Jump to content

Офтопик форевър 2 (фордвевър)


diant

Recommended Posts

Гледах новата версия на Ема и сега сериозно ме мъчи един въпрос : тия нарочно ли са го направили толкова нелепо или случайно им се е получило :896767::896767::896767: ?

Първоначално ме втрещи колко абсурдно го раздават, но в последствие това почна да ме забавлява по-един неочакван начин. Вярно Ема не е любимата ми история, ама това е някак брутално :D.

Обаче наистина ме измъчва : случайност ли е или нарочно търсен ефект ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз си спомням само Гуинет Полтроул и Баровки, обаче Кейт си я харесвам много и може би трябва да си дръпна и тая ми ти версия :D. Новото е много нелепо, дори Ема не заслужава такава гавра :896767:. Вярно самата гавра ми стана забавна, ама .....че и пари са давали за декори, заплати :28558:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сериала не съм гледала, но пък на любимата ми книга ,най-читавата адаптация е на BBC. Мина ми през главата да спра  недорузумението и да си пусна Дарси.

От кога е версията с Кейт Бекинсейл, че ми стана любопитно - почвам да изтрещявам :28558:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 30 минути, Кева написа:

Гледах новата версия на Ема и сега сериозно ме мъчи един въпрос : тия нарочно ли са го направили толкова нелепо или случайно им се е получило :896767::896767::896767: ?

Първоначално ме втрещи колко абсурдно го раздават, но в последствие това почна да ме забавлява по-един неочакван начин. Вярно Ема не е любимата ми история, ама това е някак брутално :D.

Обаче наистина ме измъчва : случайност ли е или нарочно търсен ефект ?

 

Коя версия на "Ема" така те е шокирала? Аз наскоро с много превъртане гледах криминале базирано на героите от "Гордост и предразсъдъци"; действието се развиваше години след края на романа - не ми хареса никак, ама никак (това е учтивото ми описание на гледаното, иначе изпратих доста цветисти пожелания на майките на хората сътворили това недоразумение); историята ми е голяма слабост и много мразя някой да се гаври с любимите ми книги прикрит под булото на творческата свобода; обичам да си фантазирам какво ли се е случило след "...и заживели щастливо" (фенщина, какво да се прави :28558:), но някой да ми дава тон на фантазиите изобщо не ми допада!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@Кева, от 1996, от когато е и тоя с Гуинет. Тия простотии да се пускат вариации едновременно, ме водят до мисълта, че вероятно съм ги гледала и двата, за да ги сравня. Не помня нищо, значи не са ме впечатлили: :click:

Сериалът с Дъмбълдор и бившия мъж на А.Джоли обаче си го гледам редовно, ахахахах: :click:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не бих казала шокирала, просто си е абсурдно, а точно Ема не я обичам. Книгата не ми харесва и бих понесла да се експериментира, но това си е несериозно :D. Така де ,има претенции за някаква нормална адаптация, много реклама му хвърлиха преди да излезне в началото на годината и ми стана любопитно. Съвсем сериозно се чудя, дали съзнателно са търсили този ефект и със сигурност ще се сещам със смях за това недоразумение .

Преди 3 часа, eowina написа:

 

 Аз наскоро с много превъртане гледах криминале базирано на героите от "Гордост и предразсъдъци"; действието се развиваше години след края на романа

Как се казва, събуди ми любопитството и бих го гледала.Имаше някакаво безумие със зомбита, което не изтърпях, но щом с него се пробвах, значи всичко мога да понеса :)

Тюленче, благодаря :D. Тия са тотални идиоти в една и съща година пускат филм за кината и такъв за телевизиите. Аз май ще се пробвам с алтернативата на "Гордост и предразсъдъци", пък с Емите може след време

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имам предвид този минисериал - "Death Comes to Pemberley" 2013 ; има го с бг субтитри по сайтовете за онлайн гледане; гледах трейлъра на новата "Ема" (дори не съм разбрала, че се очаква такава) - през цялото време имах чувството, че от двете страни на главата на главната героиня някой е сложил две снопчета твърдо сварени нудъли (прическата изглеждаше наистина неестествено).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ти па ,прическата да беше само :D. Даже тя не се набива толкова на очи, новата Ема е бая абсурдна. Благодаря, сега направо ще го пробвам :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 18 минути, Кева написа:

Ти па ,прическата да беше само :D. Даже тя не се набива толкова на очи, новата Ема е бая абсурдна. Благодаря, сега направо ще го пробвам :)

 

