Jump to content

Recommended Posts

DXQiNGUUQAA18AC.jpg

 

Off Topic

DPSSZw4XcAAa9DPDF688hiUQAADVEZ

 

Donten ni Warau (曇天に笑う)

Страна: Япония

Също така известен като: Laughing Under the Clouds

По мангата на: Karakara-Kemuri - "Donten ni Warau"

Премиера: 21 Март 2018

Времетраене: 94 мин.

Жанр: Екшън, Исторически, Manga

 Режисьор: Katsuyuki Motohiro

Субтитри: Английски

:imdb:

           

Участват:

Sota Fukushi като Tenka Kumo

Nakayama Yuma като Soramaru Kumo

Wakayama Kirato като Chutaro Kumo

Furukawa Yuki като Sousei Abeno

Kiriyama Ren като Shirasu Kinjo

Daito Shunsuke като Seiichiro Takamine

Kaji Masaki като Zenzou Inukai

Ikeda Junya като Hayakage

Wakaba Ryuya като Kiryu

Okuno Eita като Raiga

Koseki Yuta като Nagayama Ren

 

Резюме: Ерата Мейджи. Хората от Запада имат все по-голямо влияние в Страната на изгряващото слънце, а самурайската система замира. В хаоса на това време, престъпленията стават все повече и правителството се принуждава да отвори нови затвори. Трима братя са натоварени със задачата да ескортират затворниците до един нов затвор, но какво ги очаква по пътя?

 

:essub:

 

Линк към анимето :click:

 

Свали с български субтитри :subs: :click:

 

Свали :click:  :click: :click:  :click:  :click:  :click:

 

Онлайн с английски субтитри :click:

 

Зная, че има време но нямам търпение да излезне филм по едно от любимите ми анимета...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Още едно любимо залавие-и като манга и като аниме. С това обаче ще рискувам, изглежда гледаемо от трейлъра.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много харесвам анимето, специално е за мен и незабравим спомен:-))))

Много се радвам, че заглавието излезе. Кастът е любопитен, чакам да оживее.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И изненадващо филма се появи заедно със английски субтитри :lol2:, дано се появи и скоро blu ray качеството все пак е излезнало на 12 Септември..:up:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 44 минути, ukio написа:

Чакам отзиви. Доколкото си спомням, ревютата не бяха лоши. 

 

Честно казано аз също, още се възстановявам от белината...-_-

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Така и не му излезе руски превод и съм щастлива, че има суб.  Благодаря, много!

Както писах и по- горе, слабост ми е анимето.

Беше страхотно удоволствие за мен.  Повече тук сме наясно, че във филмова версия

няма как да се обхване всичко от анимето и някои линии ще липсват, ще липсват и любими неща.

Шинигамито Ширасу и отношенията с братята.

Преломът в средата на анимето с Тенка и как си изгризах ноктите какво ще стане. Защото го гледах в реално време.

Конфликтът на Тенка с Ямаину и защо и как.

Много ми хареса, като за филм, толкова могат да поберати все пак чудесно се справиха.

Дори озъбената усмивка на Тенка.  С холивудска такава, нямаше да е толкова истински.

Няма да казвам суперлативи, само ще кажа, че ще го гледам втори път,  което почти никога не правя.

Още с първите тонове на встъпителната мелодия, се пренесох на концерт на " Ямато",

косата ми настръхна от удоволствие. И вече знаех, че това ще е "моето". От край до край. Така се и оказа.

След края на филма изслушайте почти цялата версия.:-)))

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да. Опитали са се да добавят ритъм и динамика с началния сегмент. Групата се оказа много популярна в Япония. Нарича се Gocoo. Съчетава тайко барабани с транс, електро поп и техно. Основана е през 1997г. Участвал  е в продуцирането на саундтрака на Матрицата 2 и 3. Всъщност, тези хора са изнасяли концерти и навън. Музиката определено е най-страхотният бонус на екранизацията. Добавям чудесния ендинг на Sacanaction - Kagerou. Тези хора винаги са на топ ниво.

Преди излизането на филма, бяха направили забавно клипче с мелодията, с участието на отряда Ямаину.

Иначе за продукцията какво да кажа - фенщина. Готини са всички, макар че за мен визуалният двойник на Тенка винаги ще си остане Юки Тамаки. От друга страна, на Сота му отива да играе по-голям брат и с тези трапчинки, усмивката му е идеална за целта. За Юма и другото хлапе бях сигурна, че ще паснат на ролите.

Радвах се много да видя на екран Дайто и Каджи. Вторият леко се е променил, откакто го зърнахме на сцената на Бункамура преди 6 години. Хаха! 

Има и една сцена с интересни движения на камерата - битката на Сорамару с нинджите. Тя изглеждаше като залепена за рамото му.

Мисля си, че този филм е направен така, че да се хареса и на по-малките. Хубаво е измислено. Като приказка.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Страхотно преживяване беше! Благодаря на Укио за превода и на Ная за редакцията. Заслужаваше, си напълниха ми очите и сърцето! А прекрасната усмивка на Сота, ме накара да го заобичам още повече!:wub:

Пп. Не, че сега я забелязвам, де. :DАма целия сияе като се усмихне.:wub:

Редактирано от cucyta
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...