Jump to content

Офтопик форевър 2 (фордвевър)


diant

Recommended Posts

Тъй като знам, че във форума има хора на всякаква възраст и с различен опит, може ли да поискам съвет? Кандидатствам за работа и се чудя как е прието да отоварям на обажданията по телефона, когато звънят да насрочат интервю. Трябва ли да се представя първо? "Добър ден"? Или просто "ало" е окей? Питах майка си и според нея "да, слушам ви" е достатъчно, но ми се щеше да получа второ мнение.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Подкрепям майка ти. Дръж се естествено, но възпитано и няма как да сбъркаш. Всичко, което не е твоето ще звучи фалшиво и за събеседника ти.

Желая ти късмет. :-)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Цитат

"да направим специализирана лекарска комисия, която да отива и да проверява болничните листове. Ангажирали сме всички сили на полицията, да се опитаме, за да не пострадат пък реално тези хора, които са болни, ..."

Вярно, че Бойко е тъп ама тва...:blink:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

То скоро и Истърна няма да го има, като гледам как се поддържа. И полумъртвото участие на потребителите и екипа... давам му най-много още година - две със зор.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 3 часа, seal_reinforce написа:

Другото не зависи от мене, па и ме мързи :896767:

 

Без да искаш, си напипал същината на проблема. Точно тук е бедата - нищо от никой не зависи и всички ги мързи. Парите са последна грижа.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@Ragnos, мен не ме мързи да коментирам, мързи ме/нямам време да гледам. А на празни ясли, ко да разтягам локуми. Сега, за спасението на форума винаги може да се спретне един маратон, ама ако някой си мисли, че това ще помогне...фейса и групите в него отдавна изядоха хляба на секви други алтернативни платформи.

 

А ти щеше да знаеш, че не съм мъж, ако не те мързеше да провериш :896767:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 16 часа, seal_reinforce написа:

@Ragnos, мен не ме мързи да коментирам, мързи ме/нямам време да гледам. А на празни ясли, ко да разтягам локуми. Сега, за спасението на форума винаги може да се спретне един маратон, ама ако някой си мисли, че това ще помогне...фейса и групите в него отдавна изядоха хляба на секви други алтернативни платформи.

 

А ти щеше да знаеш, че не съм мъж, ако не те мързеше да провериш :896767:

 

Никой не говори за коментиране. ;)

Истърн Спирит през годините е бил много повече от интернет форум. Сега е просто форум, при това мъртъв... или хайде да не е мъртъв, но със сигурност на командно дишане.

 

П.П. Предположих, че не си мъж, все пак винаги сме си били кокошарник, а петлите като мен се броят на пръсти. :D Well, point taken. I'm lazy ass.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

                   Командното дишане се предназначава на пациенти с отсъстваща или недостатъчна за поддържане на живота спонтанна вентилация. To се посочва и като профилактика при непосредствен колапс на други физиологични функции компрометирани от- или предизвикващи неефективен газов обмен в белите дробове (например сепсис). Тъй като механичната вентилация служи само за предоставяне на временна дихателна помощ и не е постоянно лечение, намесата има смисъл само ако състоянието на пациента е транзиетно, т. е. може да се очаква рязко или съществено да се подобри с течение на времето.

                  Вероятно има развитие, което продължава само нагоре, без падове, но Спирита, не е толкова съвършен. Затова ще има възходи, ще има спадове, хората ще се променят и заедно с тях част от концепцията, но какво от това. Не бъдете толкова черногледи. 

                  Кокошарник значи, добре, в правилното място съм попаднала, защото цял живот ме наричат квачка.;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Надеждата умира последна.

Между другото, април месец догодина ставаме на 10 години. Чувам да се говори за някакво "гранд" събитие за отбелязване на юбилея. Обзалагам се отсега, че нищо няма да се направи в крайна сметка. Без да съм черноглед. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тъй като се пада през седмицата и аз ще си позволя да бъда черногледа и да кажа, че за годишнината може и нищо да не се направи. Времето е различно от преди, хората са пораснали. Спирита го започнаха студенти преди много време. Ангажиментите на един студент не могат да се сравняват с тези на един семеен работещ човек, каквито вече са повечето от тогавашните студенти. Но пък ако имаме желание, ще се организираме въпреки всичко и ще направим нещо. Какви са ви идеите? За какво "гранд" иде реч?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 3 минути, Ragnos написа:

Надеждата умира последна.

Между другото, април месец догодина ставаме на 10 години. Чувам да се говори за някакво "гранд" събитие за отбелязване на юбилея. Обзалагам се отсега, че нищо няма да се направи в крайна сметка. Без да съм черноглед. :)

 

Надявам се да грешиш и да има събитие! ;) Лично за мен, като нова тук, това е "моето" място в момента. :)

Две години само четях,  докато се реша да се регистрирам. Има и други, които четат форума без да са вътре, има и много, които четат, но не пишат.

Сега, има и други подобни БГ сайтове, но тук натрупаната информация през годините е много ценна и не само това.

За Мастърс тракера , колко е полезен, няма да коментирам. Дано скоро се появи. В Замунда.нет  - само азиатските сериали и филми са с БГ букви, в повечето случаи. Даже не е нужно да ги търсиш, бързо се забелязват.  Още много може да се дискутира, но това не е подходящата тема, затова приключвам.  Усмихнат ден ! :rolleyes:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 2 часа, helyg написа:

Тъй като се пада вторник и аз ще си позволя да бъда черногледа и да кажа, че за годишнината може и нищо да не се направи. Времето е различно от преди, хората са пораснали. Спирита го започнаха студенти преди много време. Ангажиментите на един студент не могат да се сравняват с тези на един семеен работещ човек, каквито вече са повечето от тогавашните студенти. Но пък ако имаме желание, ще се организираме въпреки всичко и ще направим нещо. Какви са ви идеите? За какво "гранд" иде реч?

 

Ние може да не сме вече студенти, но със сигурност могат да се намерят хора с достатъчно време и ентусиазъм (студенти, ученици, фрилансъри) да доразвиват идеите, сайта, сдружението. Отдавна беше времето старите кучета да предадат щафетата, ама вече и за това нямат време.

 

Идеи за гранд събитие нямам, параб била споменала за такова. Може отсега да се пусне една такава тема и до февруари-март да се обсъжда, за да има време и да се организира.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 8 часа, Ragnos написа:

Предположих, че не си мъж...

 

Ама надеждата, викаш, наистина умира последна :D 

А то не е и до мързел и до проверяване, а до четене. Самото спрежение на глаголите веднага дава инфо дали пишещия е, дето вика лафа, 'човек или жена'. Което прави опцията 'Not telling' за пол в личното инфо, напълно безполезна.

 

Кокошарник, хах..ми що не си направи подфорум Футбол? Но аз щях да се навра точно там, де :D

 

Носталгията, в комбинацията с мързел, много мори душата. Не е първия умиращ форум, в който пиша; обикновено се джойнвам в последните им издихания. А фазата на Спирита все още не е такава, мога да те уверя. Ясно е, че за хората, които са тука от самото начало е по-болезнено да гледат състоянието му, но се полагат усилия, видно е.

 

И що да не стане организацията за рд-то? Няма толкоз голямо значение кой ден се пада, има и уикенди за тая работа. Сега, ако ще питате Ragnos дали тая или оная дата става...историята е скептична, относно процента на одобрение :896767: 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...