Моля! На теб може и да ти хареса! Ааа, забравих - актьорите, които изпълняват главните мъжки роли в новата "Ема" са доста младички за образа си, неубедителни са ми. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Трейлъра не разкрива напълно каква гаргара са си направили с историята :D.Аз нещо не се оправих с онлайн гледането и сега се мъча да го сваля от замунда сериала. На първо четене всички ми се струват малко старички, но любопитството е по-силно от всичко при мен :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 10 минути, Кева написа:

Трейлъра не разкрива напълно каква гаргара са си направили с историята :D.Аз нещо не се оправих с онлайн гледането и сега се мъча да го сваля от замунда сериала. На първо четене всички ми се струват малко старички, но любопитството е по-силно от всичко при мен :)

 

Не мислех да го гледам, но заради остроумните ти коментари тези дни ще се прежаля и ще си го пусна! Даже само лично да се убедя колко нескопосано е направен (така става когато фотограф се помисли за надарен режисьор - видяла жабата, че подковават вола и тя вдигнала крак)!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

После само да не ме търсиш да ме биеш :D. Според мен, не са търсили ефекта на абсурдност и май случайно им се е получило. Има разни сцени кадри, който къртят :), а иначе си е зле скалъпена версия, която е малко скучна. Логично обяснение нямам защо, като не ми харесва книгата упорито гледам филми по нея, този обаче май ще се окаже фаворита ми :896767:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Още един бъдещ кандидат да ме трепе :beer:. После ще кажете, дали нарочно или случайно им се е получило така. Определено ме мъчи тоя въпрос :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 33 минути, Кева написа:

После само да не ме търсиш да ме биеш :D. Според мен, не са търсили ефекта на абсурдност и май случайно им се е получило. Има разни сцени кадри, който къртят :), а иначе си е зле скалъпена версия, която е малко скучна. Логично обяснение нямам защо, като не ми харесва книгата упорито гледам филми по нея, този обаче май ще се окаже фаворита ми :896767:

 

преди 27 минути, Кева написа:

Още един бъдещ кандидат да ме трепе :beer:. После ще кажете, дали нарочно или случайно им се е получило така. Определено ме мъчи тоя въпрос :)

 

преди 30 минути, seal_reinforce написа:

Мислех да пропусна, но щом е с младички, ще си го пусна. За чичаците съм пас :D

 

преди 13 минути, seal_reinforce написа:

Само заради Бил ще го гледам. И той е древен, ама друга категория :D

 

Няма да те бием нито аз, нито тюленчето! Ти съвсем откровено си ни предупреди какъв бъркоч е! Историята може и да не я харесваш, но ясно си личи, че авторката е от литературните ти фаворити (при тоя подпис дето си го сложила :lol2:) и затова така упорито гледаш екранизациите по творчеството и; а колкото до мнението ми - можеш да си сигурна, че ще споделя виждането си какво още не е наред с този филм!

 

@seal_reinforce , твърде млада си за да ти се яде вече "агнешко"! И аз мернах Бил Най и се зачудих защо се е снимал в тая щуротия, но не може всички да играят само Хамлет(само се надявам да са му платили добре за понесените душевни травми по време на снимките)!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Чакай да видим, бре. Може да ми хареса. Аз кви мазохизми съм залюбвала... :D

Бил, завалията, така им се моли да го възкресят у Ъндъруърлд-а. Ма те - не, та не. Не са гледали достатъчно китайски фентъзита :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Бил, човека си се забавляваше искрено, а и мен ме радваше :D. Че Гордост и предразсъдъци е любимата ми книга не е тайна, не само подписа ми ме издава. През годините доста съм словоблудствала ни ,клин ни в ръкав на тая тема. Малко съм като папагал, все едни и същи плочи си въртя. Загледах Пембърли и не е чак толкова лошо. Има едно "продължение" на  Гордост и предразсъдъци, книгата май се казваше Гордост, беше завъртяна около Джорджиана и един от разговорите в първа серия между Елизабет и нея от там са го преписали. Лошият полковник, не беше братовчед им, а добрият - бъдещ жених - беше архитект. Книгата не ми понесе, защото си е евтина имитация. Сериала май ще го глътна без проблем. На 10 минута реших, че това не са Дарси и Елизабет, просто съвпадение на имената и толкоз. Малко ме дразни жената, която са избрали за Лизи, но за сега го преживявам.

Колкото и да се навивам да не го правя, най-вероятно утре ще изгледам сериала на ББС, а после за пореден път ще си прочета книгата. Сега само часа ме спира :D.

П.П. Не съм убедена, че боя ще ми се размине. В най-добрият случай, касата бира, която дължа на тюленчето да се увеличи с още една :) .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...