Jump to content

Kiseki: Sobito of That Day (2017)


lazeto

Recommended Posts

spacer.png

 

Kiseki: Sobito of That Day (キセキ あの日のソビト)

Страна: Япония

Също така известен като: Kiseki Ano Hi no Sobito

Премиера: 28 Януари 2017

Времетраене: 111 мин.

Жанр: Музикален

 Режисьор: Atsushi Kaneshige

Субтитри: Английски

:imdb:

           

Участват:

Matsuzaka Tori като Jin

Suda Masaki като Hide

Kutsuna Shiori като Rika

Yokohama Ryusei като Navi

Narita Ryo като 92 (Kuni)

Sugino Yosuke като Soh

Kobayashi Kaoru като Seiichi Morita

Asou Yumi като Tamami Morita

Taira Yuna като Yui

Koide Saori като Fumi Morita

Okuno Eita като Toshio

Nomaguchi Toru като Urino

 

Резюме: Филма разказва истинската история на 4-членната японската поп група "GreeeeN". Jin (Tori Matsuzaka) е продуцент на "GreeeeN" напуснал домът си заради строгият си баща, за да преследва мечтата си да стане музикант. В същото време неговият по-малък брат Hide (Suda Masaki) е водещ член на "GreeeeN", чиято песен "Kiseki" става огромен хит. Въпреки страха си от строгият си баща Hide измисля смел план, за да дебютират- компактдиска да не показва лицата им пред обществеността.Така той се надява да сбъдне мечтата на баща си да стане зъболекар ... и все още да пее…  

Популярната песен на групата -"Kiseki", която стартира през 2008 година, става основна песен на драмата "ROOKIES". "Kiseki" също е сертифицирана като "най-изтегляната песен в Япония на 29 юни 2009 година...

 

:essub:

 

Свали с български субтитри :subs: :click: :click:

 

Свали с английски субтитри :click:

 

Онлайн с английски субтитри  :click:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Геройски - след няколко спирания успях да изгледам филма. Муден, сив, скучноват и безинтересен - мисля, че тези епитети най-добре го описват. Силно се разочаровах от Суда Масаки, а няма какво да се лъжем и от Тори- никаква енергия и зарят нямаха в лентата, може и на тях да им е било скучно - знаели човек . Ужасно стояха на екран. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз пък плаках от радост и пях Кисеки заедно с тях.

Фенщина ще да е било.

Да правиш музика в гардероба и с нея да лекуваш души. Ето това е изкуство.

Този филм е истинско вдъхновение. Едно от заглавията, които с удоволствие бих гледала отново и отново.

Историята на двама братя и една група, която покорява Япония и влиза в книгата на Гинес.

Обожавам GreeeeN. Фактът, че членовете на групата никога не са си показвали лицата, ме караше да уважавам това им решение. Сега, след като научих цялата им история, още повече им се възхищавам. На тях и на Джин (братът на Хиде, който всъщност става индиректен виновник за кариерата на момчетата, подкрепяйки ги във всичко - амбицията му ражда нещо по-различно, от първоначалната му идея, но важното е, че не се предава и открива смисъл в съществуването си).

Филмът е много добър, дори в началото е представен като изключително силна човешка, семейна драма. Хубавото тук е, че нямаше романс, например, а се фокусираха върху главните герои и музиката. Обаче на мен този час и 40 мин. изобщо не ми беше достатъчен. Искам ощеее! Всъщност, всичко свърши в момента, в който момчетата бяха постигнали най-големия си музикален (а и не само) успех. А аз точно тогава исках да видя повече от четиримата като група. За мен историята на братята беше предадена силно и докосващо, обаче ми липсваха повече прекрасни сцени на самата група, които така хубаво загатнаха от един момент натам. Това е един вид зарибявка. Зрителят до такава степен попада в плен на музиката им, че когато всичко свърши, му се вижда недостатъчно. Краят определено дойде светкавично, точно когато очаквах да има още и още.

