Jump to content

Recommended Posts

DO1uAt-VoAAGeJF.jpg

 

Bad Genius (ฉลาดเกมส์โกง)

Страна: Тайланд

Също така известен като: Chalat Kem Kong

Премиера: 03 Май 2017

Времетраене: 130 мин.

Жанр: Училищна драма

Режисьор: Nattawut Poonpiriya

Субтитри: Английски

:imdb:

 

Участват:

Chutimon Chuengcharoensukying като Lynn

Eisaya Hosuwan като Grace

Supapunpinyo Teeradon като Pat

Chanon Santinatornkul като Bank

 

Резюме: Добре дошли в бизнес-измамата с изпити, ръководена от Лин (Chutimon Chuengcharoensukying), гениална ученичка която получава идеята за бизнеса си, след като помага на приятелите си Грейс и Пат. Сега тя получава нова задача, която я кара да стъпи в Сидни, Австралия, където Лин и нейните съученици трябва да завършат международния изпит STIC (SAT) и да предадат отговорите на приятелите си в Тайланд, преди изпита да се проведе отново в родната им страна…

 

Награди: New York Asian Film Festival- Rising Star Award (Bad Genius).          

 

 

Свали с английски субтитри :click:  :click: :click:

 

Свали с български субтитри :subs: :click:

 

Онлайн с английски субтитри :click:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имаше доста абсурдни ситуации и наивност от лошите гении и охраняващите и наблюдаващи изпита....

Краят малко ме разочарова.Не че исках генийката да остане лоша. Но някак края не ми се върза...

Направи го за себе си и заради баща си, но как ще връщат тези пари не ми го побира акъла.

А геният , който купи толкова перални за мръсното пране ... 

Много добро, като идея за филма, но не много добре го показаха...

Доста по-различно филмче от това, което съм гледала. Ако някой иска да разнообрази, да гледа!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На мен много ми хареса филмът:) Бях приятно изненадана - направиха от ученическа история за преписване цял шпионски трилър :28558: Имаше динамика, напрежение, изобретателни решения, емоционални обрати... Кастът и актьорската игра също много ми допаднаха. Препоръчвам го, определено задържа интереса от-до, въпреки че е над 2 часа филм ;) На фона на това краят не ми развали добрите впечатления.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По сценария тази година са пуснали и сериал, има го в авистаз с англ. субси;) Случайно разбрах за него, след като вчера си дръпнах филмчето да го изгледам пак и тръгнах да гуглирам нещо за сценаристите. Гледах 2 епизода и засега не ме кефи колкото филма:/ Актьорите са ми на 60 % от класата на тези от филма, освен това в сюжета взеха да забъркват някакви загатвания за любовна история между Лин и Банк... На мен в оригиналната картина ми хареса, че нямаше такова нещо. Даже напротив, Банк първо изпорти Лин пред директорката, после на средата на "операцията" взе да изнудва за още едно милионче, а накрая съвсем алчен стана и започна да я заплашва, за да му помага да правят пари. Никъв романтичен образ не беше;)

 

Та, сериалът за разлика от филма видимо ще бие доста на куха highschool-драма, ама ще видим...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тегаво ми започна филмът, но след може би половин час започва екшънът. Много ми хареса като цяло, бях в напрежение какво ще се случи и как ще се развие историята. Определено точно такъв сюжет не бях гледала и препоръчвам ако ви се гледа нещо различно. 

Spoiler

Сега, не знам доколко е възможно да идеш в друга държава само заради един изпит и най-вече след полет, имаш нагласа с часовата разлика и като прибавим под какво напрежение бяха, всичко беше малко невероятно. Но въпреки всичко от един момент нататък сюжетът така увлича, че не задълбаваш в такива неща.

Самият изпит беше изигран уникално от двамата главни. Как само се мъчеха да запомнят отговорите, особено Лин, която не можа да изпрати втората част и трябваше след това да запомни и другите, пълна лудница.

Банк ме изненада, не очаквах, че ще се окаже най-голямото леке. Още в началото не ми допадна, че изпорти Лин. Според мен Лин си го хареса. 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...