, Кева написа:

...а и мисис Бенет ти идва да я хванеш за гушата в първите пет минути...

 

И Лидето... :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Лидето от сериала не ме дразнеше, Мерито ме вбесяваше, а Лидето е едно глупаво дете на,  което нямаше кой да му дръпне юздите, но в нея има цвят. Нахакана дързост, много енергия и глупост присъща на дете на 15 години. Докато Мери е едно сиво, злобно и прекаленно глупаво, задръстено човече. Глупоста на Лидия, някак не ме дразнеше, докато Мери ........

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да се отчета с "Death Comes to Pemberley" - не е крайно лошо, дори е прилично. Честно казано най-ме дразнеше избора на Елизабет. Този сериал постигна три неща :

за липсва ми неудържимо книгата, искам пак да си пусна сериала с Дженифър Или и Колин Фърт, дори съм на кантар да не прочета онова псевдо продължение посветено на Джорджиана :D. Гледа ми се нещо британско, че дори и онази версия с Кийра.

Загубена кауза съм до утре - взимам си книгата :) .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз Кийра нещо не я харесвам в устата. А новата 'Emma' я зае*ах на голите задници. Според мен сичко е било, за да блесне комедийния талант а ла 'Love Actually' на Бил :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Кева, абсолютно съм съгласен с теб. Колин Фърт е единственият приемлив Дарси. Дори до степен, че като чета книгата него си представям. А за псевдо продължението думи нямам. Четох го, разбира се, но не бих го повторил, макар че имам цялата колекция на Джейн Остин в библиотеката си плюс това недоразумение. Преди давах цялата си заплата за книги, но напоследък не купувам. Ще хвърля едно око на Death Comes to Pemberley. Благодаря за отзивите. Не гледай Кийра, моля те. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е, аз даже на кино я гледах Кийра и един , два пъти по-телевизията, даже веднъж май я бях свалила от замунда. Сега чета книгата и съм си се ухилила до уши. Аз също си преставям Колин и Дженифър като Дарси и Лизи :D.

Тюленче, рано се даваш, а Бил - много добре му се получи дебилното поведение :896767:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 9 минути, debil4e написа:

Не знам дали му е тук мястото, но вече чакам другия понеделник и варианта на Дара на BTS:D

 

И като кого ще я гримират, че всичките са по - хубави от нея (в момичето не е останала много естествена красота)? Аз залагам на Джонг Гук, защото само там могат да постигнат що - годе приемлива прилика! На мен племенницата ми, която е на 10 години, специално ми звънна за да ме пита да ли гледам "Капките" и когато и отговорих отрицателно, тя много развълнувано ме информира кой ще ги имитира и сега ще гледам следващото предаване за да преценя как се справя като певица и дали е окепазила много образа си.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 5 минути, eowina написа:

И като кого ще я гримират...

 

То това не е много от значение, от достатъчно голямо разстояние и аз не ги различавам кой кой е. Абе да обуе папуците и сичко е точ :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 25 минути, seal_reinforce написа:

Абе да обуе папуците и сичко е точ :D

 

Окото на Саурон (демек ти) стига си давала идеи на сценаристите, че не се знае как ще реагира шефа ти BlueMoon! :lol2:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз дори не ги знам кой кой е, Рачков се избъзика, че можело и седмината...Няма да се учудя ако пак направят събирателен образ, но надали.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

14 minutes ago, seal_reinforce said:

 

То това не е много от значение, от достатъчно голямо разстояние и аз не ги различавам кой кой е. Абе да обуе папуците и сичко е точ :D

Е, сега нищо не каза!:D Отивам да те докладвам на твоя, бива ли такива работи, не можеш да го различаваш, а на всичкото отгоре и искаш да ме глобяваш! :28558:

Иначе и аз съм навита Дарчето да е като клошарка, другите моля да не ги пипат. :lol2:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@debil4e, тренирай с подписа на @eowina, бетер судоку е :D

 

@jira, еми да, той заради мене обува папуците. Тех не мога да ги сбъркам :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 7 минути, jira написа:

Иначе и аз съм навита Дарчето да е като клошарка, другите моля да не ги пипат. :lol2:

 

На Дарчето ще и е трудничко, да не кажа финансово невъзможно да се барне като "Гучи" клошар от горе до долу! :ilovethis:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...