Впечатлена съм от вокалните умения на всички. За Судачи вече знаем, че може да пее, но и останалите момчета не му отстъпваха (включително Тори, който се представи отлично като метълист). Четиримата показаха фантастична химия на екрана. Усмихнати, позитивни и изпълнени с мечти. Нищо чудно, че музиката им имаше такъв ефект върху слушателите. Да излъчваш и даваш положителна енергия е най-голямото чудо на света. То лекува. Носи надежда и светлина. Това е, което аз самата почувсвта, когато преди 10г. се появи песента "Кисеки." Толкова много ме докосна, че ме караше да пея, заедно с изпълнителите (и двата ми караоке момента, са все с тази песен). И тази усмивка, която си избраха да ги представя, е гениален избор за визия. Така въздействието е още по-силно. 

П.П. Удивително е, как в този случай славата не успя да промени героите. Те си останаха обикновени момчета-заболекари, които носят музиката в себе си. Може би, анонимността понякога помага.

 

Sobito е името на завършващата песен (терминът е комбинация от думите широто + сора хито и означава "човек, който предизвиква себе си", "свободен дух")

Видеото към песента Koe - Voice

Off Topic

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря, бях в очакване, след като прочетох отзивите ти, @ukio. Отдавна съм го свалила, но нямах възможност да го гледам, досега.:D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, бавен е, но истинските неща се случват бавно. И именно затова са още по-чудесни.  Имаше възходи и спадове, но така е и в живота. А песента Kiseki е наистина много зареждаща. Слушах я дори когато не разбирах какво се пее в нея, но сега след като видях превода(благодаря, Ukio) ми стана още по-любима. :wub: Не мисля, че от един биографичен филм трябва да очакваме много действие и екшън. Това е филм за ежедневните решения, които всеки трябва да взема за да се чувства добре със себе си и в живота си. Остави ми едно такова приятно чувство.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много се радвам, че ти е харесал.

Танче, наистина е станало по-добре с премахнатия текст.

Трудно е да се превеждат песни като Кисеки. Не е римувана в превода. Може и да не се е получило най-ясно, за което се извинявам. Опитах се да запазя точност при превода и смисъл. Ето пълните думи:

Off Topic

~Утре ще те обичам повече от днес~

~Тези преливащи емоции нямат край~

~В този момент толкова много те обичам,~

~че не мога да го изразя с думи~

 

~Дните с твоето присъствие се увеличават~

~Тези, които отминаха, и онези, в които вървяхме заедно~

~Срещата ни може да е била съвпадение~

~Или съдба~

~Това е чудо~

 

~Вървим заедно един до друг~

~Нашата любов е вечна~

~Искам винаги да се усмихвам до теб~

~"Благодаря ти", "Обичам те"~

~Това не е достатъчно, позволи ми да кажа "Щастлив съм"~

 

~Държа дясната ти ръка~

~В моята лява ръка~

~Това ме кара да се чувствам обичан~

~Всеки ден откриваме по малко щастие~

~На пътя, по който вървим~

 

~Срещата ни е миниатюрно събитие~

~В големия свят, но това е чудо~

 

~Дори в дните, когато нищо не върви~

~Това, че сме заедно, ме радва~

~Мога да забравя гордостта и самотата~

~Когато съм с теб, съм себе си ~

~Затова остани завинаги с мен~

~Мой любим човек~

 

~Когато се заблудихме на път за вкъщи~

~И това беше скъп ден за нас~

~Накрая събрах кураж да ти излея чувствата си~

~Изражението на лицето ти беше различно~

~Кратка пауза, а после кимване~

~Сърцата ни са изпълнение с любов~

~Все още пътуваме~

~Към бъдещето, което е пред нас~

~Години напред~

 

~Дори да изгубим поглед~

~към бъдещето~

~Вървим заедно~

 

~Нашата любов е вечна~

~Искам винаги да се усмихвам до теб~

~"Благодаря ти", "Обичам те"~

~Това не е достатъчно, позволи ми да кажа~

~"Щастлив съм"~

 

~Дори в дните, когато нищо не върви~

~Това, че сме заедно, ме радва~

~Споделяме радостта и скръбта~

~Живея, защото те има~

~Затова остани завинаги с мен~

~Мой любим човек~

 

~До последната секунда~

 

~Утре ще се усмихвам повече от днес~

~Чувствам се така, защото те има ~

~10 години, 100 години, 1000 години да изминат ~

~Аз винаги ще те обичам~

П.П. Бг постери някой прави ли в момента?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...