Jump to content

Along With the Gods: The Two Worlds (2017)


Recommended Posts

spacer.png

 

Off Topic

 

DOj-Z_7VQAEbQ_B.jpg

 

Along With the Gods: The Two Worlds (신과 함께)

Страна: Южна Корея

По webcomic series на Joo Ho Min "Singwa Hamgge"

Премиера: 20 декември 2017 (първа част)

Времетраене: 139 мин.

Жанр: Фентъзи, Драма

Режисьор: Kim Yong Hwa

Субтитри: Английски

:imdb:

 

Участват:

Ha Jung Woo като Gang Rim

Cha Tae Hyun като Kim Ja Hong

Ju Ji Hoon като Hae Won Maek

Kim Hyang Gi като Duk Choon

Lee Jung Jae като God of Death (King Yeomra)

Ma Dong Seok като God of House

Do Kyung Soo (EXO) като Won Il Byung

Kim Dong Wook като Soo Hong

Jang Gwang като God of Violence Hell

Jung Hae Kyun като God of Murder Hell

Oh Dal Su като prosecutor

Lim Won Hee като prosecutor

Lee Joon Hyuk като First Lieutenant Park

Kim Soo Ahn като King Taesan

Kim Min Jong като Grim Reaper

Kim Hae Sook (гост)

 

Резюме: След смъртта на човек, Ангел на смъртта придружава починалия до отвъдния свят…

Филмът разказва историята на пожарникаря Ким Джа Хонг (Cha Tae Hyun), който е отведен от трима жътвари в отвъдния свят, под ръководството на Ганг Рим (Ha Jung Woo), водача на „Ангелите на смъртта“. Там Джа Хонг трябва да премине седем изпитания в продължение на 49 дни и да докаже, че е изживял правилно човешкия си живот. В това време неговите трима пазители го защитават, като неизбежно участват в човешките дела...

 

 

Линк към втория филм :click:

 

Български субтитри :subs: :click: 

Свали с български субтитри :subs: :click: :click:

Онлайн с български субтитри :subs: :click:

Свали с български и английски субтитри :click: 

Руски субтитри :click:

Свали с руски субтитри :click:

Онлайн с руски субтитри :click:

 

Как харесвам такива сюжети, дано си струва филмът... :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Изтеглих филма с английските субтитри към торета в AvistaZ. Субтитрите са чудесни. Само на едно място, за около 10 секунди, малко закъсняват и после се оправят. На това място преводът малко ме озадачи, ама кой знае какво наистина са казали. През останалото време субтитрите са си на място и чудесни.

А и за мое учудване, филмът е страхотен! Чудесни ефекти и много добър сценарий!

Прекрасен каст!

Лична оценка 9/10.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Страхотни ефекти има в този филм. Още не съм го изгледала докрай, но действието е динамично и задържа интереса. Като го изгледам...още.:D

Редактирано от cucyta
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Уау! Просто, уау! :yes:

Корейците сложиха в малкия си джоб конкуренцията по смислено премерени, великолепни спец. ефекти!

Филмът толкова шеметно те увлича, че изобщо не  го усещаш. Така е "построен" , че всяка нова сцена и ситуация идва да надгради предходната в точното време и на точното място, така че можеш само да си поемеш въздух и отново да се "гмурнеш" в действието.

Интересно е разгърната историята. Тръгва по уж познат и шаблонен начин, но някак си се изплъзва от него и забива в едни странични пътечки, които се прицелват директно в "тънките струни" на емоциите  и довежда до онова "бръкване в душата" , което само корейците го могат. 

И си давам сметка , че това е именно заради "здравословното" съотношение между ефекти и талантливата актьорска игра. Познати лица, можещи артисти. 

Беше удоволствие! 

  Гледайте го, мисля, че ще ме разберете! 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ехааа, доза екшън, доза мистика и невероятни спецефекти. Още не мога да осъзная какво ми се случи:D. Страхотно преживяване!:yes::wub:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Чудя се на себе си - защо не съм писала в нито една от темите на Along With Gods?
Сещам се да го направя сега, докато си търся нещо хубаво и всички класации и препоръки за "по-по-най" включват този филм и ми припомниха колко много го обичам, без дори да съм голям почитател на фентъзито.
Когато гледах първата част беше заради Ча Те Хьон, но покрай него открих един от любимите си филми изобщо. И знаете ли, помня точно кога стана. :) 
В момента в който стигнахме Съда (гледалите знаят какво имам предвид). Всеки един от съдиите, обвинителите и изобщо всички участващи в сцената ги бях гледала в различни филми и усещането, че се намирам "у дома" ме блъсна директно в сърцето. Глупава причина, ще си кажете. При изгледани Х драми/филми от индустрия, която разчита основно на Y на брой актьори, е съвсем нормално да срещаме едни и същи лица докато шетаме из продукциите. Знам това, но дали емоцоналността на момента изигра роля, музиката или каквото и да е, но за мен усещането беше изключително силно, въпреки че съм "на корейско" от 2011 г.
a49f01d5d35fcc99.jpg

Едно кратко интервю с тримата главни герои - нашите прекрасни пазители, които споделят малко повече за филма и основното му послание - прошката.


Всъщност нямам какво повече от критици и публика да кажа, които в случая се обединяват с висока оценка за филма, освен че понякога ми се иска да гледам някой филм като за първи път много пъти. Along With Gods е такъв и с нетърпение очаквам третата му част, планирана за снимки във втората половина на годината.

Надявам се повече хора да гледат филма, защото ми е изключително мъчно, когато качественото корейско кино остава в сянката на по-популярните и лесносмилаеми драми. Обичаме ги и тях, разбира се, но има моменти в които човек се нуждае от нещо по-силно, нали? Е, когато и за вас дойде такъв момент, се надявам да се сетите за този филм. Може пък и вие да се почувствате у дома. :) 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Добър филм, на място използвани ефекти, удачен избор на актьори. От филмите, които не трябва да се пропускат.

 

Онлайн с български субтитри :click:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...